Zavrieť

Porady

Ako otvoriť .bin súbor

ahojte, chcel by som sa spýtať v akom programe otvoriť .bin súbor ak to nieje video ani obrázok, ale inštalovací súbor ?... Ďakujem....
Naposledy upravil Dav : 18.12.12 at 14:04
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

TheSteven je offline (nepripojený) TheSteven

TheSteven
ale nemyslím že by som v ňom chcel niečo zmeniť... normálne ho otvoriť ako inštalačku aby som si mohol nainštalovať hru, ale nie cez Daemon Tools , alebo Alcohol proste nejaký normálny program napr. chcem to otvoriť ako keby to bol .exe súbor...

Taserda je offline (nepripojený) Taserda

Taserda
.bin sa používa napríklad v satelitnej technike, sat. prijímač si z usb nainštaluje nový FW (firemný software)

mecky je offline (nepripojený) mecky

mecky
.bin iba hovory ze to je binarny subor. jeho obsah moze byt cokolvek, v podstate musis dopredu vediet co to je za subor inak je problem


ak to je ako v tomto pripade obraz DVD tak treba pouzit daemon alebo podobny program, windows to sam pripojit nedokaze (teda win8 tusim uz ano ale nemam odkusane)

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som taiko
ty pocuj a nebol k tomu bin suboru aj cue subor? To by potom mohol byt nejaky CD/DVD image a ten by sa mal dat precitat. Mozno obsahuje nejaku celu adresarovu strukturu aj s "tvojim" exe suborom

TheSteven je offline (nepripojený) TheSteven

TheSteven
Ano je tam ešte jeden .cue súbor s takým istým názvom ako je .bin súbor, ale keď otvorím ten .cue súbor v daemon tools tak sa mi nič nezobrazí, a to isté aj pri alcohole

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
*.cue + *.bin = obraz, pričom *.cue je samotný obraz a *.bin je bitová informácia.
Ak chceš v Daemon otvoriť, musíš si ním vytvoriť virtuálnu mechaniku (v Daemone neuvidíš nič) - *.cue v Daemone presunúť do virtuálnej mechaniky (často sa spustí autorun!). A tú virtuálnu mechaniku potom normálne v prieskumníkovi vidíš ako klasickú mechaniku!

Daemon je na vytváranie virtuálnych zariadení, na tvorbu a vypaľovanie "obrazov" diskov - nie na prehliadanie.

Tu máš návod na Daemon Tools http://navody.tym.sk/modules.php?nam...rticle&sid=137

TheSteven je offline (nepripojený) TheSteven

TheSteven
Dík, a v Daemone robiť viem, len ma nenapadlo že to musím otvoriť samostatne,,

misoft je offline (nepripojený) misoft

misoft
Otvára sa *.cue. Vo virtuálnej mechanike vytvorenej Daemonom. *.bin je len "doplnkom" pre *.cue (čosi ako MFT na disku - tabuľka alokovaných súborov - Master File Table v číselnej digitálnej podobe).

milosko4 je offline (nepripojený) milosko4

milosko4
Tiež som mal daný problém mám win7 a stačí jednoducho ten exe súbor otvárať ako správca a netrebalo ani bin vkladať do daemonda,

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.