Zavrieť

Porady

pozastavenie činnosti spol. s r.o.

Zdravím Vás ,chcel by som sa s Vami prosím Vás poradiť:
Spoločnosť s ručením obmedzeným (platca DPH),ktorá neplánuje do budúcnosti žiadne aktivity,na obdobie približne 1-3 rokov,ako by mala postupovať?
Pozastavenie živnosti u právnickej osoby pravdepodobne neprichádza do úvahy?
Takže môj názor je:
podávať prázdne tlačivá DPH,resp.po určitom období odhlásiť firmu ako platcu DPH
a na konci roka vypracovať daňové priznanie k dani z príjmov,aj keď firma nemala ani náklady,ani výnosy..
Môže byť?alebo by ste volili iný postup?
Ďakujem Vám za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Áno, je aj taká možnosť ako si si sám odpovedal.
    Alebo môžeš hneď požiadať DU o zrušenie registrácie DPH z dôvodu nečinnosti firmy.
    Mám firmu, ktorá už 3 roky podáva prázdne mesačné DPH (lezie mi to na nervy), ale je to ich vec. Potom treba dávať pozor, aby sa na to prázdne tlačivo nezabudlo, lebo hneď je pokuta.

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    m.hladka Pozri príspevok
    Áno, je aj taká možnosť ako si si sám odpovedal.
    Alebo môžeš hneď požiadať DU o zrušenie registrácie DPH z dôvodu nečinnosti firmy.
    Mám firmu, ktorá už 3 roky podáva prázdne mesačné DPH (lezie mi to na nervy), ale je to ich vec. Potom treba dávať pozor, aby sa na to prázdne tlačivo nezabudlo, lebo hneď je pokuta.
    Ďakujem za názor m.hladka
    No je nam ľuto zrušiť rozbehnutu s.r.o.,takže asi budeme fungovať na prazdnych tlačivach DPH apod..
    Ale DPH myslim že môžeme zrušiť až po 1 roku od registracie,všakže?aj keď bude firma nečinná (myslím)

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    V súčasnosti je možné aj pri sro-čke pozastaviť živnosť tak ako u fyzickej osoby, minimálne na pol roka, poplatok 6,5 eur.

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    akina Pozri príspevok
    V súčasnosti je možné aj pri sro-čke pozastaviť živnosť tak ako u fyzickej osoby, minimálne na pol roka, poplatok 6,5 eur.
    To je nejaka novinka Akina,kde by som prosím ťa našiel viac informácii?Ďakujem

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Upravuje to § 58 ods. 2 písm. c/ živnostenského zákona ( pod pojmom podnikateľ sa rozumie FO alebo PO ).

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Tak ako uvádza Akina, aj PO môže prerušiť živnosť, viď nižšie :
    § 58
    (1) Živnostenský úrad miestne príslušný podľa sídla právnickej osoby alebo bydliska fyzickej osoby zruší živnostenské oprávnenie, ak

    a) podnikateľ už nespĺňa podmienky podľa § 6 ods. 1 písm. b) alebo c); neplatí to v prípade podľa § 6 ods. 1 písm. b), ak bol ustanovený zodpovedný zástupca,
    b) nastanú prekážky podľa § 8 ods. 1 až 3,
    c) pri koncesovaných živnostiach o to podnikateľ požiada; to neplatí, ak živnostenský úrad začal konanie o zrušení živnostenského oprávnenia podľa § 58 ods. 1 písm. d) alebo § 58 ods. 2 písm. a),
    d) podnikateľ pri prevádzkovaní živnosti poruší podmienky alebo povinnosti určené zákonom ako osobitne závažné.

    (2) Živnostenský úrad miestne príslušný podľa sídla právnickej osoby alebo bydliska fyzickej osoby môže

    a) z vlastného podnetu alebo iného podnetu živnostenské oprávnenie na jednu živnosť alebo viac živností zrušiť alebo prevádzkovanie živnosti pozastaviť, prípadne pozastaviť prevádzkovanie živnosti v prevádzkarni, ktorá je v jeho územnej pôsobnosti, ak podnikateľ závažným spôsobom porušuje podmienky ustanovené koncesnou listinou, týmto zákonom alebo inými osobitnými predpismi,
    b) z vlastného podnetu alebo iného podnetu živnostenské oprávnenie na jednu živnosť alebo viac živností zrušiť, ak podnikateľ nezačal prevádzkovať živnosť v lehote dlhšej ako dva roky od vydania živnostenského listu alebo koncesnej listiny,
    c) z podnetu podnikateľa pozastaviť prevádzkovanie živnosti na obdobie najmenej šiestich mesiacov.

    (3) Ak je prevádzkareň v obvode iného živnostenského úradu, prevádzkovanie živnosti môže pozastaviť živnostenský úrad, v ktorého územnej pôsobnosti sa prevádzkareň nachádza. O pozastavení upovedomí živnostenský úrad, ktorý živnostenský list alebo koncesnú listinu vydal.

    (4) Osoba, ktorej sa živnostenské oprávnenie zrušilo z dôvodov uvedených v ods. 1 písm. d) alebo v ods. 2 písm. a), môže ohlásiť ohlasovaciu živnosť alebo požiadať o vydanie koncesie najskôr po uplynutí troch rokov od právoplatnosti rozhodnutia o zrušení živnostenského oprávnenia.

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    Prosím Vás poraďáci, takže,keď PO pozastaví živnosť..
    treba pozastaviť podnikanie,resp.ohlásiť túto zmenuna Daňovom úrade? to by znamenalo,že už PO nemusí podávať-v čase pozastavenej činnosti, daňové priznania? nerozumiem tomu úplne zatiaľ a je to dosť nové opatrenie,preto by som sa radšej s niekym poradil
    Ďakujem za pochopenie

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    Pri pozastavení živnosti u PO platí to isté ako u FO ( pozri vyššie príspevky ).

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    akina Pozri príspevok
    Pri pozastavení živnosti u PO platí to isté ako u FO ( pozri vyššie príspevky ).
    rozumiem tomu správne tak,že keď PO,rovnako ako Fo,
    PO POzastavení živnosti,nahlási pozastavenie na Daňovom úrade,a od toho dátumu už nie je podnikateľským subjektom
    takže sa odhlási od dani z príjmov a DPH..
    a daňové priznanie Daň z príjmov za rok 2009 podáva v riadnom termíne do 3/2010,alebo do 3 mesiacov od pozastavenia živnosti?
    Ďakujem moc

    akina je offline (nepripojený) akina

    akina
    DP sa podáva v riadnom termíne, teda za r. 2009 do 31.3.2010 ( pokiaľ je živnosť pozastavená v r. 2009 ).
    Naposledy upravil akina : 24.07.09 at 04:52 Dôvod: upresnenie textu.

    tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

    tibor1000
    akina Pozri príspevok
    DP sa podáva v riadnom termíne, teda za r. 2009 do 31.3.2010 ( pokiaľ je živnosť pozastavená v r. 2009 ).
    Ďakujem Ti Akina za upresnenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.