Zavrieť

Porady

JU-Výkazo o príjmoch a výdavkoch

Dobrý deň, prosím Vás vie mi niekto poradiť. Počula som, že vo výkaze príjmoch a výdavkoch v JU r.08-Platby do fondov sa ma uvádzať iba Sociálny fond? V Alfe však program uvádza všetky odvody do fondov. Ako to vlastne v tom výkaze má byť?
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Baby nebuďte smutné , ALFA Tvorbu soc.fondu uvádza do riadku 8 -platby do fondov Výkazu o príjmoch a výdavkoch .....dúfam ,že nie som lebo už by som sa sama sebe nečudovala .
Čo to má tam aký význam ......
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Je to Finančnom spravodajcovi 1/2003 na strane 198
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A aby sme to mali komplet a mohli to uzavrieť - Opatrenie MF SR zo 17. decembra 2002, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a ... č.23586/2002-92 aj s prílohami..
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Marína Pozri príspevok
Nedalo mi to a volala som na MF SR, odd. metodiky a legislatívy účtovania pre JU. A to ja-zvedavnica zvedavá, som robiť nemala. Ostala som ...no, ako to povedať, veď vy si domyslíte. Najprv som bola tá, čo
1. dobre nevidí(rozumej vysvetlivky vo výkaze)
2. tlačivá zo Ševt-u nie sú "oficiálne tlačivá", tak čo sa divím, takže
3. výkazy mám vypisovať do "oficiálnych tlačív" a problém odstránim(tým bolo myslené môj a nie globálny). Len tak na okraj, neviete kde zoženiem takéto tlačivo?
4. či som si všimla až teraz, že Opatrenie č. 23586/2002-92 platí k 1.1.2003 a teda to sú už 3 roky. V ňom k ÚZ je až toľko:
§ 18
Účtovná závierka

Údaje z účtovnej závierky účtovných jednotiek sa zverejňujú v plnom rozsahu.

PRECHODNÉ A ZÁVEREČNÉ USTANOVENIA
§ 19

(1)Účtovná závierka podľa tohto oparenia sa zostavuje po prvýkrát za rok 2003.

(2)Na zostavenie účtovnej závierky za účtovné obdobie roku 2002 sa vzťahuje doterajší predpis.

(3)Údaje o skutočnostiach, ktoré sa za účtovné obdobie roku 2002 uvádzali v stĺpci 2 výkazu o majetku a záväzkoch podľa doterajšieho predpisu, sa uvedú v stĺpci 1 výkazu o majetku a záväzkoch podľa tohto opatrenia.

5. ak si stiahnem oficiálne tlačivo zo stránky DR, budem mať po probléme.
Čo myslíte, mám(e)?
Evka, vidíš, že máš po probléme? Oni sa na tom menovanom oddelení nezdajú, ale prinútia ťa, šikovnice šikovné, dopátrať sa k riešeniu akéhokoľvek problému. Stačí byť len zvedavnica zvedavá .
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Elenka.
Jáj, predsa ešte niečo tu chýba. Ako som len mohla zabudnúť.
Odd. legislatívy a metodiky účtovania, Jednoduché účtovníctvo, 02/59583485
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Marína Pozri príspevok
Elenka.
Jáj, predsa ešte niečo tu chýba. Ako som len mohla zabudnúť.
Odd. legislatívy a metodiky účtovania, Jednoduché účtovníctvo, 02/59583485

A ešte si niečo zabudla
"Keby sa niekto pýtal tak platí vyššie uvedené t.č. "
0 0
lukulik lukulik

lukulik je offline (nepripojený) lukulik

Ahojte všetci čo ste mi na moju otázku odpovedali. Vdaka Vam som trošku začala pátrať a dopátrala som sa že vo Finančnom spravodajcovi 6/2006 sú vysvetlivky k výkazu o príjmoch a výdavkoch a k výkazu o majetku a záväzkoch. A je tam aj to že v riadku 08 sa vykazuje aj tvorba sociálneho fondu. Takže záver je že treba každý rok pozrieť finančného spravodajcu či sa niečo nezmenilo. Všetkým Vám ďakujem zase som o niečo múdrejšia a snáď to pomohlo aj ostatným
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, SzČO mal pozastavenú živnosť do 30.06.2007. Na výkazy mám dať obdobie 07/2007-12/2007 alebo 01/2007-12/2007?
0 0
007gituska 007gituska

007gituska je offline (nepripojený) 007gituska

podľa posledného usmernenia MF SR sa v riadku 08 vykazuje:
poistné a príspevky5) platené za fyzickú osobu alebo podnikateľa podľa § 1 a poistné a príspevky platené zamestnávateľom za zamestnancov + tvorba sociálneho fondu
0 0
olasova olasova

olasova je offline (nepripojený) olasova

Najka, podľa môjho názoru by tam malo byť obddobie 01/2007 - 12/2007, nakoľko živnosť bola len pozastavená, ale živnostník mohol platiť záväzky živnosti a tie by boli zaúčtované napr. v 012007 a tak budú aj vo výkazoch započítané a preto by tam malo byť obdobie 012007 - 122007, inak by to obdobie skreslovalo údaje uvedené vo výkazoch.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ďakujem za odpoveď, ešte sa chcem spýtať, či mu mám vyhodiť materiál, kt.kúpil v máji a júni alebo to môže ísť do výdavkov?
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

posúvam....
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Ahojte, mám ešte otázočku na výpisy. Mám výpis z účtu č. 1, na ktorom je uvedený poplatok 60,- a potom odpust. poplatku -60,-. Je zo dňa 30.06.2007. Mám to zaúčtovať, alebo účtovať až výpis č. 2 za mesiac júl?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Najka Pozri príspevok
Ahojte, mám ešte otázočku na výpisy. Mám výpis z účtu č. 1, na ktorom je uvedený poplatok 60,- a potom odpust. poplatku -60,-. Je zo dňa 30.06.2007. Mám to zaúčtovať, alebo účtovať až výpis č. 2 za mesiac júl?
Výpis č.1 je riadny bankový výpis o ktorom máme účtovať . Aj keď sa jedná +60 a -60. Je to pohyb na účte .
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Zaúčtovať ako poplatok a odpust.popl.v kolónke réžia mínusom.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

Táto otázka sa týkala predch.príspevkov, t. j. že mal prerušenú živnosť do 30.06.07. Z tohto dôvodu neviem, či mám o ňom účtovať....
0 0
Zorenka Zorenka

Zorenka je offline (nepripojený) Zorenka

Rozhodne - platby do fondov patrí aj tvorba sociálneho fondu.okrem toho odvody za SZČO-sociálka a zdrav.poisť, platby zamestnávateľa do sociálky a zdrav.poisťovní.
0 0
Fany Fany

Fany je offline (nepripojený) Fany

Robí tieto výkazy, teda Výkaz o PaV a MaZ aj SZČO ak:
1. mal do 30.6.2007 pozastavenú živnosť, od 1.7.07 v nej pokračoval.
2. za r. 2007 si uplatní paušálne 40% výdavky

?
Naposledy upravil Fany : 10.03.08 at 09:49
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
1. A od 30.06.2007 mal čo?
2. Pri paušálnych výdavkoch sa výkazy nerobia.
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

Ako to vlastne je s tým zapísaním sociálneho fondu do výkazu? Robím v MRP a sociálny fond (26) mi dáva do platby do fondov.
0 0