Zavrieť

Porady

Základné imanie-rozdiel

Chcela by som sa spýtať prebrala som účtovníctvo a účet 411 mal ešte v Sk sumu 200 400Sk aj rezervný fond 20 400Sk a v obchodnom registry je základné imanie len 200 000Sk.Ako mám tento rozdiel zaúčtovať, alebo teraz pri premene na euro mám dať návrh na premenu tých 200 400Sk t.j.6652€?Čo k tomu návrhu treba?Alebo to bude jednoduchšie niekde ten rozdiel preúčtovať, ale to by som musela aj 411 aj ten rezervný fond, nie?Nesedí im to základné imanie už od založenia firmy-teda je tam ten rozdiel 400Sk.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Niekto na začiatku omylom niečo zaúčtoval. Treba pozrieť čo a potom to preúčtovať.
    Premenu budeš robiť podľa toho, čo máš zapísané v OR, čiže z 200000.
    K tomu návrhu na premenu treba:
    1. návrh - 1x a overiť podpisy
    2. Spoločenskú zmluvu (alebo zakladateľskú listinu)v úplnom znení (zmeniť nielen imanie, ale i náklady na založenie firmy) - 2 x -z toho jedno ide do zbierky listín
    3. Rozhodnutie spoločníka o premene - 2 x overiť podpisy (1 ide do zbierky listín

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    Pripájam ešte vzory tlačív, ale v tom návrhu mám 2 konateľov a sú traja-pre prípad, že by Vám nesedeli sumy.

    Kvietocek je offline (nepripojený) Kvietocek

    Kto sa veľa pyta - veľa sa dozvie ...viac Kvietocek
    Suhlasim s "grammatika" zisti si co je tych 400,- Sk a preuctuj ich

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Nie je tam žiadna chyba, boli to nepeňažné vklady od začiatku to bolo 200 400Sk len to nebolo do OR zapísané ako 200 400 ale len 200 000Sk.Čo s tým teraz spravím.Premením to ZI v OR na eurá a tých 400Sk na 411 a 40Sk na účte rezer.fondu preúčtujem kam, na aký účet?

    kaupke je offline (nepripojený) kaupke

    Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac kaupke
    zuzana Pozri príspevok
    Nie je tam žiadna chyba, boli to nepeňažné vklady od začiatku to bolo 200 400Sk len to nebolo do OR zapísané ako 200 400 ale len 200 000Sk.Čo s tým teraz spravím.Premením to ZI v OR na eurá a tých 400Sk na 411 a 40Sk na účte rezer.fondu preúčtujem kam, na aký účet?
    Nepeňažné vklady boli len tie 400 SK ?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zuzana Pozri príspevok
    Ak viete prosím poraďte na aký účet preúčtovať tie rozdiely?
    Odporúčam urobiť zápisnicu z VZ, interným dokladom preúčtovať rozhodnutie VZ na ostatné kapitálové fondy účet 413/A, na ZIM to skutočne nemalo čo robiť, alebo potom vyplatenie vkladov( ak máš peniaze v pokladnici), ale najskôr urobiť ID o oprave mylného zápisu z účtu 411 buď na účet 364, alebo na účet 379 a následne vyplatenie cez pokladnicu.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ono to bolo tak , že tam boli nepeňažné vklady už pri založení v sume 200 400Sk.Zapísané však bolo len 200 000Sk.Takže urobím ID o oprave 411 a preúčtujem tých 400Sk(budem to preúč.samozr.v euro) na 379 a následne tých 400Sk vyplatím z pokladnice konateľovi?teda 411/379 400Sk, 379/221 400Sk.Do registra nenahlasujem nič, však?Nechápem to účtovanie na 413...Čo spravím so 421 rez.fond tam ho mám vytvorený 10% ZI 20 040Sk.Tých 40 Sk tam môžem nechať?

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zuzana Pozri príspevok
    Ono to bolo tak , že tam boli nepeňažné vklady už pri založení v sume 200 400Sk.Zapísané však bolo len 200 000Sk.Takže urobím ID o oprave 411 a preúčtujem tých 400Sk(budem to preúč.samozr.v euro) na 379 a následne tých 400Sk vyplatím z pokladnice konateľovi?teda 411/379 400Sk, 379/221 400Sk.Do registra nenahlasujem nič, však?Nechápem to účtovanie na 413...Čo spravím so 421 rez.fond tam ho mám vytvorený 10% ZI 20 040Sk.Tých 40 Sk tam môžem nechať?
    No tak účet 413 by som použila v prípade, že by VZ rozhodlo, že tento rozdiel ponechá na ostatných fondoch.
    A ako sa ti dostali financie na RF? Neboli z rozdelenia HV? Boli vložené spoločníkmi? Lebo predpokladám, že sa jedná o spoločníka, ktorý je zároveň konateľom, vrátiť tieto fin.prostriedky, ale - hm, radšej by som použila účet 364.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    Ak by som to preúčtovala cez tú 413, tak 411/413 400Sk?Aj to by bola dobrá možnosť.Nič sa nenahlasuje na obch.register, že?Ďakujem Ti za odpovede)

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    zuzana Pozri príspevok
    Ak by som to preúčtovala cez tú 413, tak 411/413 400Sk?Aj to by bola dobrá možnosť.Nič sa nenahlasuje na obch.register, že?Ďakujem Ti za odpovede)
    Urob si opravný doklad, odvolaj sa na to, kde je to nesprávne zaúčtované, v ktorom doklade, ale aby si mala na 413-tke len 40,-Sk, to je trošku divné, preúčtuj to na 379/A a vyplať z pokladnice.
    V OR sa z tohoto dôvodu nerobí žiadna zmena, zmena, ktorá mala byť v OR - návrh na zmenu menovitého imania.

    zuzana je offline (nepripojený) zuzana

    zuzana
    A keď vyplatím tých 400Sk+40Sk t.j.14,61€ ako 411/379 a 379/211 z pokladnice konatelovi, treba to nejako zdaniť, keď je to rozdiel ešte z roku 1993?Nebolo by to lepšie preúčtovať na 413?

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Prečo zdaniť? Veď mu len vrátiš záväzok voči nemu, to nie je jeho zdaniteľný príjem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.