Zavrieť

Porady

prosim o radu ztp,prispevok na auto,zamestnanie

ahojte poradaci...prosim o radu ..ocino je v plnom invalidnom dochodku,rysuje sa mu zamestanie na dohodu ,ked ho zamestnaju chcel by si poziadat o prispevok na auto ...otazka znie....kolko hodin minimalne musi otec odrobit mesacne aby mohol ziadat o prispevok???ako je to potom z odvodmy a z danovym pri minimalnej mzde?kolko zanho odvadza zamestnavatel? musi podavat danove priznanie?

dakujem Zuzana
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

susie1 Pozri príspevok
ahojte poradaci...prosim o radu ..ocino je v plnom invalidnom dochodku,rysuje sa mu zamestanie na dohodu ,ked ho zamestnaju chcel by si poziadat o prispevok na auto ...otazka znie....kolko hodin minimalne musi otec odrobit mesacne aby mohol ziadat o prispevok???ako je to potom z odvodmy a z danovym pri minimalnej mzde?kolko zanho odvadza zamestnavatel? musi podavat danove priznanie?

dakujem Zuzana
No z dohody sa neodvádzajú odvody do SP.
Dohoda o vykonaní práce je max. 350 hodín ročne, dohoda o pracovnej činnosti je na max. 10 hodín týždenne.

Mám taký pocit, že dohoda nestačí na to aby otec preukazal zamestnanie a mohol požiadať o príspevok na kúpu OMV. Treba aby otec bol zamestnaný na pracovnú zmluvu, nie je určené koľko hodín to má byť. A tiež otec ak by začal navštevovať školu, tak splní podmienku pre príspevok na kúpu OMV.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
susie1 susie1

susie1 je offline (nepripojený) susie1

Xanti Pozri príspevok
No z dohody sa neodvádzajú odvody do SP.
Dohoda o vykonaní práce je max. 350 hodín ročne, dohoda o pracovnej činnosti je na max. 10 hodín týždenne.

Mám taký pocit, že dohoda nestačí na to aby otec preukazal zamestnanie a mohol požiadať o príspevok na kúpu OMV. Treba aby otec bol zamestnaný na pracovnú zmluvu, nie je určené koľko hodín to má byť. A tiež otec ak by začal navštevovať školu, tak splní podmienku pre príspevok na kúpu OMV.
dakujem ...no ocino uz pred 9 rok ziskal prispevok na auto ...pred rokom nam ho ukradli odvtedy sme bez auta....dohoda o vykonanej praci na dobu neurcitu teda neplati? neviem kde mam hladat tieto informacie na upsvare som nasla len podmienky pre ziskanie prispevku ale nikde sa nepise kolko hodin musi odpracovat a aku zmluvu musi mat ...otec je uz 30 rokov invalid vyse 70% postihnutim chodi o dvoch barlach a do prace by musel cestovat vyse 50 km
0 0
susie1 susie1

susie1 je offline (nepripojený) susie1

ahojte......poprosim o radu nikde ale naozaj nikde sa neviem docitat aku pracovnu zmluvu treba mat ak chcem splnit podmienky pre ziskanie prispevku na auto...staci zmluva na dohodu????a kolko hodin mesacne musi ztp obcan odrobit aby mal narok na prispevok???ocinovi ktory je 30 rokov vyse 70% invalid sa rysuje praca na dohodu za minimalnu mzdu.bude tato zmluva stacit? musel by tam cestovat vyse 50 km viete mi tu niekto poradit???dakujem
Zuzana
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
susie1 Pozri príspevok
ahojte......poprosim o radu nikde ale naozaj nikde sa neviem docitat aku pracovnu zmluvu treba mat ak chcem splnit podmienky pre ziskanie prispevku na auto...staci zmluva na dohodu????a kolko hodin mesacne musi ztp obcan odrobit aby mal narok na prispevok???ocinovi ktory je 30 rokov vyse 70% invalid sa rysuje praca na dohodu za minimalnu mzdu.bude tato zmluva stacit? musel by tam cestovat vyse 50 km viete mi tu niekto poradit???dakujem
Zuzana
Na otázku ohľadne príspevku na auto ti dajú informácie na ÚPSVaR, pokiaľ nedostáva mesačný príplatok na diétu, alebo na ošatenie, myslím, že zaradenie do zamestnania by nemalo ovplyvniť príspevok na MV, je to len v kompetencii ÚPSVaR.
0 0
susie1 susie1

susie1 je offline (nepripojený) susie1

ondrejvla Pozri príspevok
Na otázku ohľadne príspevku na auto ti dajú informácie na ÚPSVaR, pokiaľ nedostáva mesačný príplatok na diétu, alebo na ošatenie, myslím, že zaradenie do zamestnania by nemalo ovplyvniť príspevok na MV, je to len v kompetencii ÚPSVaR.
otec uz raz prispevok pred 9 mi.rok dostal pred rokom nam auto ukradli ..otec pobera prispevky aj na benzin aj na osatenie...na upsvare sa bol informovat dnes tam mu povedali ze musi splnit ponuku zamestnania no nevedeli a nepodali mu informacie aku pracovnu zmluvu musi mat ak chce ziadat o dotaciu neviem ci sa dohoda povazuje za pracovnu zmluvu ....na internete som nasla na to rozne nazory
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
susie1 Pozri príspevok
otec uz raz prispevok pred 9 mi.rok dostal pred rokom nam auto ukradli ..otec pobera prispevky aj na benzin aj na osatenie...na upsvare sa bol informovat dnes tam mu povedali ze musi splnit ponuku zamestnania no nevedeli a nepodali mu informacie aku pracovnu zmluvu musi mat ak chce ziadat o dotaciu neviem ci sa dohoda povazuje za pracovnu zmluvu ....na internete som nasla na to rozne nazory
Nech s ním uzatvoria riadnu PZ, aj keby bola na kratší pracovný čas, škoda by bolo neskúsiť túto možnosť. Určite ÚPSVaR myslel riadnu pracovnú zmluvu a nie dohodu.
1 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

susie1 Pozri príspevok
dakujem ...no ocino uz pred 9 rok ziskal prispevok na auto ...pred rokom nam ho ukradli odvtedy sme bez auta....dohoda o vykonanej praci na dobu neurcitu teda neplati? neviem kde mam hladat tieto informacie na upsvare som nasla len podmienky pre ziskanie prispevku ale nikde sa nepise kolko hodin musi odpracovat a aku zmluvu musi mat ...otec je uz 30 rokov invalid vyse 70% postihnutim chodi o dvoch barlach a do prace by musel cestovat vyse 50 km
No nemôžeš mať dohodu na dobu neurčitú, lebo ročne na dohodu môže človek odpracovať len 350 hodín.
Najlepšie by bolo ak by mal uzavretý pracovný pomer na čiastočný úväzok.
0 0
susie1 susie1

susie1 je offline (nepripojený) susie1

ondrejvla Pozri príspevok
Nech s ním uzatvoria riadnu PZ, aj keby bola na kratší pracovný čas, škoda by bolo neskúsiť túto možnosť. Určite ÚPSVaR myslel riadnu pracovnú zmluvu a nie dohodu.
dakujem ...je mozne aby mu dali riadnu pracovnu zmluvu kde by robil len 20 hod tyzdenne ?co mu robi len 80 hod mesacne ?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No aj prečo by nie? Sú aj oveľa kratšie úväzky ako je 20 hodín týždenne.

A mimochodom prečo dupluješ témy, ludia tu neodpovedajú okamžite a treba byť trpezlivý kým príde odpoveď. http://www.porada.sk/t157704-prosim-...ml#post1633509 Požiadaj admina o zlúčenie tém.
0 0
susie1 susie1

susie1 je offline (nepripojený) susie1

Xanti Pozri príspevok
No nemôžeš mať dohodu na dobu neurčitú, lebo ročne na dohodu môže človek odpracovať len 350 hodín.
Najlepšie by bolo ak by mal uzavretý pracovný pomer na čiastočný úväzok.
dakujem ...a neviete mi prosim Vas este poradit ako by to mal potom z danovym ked mu vychadzaju 2 eu v hrubom na hod pri 80 hod mesacne...musel by podavat danove priznanie??zapocitava sa mu do prijmu aj invalidny dochodok ??co cinni 280 eu mesacne?a ake odvody zanho plati zamestnavatel a v akej vyske?
0 0
susie1 susie1

susie1 je offline (nepripojený) susie1

Xanti Pozri príspevok
No aj prečo by nie? Sú aj oveľa kratšie úväzky ako je 20 hodín týždenne.

A mimochodom prečo dupluješ témy, ludia tu neodpovedajú okamžite a treba byť trpezlivý kým príde odpoveď. http://www.porada.sk/t157704-prosim-...ml#post1633509 Požiadaj admina o zlúčenie tém.
dakujem prepacte
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

susie1 Pozri príspevok
dakujem ...a neviete mi prosim Vas este poradit ako by to mal potom z danovym ked mu vychadzaju 2 eu v hrubom na hod pri 80 hod mesacne...musel by podavat danove priznanie??zapocitava sa mu do prijmu aj invalidny dochodok ??co cinni 280 eu mesacne?a ake odvody zanho plati zamestnavatel a v akej vyske?
Ak bude zamestnaný tak o danové sa mu postará zamestnávateľ, invalidný dôchodok sa mu nezaráta do príjmu.
A tu skús je na nete kalkulačka na výpočet čistej mzdy. Tam uvidíš koľko zaplatí zamestnávateľ a koľko zamestnanec a koľko mu príde na účet z celkovej ceny práce http://www.financnik.sk/financie.php?did=vypocet-mzdy
0 0
susie1 susie1

susie1 je offline (nepripojený) susie1

Xanti Pozri príspevok
No aj prečo by nie? Sú aj oveľa kratšie úväzky ako je 20 hodín týždenne.

A mimochodom prečo dupluješ témy, ludia tu neodpovedajú okamžite a treba byť trpezlivý kým príde odpoveď. http://www.porada.sk/t157704-prosim-...ml#post1633509 Požiadaj admina o zlúčenie tém.
pomoc ako sa dopracujem k adminovi?
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

No ale ked som to bajočko prerátala tak celková cena práce bude 216,30 € pri hrubej mzde 160 € a čistá mzda bude 138,6 € takže bajočko odvody štátu dokopy budú vo výške cca 77,70 €
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Už som upozornila na duplicitný príspevok, je na adminovi aby spojil témy. A nabudúce trošku trpezlivosti.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Temy som zlucila, dakujem Xanti
0 0
Daniela.P. Daniela.P.

Daniela.P. je offline (nepripojený) Daniela.P.

Dobry den, mam priznany ciastocny invalidny dochodoch 70%. Pred nedavnom som absolvovala operaciu, a podla vsetkeho by mi mali priznat cely ID. Od marca mam nastupit pracovat v chranenej diele, na 4 hodiny denne, teda 20 hodin tyzdenne. Mozem ziadat o prispevok na auto a mam sancu aby mi o schvalili aj ked sa jedna o pracu v chranenej dielni, a dany pocet hodin tyzdenne? Zavisi aj od vzdialnosti dochadzky za pracou, kedze by je to v tom istom meste?
za odpoved vopred dakujem
0 0
asteroid asteroid

asteroid je offline (nepripojený) asteroid

Prosím o radu , schválili mi polovičný invalidný dôchodok a robím na polovičný úväzok . Mám nárok na príspevok ZŤP - na auto ? Ak áno , tak v akej výške ?
0 0
asteroid asteroid

asteroid je offline (nepripojený) asteroid

prosim o radu ztp,prispevok na auto,aká je vyška prispevku ?A čo to všetko obnaša vybaviť to. Ešte len teráz mi ho schvalili pol.inval.a vôbec nemám stímto žiadne skusenosti a vôbec som nepočital že dopadnem takto.Momentálne pracujem na pol.uvezok.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

asteroid Pozri príspevok
Prosím o radu , schválili mi polovičný invalidný dôchodok a robím na polovičný úväzok . Mám nárok na príspevok ZŤP - na auto ? Ak áno , tak v akej výške ?
Invalidný dôchodok platí SP .. (znížená schopnosť pracovať sa posudzuje) - platí zák o SocPoistení
Príspevok na auto ... priznáva UPSVaR - samozrejme posudzuje mieru funkčnej poruchy - a to podľa zák o peňažných príspevkoch na kompenzácie .. tu: http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...37&Rocnik=2008

treba preštudovať ... záleží od postihnutia ako posúdia
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať