Zavrieť

Porady

MZDY

Zaúčtovanie miezd:
MD D Rozúčtovanie
Soc.poistenie Soc.poistenie
Nemoc.dávky
Inv.poist.
Úraz.poist.
Poist. v nez.
Garančný fond
Daň.úrad Preddavkový daň
Zrážková daň
Zrážky Zrážky
Vyúčt.mzdy Vyúčtovanie
Pov.zodp.za škody Zákon.poistenie


Prosím, ako to máte Vy?
Usporiadat
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Pru Pozri príspevok
Aký interný doklad máš na mysli? Ja som mzdu za dec. 2007 zaúčtovala do záväzkov 2007 aj odvody do poisťovní za december do r. 2007 a v januári som dala úhradu-výdaj z pokladne - vyplatenie mzdy.
Ja mzdy robím len pár mesiacov, tak keby zas mne niekto poradil, čo mám tlačiť na konci roka ohľadom miezd. ďakujem
Ak je to v JÚ - nezabudni ten záväzok voči poisťovni rozúčtovať na odvod za zamestnávateľa (V POISTENIE) a za zamestnanca (V MZDY).
0 0
človiečik človiečik

človiečik je offline (nepripojený) človiečik

prosím vas, vedeli by ste mi poradiť so sumárom miezd a jeho zaúčtovaním v money s 3??? vôbes neviem kam to dať - do interných dokladov a čo zúčtovanie, ako to tam potom nájdem ??? dakujem.
0 0
človiečik človiečik

človiečik je offline (nepripojený) človiečik

asi som to zle napísala. Potrebujem poradiť so zaúčtovaním sumáru miezd. ja mzdy nevystavujem. dali mi len sumár a uhrady cez bankové účty. v money s 3 ako zaúčtujem? do interných dokladov a potom kde budem vidieť, či mi to sadlo - ako vlastne zúčtovať, na bankových výpisoch uhrady jednotlivo. dakujem.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Som mzdový tĺčik. Viem len nejaké základy.
Chcela by som poprosiť o radu, ako zaúčtovať
- zrážky zo mzdy- porušenie pracovnej disciplíny: 331/.....?

Vďaka
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

človiečik Pozri príspevok
asi som to zle napísala. Potrebujem poradiť so zaúčtovaním sumáru miezd. ja mzdy nevystavujem. dali mi len sumár a uhrady cez bankové účty. v money s 3 ako zaúčtujem? do interných dokladov a potom kde budem vidieť, či mi to sadlo - ako vlastne zúčtovať, na bankových výpisoch uhrady jednotlivo. dakujem.
Predpis hrubých miezd, tvorba SF, zúčtovanie strav. lístkov, prípadne PN do ID. Odvody voči jednotlivým poisťovniam a DÚ ako aj vyúčtovanie miezd pre jednotlivých zamestnancov a prípadne nejaké zrážky - do záväzkov (to čo treba vyplácať).
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Prosím vás ľudkovia potrebujem veľmi súrne výšku minimálnych miezd od 1.6.2000 do 30.04.2001. Prosím, Ďakujem.
0 0
FAA FAA

FAA je offline (nepripojený) FAA

Som Božie dieťa
Dakujem, už som si to zistil.
tuším na je sociálke generálny pardon.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Aký je nezdaniteľný základ na r. 2008, do programu mi to vôbec po aktualizácii nenahodilo.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Pru Pozri príspevok
Aký je nezdaniteľný základ na r. 2008, do programu mi to vôbec po aktualizácii nenahodilo.
98 496,- mesačne 8 208,-
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ďakujem veľmi pekne, predtým som to mala zadané v programe, teraz mi to vôbec nenahodil, tak som sa zľakla, že prečo mi ráta preddavky na daň, keď je tam minimálna mzda.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Nahodila som to do vyúčtovania zamestnance, ale keď uložím doklad a idem ho opraviť, tak mi to odtiaľ zmizne, kam by som to mala zadať?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

čo tlačíte v money na konci roka ohľadom miezd-zostavy a čo sa odovzdáva. Prehľad o odv. preddavkoch mám odovzdaný, ešte hlásenie do konca marca, teraz mi má zamestnanec odovzdať žiadosť o ročné zúčt.dane a na základe toho robím to hlásenie?
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Mohol by mi niekto s tým poradiť a ako postupovať keď som mzdy začala robiť od pol roka a prvý polrok nemám započítaný, ďakujem.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Pru Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne, predtým som to mala zadané v programe, teraz mi to vôbec nenahodil, tak som sa zľakla, že prečo mi ráta preddavky na daň, keď je tam minimálna mzda.
Treba si dať synchronizáciu konštánt.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

Pru Pozri príspevok
Mohol by mi niekto s tým poradiť a ako postupovať keď som mzdy začala robiť od pol roka a prvý polrok nemám započítaný, ďakujem.
Ak máš na mysli ročné zúčtovanie, resp. potvrdenie o príjmoch budeš to musieť nasčítať zo všetkých potvrdení, ktoré Ti zamestanci doručili.
0 0
človiečik človiečik

človiečik je offline (nepripojený) človiečik

ďakujem ti ľubka, dúfam, teda že to mám dobre, všetko som hodila do interných dokladov. teraz sa budem trápiť, ako to dopadne k dani z príjmu...dlho som sa neozvala, študovala"cha" som zákony JÚ a PÚ a ako všetci poraďáci pracujem na DP.Horšie je že JÚ zvládam a PÚ akosi sa mi do toho nechce. S týmto programom robím 1 krát .Dúfam, že to dopadne dobre.Ďakujem
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

A zas mi nenahodilo nezdaniteľný základ na r. 2009, prosím Vás aká má byť výška? ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
A zas mi nenahodilo nezdaniteľný základ na r. 2009, prosím Vás aká má byť výška? ďakujem
Január, február: 286,27 €, od marca je to už 335,47 €.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

ďakujem a vôbec mi neprehodilo mzdy z minulých období, aKO som mala v r. 2008 zobrazené aj ostatné roky, ako to prehodiť? dík
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Treba to zadať do Nástroje-nastavenie-účt.rok-mzdy a dole ako je poplatník zadať sumu 286,27? A ročnú nezadávam zatiaľ?
Ak bola min. mzda 8100, nezdan. 8208, tak preddavky na daň sa neplatili, teraz neviem ak je min. mzda 295,5 a nezdaň. 286,27, tiež by sa nemali platiť?
Naposledy upravil Pru : 09.03.09 at 10:08
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať