Zavrieť

Porady

ID 50 % a možná výška zárobku

Chcela by som sa spýtať, či mi vie niekto poradiť, koľko môžem zarobiť (či je určená hranica) ak som na 50 percent ID (mesačne), a či dostanem väčši ID ak som uznana na na 50 %, alebo ak som uznana na 41 %
Usporiadat
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

Veľmi vám obom dakujem za radu....vaľmi ste mi pomohli
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MIG_6 Pozri príspevok
ja som odniesla PN na ÚP, aj som povedala, že pojdem na komisiu a po komisii som im zavolala, že ma uznali ČID a či sa mám odhlásiť z ÚP a povedali mi že to sa potom môžem, keď prídem na ÚP vtedy ako mám termín a ten mám až v novembri, ale ona mi nepovedala (teda tá pani u ktorej sa hlásim) že to sa nemusím odhlasovať z ÚP, tak preto sa pýtam, aby som dopredu vedela, či ma vyradia z ÚP, alebo ake mám práva, aby som neurobila nejaku hlúposť a už to nemohla vrátiť
Odhlásiť by si sa musela, ak by si mala priznaný pokles výkonu práce o viac ako 70 % - čo nie je tvoj prípad.
Ak si pred nástupom na PN "nedoberala" dávku v nezamestnanosti z predchádzajúceho nároku, ale vznikol ti nový nárok, máš nárok na dočerpania do 6 mesiacov (príp. do 4 ak si mala nárok na dávku z prac.pomeru na dobu určitú).

Ak po skončení poberania dávky v nezamestnanosti nebudeš mať záujem o hladanie práce cez UP, nemusíš byť evidovaná (chodiť na kontakty). Môžeš sa z evidencie odhlásiť. Za poberateľov ID je platitelom zdr. poistenia štát - rovnako ako za uchádzačov o zamestnanie. Zmenu treba do 8 dní nahlásiť v zdr. poisťovni.
3 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

veronikasad Pozri príspevok
Odhlásiť by si sa musela, ak by si mala priznaný pokles výkonu práce o viac ako 70 % - čo nie je tvoj prípad.
Ak si pred nástupom na PN "nedoberala" dávku v nezamestnanosti z predchádzajúceho nároku, ale vznikol ti nový nárok, máš nárok na dočerpania do 6 mesiacov (príp. do 4 ak si mala nárok na dávku z prac.pomeru na dobu určitú).

Ak po skončení poberania dávky v nezamestnanosti nebudeš mať záujem o hladanie práce cez UP, nemusíš byť evidovaná (chodiť na kontakty). Môžeš sa z evidencie odhlásiť. Za poberateľov ID je platitelom zdr. poistenia štát - rovnako ako za uchádzačov o zamestnanie. Zmenu treba do 8 dní nahlásiť v zdr. poisťovni.
vďaka
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

nejako sa mi teraz všetko kopí, len čo som konečne zistila ako je to s tým ID a úradom práce, dostala som ponuku na krátku výpomoc formou dohody o vykonaní práce na november a teraz zase neviem, či to môžem vziať, teda, že ak by som to vzala, tak sa to mení s ÚP a musím s ÚP odísť, alebo ked´ to bude zárobok do 136 eur, tak budem môcť poberať dávku, čo mi ešte prináleží z ÚP a dostať ID?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

MIG_6 Pozri príspevok
nejako sa mi teraz všetko kopí, len čo som konečne zistila ako je to s tým ID a úradom práce, dostala som ponuku na krátku výpomoc formou dohody o vykonaní práce na november a teraz zase neviem, či to môžem vziať, teda, že ak by som to vzala, tak sa to mení s ÚP a musím s ÚP odísť, alebo ked´ to bude zárobok do 136 eur, tak budem môcť poberať dávku, čo mi ešte prináleží z ÚP a dostať ID?
na dohodu robiť môžeš. Ak nepresiahneš odmenu 136,52 eur-nič sa nemení, podporu budeš poberať naďalej.
Len nezabudni deň vopred na ÚP nahlásiť, že nastupuješ pracovať na dohodu. Ináč Ťa vyradia.
1 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

drobeceva Pozri príspevok
na dohodu robiť môžeš. Ak nepresiahneš odmenu 136,52 eur-nič sa nemení, podporu budeš poberať naďalej.
Len nezabudni deň vopred na ÚP nahlásiť, že nastupuješ pracovať na dohodu. Ináč Ťa vyradia.
aj ked som na tom 50% ID?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

MIG_6 Pozri príspevok
aj ked som na tom 50% ID?
áno, nemohla by si byť v evidencii, keby si mala priznaných nad 70 %
P.S: pozri príspevok 20-tam som Ti odpovedala
Naposledy upravil drobeceva : 26.10.10 at 11:26 Dôvod: doplnenie
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

drobeceva Pozri príspevok
áno, nemohla by si byť v evidencii, keby si mala priznaných nad 70 %
ďakujem Ti, som rada, že existuje "porada" a šikovní, mudri a ochotní ľudia ako ty a tebe podobní
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

nato sme tu, aby sme si poradili
0 0
MIG_6 MIG_6

MIG_6 je offline (nepripojený) MIG_6

Xanti Pozri príspevok
Ak si si splnila povinnosť a odniesla papier o skončení PN na UP , a oni Ti dali termín dalšieho stretnutia tak je všetko v najlepšom poriadku.

Nemajú moc radi invalidov na UP, lebo ak ich pošlú preč tak sa umelo zníži nezamestnanosť. Nič sa neboj, pre to že si ID ťa vyradiť nemôžu, dalej budeš dostávať podporu v nezamestnanosti a spätne Ti potom doplatia aj ID.

Nedaj sa vyradiť, občas na to idú fintami. Ale ty máš právo byť evidovaná na UP.
teraz ma tak napadlo, poradite mi prosim este to, ci ked som sa dostala na ten ČID a zostala som aj na urade prace, musim nahlasit, ze som na ČID sama, alebo to registruje urad prace....totiz urad prace ma platit za mna zdravotne poistenie, a aj na dôchodkovom za mna platia....neviem to inac teraz napisat, nemysli mi to....dufam, ze mi rozumiete
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

MIG_6 Pozri príspevok
teraz ma tak napadlo, poradite mi prosim este to, ci ked som sa dostala na ten ČID a zostala som aj na urade prace, musim nahlasit, ze som na ČID sama, alebo to registruje urad prace....totiz urad prace ma platit za mna zdravotne poistenie, a aj na dôchodkovom za mna platia....neviem to inac teraz napisat, nemysli mi to....dufam, ze mi rozumiete
Ako poberatel ID - ak nechceš využívať služby zamestnanosti - nemusíš byť evidovaná na UP. Štát je platitelom zdr. poistného za poberatelov ID, treba len v prísl. zdr. poisťovni nahlásiť zmenu platitela poistného a predložiť kopiu rozhodnutia o inv. dôchodku.
0 0
vanilka4 vanilka4

vanilka4 je offline (nepripojený) vanilka4

veronikasad Pozri príspevok
Ako poberatel ID - ak nechceš využívať služby zamestnanosti - nemusíš byť evidovaná na UP. Štát je platitelom zdr. poistného za poberatelov ID, treba len v prísl. zdr. poisťovni nahlásiť zmenu platitela poistného a predložiť kopiu rozhodnutia o inv. dôchodku.
no teda, ja som na ID od oktobra a nevedela som , ze to musim zahlasit ja zdravotnej poistovni, dufam, ze nebudem mat z toho nejake problemy....zajtra sa idem zahlasit
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Ja som na CID a popri tom som zamestnana na plny uvazok.
Ak by nastal taka situacia, ze ma zamestnavatel prepusti, patrila by mi podpora ?
Dakujem za odpovede
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pozlatka Pozri príspevok
Ja som na CID a popri tom som zamestnana na plny uvazok.
Ak by nastal taka situacia, ze ma zamestnavatel prepusti, patrila by mi podpora ?
Dakujem za odpovede
odkedy si zamestnaná ? Kedy si naposledy poberala dávku v nezamestnanosti ?
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Davku v nezamestnanosti som nikdy nepoberala a zamestnana som nepretrzite.
Onemocnela som, poberala som nemocenske davky 9mesiacov,potom som nastupila do prace a nasledne mi priznala SP ID 60%.
Po roku mi ho znizila na 50%.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

pozlatka Pozri príspevok
Davku v nezamestnanosti som nikdy nepoberala a zamestnana som nepretrzite.
Onemocnela som, poberala som nemocenske davky 9mesiacov,potom som nastupila do prace a nasledne mi priznala SP ID 60%.
Po roku mi ho znizila na 50%.
pokial nemáš zo SP priznanú invaliditu viac ako 70 %, môžeš sa evidovať na úrade práce a máš nárok na dávku v nezamestnanosti. (predpokladám, že zamestnanie trvá viac ako 2 roky)

Ak nepodpíšeš dohodu o skončení prac.pomeru, zamestnávatel ti môže dať výpoveď len so súhlasom úradu práce (dúfam, že to ešte platí stále)
0 0
pozlatka pozlatka

pozlatka je offline (nepripojený) pozlatka

Ano, zamestnanie trva viac ako 2 roky.
Dakujem za odpoved
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať