Zavrieť

Porady

Detektor na letisku a nacuvacie zariadenia

Treba pri prechode cez detektor na letisku dávať dole nacuvacie zariadenia? Bude to pipat (resp. baterka v nich ). Má niekto skúsenosť?
Naposledy upravil ivka70 : 27.05.19 at 09:02 Dôvod: cele v nazve
lujza.j Teraz tam boli sluchadla....?!
Lili24 v prvej otázke boli "na slúchadlá" omylom som dala medzeru... V lekárskej reči sa tomu povie "naslúchadlá" tým, že som tam dala tu medzeru vzniklo slovo slúchadlá... Ale mala som na mysli nacuvacie prístroje... Som prekvapená reakciami.. no nič, asi na to letisko zavolám...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vicktor je offline (nepripojený) vicktor

    ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac vicktor
    Upozorni pritomneho pracovnika, ten ti povie.
    Su kadejake detektory a pravidla. Uz som musel vyzuvat aj topanky, pretoze "pipak" odhalil klinceky ktore mi suster nabil do podpatkov.
    Na druhej strane povedal som kontrolorovi, ze mam so sebou flasu vody a on ze "a co ma byt?".
    lujza.j Topanky okrem klincov...maju kovove vystuhy...nie kazde....a potom ide o to ako je nastveny detekcny ram...

    allgreen je offline (nepripojený) allgreen

    Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac allgreen
    Treba-netreba to sa dozvieš až tam..Ja som mal s klinom spevnenú kosť a nepípalo nič, tiež som sa bál že pojdem donaha.
    misoft Mal si chirurgickú oceľ - tá prechádza skenerom bez pípania...
    bodliak A čo tak dýka z chirurgickej ocele ?

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Slúchadlá si kľudne strč aj....
    ALE vcelku by ma zaujímalo, že prečo by mali ostať v/na ušiach, ak zariadenie bude musieť byť odpojené a vyložené do príslušnej nádoby...

    ...o tej takej slušnosti (respektíve neslušnosti) ani nevravím...
    -----------------------------
    Aby som nebol bez argumentov, tak čítni bod č. 6
    https://bratislava-airport.sk/bezpecnostna-kontrola/



    ÚPRAVA po upresnení otázky.

    Načúvacie zariadenie je zdravotná pomôcka, takže by ju nebolo potrebné dávať dole.
    Nič však nebráni pri tom prípadnom zapípaní cez scaner dať si zariadenie dole.
    Nie je potrebné ani si robiť nejaké problémy...na prípadné usmernenie je tam predsa pracovník kontroly.


    P.S.:
    Onehdá som letel domov z Dublina. V bágli púzdro s perami - injekciami inzulínu. Kontrolu som na to upozornil, baťoh prešiel cez scaner...a už ma brali nabok. Pozreli, videli a šiel som ta het.
    Naposledy upravil buchač : 25.05.19 at 17:12
    6 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Lili24 neslusnosti?? Prepáč, ale myslím,že si nepochopil otázku...ja sa pýtam na nacuvacie zariadenia?
    buchač Sorry, ale v pôvodnom zadaní bolo napísané niečo o slúchadlách.

    Je síce pravdou, že aj načúvacie zariadenie má slúchadlá, ale v dnešnej dobe si skôr jeden vybaví skôr tie, ktoré sa používajú pri tom pčúvaní hudby alebo textu cez patričné zariadenie - zvyčajne ide o mobil.

    P.S.:
    Príspevok som upravil.
    Lili24 Ok...ďakujem...
    lujza.j Buchi..dobry skríner....by mal vediet co mas v bagli...kontroluje ked nevie o co ide...alebo mu nieco brani vo "vyhlade"...ale hlavne mu ide o nebezpecne predmety....alebo mozne sucasti nvs-ka...
    misoft Onehdá neboli tie skenery tak dokonalé, len rozlišovali hustotu materiálu (preto aj Buchy musel vykladať a dokladovať). Dnes už sú skenery, ktoré rozlíšia farebne aj to, o aký materiál sa jedná a vypíšu to.
    lujza.j Kontrola je prechod "cez ram"ak treba rucnym detektorom....bagle cez rtg...farebne rozlisenie...organika...anorganika...a fajn je ked mas predstavivost...co ako vyzerav rtg....+trening...
      zbaliť

    Detektor na letisku a nacuvacie zariadenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.