Zavrieť

Porady

zaúčtovanie vysporiadanie dane

Prosím, Vás keď som urobila ročné zúčtovanie preddavkov na daň a zamestnancovi vychádza preplatok -101,42€ je mi jasné že mu to mám vyplatiť a potom vypýtať od DÚ. Ale chcem sa spýtať čí sa to nejako inak účtuje keď mu to vyplatím v roku 2010 ale je to za rok 2009? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Účtovný predpis bude 342/331 v r.2010.
    Prosím, mám ešte otázočku ak som do 31.1.2010 podala Prehľad o zrazených preddavkov . . . . a zažiadala som si o vrátenie daňového bonusu tak to budem účtovať až v roku 2010, alebo aj nejaký účtovný predpis v roku 2009 ako pohľadávku? díky

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    lienka123123 Pozri príspevok
    Prosím, mám ešte otázočku ak som do 31.1.2010 podala Prehľad o zrazených preddavkov . . . . a zažiadala som si o vrátenie daňového bonusu tak to budem účtovať až v roku 2010, alebo aj nejaký účtovný predpis v roku 2009 ako pohľadávku? díky
    V roku 2009 už neúčtuješ nič (a ani v r. 2010, len vrátenie z DÚ 221/342). Veď ak máš správne účtované mzdové predpisy, tak účet 342 by mal mať aktívny zostatok. A ten aktívny zostatok (pohľadávka voči DÚ) by sa mal rovnať sume čo žiadaš v rámci prehľadu.

    zaúčtovanie vysporiadanie dane

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.