Zavrieť

Porady

Faktúra pre írsku firmu

Ahojte. Potrebujem jednej írskej firme vystavit faktúru a chcem sa spýtať či musí byť v anglickom jazyku ... prdpokladám že áno. Mám program Alfa od Krosu. Dá sa to tam niekde automaticky prepnúť do EN? Moja dalšia otázka je: poslali mi takéto číselko " NIP EU - IE 6414265W " to je Ičo? Dič? alebo čo? kde to mám napisať? A ak niekto vie aku dobu splatnsti faktúr majú bežnú v írsku nech prosim napíše. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    smetek Pozri príspevok
    Ahojte. Potrebujem jednej írskej firme vystavit faktúru a chcem sa spýtať či musí byť v anglickom jazyku ... prdpokladám že áno. Mám program Alfa od Krosu. Dá sa to tam niekde automaticky prepnúť do EN? Moja dalšia otázka je: poslali mi takéto číselko " NIP EU - IE 6414265W " to je Ičo? Dič? alebo čo? kde to mám napisať? A ak niekto vie aku dobu splatnsti faktúr majú bežnú v írsku nech prosim napíše. ďakujem
    Uvedené číslo je obdoba našho IČ DPH. Over si to tu http://ec.europa.eu/taxation_customs/vies/viesquer.do . Podľa zákona o účtovníctve sa má viesť účto v štátnom jazyku, teda v slovenskom. Samozrejme pre odberateľa je dobre aby aj rozumel tomu čo je na uvedené faktúre. Čo tak vystaviť dvojjazyčne. Splatnosť fa. je vec dohody medzi dodávateľom a odberateľom.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 25.03.08 at 14:44

    smetek je offline (nepripojený) smetek

    smetek
    dik za info...no a teraz este prist na to ako to v tom Krose spravit...alebo niaky iny nápad? manualne vytvorit fakturu trebarz v exceli?

    Faktúra pre írsku firmu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.