Zavrieť

Porady

Autosedačky

veselá mamina čo má rada svoju prácu ...viac
Ahojte poraďáci, potrebujem podradiť! Od 1.6.2007 je povinnosť voziť deti do 150 cm alebo 15 rokov v autosedačke. Mám škodu 120, v ktorej nie sú pásy na zadných sedadlách. Mám dieťa ktoré má cez 2 roky a 15 kg. V zadu ho voziť nemôžem. Môžem ho voziť na prednom sedadle vo vyhovujúcej auosedačke, alebo sa tam môžu voziť iba deti, ktoré sa zmestia do vajíčka - autosedačky, ktorá sa dá umiestniť proti smeru jazdy. Vychádza mi, že buď musím kúpiť nové auto, alebo ju nebudem môcť voziť vôbec.
Za každú odpoveď Vám ďakujem!
Usporiadat
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dakujem za odpoved a je to niekde v zákone?
0 0
Beella Beella

Beella je offline (nepripojený) Beella

Toto je zákon o tom pojednávajúci
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...&Text=554/2006

Pri predaji podsedáku sme dostali k nemu taký certifikát, že patrí do skupiny II (a veľa som o tom aj našla na internete, tak to je snáď pravda). Manžel je teraz s autom mimo, inak by som pozrela na podsedák, či je to aj na ňom uvedené Hádam sa ešte niekto pridá s názorom.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Už sa tu asi popísalo o tom dosť, ale predsa ma zaujíma. Dieťa má 10 rokov a výšku 152 cm. Musí mať podsedák? Môže už sedieť na prednom sedadle?
V diskusiách sa proste niekedy vraví o "12 rokov a 150 cm", niekedy zasa o "12 rokov, alebo 150 cm". Ako to mám správne chápať? Dieťa nosím stále na zadnom sedadle a na podsedáku, ale občas sa vyskytne situácia, že by malo sedieť vpredu, alebo že nemám práve po ruke sedák (súrny odvoz iným autom).
Ďakujem za vysvetlenie.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

Fany Pozri príspevok
Už sa tu asi popísalo o tom dosť, ale predsa ma zaujíma. Dieťa má 10 rokov a výšku 152 cm. Musí mať podsedák?
Tu máš odpoveď:

http://www.porada.sk/t123162-autosed...-ju-treba.html


Fany Pozri príspevok
Môže už sedieť na prednom sedadle?
Áno.

Fany Pozri príspevok
V diskusiách sa proste niekedy vraví o "12 rokov a 150 cm", niekedy zasa o "12 rokov, alebo 150 cm". Ako to mám správne chápať? Dieťa nosím stále na zadnom sedadle a na podsedáku, ale občas sa vyskytne situácia, že by malo sedieť vpredu, alebo že nemám práve po ruke sedák (súrny odvoz iným autom).
Ďakujem za vysvetlenie.
TO, na čo sa pýtaš, bolo riešené ešte v starom zákone o cestne premávke č. 315/1996 § 43 ods. 2:

(2) Osoba mladšia ako 12 rokov a osoba s telesnou výškou menšou ako 150 cm sa nesmie prepravovať na sedadle (sedadlách) vedľa vodiča. To neplatí, ak také osoby používajú schválený a pre ne určený bezpečnostný systém. Ak je vozidlo vybavené takým bezpečnostným systémom aj na iných sedadlách, musia ich ostatné také osoby pri preprave prednostne použiť. Za sedadlo vedľa vodiča sa nepovažuje miesto v postrannom vozíku motocykla.

Zákon 8/2009 od 1.2.2009 zrušil tento zákon a nový zákon 8/2009 toto ustanovenie vypustil.

Opatrenie 554/2006 v § 4 ods. 1 uvádza už len povinnosť mať zadržiavacie zariadenie pre dieťa do výšky 150 cm. 12 rokov sa už nikde neuvádza:

(1) Ak sa na sedadle vozidla vybavenom bezpečnostným pásom prepravuje dieťa s výškou menšou než 150 cm, musí byť toto sedadlo vybavené detským zadržiavacím zariadením podľa § 3 ods. 2 vhodným pre deti podľa hmotnostných skupín uvedených v § 3 ods. 1.

Takže ak máš detskú autosedačku, tak na prednom sedadle môžeš prevážať akékoľvek dieťa, od 0 do X rokov. Deti vyššie ako 150 cm môžeš na prednom sedadle prevážať aj bez autosedačky, aj keby mali len 10 rokov.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Ďakujem za odpovede.
0 0
puvapuva puvapuva

puvapuva je offline (nepripojený) puvapuva

Ak je vpredu airbag, tak je to pre dieta nebezpecne.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

puvapuva Pozri príspevok
Ak je vpredu airbag, tak je to pre dieta nebezpecne.
reaguješ na tému z 2009 myslím, že všetci vieme že sa dá vypnúť.....
0 0
Letko Letko

Letko je offline (nepripojený) Letko

...letom-svetom...
Keby niekto riešil autosedačky, sú tu jesenné výsledky testu ADAC:

http://auto.sme.sk/c/7018769/testy-o...ampaign=temsek
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

Dobre rano, mam dojem,že zadaním temy nie su autosedačky,

ale fakt,že do Š-120 sa nijake moderne autosedačky namontovať NEDAJÚ ...

moja rada: VYMENIT AUTO
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať