Zavrieť

Porady

ananas-pestovanie

Pestuje tu niekto ananas? Ja ho uz mam 2 roky a este nemal kvet.Neviete za ako dlho bude kvitnut? Kedysi to davali aj v telke, len som to uz nestihla zaregistrovat.
Naposledy upravil arizona : 19.01.13 at 14:53
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cipo13 je offline (nepripojený) cipo13

    cipo13
    Ahoj. Ja som ho zasadil po Vianociach, má už krásne listy, len tiež neviem ako ďalej, ale stačí dať do Google a tam nájde tie pestovateľské stránky a tam to už nájdeš. Ako si ho sadila? Našiel som aj webstránku- www.jakbydlet.cz ,skús tam.
    Naposledy upravil cipo13 : 22.06.08 at 10:43

    Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

    Gabi03
    Nám začal ananás "kvitnúť" asi na druhý rok. Záleží však zrejme aj na podmienkach. Zasadili sme aj "hlavičku" z tohto vykvitnutého ananásu, ten zatiaľ nekvitol. Ten prvý práve plodí druhý krát.

    inculik je offline (nepripojený) inculik

    inculik
    ahoj no som rada, ze sa konecne niekto ozval, lebo co mam znamych co ho sadili, tak im dlho nevydrzal. Ja ho uz mam 2 rok a stale pekne rasie, len este nekvitne. sadila som ho tak, ze som zrezala vrch, dala na par tyzdnov do vody( ale len tak do misky) a pustil korene, tak som ho zasadila a teraz len cakam....:-) este pokukam aj tu stranku, co si mi poradil- dik za typ.

    lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

    lindusaaa
    S pestovanim ananasu skusenosti nemam, ale mame jeden doma, tak ho asi zasadim. Som zvedava ci nieco dopestujem... A tiez som nasla aj stranku http://exoflora.mayday.sk/modules/ne...php?storyid=78 , kde je celkom dobry navod.
    Docitala som sa tam, ze kvitne az ako 2-3 rocny a je tam aj navod ako ho "prinutit" kvitnut.

    Janko5.5 je offline (nepripojený) Janko5.5

    Janko5.5
    Potrebujem poradiť , pred rokom som si kúpil ananás a zakorenil mi vyzerá krásne ved pozrite na fotografie ,listy sú zelene bez žiadnych chorôb a su už 20cm dlhé . Je šanca že sa dočkám niekedy plodu malého ananása ak ANO ešte koľko rokov cca bude treba počkať? Dakujem
    Fotogr.0057.jpg  
    Fotogr.0056.jpg  
    Fotogr.0058.jpg  
    1/1

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Janko5.5 Pozri príspevok
    Dakujem Lujza ale toto som už videl potrebujem radu od niekoho kto ma z tym skusenosti
    ved tu nas presny postup aj rady.../hned prvy odkaz od Lujzi/
    http://www.citrusar.sk/ananas.html

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.