Zavrieť

Porady

Zachranme nase zdravotnictvo, podpiste peticiu

Proti transformacii zdravotnictva na akciove spolocnosti(ktore sa oznacuje aj ako skryta privatizacia) sa rozbehla peticia pred nemocnicami v Bratislave. Je to posledna moznost pred ochranou nasho zdravia a nasich penazi pred zlodejmi z Penty, ktore tieto nemocnice skupuju. Tym sa vyrazne zvysi doplacanie za vykony a pobyty, tak ze si to malokto z nas dovoli. Pricom dnes nase nemocnice co sa tyka vykonov patria k vrcholu EU. Nase zdravotnictvo co sa tyka kvality vykonov(aj napriek zlej vybave) je na tom lepsie ako mnoho zapadoeuropskych krajin.
Tak ludia kto si uvedomuje co moze vzniknut nasledkom privatizacie nemocnic, prosim Vas podpiste danu peticiu, je to aj pre Vas.
http://www.slovenskypacient.sk/clano...zbehla-peticia
http://hnonline.sk/c1-52610070-za-pe...je-strana-smer
PS: Poistovna dovera je vlastnena Pentou, riaditelstvo vseobecnej zdravotnej je z Penty, Uhliarik je dohodeny Pentou(len tak pre obraz)
Usporiadat
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

rado3105 Pozri príspevok
Proti transformacii zdravotnictva na akciove spolocnosti(ktore sa oznacuje aj ako skryta privatizacia) sa rozbehla peticia pred nemocnicami v Bratislave. Je to posledna moznost pred ochranou nasho zdravia a nasich penazi pred zlodejmi z Penty, ktore tieto nemocnice skupuju. Tym sa vyrazne zvysi doplacanie za vykony a pobyty, tak ze si to malokto z nas dovoli. Pricom dnes nase nemocnice co sa tyka vykonov patria k vrcholu EU.
Nase zdravotnictvo co sa tyka kvality vykonov(aj napriek zlej vybave) je na tom lepsie ako mnoho zapadoeuropskych krajin.
Tak ludia kto si uvedomuje co moze vzniknut nasledkom privatizacie nemocnic, prosim Vas podpiste danu peticiu, je to aj pre Vas.
http://www.slovenskypacient.sk/clano...zbehla-peticia
http://hnonline.sk/c1-52610070-za-pe...je-strana-smer
PS: Poistovna dovera je vlastnena Pentou, riaditelstvo vseobecnej zdravotnej je z Penty, Uhliarik je dohodeny Pentou(len tak pre obraz)
Ak je pravda, čo píšeš (že sú aj vprvo aj vľavo) , tak je škoda atramentu.


PS
Takto všeobecne : " mnoho zapadoeuropskych krajin" - sú to iba KECY. a nedá sa o tom ani len diskutovať.
Keby si konkretizoval , že "mnoho" = 2 , alebo 12 , alebo 20 - - bolo by to viehyhodnejšie.
Naposledy upravil rudopp : 22.08.11 at 12:23
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
mahony1 mahony1

mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

[QUOTE=rudopp;1831128]Ak je pravda, čo píšeš (že sú aj vpravo aj vľavo) , tak je škoda atramentu.


jasne, vsetko hned hod do koša... ved načo sa zaujímať o nemocnice, kým si zdravý?

Členom petičného výboru je profesor Peter Staněk z Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV). Nemocnice, ktoré už fungujú ako akciové spoločnosti, sú podľa Staněka v zisku preto, lebo vykonávajú len nenáročné diagnózy a drahé presúvajú na koncové nemocnice.
3 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Rok Penty vo vláde: 5,5 milióna rukojemníkov
Všetky médiá sa venujú v posledných týždňoch hodnoteniu roku súčasnej vlády. Prišiel preto čas vyhodnotiť aj rok vlády z pohľadu skupiny, ktorá značnú časť jej aktivít strategicky plánuje a aj efektívne riadi. Odvahu priznať tento vplyv predovšetkým v zdravotníctve našiel aj týždenník Trend, ktorý sa téme venuje vo svojom aktuálnom čísle. Dva palce hore pre reportéra Františka Múčku. A najlepšie aj jednu ochranku k tomu.
Nejde totiž o bežných zlodejov, akých poznáme z predchádzajúcej vlády, ktorí kradli v zdravotníctve zo spotreby. V sektore, do ktorého ide 7,8 % výdavkov z HDP dokázala Penta za rok ovládnuť štátnu exekutívu, zmeniť systémovo zákony a takmer monopolne ovládnuť finančné toky.
Kľúčovým bolo manažérske ovládnutie Všeobecnej zdravotnej poisťovne (jej šéf prišiel z Penty) a tak spolu s Dôverou (ktorú vlastnia) rozhodujú o platbách za 93 % všetkých občanov Slovenska. Navyše zákon dal poisťovniam ešte voľnejšie ruky pri výbere poskytovateľov zdravotnej starostlivosti. A tam je pôvod trhového stalinizmu, ktorý skupina v tomto sektore zaviedla.
Viacerým poskytovateľom zdravotnej starostlivosti, ktorí odmietli ponuku Penty na prevzatie, boli vypovedané dvomi najväčšími poisťovnami zmluvy. Lekárňam, ktoré sa vzopreli avizícii zdržujú platby tak dlho, že už nemajú na nájom ani výplaty. A podľa poslednej novely zákona nebudú viac poisťovne povinné uzatvárať zmluvy so štátnymi nemocnicami. Ako to skončí sa môžeme pozrieť na poslednom prípade, keď si špinavú robotu spravil šéf Všeobecnej zdravotnej poisťovne - revolučné rušenia oddelení prebehli iba v zariadeniach konkurujúcich skupine.
Ľúbivo možno znie aktuálne zdanenie zisku poisťovní, avšak tvorba rezerv nie je naviazaná na počet poistencov, ale na základné imanie. Ale predovšetkým vytváranie zisku z prerozdeľovania verejných prostriedkov naozaj nemožno považovať za podnikanie, pod ktorého rúškom celá akcia prebieha. Preto niet divu, že zisk poisťovne Dôvera presiahol 16 miliónov Euro. Vzorec je jednoduchý - čím menej vyplatíte, tým viac zarobíte.
A keď už vyplatíte, tak iba svojim zariadeniam. Penta ovládla takmer každú časť reťazca - poisťovňu, lekárne, polikliniky, laboratória, nemocnice. Dokonca aj 'nezávislé' inštitúty, ktoré sa snažia pôsobiť ako think-tanky a ovplyvňovať verejnú mienku v prospech jej stratégie. Zostali už iba posledné 2 články - farmaceutické firmy a štátne nemocnice.
Boj proti farmaceutickým firmám, ktoré sa snažia vtesnať do role tých zlých, sa skončil. Schválenie referencovania cien na druhú najnižšiu úroveň v EÚ ako povinnosť lekárov predpisovať formou účinnej látky znamená ukončenie vplyvu skupiny nadnárodných výrobcov originálnych liekov, ktorých nevedli ovládnuť. Zníženie výdavkov v prospech pacientov je vďačný kompromis, keďže sa zároveň s ním vytvorila nová trhová príležitosť - biznis s generikami. Treba očakávať, že Penta čoskoro ohlási v tejto oblasti nejakú akvizíciu. A z ušetreného sa predsa môžu napríklad oddlžiť nemocnice.
Čo sa tých týka, budú premené na akciové spoločnosti a oddlžené. A následne ponúknuté k privatizácii. Nepredpokladám, že by sa našiel samovrah, ktorý by chcel robiť konkurenciu Pente. Po vstupe do tohto biznisu by ho čakala výpoveď 93 % pacientov zastupovaných dva poisťovňami. A tak zostane iba jeden záujemca o kúpu. Predpokladám, že pri takom záujme bude cena trhová, t.j. dopyt rovná sa ponuke. Koľko Penta ponúkne, toľko budú stáť.
Na toto všetko by mal poukázať Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou ako regulátor, ktorého platíme z našich daní. Ten má vykonávať dohľad nad správnym poskytovaním zdravotnej starostlivosti a nad zdravotným poistením. Žiaľ, aj jeho šéf prišiel na túto stoličku priamo z Penty.
Po 4 rokoch predchádzajúcej vlády nás bolo 5,5 milióna okradnutých.
Po roku vlády Penty nás zostalo 5,5 milióna rukojemníkov.
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
mahony1 Pozri príspevok


jasne, vsetko hned hod do koša... ved načo sa zaujímať o nemocnice, kým si zdravý?

Členom petičného výboru je profesor Peter Staněk z Ekonomického ústavu Slovenskej akadémie vied (SAV). Nemocnice, ktoré už fungujú ako akciové spoločnosti, sú podľa Staněka v zisku preto, lebo vykonávajú len nenáročné diagnózy a drahé presúvajú na koncové nemocnice.
Je toho viac, čo sa robí, ake svinstva. Polovička mi robí v zdravotníctve, tak môžem poreferovať. Dnes som podpísal petíciu na Kramaroch.
2 0
rado3105 rado3105

rado3105 je offline (nepripojený) rado3105

http://aktualne.centrum.sk/video/?id=1003275
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdr...tml?id=1240624
Penta ovladne zdravotnictvo, hovori sa ze odstrani nadnarodne firmy zasobujuce lekarne generikami a vytvori vlastne od ktorych bude brat lieky. Ked nebude mat konkurenciu na celej linii zdravotnictva, moze si diktovat ceny a obmedzovat vykony, inymi slovami vsetci budu v pi...
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

rado3105 Pozri príspevok
http://aktualne.centrum.sk/video/?id=1003275
http://aktualne.centrum.sk/domov/zdr...tml?id=1240624
Penta ovladne zdravotnictvo, hovori sa ze odstrani nadnarodne firmy zasobujuce lekarne generikami a vytvori vlastne od ktorych bude brat lieky. Ked nebude mat konkurenciu na celej linii zdravotnictva, moze si diktovat ceny a obmedzovat vykony, inymi slovami vsetci budu v pi...
Takže nie iba gynekológovia ?
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Tento problem na saba navazuje aj dalsie problemy a ak si nanalejeme cisteho vina je to vsetko len o zaujmovych skupinkach ( lekari, Penta + konkurencia).
MEDIK vystuduje za peniaze nas danovych poplatnikov.
Po skonceni ocakava 2XXX.-EUR plat ikak planuje odchod do sveta
Navrhujem nech si zoberie kazdy student bezhotovostnu pozicku na studia (nielen medici !!!) . Ak odpracuje x rokov, za kazdy rok s realnym platom v SR, tak sa mu odpise x% z dlhu za studia.
Nemusi zaplatit nic v hotovosti len si odpracuje to co dostal ZADARMO.
Ak chce ale pracovat v zahranici, je potrebne mu umoznit uhradu nakladov (v splatkach ? )a tym moznost uhradit studium dalsieho studenta.
Naklady na zdravotnu starostlivost do 18 rokov , naklady na ZS a SS ma ako bonus stale zadarmo...
Nepopulare ? Iste, ale preco ma pani Agneša a pan Alfonz z Hornej Marikovej platit studium zbohatlickeho synka z primarskej dynasteie v Brastislave a teraz este bojovat v zabomysych vojnach medzi lekarmmi, Pentou a ost. spolocnostamki z CR o svoje prava ??? Som mimo tento odbor, ale nechapem preco sa podporuje kampan proti znizovaniu cien liekov? Bude menej penazi na odborne stretnutia ( uplatky vo forme skoleni ) na Floride a podobne ???
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

felix1 Pozri príspevok
Tento problem na saba navazuje aj dalsie problemy a ak si nanalejeme cisteho vina je to vsetko len o zaujmovych skupinkach ( lekari, Penta + konkurencia).
MEDIK vystuduje za peniaze nas danovych poplatnikov.
Po skonceni ocakava 2XXX.-EUR plat ikak planuje odchod do sveta
Navrhujem nech si zoberie kazdy student bezhotovostnu pozicku na studia (nielen medici !!!) . Ak odpracuje x rokov, za kazdy rok s realnym platom v SR, tak sa mu odpise x% z dlhu za studia.
Nemusi zaplatit nic v hotovosti len si odpracuje to co dostal ZADARMO.
Ak chce ale pracovat v zahranici, je potrebne mu umoznit uhradu nakladov (v splatkach ? )a tym moznost uhradit studium dalsieho studenta.
Naklady na zdravotnu starostlivost do 18 rokov , naklady na ZS a SS ma ako bonus stale zadarmo...
Nepopulare ? Iste, ale preco ma pani Agneša a pan Alfonz z Hornej Marikovej platit studium zbohatlickeho synka z primarskej dynasteie v Brastislave a teraz este bojovat v zabomysych vojnach medzi lekarmmi, Pentou a ost. spolocnostamki z CR o svoje prava ??? Som mimo tento odbor, ale nechapem preco sa podporuje kampan proti znizovaniu cien liekov? Bude menej penazi na odborne stretnutia ( uplatky vo forme skoleni ) na Floride a podobne ???
A prečo si (lekári) myslíte, že moja práca energetika je menej odborná?
Aj ja chcem za ňu viac peňazí .
Najmä, keď mám skúsenosť s viac lekármi nižšej špecializácie :
Keď prídeš, povieš čo ti je a čo ti má predpísať, ide všetko hladko.
2 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

A kto zacháni dôchodcov a ľudí, ktorých zahraničné firmy platia na hranici minimalnej mzdy? Vážim si prácu lekárov, ale aj oni si musia uvedomiť, že táto ekonomiíka nemá na ich západné platy. Všetci sme podhodnotení. Dajme preto všetci zamestnaní výpovede! Kam to povedie? Lekári pri svojom nariekaní nie sú tí najbiednejší. Niekedy pred špitálom stáli Žiguliky, dnes sú to bavoráky, VW a pod. Pokiaľ naša ekonomika nestúpne aspoň na 90% priemeru EU, tak sa musia lekári tiež uskromniť.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

duves Pozri príspevok
Je toho viac, čo sa robí, ake svinstva. Polovička mi robí v zdravotníctve, tak môžem poreferovať. Dnes som podpísal petíciu na Kramaroch.
Psy štekajú, ale karavana ide ďalej.
----------------------------------
Ešte veľa chorých oplačete, než prídete na to, že je lepšie zaplatiť si lekára, ako platiť úradníka, ktorý ti sľúbi zaplatiť lekára.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
Ľubomír Pozri príspevok
A kto zacháni dôchodcov a ľudí, ktorých zahraničné firmy platia na hranici minimalnej mzdy? Vážim si prácu lekárov, ale aj oni si musia uvedomiť, že táto ekonomiíka nemá na ich západné platy. Všetci sme podhodnotení. Dajme preto všetci zamestnaní výpovede! Kam to povedie? Lekári pri svojom nariekaní nie sú tí najbiednejší. Niekedy pred špitálom stáli Žiguliky, dnes sú to bavoráky, VW a pod. Pokiaľ naša ekonomika nestúpne aspoň na 90% priemeru EU, tak sa musia lekári tiež uskromniť.
Toto je presne príklad toho, ako to celé nemá fungovať a funguje. Práve pre tento prístup, sa nikto z tých nedotknuteľných hore, nebojí o svoje gule.

Pri akomkoľvek odpore akejkoľvek skupiny, sa vytvorí vlna protiodporu proti prvotnému odporu a je po odpore. Ty si to vo svojom príspevku krásne naznačil. Vždy treba poštvať proti sebe dve skupiny a je po probléme a kľudne sa môže bačovať ako doteraz.
dôchodcovia versus mladí
živnostníci versus zamestnanci
učitelia versus .......(veď majú prázdniny)
zdravotné sestry versus.....(veď len vysedávajú)
doplň si čo chceš.
Práve, že treba podporiť všetkých, čo dokážu zmobilizovať sily a niečo podniknúť, nie začať káčkať o dôchodcoch a zamestnancoch zahraničnej firmy. Treba podporiť učiteľov, zdravotné sestry, lekárov....všetkých, lebo raz ich skupina bude ochotná podporiť požiadavky napríklad dôchodcov.


Len sa teda uskromňujme, aby tá pliaga, čo je cez poslanecké lavice, rôzne štátne zákazky a sociálne podniky prisatá na cecku tejto krajiny, mali ešte viac.

Ale v petícii je iný bod, ktorý by mal byť výkričníkom. Premena ZZ na a.s.
Potom tu budeš nariekať, že musíš za obvoďákom cestovať 100 km. Ale teraz Ti vadí, že lekári ešte nie sú takí chudáci, ako....Ale veď o to ide, poštvať. Tak si pekne treba sušiť bylinky, neotravovať, pracovať do 70-tky a dôchodku sa nedočkať, len pekne zgegnúť bez nároku na čokoľvek.
Ja som raz na internete zo srandy navrhla Miklošovi, aby zaviedol penále za dožitie sa dôchodku. Kto vie, možno raz ....
6 1
bromid bromid

bromid je offline (nepripojený) bromid

účtovník 007 Pozri príspevok
Toto je presne príklad toho, ako to celé nemá fungovať a funguje. Práve pre tento prístup, sa nikto z tých nedotknuteľných hore, nebojí o svoje gule.

Pri akomkoľvek odpore akejkoľvek skupiny, sa vytvorí vlna protiodporu proti prvotnému odporu a je po odpore. Ty si to vo svojom príspevku krásne naznačil. Vždy treba poštvať proti sebe dve skupiny a je po probléme a kľudne sa môže bačovať ako doteraz.
dôchodcovia versus mladí
živnostníci versus zamestnanci
učitelia versus .......(veď majú prázdniny)
zdravotné sestry versus.....(veď len vysedávajú)
doplň si čo chceš.
Práve, že treba podporiť všetkých, čo dokážu zmobilizovať sily a niečo podniknúť, nie začať káčkať o dôchodcoch a zamestnancoch zahraničnej firmy. Treba podporiť učiteľov, zdravotné sestry, lekárov....všetkých, lebo raz ich skupina bude ochotná podporiť požiadavky napríklad dôchodcov.


Len sa teda uskromňujme, aby tá pliaga, čo je cez poslanecké lavice, rôzne štátne zákazky a sociálne podniky prisatá na cecku tejto krajiny, mali ešte viac.

Ale v petícii je iný bod, ktorý by mal byť výkričníkom. Premena ZZ na a.s.
Potom tu budeš nariekať, že musíš za obvoďákom cestovať 100 km. Ale teraz Ti vadí, že lekári ešte nie sú takí chudáci, ako....Ale veď o to ide, poštvať. Tak si pekne treba sušiť bylinky, neotravovať, pracovať do 70-tky a dôchodku sa nedočkať, len pekne zgegnúť bez nároku na čokoľvek.
Ja som raz na internete zo srandy navrhla Miklošovi, aby zaviedol penále za dožitie sa dôchodku. Kto vie, možno raz ....
tak ty lekari co sa chystaju podat hromadne vypovede, nech tak aj spravia a nech dokazu, ze nemaju len reci, ale aj skutky. a nech sa vidi ake to ma dalsie nasledky. uvidite, ze to dopadne ako v cechach, ze nikto nepoda ziadne vypovede prida sa im par supov a vsetko bude pokracovat tak ako predtym.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

účtovník 007 Pozri príspevok
Toto je presne príklad toho, ako to celé nemá fungovať a funguje. Práve pre tento prístup, sa nikto z tých nedotknuteľných hore, nebojí o svoje gule.

Pri akomkoľvek odpore akejkoľvek skupiny, sa vytvorí vlna protiodporu proti prvotnému odporu a je po odpore. Ty si to vo svojom príspevku krásne naznačil. Vždy treba poštvať proti sebe dve skupiny a je po probléme a kľudne sa môže bačovať ako doteraz.
dôchodcovia versus mladí
živnostníci versus zamestnanci
učitelia versus .......(veď majú prázdniny)
zdravotné sestry versus.....(veď len vysedávajú)
doplň si čo chceš.
Práve, že treba podporiť všetkých, čo dokážu zmobilizovať sily a niečo podniknúť, nie začať káčkať o dôchodcoch a zamestnancoch zahraničnej firmy. Treba podporiť učiteľov, zdravotné sestry, lekárov....všetkých, lebo raz ich skupina bude ochotná podporiť požiadavky napríklad dôchodcov.


Len sa teda uskromňujme, aby tá pliaga, čo je cez poslanecké lavice, rôzne štátne zákazky a sociálne podniky prisatá na cecku tejto krajiny, mali ešte viac.

Ale v petícii je iný bod, ktorý by mal byť výkričníkom. Premena ZZ na a.s.
Potom tu budeš nariekať, že musíš za obvoďákom cestovať 100 km. Ale teraz Ti vadí, že lekári ešte nie sú takí chudáci, ako....Ale veď o to ide, poštvať. Tak si pekne treba sušiť bylinky, neotravovať, pracovať do 70-tky a dôchodku sa nedočkať, len pekne zgegnúť bez nároku na čokoľvek.
Ja som raz na internete zo srandy navrhla Miklošovi, aby zaviedol penále za dožitie sa dôchodku. Kto vie, možno raz ....
Mýliš sa kamrát. Bolo tu pár pokusov "spodiny" o štrajk, ale mi uniklo, že by lekári, učitelia a iná inteligencia otvorila ústa a podporila štrajkujúcich. V PP je nemocnica akciovkou a pri ošetrovaní a pobyte v nej som dostal zdravotnú starostlivosť , s ktorou som bol spokojný. Transfomácie ZZ na a.s. sa nebojím, pretože chodím roky do takého zariadenia a je to ok. V PP sú aj dve súkromné ZZ a je to v nich super. Aj nemocnice musia gazdovať zodpoverdne. Prekáža mi, že lekári majú iba malú zmienku o platoch , a pritom som presvedčený, že to je hlavný bod, o ktorý im ide. Hrdinstvo lekárov opadne za pár mesiacov, keď príde čas výpovedi. Stiahnu chvosty a budú radi, že majú flek. Som zvedavý, koľkí z nich dotiahnu výpovede dokonca.
0 0
Andy Kralik Andy Kralik

Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

Kdesi som čítal, že keby nebolo tých lekárov, sestier a pacientov.. zdravotníctvo by aj celkom dobre fungovalo..
0 0
viktorviktor viktorviktor

viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

jedno mi je divné, všetky akcie, petície protesty robia lekári a pacient len čumí s otvoreným ústami. možno čaká na pečeného holuba, to ma chce niekto presvedčiť, že lekári všetko čo robia, robia len z lásky a potreby pomáhať pacientovi,
a že sa všetko predraží, veď už teraz podľa TV viac platia od slovákov iba švajčiari a gréci
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
rado3105 Pozri príspevok
Proti transformacii zdravotnictva na akciove spolocnosti(ktore sa oznacuje aj ako skryta privatizacia) sa rozbehla peticia pred nemocnicami v Bratislave. Je to posledna moznost pred ochranou nasho zdravia a nasich penazi pred zlodejmi z Penty, ktore tieto nemocnice skupuju. Tym sa vyrazne zvysi doplacanie za vykony a pobyty, tak ze si to malokto z nas dovoli. Pricom dnes nase nemocnice co sa tyka vykonov patria k vrcholu EU. Nase zdravotnictvo co sa tyka kvality vykonov(aj napriek zlej vybave) je na tom lepsie ako mnoho zapadoeuropskych krajin.
Tak ludia kto si uvedomuje co moze vzniknut nasledkom privatizacie nemocnic, prosim Vas podpiste danu peticiu, je to aj pre Vas.
http://www.slovenskypacient.sk/clano...zbehla-peticia
http://hnonline.sk/c1-52610070-za-pe...je-strana-smer
PS: Poistovna dovera je vlastnena Pentou, riaditelstvo vseobecnej zdravotnej je z Penty, Uhliarik je dohodeny Pentou(len tak pre obraz)

Tym sa vyrazne zvysi doplacanie za vykony a pobyty, tak ze si to malokto z nas dovoli. // toto máš odkial?

Pricom dnes nase nemocnice co sa tyka vykonov patria k vrcholu EU. Nase zdravotnictvo co sa tyka kvality vykonov(aj napriek zlej vybave) je na tom lepsie ako mnoho zapadoeuropskych krajin. // fakt by ma zaujímalo odkial to máš... bol si niekedy hospitalizovaný keď tu takéto veci píšeš? poznáš nejakého zdravotníka osobne?
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Vie niekto rozumne vysvetliť čoho sa lekári boja? Ja to naozaj nechápem. Už v súčasnosti existujú nemocničné akciovky a NZZ a fungujú. Neplatím v nich nič navyše oproti št. nemocnici, takže reči o vyšších platbách pacietov sú neopodstnené. Prečo organizátori štrajku robia takú paniku pri zmienke o prechode namocníc na a.s.?
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Ľubomír Pozri príspevok
Vie niekto rozumne vysvetliť čoho sa lekári boja? Ja to naozaj nechápem. Už v súčasnosti existujú nemocničné akciovky a NZZ a fungujú. Neplatím v nich nič navyše oproti št. nemocnici, takže reči o vyšších platbách pacietov sú neopodstnené. Prečo organizátori štrajku robia takú paniku pri zmienke o prechode namocníc na a.s.?
1, V a.s. bude viditeľnejšie , kto a ako "pres..l" peniaze, ktoré nemocnica dostala.

2, Štát nebude až tak naklonený oddlžovať a.s.


PS
Teraz tam na mieste riaditeľa môže sedieť či Fero, či Ďuro / či rozumie lekárstvu / či rozumie ekonomike/ či ničomu.

Zadĺži ju - - po čase ju aj tak oddlžia + "najhoršia" sankcia pre neho = odvolanie.
0 0
rudopp rudopp

rudopp je offline (nepripojený) rudopp

Ľubomír Pozri príspevok
Vie niekto rozumne vysvetliť čoho sa lekári boja? Ja to naozaj nechápem. Už v súčasnosti existujú nemocničné akciovky a NZZ a fungujú. Neplatím v nich nič navyše oproti št. nemocnici, takže reči o vyšších platbách pacietov sú neopodstnené. Prečo organizátori štrajku robia takú paniku pri zmienke o prechode namocníc na a.s.?
Podľa mňa ekonomickej slobody a ZODPOVEDNOSTI .
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

viktorviktor Pozri príspevok
jedno mi je divné, všetky akcie, petície protesty robia lekári a pacient len čumí s otvoreným ústami. možno čaká na pečeného holuba, to ma chce niekto presvedčiť, že lekári všetko čo robia, robia len z lásky a potreby pomáhať pacientovi,
a že sa všetko predraží, veď už teraz podľa TV viac platia od slovákov iba švajčiari a gréci
2 veci-viac ako Gréci či Švajčiari platia vo forme hotovostných platieb a nie celkove,Švajčiari napr.majú veľmi tvrdý systém kde odvádzajú peniaze aj za deti a dôchodcov a nie je to 50 mesačne ale o dosť viac.
2-platíte v hotovosti veľmi veľa,pretože nie je poriadok.Je to jednoducho kompenzácia.Kdesi som to už písala-ked spravím testy,poisťovna mi dá cca o 13 ečok za ne menej,ako mna stál materiál.Zaplatia koľko určili a hotovo,skutočná suma ich nezaujíma.Ja ale nemožem robiť tak,že pacientovi dám 13 euro.Zdravotnú starostlivosť spoplatniť zo zákona nemôžem,ale všetko okolo čo nie je zdravotná starostlivosť ano.Takže všetko okolo sa spoplatní.A kontroly aj v tých sukromných nemocniciach už začali-Malacky a Saca-a pre nich je výsledok,že je všetko v súlade so zákonom.Lebo aj je.Ono to možno nevyzerá,ale každý poplatok je konzultovaný s právnikom,aj Zdravita aj lekárska komora majú svojich právnikov,ktorí sa danou problematikou zaoberali.
Jednoducho treba určiť čo je štandard a čo nie,to je jediná cesta ako sa z tejto situácie dostať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať