Zavrieť

Porady

faktúra

ahoj
chcela by som sa spýtať: s dodávateľom sme sa dohodli na tovare tak, že on mi tovar do obchodu dá bez platby vopred a ja mu budem mesačne vyplácať 50% z tržby. Ako mu to potom mám fakturovať aby som platila dane len s mojej tržby a aby som nedoplatila pri ročnom zúčtovaní. Ešte sa chcem opýtať ako môžem disponovať s podnikaťeľským účtom. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    no ale ved ty mu nemáš čo fakturovať. On by mal fakturovať tebe, lebo on ti dodá tovar.
    A je otázka, či ti dá na začiatku fakturu na cely dodaný tovar a platiť ju budeš postupne, podľa tržby, t.j. mesačne z nej zaplatíš čiastku, ktorá sa rovná 50% tržby v danom mesiaci.

    Alebo ten tovar bude u teba ako v komisii a ty mesačne urobíš zoznam toho, čo sa predalo a na to ti on vystaví faktúru, ktorú zaplatíš.

    Otazke o podnikatelskom účte nerozumiem.

    iveta1979 je offline (nepripojený) iveta1979

    iveta1979
    bude to tak, že ja mu budem robiť zoznam a ďakujem za získanie vedomostí ohľadom fakturácie a k tomu účtu chcela by som vedieť či si mám naňho vkladať tržby a potom s neho všetko platiť čo sa týka priestorov , poisťovne , faktúr atď.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    iveta1979 Pozri príspevok
    bude to tak, že ja mu budem robiť zoznam a ďakujem za získanie vedomostí ohľadom fakturácie a k tomu účtu chcela by som vedieť či si mám naňho vkladať tržby a potom s neho všetko platiť čo sa týka priestorov , poisťovne , faktúr atď.
    Áno, účet sa zriaďuje na činnosť súvisiacu s podnikaním, vložiš na účet tržbu, z neho potom budeš platiť odvody, faktúry za nájom, .... dane. Ćíslo účtu, ktoré budeš používať v súvislosti s podnikaním je potrebné oznámiť DÚ.

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    iveta1979 Pozri príspevok
    bude to tak, že ja mu budem robiť zoznam a ďakujem za získanie vedomostí ohľadom fakturácie a k tomu účtu chcela by som vedieť či si mám naňho vkladať tržby a potom s neho všetko platiť čo sa týka priestorov , poisťovne , faktúr atď.
    tak potom je najideálnejšie, aby ti na základe tohto zoznamu mesačne fakturoval a ty mu hned aj uhrádzala.

    A čo sa týka účtu, možno budeš niektoré veci platiť aj v hotovosti - takže to platenie zavisí od okolností. Ale vo všeobecnosti,tržby vkladáš na účet a z neho platíš.

    iveta1979 je offline (nepripojený) iveta1979

    iveta1979
    ale čo ak budem platiť väčšinu vecí v hotovosti a zostane mi len toľko z tržby čo budem potrebovať pre vlastnú potrebu ?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    iveta1979 Pozri príspevok
    ale čo ak budem platiť väčšinu vecí v hotovosti a zostane mi len toľko z tržby čo budem potrebovať pre vlastnú potrebu ?
    Veď to je ideálny stav. Mnohí by to brali všetkými desiatimi.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    iveta1979 Pozri príspevok
    ale čo potom budem vykazovať DÚ
    Budeš predsa viesť jednoduché(alebo podvojné)účtovníctvo. Na konci roku podľa toho urobíš daňové priznanie(alebo si ho dáš urobiť) a do 31.3.2010 odovzdáš na DÚ. Ak ti vyjde daňová povinnosť, tak aj zaplatíš daň z príjmov. Najlepšie bude, ak by si si dala účtovníctvo robiť nejakej účtovníčke alebo firme.

    Ešte ma napadlo. Máš živnostenský list?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Dáša_ Pozri príspevok
    A registračnú pokladňu?
    Ja som si myslel, že je to zatiaľ iba zámer. Nie že už predáva.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    iveta1979 Pozri príspevok
    ŽL už mám ale pokladňu zatiaľ nie a začínam predávať 1.8
    Tak ešte, keby si napísala, čo budeš predávať. Ak liehoviny, musíš sa zaregistrovať aj na colnom úrade. A tú registračnú pokladňu musíš zaregistrovať na DÚ.

    iveta1979 je offline (nepripojený) iveta1979

    iveta1979
    nie nie nebudú to liehoviny ale šperky z chirurgickej ocele a striebra a o tej registrácií viem. Ďakujem

    iveta1979 je offline (nepripojený) iveta1979

    iveta1979
    ešte by som sa chcela spýtať potrebujem sa pri predaji striebra registrovať na puncovom úrade? čo všetko k tejto registrácií potrebujem a dá sa to vybaviť za jeden deň?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.