Zavrieť

Porady

ako zaúčtovať úhradu?

Ahojte, može mi prosím vás niekto poradiť? Bola som na školení, firma ktorá to organizovala tak mi vystavila faktúru na firmu v ktorej pracujem. Uhradu som zrealizovala tak ze som ciastku vlozila priamo na ucet dodavatela skolenia. Samozrejme ze banka mi dala doklad ze uhradu som urobila ja ako fyzicka osoba. Nasa uctovnicka mi to vyhodila ze to sa neda zauctovat. Dá sa to nejako zauctovat tak aby to bolo v poriadku? Vopred dakujem za kazdu odpoved.
Daniela
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Daniela37 Pozri príspevok
    Ahojte, može mi prosím vás niekto poradiť? Bola som na školení, firma ktorá to organizovala tak mi vystavila faktúru na firmu v ktorej pracujem. Uhradu som zrealizovala tak ze som ciastku vlozila priamo na ucet dodavatela skolenia. Samozrejme ze banka mi dala doklad ze uhradu som urobila ja ako fyzicka osoba. Nasa uctovnicka mi to vyhodila ze to sa neda zauctovat. Dá sa to nejako zauctovat tak aby to bolo v poriadku? Vopred dakujem za kazdu odpoved.
    Daniela
    Dá sa to, len treba chcieť. Klasicky 321/211. Snaď na potvrdení od banky je uvedený nejaký variabilný symbol.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Nechápem, prečo ti to účtovníčka vyhodila, veď na doklade z banky by malo byť vidieť všetko čo potrebuje, aby mohla zaúčtovať úhradu, teda číslo účtu príjemcu, VS-č.faktúry dodávateľa služby a sumu. A pečiatku banky, že úhradu previedla.

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    Daniela37 Pozri príspevok
    Ahojte, može mi prosím vás niekto poradiť? Bola som na školení, firma ktorá to organizovala tak mi vystavila faktúru na firmu v ktorej pracujem. Uhradu som zrealizovala tak ze som ciastku vlozila priamo na ucet dodavatela skolenia. Samozrejme ze banka mi dala doklad ze uhradu som urobila ja ako fyzicka osoba. Nasa uctovnicka mi to vyhodila ze to sa neda zauctovat. Dá sa to nejako zauctovat tak aby to bolo v poriadku? Vopred dakujem za kazdu odpoved.
    Daniela
    Mala si dať faktúru do učtárne a tá by ju preplatila dodávateľovi. Ked sa tak nestalo.tak predlož doklad o úhrade aj s faktúrou do pokladne a tá ti to preplatí. Stalo sa ...zaučtovanie je také isté z pokladne ako z bank.výpisu.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    adi11 Pozri príspevok
    Mala si dať faktúru do učtárne a tá by ju preplatila dodávateľovi. Ked sa tak nestalo.tak predlož doklad o úhrade aj s faktúrou do pokladne a tá ti to preplatí. Stalo sa ...zaučtovanie je také isté z pokladne ako z bank.výpisu.
    No zaúčtovanie nie je také isté.

    Pokladňa 321/211
    Banka 321/221

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    smith Pozri príspevok
    No zaúčtovanie nie je také isté.

    Pokladňa 321/211
    Banka 321/221
    ale samozrejme banka je banka a pokl.je pokladna
    mala som na mysli že sa to da aj z pokl. preplatiť

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Daniela37 Pozri príspevok
    Ahojte, može mi prosím vás niekto poradiť? Bola som na školení, firma ktorá to organizovala tak mi vystavila faktúru na firmu v ktorej pracujem. Uhradu som zrealizovala tak ze som ciastku vlozila priamo na ucet dodavatela skolenia. Samozrejme ze banka mi dala doklad ze uhradu som urobila ja ako fyzicka osoba. Nasa uctovnicka mi to vyhodila ze to sa neda zauctovat. Dá sa to nejako zauctovat tak aby to bolo v poriadku? Vopred dakujem za kazdu odpoved.
    Daniela
    ja tak bežne vkladám na účty dodávateľov, ale ešte so m s tým problém nemala.

    Daniela37 je offline (nepripojený) Daniela37

    Daniela37
    Dakujem Vam vsetkym, velmi ste mi pomohli. Vsetky odpovede som precitala konatelovi spolocnosti a uznal mi to. Este raz dakujem vsetkym.
    Daniela

    ako zaúčtovať úhradu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.