Zavrieť

Porady

Hospitalizacia dietata-matke nedovolia ostat s dietatom

Dobry vecer,
pisem v mene mojej kamaratky, ktorej 2,5 rocny syn je hospitalizovany v dets.fakultnej nemocnici v B.Bystrici a matke nie je dovolene, aby pri nom ostala na noc. Umoznili jej byt s dietatom iba cez den, o 20ej hodine vsak musi opustit nemocnicu. Ona je ochotna zaplatit si za lozko, ak by to nebolo mozne, je ochotna spat na nafukovacke, spat na stolicke... dokonca ponukla aj alternativu, ze bude spat aj na chodbe pred oddelenim a v pripade potreby aby mohla prist k dietatu ak by v noci plakalo a potrebovalo ju. Na to znela odpoved, ze to teda nie,a ak by neopustila chodbu, tak by na nu zavolali ochranku.
Cely den sa snazim najst nejaku nonstop linku pomoci kde by sme to konzultovali, ale bohuzial, nenasla som nic. Mame v rukach ,, LEN ,, CHARTu PRÁV HOSPITALIZOVANÝCH DETÍ kde druhy bod znie: Deti v nemocnici majú vždy právo mať u seba svojich rodičov alebo ich zástupcu.
Ked si pozeram stranku spominanej nemocnice, verejne porusuje chartu, kedze tam maju nasledovne:
Pobyt sprievodcu osoby uprednostňujeme, ak je ním:
-dojčiaca matka
-sprievodca osoby s onkologickým ochorením
-sprievodca kriticky a ťažko chorej osoby
-sprievodca osoby s diagnózou, ktorá si vyžaduje jeho prítomnosť
Pobyt sprievodcu osoby z iných dôvodov je nenárokovateľný. ( tuto vetu som obzvlast podciarkla a vyznacila)


Pokusala som sa telefonicky skontaktovat s kompetentnou osobou, avsak kedze je vikend, na primarku ani prednostku nemocnice nie je dosah, a sluzbukonajuca doktorka sa ohanala internymi predpismi, ktore nepovoluju nieco take, jedine ze by to bolo po dohovore s primarkou alebo prednostkou.
Paradoxom je aj to, ze momentalne su tam volne lozka ( z vypovede mojej kamaratky ktora tam teraz je a vidi kolko je volnych posteli) ale ani tak to nie je mozne, aby tam ostala.
Predpokladam, ze dnes ani zajtra nic neporiesime, ale budem vam vdacna za kazdy vas postreh alebo ak mate aj osobnu skusenost, tiez navrhy kam postupovat tuto staznost aby sa tym niekto unuval zaoberat, ved nemozem vediet, ci najblizsie tam nebudem ja so svojim dietatom a nebudem si vediet rady, nakolko uz nie som napriklad dojciaca matka.
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

bohužial, majú pravdu- už iba do 2 rokov veku dieťaťa je nárok na sprievod, pred rokom to bolo ešte do 3 rokov ale zmenili to...
nič s tým neurobíš...
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
atanerka atanerka

atanerka je offline (nepripojený) atanerka

Dakujem , ale v charte prav som nic take nenasla, tam vek nie je definovany, alebo ta charta mi je naozaj na nic<
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

atanerka Pozri príspevok
Dakujem , ale v charte prav som nic take nenasla, tam vek nie je definovany, alebo ta carta mi je naozaj na nic<
neviem o charte ale lekárka,primárka mi tak vravela, že len do 2 rokov...
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
http://www.dietaaja.sk/charta-prav-h...anych-deti.php
Viete, že existuje CHARTA PRÁV HOSPITALIZOVANÝCH DETÍ?





  • Deti majú byť prijímané do nemocnice iba vtedy, ak starostlivosť, ktorá sa vyžaduje im nemôže byť rovnako dobre poskytnutá doma alebo pri dennej hospitalizácii.
  • Deti v nemocnici majú vždy právo mať pri sebe svojich rodičov alebo ich zástupcu.
  • Ubytovanie by malo byť poskytované všetkým rodičom a tí by mali byť podporovaní v tom, aby ho prijali.
  • Pre rodičov by to nemalo znamenať finančnú záťaž a nemali by trpieť stratou zárobku.
  • Aby sa rodičia mohli podieľať na opatere svojho dieťaťa, mala by byť podporovaná ich aktívna účasť.
  • Deti i rodičia majú právo byť informovaní spôsobom zodpovedajúcim ich veku a úrovni chápania.
  • Mali by byť prijaté opatrenia na zmiernenie fyzického a emočného šoku. Rodičia majú právo na informačnú účasť pri všetkých rozhodnutiach týkajúcich sa starostlivosti o ich deti.
  • Každé dieťa má byť chránené pred zbytočnou liečbou a výskumom. Deti majú byť ošetrované spolu s deťmi, s ktorými majú rovnaké vývojové záujmy a nemajú byť prijímané na oddelenia dospelých.
  • Deti majú mať všetky podmienky na hry a oddych, na vyučovanie vhodné ich veku a stavu a majú byť v prostredí nábytkom účelne zariadenom a stimulujúcom, ktoré má byť zostavené v súlade s ich potrebami.
  • O deti sa má starať personál, ktorého vzdelanie a skúsenosti ho predurčujú reagovať na fyzické, emočné a vývojové požiadavky detí a ich rodín.
  • Kontinuita opatery by mala byť zabezpečené tímom starajúcim sa o deti.
  • S deťmi sa má zaobchádzať s taktom a porozumením a ich súkromie má byť rešpektované.


http://detskechoroby.rodinka.sk/dets...v-nemocnici-1/
Naposledy upravil Zita5 : 19.11.11 at 17:27
9 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
čo chceš docieliť duplikáciou témy?
http://www.porada.sk/t180695-hospita...-dietatom.html
ved odpoved si dostala.
Možno by pomohlo odporúčanie detského psychologa, psychiatra, že dieťa a matka musia byť spolu.
0 0
atanerka atanerka

atanerka je offline (nepripojený) atanerka

Kejka, o duplikaciu mi neslo, zlyhal mi net, dala som refresh a objavilo sa to tam a samozrejme hned to aj mazem.
Ale na tvoju otazku - urcite budem vdacna za viac odpovedi, jedna odpoved by mozno postacila tebe, ale mne nie.

Ale dakujem aj za tvoj nazor.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
atanerka Pozri príspevok
Kejka, o duplikaciu mi neslo, zlyhal mi net, dala som refresh a objavilo sa to tam a samozrejme hned to aj mazem.
Ale na tvoju otazku - urcite budem vdacna za viac odpovedi, jedna odpoved by mozno postacila tebe, ale mne nie.

Ale dakujem aj za tvoj nazor.
Neviem ...ale bolo by dobre pozrieť si aj net ...tu je príspevok z roku 2010 a tam sa hovorí , že hospitalizované dieťa môže mať pri sebe rodiča , ak nemá dieťa viac ako 6 rokov

Citujem .................
Aké sú tam izby, koľko lôžok, či oddelenie umožňuje pobyt matky (sprevádzajúcej osoby) priamo na izbe s dieťaťom. Máme nárok na lôžko u dieťaťa do 6 roku života. Lenže nie vždy je k dispozícii, takže môžete vyfasovať aj staré kreslo a krčiť sa v ňom pár nocí. Odporúčam potom karimatku a spacák. Bez žartu.
Zdroj:http://www.dietaaja.sk/charta-prav-h...anych-deti.php

Ja tiež si myslím, že 2,5 ročné dieťa má právo pri hospitalizácii na jedného z rodičov .Ale to asi v tej nemocnici záleží od službu konajúceho lekára.Treba sa informovať na vyšších inštitúciách alebo priamo na riaditeľstve v danej nemocnici , na čo dieťa má právo a na čo nie .To je ešte malé dieťa , aby neutrpelo traumu.To nie je sranda .

Dodatočne prikladám vyjadrenia matiek
http://vas.cas.sk/clanok/1782/matka-...nemocnicu.html
Naposledy upravil Zita5 : 19.11.11 at 17:55
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nie, prepáč, zaujíma ma to, resp. chcem zabrániť, tomu, aby odpovedeboli na dvoch rôznych meistach.
Tá charta práv je napr. niečo, o čom som nevedela.
0 0
atanerka atanerka

atanerka je offline (nepripojený) atanerka

Pre mna je nepochopitelne aj to, ze cely den matke dovolia aby tam bola, ale v noci tam jednoducho byt nesmie. Nedava mi to logiku.
Obzvlast, ked sa dieta v noci prebudi v neznamych priestoroch a zacne panikarit, lebo tam nema matku. Je to len krok napriklad k nocnemu pomocovaniu.
1 0
mona091 mona091

mona091 je offline (nepripojený) mona091

zacnem tym, ze sama som matkou, a mala som moje dieta vo veku 4. rokov v nemocnici kvoli urazu, tiez mi tam nedovolili ostat,bola som zlostna a bezradna,dnes na to pozeram inac, vtedy som bola hystericka, starala som sa o kazdy lekarov krok, a videla som len moje dieta, ale dnes som si uvedomila, ze lekari spravili vsetko ako najlepsie vedeli, sestricky boli velmi mile, kazdemu dietatu sa venovali rovnako,a ja som im len pridavala problemy mojou hysteriou,takze dnes si myslim, ze za urcitych okolnosti chapem lekarov, ak nesuhlasia s pritomnostou rodicov v nemocnici, tak ako som bola vtedy ja, kedy som lekarom iba pridala problemov, ak by som mala v moci si zaplatit individualnu izbu a individualneho lekara s individualnou starostlivostou, tak by som chapala, ze v zaplatenej sluzbe je aj moja pritomnost, ktoru lekar akceptuje, a berie aj s moju pritomnost ako sucast starostlivosti, tiez si myslim, a mam aj skusenost, ze personal je naozaj mily, staraju sa s laskou o vsetky deti
4 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Kto maže, ten jede.
0 0
atanerka atanerka

atanerka je offline (nepripojený) atanerka

KoxXxo Pozri príspevok
Kto maže, ten jede.
Netusim o co ti ide, ale respektujem aj takych ako si ty. Vymazala som prispevok, ktory mi zduplovalo a upozornila ma na to Kejka.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to bolo myslené inak, určite nešlo o môj príspevok......
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ja som bola v nemocnici s kazdym svojim dietatom. Urcite by som ich tam nenechala sama, sedela som sice 3 noci na stolicke, ale mne to nevadilo. deti mali viac, ako 2 roky.

Urcite su tam nadstandartne izby a ak nie, isla by som rovno za riaditelom nemocnice, dozadovala by som sa moznosti byt pri dietati,s dorazom na to, ze som ochotna zaplatit, aj za stolicku, bez naroku na stravu, ak by nechcel povolit, urcite by som mu povedala, ze to dam do medii.
Ak cez vikend tam nie je kompetentna osoba, ziadaj si jej T:C:nedaj sa odbit.je to predsa tvoje dieta.

Ja som ako matka strasny clovek, nenechala by som tam take male ani pol hodinky.netreba sa dat odradit a nepopustit.


Mona- odkaz pre teba- je zjavne, ze si v nemocnici s dietatkom nebola, inak by si videla, ako tie deti v nemocnici cele noci preplacu, ako je to sestrickam jedno, ze dieta place v kuse zavrete v postielke celu noc. Chapem ich, robia tam niekolko desatroci a su na to zvyknute. Ja som pocas pobytu mojej dcerky, mala vtedy 3 roky, celu noc nosila na rukach ine dieta, ktore tam nemalo mamku a plakalo kazdy den a kazdu noc.
Naposledy upravil alaya1 : 20.11.11 at 13:34
4 0
zuzusa zuzusa

zuzusa je offline (nepripojený) zuzusa

Ja som tak bola s dcerkou ,keď mala 2,5roka ,je to síce už dávno.Možno je to aj z dôvodu kapacity lôžok na oddelení,treba sa len pýtať a domáhať svojho.Aj keď pôjdeš za riaditeľom nemocnice.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
mona091 Pozri príspevok
zacnem tym, ze sama som matkou, a mala som moje dieta vo veku 4. rokov v nemocnici kvoli urazu, tiez mi tam nedovolili ostat,bola som zlostna a bezradna,dnes na to pozeram inac, vtedy som bola hystericka, starala som sa o kazdy lekarov krok, a videla som len moje dieta, ale dnes som si uvedomila, ze lekari spravili vsetko ako najlepsie vedeli, sestricky boli velmi mile, kazdemu dietatu sa venovali rovnako,a ja som im len pridavala problemy mojou hysteriou,takze dnes si myslim, ze za urcitych okolnosti chapem lekarov, ak nesuhlasia s pritomnostou rodicov v nemocnici, tak ako som bola vtedy ja, kedy som lekarom iba pridala problemov, ak by som mala v moci si zaplatit individualnu izbu a individualneho lekara s individualnou starostlivostou, tak by som chapala, ze v zaplatenej sluzbe je aj moja pritomnost, ktoru lekar akceptuje, a berie aj s moju pritomnost ako sucast starostlivosti, tiez si myslim, a mam aj skusenost, ze personal je naozaj mily, staraju sa s laskou o vsetky deti
Zabudli ste dodať , že to neplatí pre všetky nemocnice .Ale česť výnimkam.
Moja dcéra bola nedávno hospitalizovaná s 12 mesačným synom a tam bolo tak, že si neviem predstaviť , že to dieťa by tam zostalo bez matky .
0 0
masagg masagg

masagg je offline (nepripojený) masagg

ja som zažila túto istú situáciu..moje dieťa malo 11 mesiacov zápal plúc a podotýkam,že som ešte dojčila..do dnes na to nezabudnem hoci to bolo pred 21 rokmi..ošetrujúca lekárka zamilovaná do jedného dieťaťa prijala na izbu jeho matku a mňa chcela vysánkovať..na šťastie v pravej chvíli mi zavolala moja mamina a ja so slzami v očiach som sa vysťažovala..nelenila a cez svoju nadriadenú zavolali na ministerstvo pr.soc.vecí a rodiny a vybavili to k mojej spokojnosti..potom ste mali vidieť tie ofuky..hned pochopili moju situáciu a vraj či mi nebude prekážať, že na izbe bude aj druhá mamička..samozrejme,že mi to neprekážalo aspoň som nebola sama..neviem skúste aj túto alternatívu..snád som pomohla,držím palce
0 0
mariama27 mariama27

mariama27 je offline (nepripojený) mariama27

To kde žijeme preboha! Chcú nechať vyviesť ochrankou matku z nemocnice lebo chce ostať so svojím dieťaťom, hoci je ochotná si za to zaplatiť?? To nikto z personálu nemocnice nemá deti? Rada by som vedela ak to dopadlo, pretože sa mi nechce veriť, aby vedenie nemocnice nenašlo riešenie k spokojnosti matky. Tento rok som bola v nemocnici s mojou 5 ročnou dcérou, nakoľko si hospitalizácia vyžadovala prítomnosť rodiča - išlo o operáciu nosovej mandle. Samozrejme že som si musela zaplatiť lôžko aj stravu. Ale chcem tým povedať že dcéra mala 5 rokov a neviem si predstaviť že by ostala v nemocnici sama. Hoci personál bol veľmi milý. Dúfam že tento príbeh skončil resp. pokračuje dobre.
2 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

No mozno sa to vyriesi, ak im dvihnu platy o 1500 euro.
Mna tento prispevok vcera vatocil do vyvrtky, ja by som v momente volala do niektorej televizie, nech pridu natocit, ako ochranka vynasa matku od dietatka.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

Detská nemocnica v BB je v tomto extrém. Mám kamošku, ktorá bola s niekoľkomesačným dieťaťom na operácii obličky, malý mal vývody. Našťastie ho dojčila, inak by tam nemohla byť. (čo je mimochodom aj proti zásadam Baby friendly hospital, čím sa nemocnica v BB pýši). Hovorila mi, že mohla byť s ním iba cez deň, v noci nespala pri ňom, ale niekde inde. Lekári ju odhovárali od dojčenia, že to je pre jej syna lepšie!!!!!!!!!!! Len sa modlím, aby sme sa s mojou 14 mes. dcérkou dojčili čo najdlhšie a aby sme nikdy nemuseli v dnešnej dobe skončiť v nemocnici.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať