Zavrieť

Porady

Kam v Terchovej?

ideme na predlzeny vikend do terchovej. poradte, co nesmieme vynechat? ake tury, vyhlady, pohlady ? mame zaujem o stredne narocne tury. dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    katka1608 Pozri príspevok
    Plánujem si výlet do lanového parku v Terchovej, našla som čo tam všetko je, no nikde som nenašla cenník aktivít.
    Neviete niekto kde by som ho našla, prípadne tam už niekto bol?
    Ďakujem
     

    Obsah

    [hore]Cenník


    [hore]Cena pre jednotlivcov


    8 €

    [hore]Rodinný vstup ( 2 dospelý, 1 dieťa do 15 rokov)


    18 €

    [hore]Prenájom lanového parku pre kolektívy a firmy



    lylyx je offline (nepripojený) lylyx

    lylyx
    laurin Pozri príspevok
    Na Krivan? Ty si niekde inde asi

    My ideme tiez teraz na cely tyzden do Terchovej, berieme aj bicykle.
    Mas aj nejake mapy (online) tych cyklotras?
    ... na Kriváň.... ?
    nie je niekde inde, ty nevieš...

    Na Veľký Kriváň (1709 m.n.m.) - Malá Fatra
    Lokalizácia: SlovenskoŽilinský kraj Okres Žilina
    Pohorie: Malá Fatra (NP Malá Fatra)
    Región: Severopovažský
    Východiskový bod: Vrátna, zastávka SAD, parkovisko, okres Žilina.
    Cieľový bod: Vrátna, zastávka SAD, parkovisko, okres Žilina.

    Časový rozvrh: Vrátna - Chata Vrátna 1/4 hod. - Snilovské sedlo 1 3/4 hod. - Veľký Kriváň 1 hod. - Na koni 1 1/4 hod. - Chrapáky 1 hod. - Sedlo za Kraviarskym 1/4 hod. - Vrátna 1 hod.

    Opis trasy: Táto ťažká a náročná túra je výstupovou cestou na najvyšší vrchol Malej Fatry. Namáhavý je najmä strmý výstup a veľký výškový rozdiel na krátkej vzdialenosti pod sedačkovou lanovkou do Snilovského sedla. Ťažký a strmý je aj zostup zo Sedla za Kraviarskym do Starej doliny. Trasa vedie najskôr lesom a neskôr hôľnym pásmom, odkiaľ sa postupne zlepšuje výhľad do Vrátnej a na okolité horstvá. Stredná časť túry je veľmi peknou vyhliadkovou trasou. Orientačne je jednoduchá, vedie po dobre vychodených chodníkoch a v hôľnom pásme má aj tyčové značkovanie. Počas strmého výstupu a zostupu cez les treba najmä v období po dlhotrvajúcich dažďoch postupovať veľmi opatrne.

    .......super tura na nožičky, aj snilovské sedlo, super výhlady, na chleb jaj jak ma všetko bolelo , zbožnujem to tam....

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    Ak ste okrem peších turistov aj cykloturisti, doporučujem so sebou bicykle, v okolí Terchovej sú výborné cyklotrasy.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    laurin Pozri príspevok
    Na Krivan? Ty si niekde inde asi

    My ideme tiez teraz na cely tyzden do Terchovej, berieme aj bicykle.
    Mas aj nejake mapy (online) tych cyklotras?
    Aj tu:
    http://www.turistikaonline.sk/index.php?m=22&id=110
    http://www.ztt.sk/images/stories/map...oturistika.pdf
    http://www.durko.sk/bycikle.html

    Amy26 je offline (nepripojený) Amy26

    Amy26
    Janosikove diery su prenadherne.Odtial sa da pokracovat na Maly alebo Velky Rozsutec.

    Ale z dier sa da vratit aj naspat.

    To si urcite nenechajte ujst.

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Doporučujem drevený betlehem v kostole,niečo podobné ako v Rajeckej Lesnej len v menšom a z Vrátnej lanovkou na Kriváň. Po hrebeni pekné nenáročné túry.

    laurin je offline (nepripojený) laurin

    laurin
    Na Krivan? Ty si niekde inde asi

    My ideme tiez teraz na cely tyzden do Terchovej, berieme aj bicykle.
    Mas aj nejake mapy (online) tych cyklotras?

    katka1608 je offline (nepripojený) katka1608

    katka1608
    Plánujem si výlet do lanového parku v Terchovej, našla som čo tam všetko je, no nikde som nenašla cenník aktivít.
    Neviete niekto kde by som ho našla, prípadne tam už niekto bol?
    Ďakujem

    katka1608 je offline (nepripojený) katka1608

    katka1608
    No to som našla aj ja, no nepochopila som, či v tej cene rodinnej vstupenky 18 € sú všetky atrakcie, alebo tie sa platia osobitne.

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    laurin Pozri príspevok
    Dakujem, za info a linky, nieco z toho vyberiem.
    Niet za čo ... prajem ti, aby si si pobyt v Terchovej užil ...

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Laurin,tak to by ma ani nenapadlo,že niekto by pomyslel v Terchovej na Kriváň v Tatrách.Ja som túto náročnú túru čo opisuje lylyx neabsolvovala, mi sme sa vyviezli lanovkou z Vrátnej a potom sme sa už kochali len výhľadom po hrebeni.

    lylyx je offline (nepripojený) lylyx

    lylyx
    Podľa mna to nebola taká náročná tura (to som iba skopírovala z jednej stránky, lebo ešte nemôžem dávať odkazy), ja by som povedala že v malej fatre su tak stredne náročné tury.
    Ja som sa obávala napr. výstupu na Veľký rozsutec, ale tiež by som ju nazvala stredne náročná, dokonca sme stretli aj psy aj malé deti po ceste dolu. Akurát také malé by som tam nebrala, lebo predsa len tam boli reťaze... aj to malé asi 5 ročné po ceste fnukalo, takže nebolo som spokojné...
    Ja osobne mám rada skôr kopce, ako Diery, pretože človek po ceste má všade výhlady dokola, a Diery ste vlastne v lese. Ale aj tie su pekné. A uplne nenáročné, iba niekedy trochu mokrá cesta. A je tam viacej ludí ako hore, niekedy su zapchy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.