Zavrieť

Porady

Cesta na letisko BUDAPEŠT

Prosím ak má niekto podrobnú mapu na letisko Budapešť..
pôjdem z Piešťan.ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bezradná je offline (nepripojený) bezradná

    knihomol I. stupňa bezradná
    Skús sa tu pozrieť, ak by Ti to pomohlo:

    http://mapy.linker.sk/


    Zadaj:
    Začiatočné mesto: Piešťany
    Cieľové mesto: Budapest, Ferihegy

    z.j je offline (nepripojený) z.j

    z.j
    Ferihegy 1 je bližšie, 2 je trošku ďalej, ale na tej istej ceste. Hneď pridám link na mapu.
    Klikaj na červené trojuholníky na okraji mapy. V tvojom prípade sú najlogickejšie trasy cez Štúrovo (v MR pokračuješ na cestách 10 alebo 11) alebo Šahy resp. Salku (v MR pokračuješ na ceste 2).
    Ak máš možnosť požičať si navigačný prístroj, tak neváhaj, pomôže.

    Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

    pán v najlepších rokoch Ibaka
    Ja som tam šiel cca pred 3 rokmi, celú cestu pršalo čo mi sťažlilo orientáciu ale trafil som. Drž sa značenia Ferihegy, mňa tam presne doviedlo. Prvá odbočka na Ferihegy bola cargo- samozrejme som tam odbočil, ale hneď som to zvrtol a pokračoval pár km ďalej a tam bolo osobné letisko- zbadáš veľký parking pred letiskom, myslím že to bol ferihegy 2, ale už si nepamätám radšej počkaj na ďalšie vyjadrenia.

    SVK je offline (nepripojený) SVK

    SVK
    Mapa je zbytocna, problem je, ze sa musi ist cez Budapest centrum. Tam treba GPS alebo skusenosti, pretoze je tam zla orientacia.

    Niekolko tipov:
    - casovy predstih pre prechod centrom hlavne cez spicku - to je rano 07:00 az 09:30 (aj neskor je to pomale) a po 16:00

    - na letisku sa za parkovanie da platit iba v HUF. Neakceptuju platobne karty ani EUR (obchodna retardacia)

    - casovo je z PN najlepsie ist dialnicou do BA a dalej do BUD. Nie je to najkratsie, ale ziadne obce atd.

    MaFa je offline (nepripojený) MaFa

    MaFa
    Ahoj Buchač - ešte tá cesta na Ferihegy je aktuálne? Ja idem tam v piatok ak treba pomoc - napíš

    MaFa je offline (nepripojený) MaFa

    MaFa
    Pár mesiacov je už otvorený obchvat po MO tak už netreba ísť cez centrum Budapesti, ja som žena a tá cesta sa mi zdala ľahká a jednoduchá, či už na jednotku, alebo dvojku

    Miska100 je offline (nepripojený) Miska100

    Miska100
    Ahojte ako by som sa najjednoduchsie dostala na letisko V Budapesti , ked mam len uz rano o 8:30 Dakujeeem za odpoved.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Miska100 Pozri príspevok
    naaa uz len to auto zohnat
    No sadneš do vlaku, v Budapešti vystúpiš. Zastavíš taxi. Taxikárovi povieš "Ferihegy" a potom už iba zaplatíš pár forintov. A fertig.

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    Miska100 Pozri príspevok
    naaa uz len to auto zohnat
    takze vlak alebo bus let mas o 8:30 - takze na check in o 06:30

    ak letis malev tak pozri transfer tu: http://www.malev.com/onlineservices/budapest-transfer

    inac taxi alebo mhd: http://www.bkv.hu/en/

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    z.j Pozri príspevok
    Ferihegy 1 alebo Ferihegy 2?
    Je a keď áno , aký rozdiel ?????

    Potrebujem na piatok .

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Baca1966 Pozri príspevok
    Najlepsie je si pozicat navigaciu so software Igo8 s poslednymi mapami od Teleatlasu.
    Navigáciu mám vlastnú , len ma zarazilo to Feri 1 a Feri 2 .....

    Je v tom rozdiel , lebo na v internet mapy je len jeden kontakt pri zadaní cieľa.

    A už som aj našiel ...

    Feri .....je vlastne Terminál

    Doprava

    Auto:
    Z Bratislavy po diaľnici D4 (na Slovensku), za hranicou 14 km po diaľnici M15, 160 km po M1 až do Budapešti, kde treba na diaľničnom obchvate M0 sledovať značenie letiska. Z centra Budapešti vedie na letisko „letisková rýchlostná cesta“ zvodidlami oddelená od ostatných ciest; dĺžka trvania cca. 20 min.

    Vlak:
    Spojenie zo Západnej železničnej stanice v Budapešti (300 HUF).

    Taxi:
    Pri termináloch sa nachádza Zóna Taxi, ostatné taxíky je nutné objednať.

    Minibus:
    Letisko operuje „shuttel servis“. Je možné sa vopred dohodnúť na konečnej adrese.

    MHD:
    Z terminálov 1 a 2 je priame autobusové expresné spojenie na stanicu metra Köbánya-Kispest (linka 3, modrá linka) linkou 200. Z terminálu 1 autobusová linka 93 na stanicu metra Köbánya-Kispest. Zo stanice metra 20 minút do centra mesta. Celková cena jednosmerného lístka na autobus a metro: 230 HUF (pri nákupe v autobuse 260 HUF) www.bkv.hu

    Parkovanie:
    Pri termináloch sa nachádzajú krátkodobé parkoviská. Vzdialené je parkovisko pre dlhodobé státie, z ktorého premáva pravidelný spoj na letisko bez poplatku.
    http://letenky.aerodom.sk/sk/letisko-budapest-bud/

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Miska100 Pozri príspevok
    Ahojte ako by som sa najjednoduchsie dostala na letisko V Budapesti , ked mam len uz rano o 8:30 Dakujeeem za odpoved.
    ...sadneš doma do auta....a pred budovou letiska vystúpiš ...


    ...ozaj , ak máš GPS ...máš vyhrané ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.