Zavrieť

Porady

Prosim o pomoc ... surne (neseriozny autobazar)

Dobrý deň poraďáci,
som tu prvy krat, tak neviem, na koho sa tu mám obrátiť ... ale hadam to najde niekto, kto sa vyzna ...
V bazare som si vybral automobil. Pozrel som ho, vsetko bolo v poriadku.
Podpisal som zmluvu, dal som zalohu za prihlasenie.
Auto bazar prihlasil a ked som si pre auto prisiel, ze ho zaplatim a zoberiem, tak auto bolo odrate, co v case podpisu zmluvy nebolo urcite.
Bazar si to nechce uznat a dava mi na vyber, ze bud si auto zaplatim a zoberiem, alebo neberiem a pridem o zalohu 500 eur.

Je nejaka moznost ako odstupit od zmluvy s tym, ze mi vratia zalohu ? vlastne sa zmenil stav auta. Inak, v zmluve je napisane, ze "neoddelitelnou susacatou zmluvy je zoznam poskodeni", ktory som nedostal pri podpise zmluvy a doteraz ho nemam. Neda sa toho nejako chytit, ze ked mi to nedali, zmluva je neplatna ? ... ked je to neoddelitelna sucast zmluvy ...

Poradte mi prosim Vas, lebo v zmluve je napisane ze ak za auto nezaplatim do 30 dni a neprevezmem si ho, tak pridem o zalohu 500 eur.

ak ma niekto cennu radu pre mna, odpiste mi prosim Vas na kapusta.tomas@gmail.com

dakujem, Tomas
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tomasto je offline (nepripojený) tomasto

    tomasto
    Dobrý deň poraďáci,
    som tu prvy krat, tak neviem, na koho sa tu mám obrátiť ... ale hadam to najde niekto, kto sa vyzna ...
    V bazare som si vybral automobil. Pozrel som ho, vsetko bolo v poriadku.
    Podpisal som zmluvu, dal som zalohu za prihlasenie.
    Auto bazar prihlasil a ked som si pre auto prisiel, ze ho zaplatim a zoberiem, tak auto bolo odrate, co v case podpisu zmluvy nebolo urcite.
    Bazar si to nechce uznat a dava mi na vyber, ze bud si auto zaplatim a zoberiem, alebo neberiem a pridem o zalohu 500 eur.

    Je nejaka moznost ako odstupit od zmluvy s tym, ze mi vratia zalohu ? vlastne sa zmenil stav auta. Inak, v zmluve je napisane, ze "neoddelitelnou susacatou zmluvy je zoznam poskodeni", ktory som nedostal pri podpise zmluvy a doteraz ho nemam. Neda sa toho nejako chytit, ze ked mi to nedali, zmluva je neplatna ? ... ked je to neoddelitelna sucast zmluvy ...

    Poradte mi prosim Vas, lebo v zmluve je napisane ze ak za auto nezaplatim do 30 dni a neprevezmem si ho, tak pridem o zalohu 500 eur.

    ak ma niekto cennu radu pre mna, odpiste mi prosim Vas na kapusta.tomas@gmail.com

    dakujem, Tomas

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    tomasto Pozri príspevok
    Dobrý deň poraďáci,
    som tu prvy krat, tak neviem, na koho sa tu mám obrátiť ... ale hadam to najde niekto, kto sa vyzna ...
    V bazare som si vybral automobil. Pozrel som ho, vsetko bolo v poriadku.
    Podpisal som zmluvu, dal som zalohu za prihlasenie.
    Auto bazar prihlasil a ked som si pre auto prisiel, ze ho zaplatim a zoberiem, tak auto bolo odrate, co v case podpisu zmluvy nebolo urcite.
    Bazar si to nechce uznat a dava mi na vyber, ze bud si auto zaplatim a zoberiem, alebo neberiem a pridem o zalohu 500 eur.

    Je nejaka moznost ako odstupit od zmluvy s tym, ze mi vratia zalohu ? vlastne sa zmenil stav auta. Inak, v zmluve je napisane, ze "neoddelitelnou susacatou zmluvy je zoznam poskodeni", ktory som nedostal pri podpise zmluvy a doteraz ho nemam. Neda sa toho nejako chytit, ze ked mi to nedali, zmluva je neplatna ? ... ked je to neoddelitelna sucast zmluvy ...

    Poradte mi prosim Vas, lebo v zmluve je napisane ze ak za auto nezaplatim do 30 dni a neprevezmem si ho, tak pridem o zalohu 500 eur.

    ak ma niekto cennu radu pre mna, odpiste mi prosim Vas na kapusta.tomas@gmail.com

    dakujem, Tomas
    Aj keď ej pravda na tvojej strane, nebude ľahké sa jej dovolať. Autobazár asi dobrovoľne neodstúpi od kúpnej zmluvy. Treba na neho naliehať a trvať na požiadavke. A zabezpečiť si ten zoznam závad (dúfam, že sa tam to poškriabanie "záhadne" neobjaví...).

    To, že ho nemáš, nerobí zmluvu neplatnou. Ty si ho mal pri podpise žiadať. Môžu ti ho dodať aj teraz.

    Prosim o pomoc ... surne (neseriozny autobazar)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.