Zavrieť

Porady

vyúčtovanie pracovnej cesty v JÚ a DPH z PHM

Prosím Vás, ako sa účtuje DPH z PHM, ktoré mi vyúčtuje zamestnanec po ukončení jeho pracovnej cesty, ktorú uskutočnil s vozidlom zamestnávateľa ? Je možné takéto DPH z PHM uplatniť ? Keď však vyplatím celú sumu, ktorú mi vyúčtuje, tak ako dostanem DPH z PHM do výkazu ?Už som všetko preštudovala, čo je tu na Porade, ale k tomuto som sa nedopracovala. Ďakujem každému za pomoc. Potrebujem ju dosť súrne.
Naposledy upravil Dav : 23.09.10 at 18:20
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Nákupy PHM nezúčtuj cez vyúčtovanie cestovných náhrad, ale priamo (výdavkový pokladničný doklad).

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Našla som na DRSR Zápis zo zasadnutia Komisie na zabezpečenie jednotného metodického výkladu za oblasť dane z
    pridanej hodnoty konaného dňa 29. júna 2010. Zaoberá sa aj takouto problematikou, prikladám

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    alicacka Pozri príspevok
    Prosím Vás, ako sa účtuje DPH z PHM, ktoré mi vyúčtuje zamestnanec po ukončení jeho pracovnej cesty, ktorú uskutočnil s vozidlom zamestnávateľa ? Je možné takéto DPH z PHM uplatniť ? Keď však vyplatím celú sumu, ktorú mi vyúčtuje, tak ako dostanem DPH z PHM do výkazu ?Už som všetko preštudovala, čo je tu na Porade, ale k tomuto som sa nedopracovala. Ďakujem každému za pomoc. Potrebujem ju dosť súrne.
    Len pre info:

    (3) Vykonávanie činnosti na základe pracovnoprávneho vzťahu, štátnozamestnaneckého pomeru, služobného pomeru alebo iného obdobného vzťahu, keď fyzická osoba je povinná dodržiavať pokyny alebo príkazy, čím sa vytvára stav podriadenosti a nadriadenosti z hľadiska podmienok vykonávanej činnosti a jej odmeňovania, sa nepovažuje za nezávislé vykonávanie činnosti podľa odseku 1.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Ďakujem pekne. Už som si niečo aj naštudovala mimo. Keď dobre chápem, ak dám PHM do vyúčtovania, tak si nemôžeme uplatniť DPH. Takže do vyúčtovania budeme dávať len stravné a vreckové. Bude to tak dobre ?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alicacka Pozri príspevok
    Ďakujem pekne. Už som si niečo aj naštudovala mimo. Keď dobre chápem, ak dám PHM do vyúčtovania, tak si nemôžeme uplatniť DPH. Takže do vyúčtovania budeme dávať len stravné a vreckové. Bude to tak dobre ?
    Áno, bude.

    vyúčtovanie pracovnej cesty v JÚ a DPH z PHM

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.