Zavrieť

Porady

MRP-Mzdy-Ročné vyúčtovanie

Môžte mi niekto poradiť, prečo keď idem robiť ročné vyúčtovanie preddavkov na daň zamestnancom, mám na tomto výkaze úplne iné údaje ako na mzdovom liste. Konkrétne - Hrubý príjem mám vyšší ako na MzL a
odvody do poisťovní mám nižšie. Neviem si s tým poradiť. Mám niečo zle nastavené....? ďakujem
Usporiadat
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Tak toto viem:
Výstupy, mzdová agenda, výplatný listok, parametre, odfajkni spodnú položku.

Ja ale neviem, poraď ak vieš: Kde si nastavím, aby mi vypočítané ročné zúčtovanie bralo do mzdy.
0 0
dvd dvd

dvd je offline (nepripojený) dvd

myslim, ze to sa neda, my zadavame rucne ako polozku - nieco ako ked kazdy mesiac robis zrazku za stravne listky.
tiez nechapem preco to neberie automaticky, no nahodit to raz do roka rucne sa da
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Volala som do MRP ohľadom nastavenia roč.zúčtovania do miezd. Takže ak má niekto podobný problém, tu je rada:
Pri vystavovaní mzdy treba kliknúť pravým tlačítkom myši a tam sa to nastaví. Jednoduché, ale nieje na to nasmerovanie, takže to inak nezistíš.
DVD:
Poradim ti, ako ja davam zražku za str.listky.
Vytvorila som si v mzd.čiselniku položku 16-Stravné lístky(ks). Pri parametroch tejto položky som zaznačila "nezapočítať medzi prac. a sviatky". Potom som pridala položku k "zrážky po zdanení" s názvom Stravné lístky - platba zamestnanca a parametre :vzorec:
begin
Vysledok := 30 * HodnotaPolozky(16)
end.

Hodnota 30 je suma, ktoru za jeden lístok platí zamestnanec.
Potom pri výpočte mzdy zadám ručne do pol. 16 počet lístkov konkrétneho zamestnanca a pri výpočte mi automaticky vyráta sumu, ktorú platí zamestnanec a dávam to aj na pásku, takže "k výplate" je už očistené o túto sumu.
Skús to, mne to funguje. Je to jednoduchšie, ako každému prepočítavať a okrem toho aj na páske máš údaj "počet SL".

To EURO si našiel/-la?
Naposledy upravil Fany : 01.03.06 at 12:07
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Fany
Poradim ti, ako ja davam zražku za str.listky.
Vytvorila som si v mzd.čiselniku položku 16-Stravné lístky(ks). Pri parametroch tejto položky som zaznačila "nezapočítať medzi prac. a sviatky". Potom som pridala položku k "zrážky po zdanení" s názvom Stravné lístky - platba zamestnanca a parametre :vzorec:
begin
Vysledok := 30 * HodnotaPolozky(16)
end.
No ja by som polozku stravne listky (ks) zaradil medzi stovkove polozky (sadzby) a nie medzi dochadzkove. Alebo by som sa pri definovani vzorca riadil poctom odpracovanych dni.

Ale teraz sme uz
0 0
Evicafa Evicafa

Evicafa je offline (nepripojený) Evicafa

Šťastne vydatá (i keď manžel tvrdí že za PC), dve pekné šikovné dcérky (dospelá a dospievajúca) a šťastná, že majú pre mňa všetci pochopenie aj v dobe daňových priznaní. ...viac
Inak kupovat alebo upgradovat v decembri sa neoplati. Vzdy je lepsie pockat az do januara.[/quote]

Prečo? Veď upgrade platí na 12 mesiacov, bez ohľadu na to kedy ho kupuje, nie? Alebo mi niečo ušlo?
0 0
Sany Sany

Sany je offline (nepripojený) Sany

Fany
Tak toto viem:
Výstupy, mzdová agenda, výplatný listok, parametre, odfajkni spodnú položku.

Ja ale neviem, poraď ak vieš: Kde si nastavím, aby mi vypočítané ročné zúčtovanie bralo do mzdy.
Keď otvoríš mzdu, urobíš pravý klik myšou a máš tam na výber - Načítať ročné vyúčtovanie dane
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ponuka je platná na rok, ale sú aj ponuky len na jeden upgrade, stojí okolo 400Sk a vtedy si radšej kupujú upgrade v januári, a potom celý rok už nie, pokiaľ to nie je nevyhnutné. Ale samozrejme, že sa oplatí predplatiť si upgrade na celý rok.

Evicafa
Inak kupovat alebo upgradovat v decembri sa neoplati. Vzdy je lepsie pockat az do januara.
Prečo? Veď upgrade platí na 12 mesiacov, bez ohľadu na to kedy ho kupuje, nie? Alebo mi niečo ušlo?[/quote]
0 0
Evicafa Evicafa

Evicafa je offline (nepripojený) Evicafa

Šťastne vydatá (i keď manžel tvrdí že za PC), dve pekné šikovné dcérky (dospelá a dospievajúca) a šťastná, že majú pre mňa všetci pochopenie aj v dobe daňových priznaní. ...viac
Vďaka, už som v obraze. Up grade cez internet na rok je podľa mňa celkom výhodný, len keby boli v MRP trochu pružnejší a reagovali občas aj na podnety klientov. Inak, ako pozerám na bydlisk, sme "susedy".
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať