Zavrieť

Porady

Dobrovoľne pripoistenie - oplati sa???

Uvažujem nad tehotenstvom, tak zvažujem pripoistenie. Chcem vediet ci sa mi to oplati,pocula som ze uz to nieje take vyhodne ako niekedy. Moja hruba mzda je teraz 700Eur, pracujem od roku 2009. Ma niekto skúsenosť???
Staci ak si to zacnem priplacat tesne pred tehotenstvom - ak by som isla na PN uz pocas tehotenstva, ako by to bolo? dostávam peniazky pocas PN aj pocas materskej(6mes.) ???
Dakujem za pomoc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    petrapetula Pozri príspevok
    Uvažujem nad tehotenstvom, tak zvažujem pripoistenie. Chcem vediet ci sa mi to oplati,pocula som ze uz to nieje take vyhodne ako niekedy. Moja hruba mzda je teraz 700Eur, pracujem od roku 2009. Ma niekto skúsenosť???
    Staci ak si to zacnem priplacat tesne pred tehotenstvom - ak by som isla na PN uz pocas tehotenstva, ako by to bolo? dostávam peniazky pocas PN aj pocas materskej(6mes.) ???
    Dakujem za pomoc
    Tak je potrebné platiť aspoň 270 dní pred dátumom nástupu na materskú, resp. do termínu pôrodu, a treba platiť (ak chceš maximálnu materskú) zo sumy 1179-700=479 EUR. Poistné je 35,15% zo sumy, čiže cca 168,40 EUR mesačne. Celková investícia za 9 mesiacov je 1515,60 EUR. Finančný výnos je cca +311 EUR, za obdobie 34 týždňov je to 2643,50 EUR.
    Výnosy-náklady=1127,90 EUR - čistý zisk.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    Helik3 Pozri príspevok
    Super odpoveď - pekne rozpísaná.
    Takže 311 by dostávala z dobrovoľ.pripoistenia a k tomu ešte nejaká materská od štátu a rodičovský príspevok alebo niečo? Koľko je to všeho-všudy? A na aké obdobie?
    Ďakujem za prehľad
    Maximálne materské je v roku 2013 v sume 25,195105 EUR na deň.....čiže v mesiaci s 31-dňami=781,10 EUR, v 30-dňovom mesiaci 755,90 EUR. Materské sa poskytuje 6-8 týždňov pred očakávaným termínom pôrodu a celkovo sa poskytuje v trvaní 34 týždňov. Po ukončení poberania materského, ak sa mamička stará o dieťa do 3
    rokov veku dostáva rodičovský príspevok (v roku 2013 vo výške 199,60 EUR mesačne).

    Helik3 je offline (nepripojený) Helik3

    Aka som,taka som.Som jednoducho zena.Ked sa mi zachce smiat,smejem sa pojasena... ...viac Helik3
    Super odpoveď - pekne rozpísaná.
    Takže 311 by dostávala z dobrovoľ.pripoistenia a k tomu ešte nejaká materská od štátu a rodičovský príspevok alebo niečo? Koľko je to všeho-všudy? A na aké obdobie?
    Ďakujem za prehľad
    dakujem za odpoved, to znamena ze ak cisto teoreticky by som otehotnela o 2-3mesiace a hned by som isla na PN tak marodka by sa mi nepocitala z pripoistenia az materska??? dobre to chapem? 168 eur mesacne je dost a to nevravim o tom ze ak sa mi nepodari otehotniet hned tak to budem platit dlhsie a stratim na tom

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    petrapetula Pozri príspevok
    Uvažujem nad tehotenstvom, tak zvažujem pripoistenie. Chcem vediet ci sa mi to oplati,pocula som ze uz to nieje take vyhodne ako niekedy. Moja hruba mzda je teraz 700Eur, pracujem od roku 2009. Ma niekto skúsenosť???
    Staci ak si to zacnem priplacat tesne pred tehotenstvom - ak by som isla na PN uz pocas tehotenstva, ako by to bolo? dostávam peniazky pocas PN aj pocas materskej(6mes.) ???
    Dakujem za pomoc
    Tvoje súčasné zamestnanie trvá od roku 2009, alebo si odvtedy menila zamestnávatela ? Ak ano - kedy ?

    Dobrovoľne pripoistenie - oplati sa???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.