Zavrieť

Porady

Vojak a krátkozrakosť, dostanem sa do armády? Mozem sa prihlasit pod Bratislavsky kraj ked som z Nitrianskeho?

Ahojte,

rád by som vstúpil do armády po strednej škole, aktívne cvičím, som zdravý no jediná moja vada je, že mám -1 dioptrie, čiže do diaľky. Ako to je u vojakov? Do koľko dioptrií je limit? Je laserová operácia riešením? - Nevráti sa mi po operácii späť zlý zrak? Kedy je vhodné ísť na operáciu? Máte skúsenosti?
Vďaka za odpoveď.


Inak mam dalsiu otazku!
Som z Nitrianskeho kraja a ak by som chcel nastupit napriklad do Bratislavskeho kraja za vojaka (ak su tam niekde kasarne), dalo by sa to? A su tam niekde kasarne? lebo viem ze daaavno vo Vajnoroch boli, ale to zrejme zrusili. Diki
Naposledy upravil thebreast : 09.05.14 at 17:29
avalik Dole mas etiketu ... nezadavaj dalsie otazky do povodnej - zaloz novu otazku ak si nenasiel odpoved vo vyhladavani tu na porade a ani na googli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    maped je offline (nepripojený) maped

    maped
    Ja mám známeho a ten využil laserovú operáciu a 5 rokov už nepotrebuje okuliare, treba sa informovať u lekára, určite je to riešenie. Hovorí sa, že by sa mal vrátiť späť "zlý zrak" no je to individuálne. Možno Ti to pomôže aj k väčšiemu sebavedomiu. Veľa odvahy Ti prajem

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    myslím, že -1 je v pohode, zalezi aj od funkcie, ktorú budeš vykonávať


    495/2005 Z. z.Vyhláška Ministerstva obrany Slovenskej republiky, ktorou sa ustanovujú podmienky zdravotnej spôsobilosti, previerky psychickej spôsobilosti a fyzickej zdatnosti na posúdenie spôsobilosti občana na prijatie do štátnej služby

    § 1

    (1) Podmienkou zdravotnej spôsobilosti občana, ktorý požiada o prijatie do štátnej služby (ďalej len „občan“), je označenie zdravotnej spôsobilosti písmenom „A“1) v lekárskom posudku vydanom lekárom vykonávajúcim lekársku posudkovú činnosť v ozbrojených silách Slovenskej republiky alebo pre organizačnú zložku Vojenského spravodajstva.2)

    (2) Zdravotná spôsobilosť občana sa posudzuje podľa zoznamu chorôb a chýb3) a podľa kritérií zdravotnej spôsobilosti profesionálneho vojaka vo vybraných vojenských odbornostiach a funkciách.4) Pri posudzovaní zdravotnej spôsobilosti sa vychádza z povahy činností, ktoré má občan ako profesionálny vojak vykonávať.

    1) § 2 ods. 1 písm. a) a ods. 2 a príloha č. 1 k výnosu Ministerstva obrany Slovenskej republiky z 27. októbra 2005 č. SELP/K-32/5-173 o podmienkach posudzovania zdravotnej spôsobilosti profesionálneho vojaka na výkon štátnej služby alebo na výkon funkcie a jej kritériá (oznámenie č. 485/2005 Z. z.).

    Vo výnose sa uvádza:
    Dg H52 Krátkozrakosť a krátkozraký astigmatizmus ametropickejšia os nepresahuje -3D ... podľa zrakovej ostrosti
    - a tú pre spôsobilosť A udávajú pre jedno oko 1,00-0,66 a pre druhé oko 1,0-0,5
    thebreast vdaka, mohol by som poprosit o link? chcem z toho zistit viac info
    thebreast uz som to našiel

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    -1 dioptria - nie je to veľká zdravotná vada - záleží od odboru, zaradenia. Šanca je!
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    pavol54 Na obsluhu Maljutky a Fagota nech zabudne, ani SVDN-1 Dragunov by pre neho nebola
    misoft No ja som Maljutky aj s okuliarmi dokázal naviesť na cieľ. A pri PTRS-kách - odkrútených 25 rokov! Tri systémy som ovládal - od prvej (Maljutky) - po Konkurs (9K11, 9P133, 9K135) - Fagot som už nestihol - civil......
    pavol54 To ti verím, ale tie okuliare boli až neskôr ak si mal dostatočnú rutinu nebol problém či? ja som sa staral o ich technický stav, viac roboty bolo s trenažérom
    thebreast akym sposobom sa ovladali Maljutky? teda celkovo ako to vlastne islo, ja si to neviem predstavit
    misoft Džojstikom Pavle - trenažér mi nespomínaj - mali sme ten starý na ZIL 157. Elektroinštalácia Made in USSR - teda el. dvojlinka pribitá klincom medzi žilami o drevo..... Bol to jeden z prvých trenažérov - museli sme tú elektroinštaláciu na naše normy prerábať - VOZ ešte nestíhali tak rýchlo robiť (vozili sme do VOZ Uh. Brod. Potom do Martina). A škuľky som dostal práve vďaka trenažéru - dodrbalo mi to zrak (zastupoval som náčelníka trenažéru, takže som čumel do toho niekedy i 10 hodín v kuse).
    pavol54 džojstik po drôte(káblikom 3 km )
      zbaliť
    thebreast arizona, poznam google ale nikde na internete nieje spomenuté ze ako to je s dioptriami do dialky, keby viem tak sem nepisem
    arizona Moj znamy je tiez v armade, pred vstupom bol na operacii oci laserom. Nema doteraz ziaden problem, je tomu uz asi 10 rokov, precestoval uz vela misii po svete

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    " ...thebreast (Dnes 21:04) arizona, poznam google ale nikde na internete nieje spomenuté ze ako to je s dioptriami do dialky ...."


    Ale je...

    Citujem jedného personalistu , z jedného fóra :

    " Lekárske prehliadky - podľa mňa nie sú prísne, len máme určité pravidlá a určité diagnózy s ktorými sa do armády nedostanete. Vo všeobecnosti ja vravím, pokiaľ ste neboli často chorľaví, nemali vážnu operáciu, nemáte alergiu a okuliare nad 3 dioptrie, tak je to OK...."
    4 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    thebreast no neviem, písane je tam, ze NAD 3 dioptrie. a ja mam -1. Prosim, vies mi preposlat link kde si to nasiel? a to pisal odborny lekar? vdaka
    buchač ...a už by som Ťa neprijal ....

    Vieš prečo ???

    Lebo nevieš čítať ...!!!!
    thebreast ok
    viktorviktor http://forum.vojsko.net/viewtopic.php?t=590&start=60
    /zadaj "len máme určité pravidlá a určité diagnózy s ktorými sa do armády nedostanete" /
      zbaliť

    Vojak a krátkozrakosť, dostanem sa do armády? Mozem sa prihlasit pod Bratislavsky kraj ked som z Nitrianskeho?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.