Zavrieť

Porady

vzor zmluvy o zrušení vecného bremena

chcela by som vás porosiť o vzor zmluvy o zrušení vecného bremana(právo doživotného užívania) prípadne vlastné skúsenosti s vyracovaním takejto zmluvy. Rodičia súhlasia so zrušením ide už len o ten vzor.
Ďakujem veľmi pekne za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lienka.b Pozri príspevok
    chcela by som vás porosiť o vzor zmluvy o zrušení vecného bremana(právo doživotného užívania) prípadne vlastné skúsenosti s vyracovaním takejto zmluvy. Rodičia súhlasia so zrušením ide už len o ten vzor.
    Ďakujem veľmi pekne za odpovede.

    Našiel som jeden starší vzor, síce na iné vecne bremeno, ale veď predmet si ľahko upravíš:



    Zmluva o zrušení vecného bremena
    (§ 151p ods. 1 OZ)

    Viera Uhrová, nar. 17. 12. 1931, bytom Oščadnica 57 ako povinná z vecného bremena a
    Peter Holub, nar. 10. 1. 1953 a manželka Anastázia Holubová, nar. 5. 11. 1956,
    obidvaja bytom Čadca, Okružná 97, ako oprávnení z vecného bremena

    uzatvárajú dňa 11. augusta 2002 túto
    zmluvu o zániku vecného bremena
    I.
    Zmluvou z 13. 6. 1989 registrovanou býv. Štátnym notárstvom v Čadci pod sp. zn. RI 409/89 došlo medzi povinnou Vierou Uhrovou ako vlastníčkou parc. č. 1412/1 kat. úz. Oščadnica, zapísanej na liste vlastníctva č. 278 Správy katastra v Čadci, a oprávnenými manželmi Petrom Holubom a Anastáziou Holubovou ako bezpodielovými spoluvlastníkmi parc. č. 1412/2 kat. úz. Oščadnica, zapísanej na liste vlastníctva č. 721 Správy katastra v Čadci, k zriadeniu vecného bremena pozostávajúceho z práva prechodu peši i vozom cez parcelu č. 1412/1 na parcelu č. 1412/2. Vecné bremeno bolo zriadené za náhradu v sume 30 000 Sk.

    II.
    So zreteľom na zmenu pomerov, spočívajúcu v zriadení novej miestnej komunikácie (cesty) v blízkosti parcely oprávnených z vecného bremena, vlastníkov parcely č. 1412/2 kat. úz. Oščadnica, účastníci zrušujú vecné bremeno zriadené zmluvou pod bodom I.

    III.
    Povinná z vecného bremena Viera Uhrová vyplatila oprávneným Petrovi Holubovi a Anastázii Holubovej vzájomne dohodnutú náhradu za zrušené vecné bremeno v sume 25 000 Sk, a to pri podpísaní tejto zmluvy, čo oprávnení svojím podpisom potvrdzujú.

    IV.
    K zániku práva zodpovedajúceho vecnému bremenu sa vyžaduje vklad do katastra nehnuteľností. Účastníci s vkladom do katastra na základe tejto zmluvy súhlasia.

    V.
    Účastníci si zmluvu prečítali, s jej obsahom bez výhrad súhlasia, na znak čoho ju v siedmich vyhotoveniach vlastnoručne podpísali.
    V Oščadnici 11. augusta 2002

    Povinná z vecného bremena:
    Viera Uhrová

    Oprávnení z vecného bremena:
    Peter Holub
    Anastázia Holubová

    lienka.b je offline (nepripojený) lienka.b

    lienka.b
    prosím ozaj ma nikto nevie nasmerovať na nejaký vzor chceli by sme to vybaviť čím skôr.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lienka.b Pozri príspevok
    prosím ozaj ma nikto nevie nasmerovať na nejaký vzor chceli by sme to vybaviť čím skôr.
    A videla si môj predošlý príspevok? Že by to nebol vzor?

    lienka.b je offline (nepripojený) lienka.b

    lienka.b
    ďakujem pekne ale mne sa ten vzor zobrazil až po napísaní mojej prosby pozri čas príspevku.
    Ďakujem veľmi pekne za vzor je fajn, ale nevieš mi ešte poradiť čo pod bod II napísať?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lienka.b Pozri príspevok
    ďakujem pekne ale mne sa ten vzor zobrazil až po napísaní mojej prosby pozri čas príspevku.
    Ďakujem veľmi pekne za vzor je fajn, ale nevieš mi ešte poradiť čo pod bod II napísať?
    Presný obsah vecného bremena vyčítaš zo svojho výpisu z katastra. Ale mohlo by to byť niečo ako:

    So zreteľom na zmenu pomerov sa účastníci dohodli, že sa ruší vecne bremeno doživotného užívania bytu oprávneným XY, ako je uvedené v bode I.

    Ale nemusí to mať toľko bodov, ako je v tom vzore. Tvoja zmluva môže mať kľudne aj len 3 body.

    lienka.b je offline (nepripojený) lienka.b

    lienka.b
    Takže v bode I bude
    Darovacou zmluvou zo dňa..... bolo zriadené vecné bremeno ... všetky tie čísla katasra LV apod.

    Bod II

    Na základe súhlasu oprávnených z vecného bremena účstníci rušia vecné bremeno zriadené darovacou zmluvou pod bodomI.

    BOd III a IV by mohol ostať
    A ešte sa chcem opýtať či táto zmluva má byť podpísaná pred notárom asi by to bolo lepšie

    Ďakujem za pomoc a rady

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    lienka.b Pozri príspevok
    Takže v bode I bude
    Darovacou zmluvou zo dňa..... bolo zriadené vecné bremeno ... všetky tie čísla katasra LV apod.

    Bod II

    Na základe súhlasu oprávnených z vecného bremena účstníci rušia vecné bremeno zriadené darovacou zmluvou pod bodomI.

    BOd III a IV by mohol ostať
    A ešte sa chcem opýtať či táto zmluva má byť podpísaná pred notárom asi by to bolo lepšie

    Ďakujem za pomoc a rady
    Nielen že môže, ale musí byť podpis overený. Veď ako katastru preukážete, že to je naozaj tá oprávnená osoba? Podpis povinného nie je nutné overovať, ale nič sa nestane, ak už aj ten overíte. Pozor na počet zmlúv, myslím, že aj v tomto prípade musí byť toľko, koľko je počet účastníkov + 2 pre kataster.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.