Zavrieť

Porady

Usporiadat
monnica monnica

monnica je offline (nepripojený) monnica

Poštovné je bez DPH
a balné by mal byť manipulačný poplatok , ktorý je s DPH je to služba firmy
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

A účtovanie tam bude aké, je to predaj materiálu, ide to do ceny mat., alebo sa to účtuje zvlášť? dík
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
A účtovanie tam bude aké, je to predaj materiálu, ide to do ceny mat., alebo sa to účtuje zvlášť? dík
Poštovné a balné sú súčasťou predajnej ceny materiálu.
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

potom to môže byť takto predaj mat. 311100/642100,343100, poštovné a balné 311100/642100 a teraz neviem či na poštovné dám zvlášť bez dph a balné zvlášť z dph ako písala monica? dík
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

tak má byť to poštovné zvlášť bez dph, ale môžem dať poštovné a balné aj s dph? dík
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

sybila3 Pozri príspevok
tak má byť to poštovné zvlášť bez dph, ale môžem dať poštovné a balné aj s dph? dík
Je to služba, uplatníš dph.
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
sybila3 Pozri príspevok
tak má byť to poštovné zvlášť bez dph, ale môžem dať poštovné a balné aj s dph? dík
určite musíš dať aj na poštovné aj balné dph
jediný, kto je oslobodený od dph pri poskytovaní služieb pošty je samotná pošta a ty predsa nie si pošta
0 0
sybila3 sybila3

sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

ďakujem, potrebovala som súrne zabaliť faktúru do balíka.
0 0
Lucia2005 Lucia2005

Lucia2005 je offline (nepripojený) Lucia2005

Ja poštovné a balné, preprava UPS - pri predaji tovaru, materiálu účtujem ako službu a to:
311.../604..., 642..., 343... (tovar, materiál)
311.../602..., 343..., (pošt.+bal.+preprava UPS)
Aj takto je to správne ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Lucia2005 Pozri príspevok
Ja poštovné a balné, preprava UPS - pri predaji tovaru, materiálu účtujem ako službu a to:
311.../604..., 642..., 343... (tovar, materiál)
311.../602..., 343..., (pošt.+bal.+preprava UPS)
Aj takto je to správne ?
Nie , nie je to správne. Tieto náklady vstupujú do ceny materiálu. Správne účtovanie na 642.
0 0
Lucia2005 Lucia2005

Lucia2005 je offline (nepripojený) Lucia2005

Ďakujem, mám čo opravovať - celý rok 2006. Fajn, ešte raz ďakujem.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Tweety Pozri príspevok
Nie , nie je to správne. Tieto náklady vstupujú do ceny materiálu. Správne účtovanie na 642.
Takmer po roku sa vraciam k tejto téme. Názory na účtovanie poštovného, balného, aj prepravného sa veľmi rôznia, dodnes počujem, že jedni to účtujú tak, iní tak, a každý je presvedčený o správnosti svojho rozhodnutia. Neviem ani ja k tomu zaujať jednotné stanovisko, nakoľko som sa v tomto roku ocitla v podobnom prípade, keď som nútená o tom rozhodnúť ako to účtovať. Po konzultácii s audítorkou nie je správne účtovať o poštovnom a balnom ako súčasti predaného tovar, resp.materiálu teda na 604 alebo 642, ak poštovné a nákup baliaceho materiálu sa účtuje na 518 a 501. V tomto prípade by to malo byť na 602. Iba v prípade, že materiál na balenie + poštovné dáme ako obstarávacie služby a pripočítame k cene tovaru na účet 504, resp. materiálu 542, možno to dať pri predaji k cene predaného tovaru alebo materiálu. V Poradcovi koncom roku 2007, už neviem ho rýchlo nájsť, bolo toto účtovanie tiež oddelené - ale tam to bolo odporučené na účet 648. No i tak nie som si s tým celkom istá, pretože u môjho klienta býva faktúrované len čisto balné. No baliaci materiál neprechádza cez sklad - i tak je to podľa mňa predmet spotreby, ktorý priamo vstupuje do tovaru, takže v tomto prípade by to asi malo byť v cene tovaru pri výstupe. Tak tu sa neviem rozhodnúť. Aký máte názor vy? Ďakujem.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ahojte,ja mám problém trošku z druhej strany.
Mám došlú faktúru za materiál, a poštovné je fakturované bez DPH.. Podľa mňa malo byť aj poštovné s DPH,ale to by mal opraviť vystaviteľ faktúry.. ja s tým nič nenarobím..
Poštovné z tejto faktúry účtujem k materiálu?
tzn. ZD materiál 1000 sk 501/x
DPh 119 sk 343/x
poštovné 100 sk 518/x (poštovné účtujem 518 alebo 510?)
spolu 1219 sk x/321

Poradíte mi prosím?
Ďakujem
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Ahojte,ja mám problém trošku z druhej strany.
Mám došlú faktúru za materiál, a poštovné je fakturované bez DPH.. Podľa mňa malo byť aj poštovné s DPH,ale to by mal opraviť vystaviteľ faktúry.. ja s tým nič nenarobím..
Poštovné z tejto faktúry účtujem k materiálu?
tzn. ZD materiál 1000 sk 501/x
DPh 119 sk 343/x
poštovné 100 sk 518/x (poštovné účtujem 518 alebo 510?)
spolu 1219 sk x/321

Poradíte mi prosím?
Ďakujem
posúvam
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
erika_H Pozri príspevok
Ahojte,ja mám problém trošku z druhej strany.
Mám došlú faktúru za materiál, a poštovné je fakturované bez DPH.. Podľa mňa malo byť aj poštovné s DPH,ale to by mal opraviť vystaviteľ faktúry.. ja s tým nič nenarobím..
Poštovné z tejto faktúry účtujem k materiálu?
tzn. ZD materiál 1000 sk 501/x
DPh 119 sk 343/x
poštovné 100 sk 518/x (poštovné účtujem 518 alebo 510?)
spolu 1219 sk x/321

Poradíte mi prosím?
Ďakujem
Opraviť to má samozrejme dodávateľ.

Účtovanie:

1100 501/321
119 343/321


Samozrejme výpočet nesedí, lebo poštovné je uvedené bez DPH.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Poštovné služby http://www.porada.sk/t7176-zakon-o-d...2008-a.html#28
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
http://www.porada.sk/t50061-dph-postovne.html
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
To platí pre poskytovateľa univerzálnych poštových služieb, a na SR je to jedine Slovenská pošta.

Ak fakturujem poštovné, tak pre mňa to je klasická služba poskytnutá odberateľovi, teda s DPH.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

smith Pozri príspevok
To platí pre poskytovateľa univerzálnych poštových služieb, a na SR je to jedine Slovenská pošta.

Ak fakturujem poštovné, tak pre mňa to je klasická služba poskytnutá odberateľovi, teda s DPH.
Ďakujem.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Ďakujem moc.Pekné popoludnie prajem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať