Zavrieť

Porady

Tlačivá - zmluva

Prešla som skoro celú poradu, hľadala, pátrala a nenašla som vzor mandantnej zmluvy medzi dvoma konateľmi - spoločníkmi bez odmeny.

Nepomôžete niekto?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    nextone Pozri príspevok
    Prešla som skoro celú poradu, hľadala, pátrala a nenašla som vzor mandantnej zmluvy medzi dvoma konateľmi - spoločníkmi bez odmeny.

    Nepomôžete niekto?
    Podľa mňa sa netreba príliš v zmluve viazať na tom, že výkon funkcie bude bez odmeny. Pripol som taký úplne jednoduchý vzor (ľubovoľne rozšíriteľný ), kde sa uvádza, že o výške odmeny rozhodnú spoločníci. A každoročne môžu rozhodnúť buď o nulovej alebo aj inej odmene. Podľa možností, podmienok a potrieb...
    • File Type: doc mz.doc (26.0 KB, 347 videní)

    Hlasovalo 1 pouzivatelov

    Užitočné (4)
    liba2, Katy a R, Monika Kováčová, VieraPopluharova
    1

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Tu je nejaký vzor. Určite musíš upraviť na svoje podmienky (mandátna zmluva môže byť aj o inom)

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    ekopo Pozri príspevok
    Tu je nejaký vzor. Určite musíš upraviť na svoje podmienky
    Vďaka za pomoc, musím si to preštudovať...
    Ešte otázka, musím mať pri rovnocenných konateľoch a spoločníkoch mandantnú zmluvu v ktorej sa bude hovoriť o tom, že sme konatelia bez odmeny?

    Ja už som z toho zúfala a neviem, či má byť táto zmluva, alebo nemá

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    nextone Pozri príspevok
    Ešte otázka, musím mať pri rovnocenných konateľoch a spoločníkoch mandantnú zmluvu v ktorej sa bude hovoriť o tom, že sme konatelia bez odmeny?
    Ja už som z toho zúfala a neviem, či má byť táto zmluva, alebo nemá
    Mandátna zmluva sa uzatvára podľa § 566 Oobch.Z. Ods. 1 tam znie:
    1) Mandátnou zmluvou sa mandatár zaväzuje, že pre mandanta na jeho účet zariadi za odplatu určitú obchodnú záležitosť uskutočnením právnych úkonov v mene mandanta alebo uskutočnením inej činnosti a mandant sa zaväzuje zaplatiť mu za to odplatu.
    Zmluva by teda zo zákona mala podľa mňa obsahovať nejakú dohodnutú zásadu odmeňovania (=odplaty), čo nevylučuje, že konkrétna odmena za niektorý rok bude prípadne nulová..

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    andrej_rv Pozri príspevok
    Mandátna zmluva sa uzatvára podľa § 566 Oobch.Z. Ods. 1 tam znie:
    1) Mandátnou zmluvou sa mandatár zaväzuje, že pre mandanta na jeho účet zariadi za odplatu určitú obchodnú záležitosť uskutočnením právnych úkonov v mene mandanta alebo uskutočnením inej činnosti a mandant sa zaväzuje zaplatiť mu za to odplatu.
    Zmluva by teda zo zákona mala podľa mňa obsahovať nejakú dohodnutú zásadu odmeňovania (=odplaty), čo nevylučuje, že konkrétna odmena za niektorý rok bude prípadne nulová..
    to znamená, že do tej zmluvy môžem dať odplatu aj nulovú?

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    nextone Pozri príspevok
    to znamená, že do tej zmluvy môžem dať odplatu aj nulovú?
    Podľa mňa uvedenie nulovej odplaty priamo v zmluve by asi nebolo v súlade so zákonom. Ale daj tam vetu napr.: Výšku odplaty za príslušný kalendárny rok a termín jej výplaty stanoví valné zhromaždenie spoločnosti.
    Nič nebráni tomu, aby valné zhromaždenie schválilo nulovú odmenu.

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    andrej_rv Pozri príspevok
    Podľa mňa uvedenie nulovej odplaty priamo v zmluve by asi nebolo v súlade so zákonom. Ale daj tam vetu napr.: Výšku odplaty za príslušný kalendárny rok a termín jej výplaty stanoví valné zhromaždenie spoločnosti.
    Nič nebráni tomu, aby valné zhromaždenie schválilo nulovú odmenu.
    Takže môžem použiť túto zmluvu?
    T.j. na konci roka sa rozdelí zisk....ak som spávne pochopila)

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    nextone Pozri príspevok
    Takže môžem použiť túto zmluvu?
    T.j. na konci roka sa rozdelí zisk....ak som spávne pochopila)
    Aj keď ide o tie isté osoby, treba rozlišovať medzi konateľom a spoločníkom. Konateľ (po odsúhlasení spoločníkmi) dostane odmenu, ktorá je nákladovou položkou, zdaňuje sa daňou zo závislej činnosti a platí sa z nej odvod do zdr. poisťovne. Neplatí sa zo zisku.
    Zisk (alebo jeho časť určená na rozdelenie) sa delí len medzi spoločníkmi, nepodlieha dani ani odvodom.
    P.S. Možno by bolo najvhodnejšie prípravu zmlúv odkonzultovať s právnikom.

    nextone je offline (nepripojený) nextone

    nextone
    andrej_rv Pozri príspevok
    Aj keď ide o tie isté osoby, treba rozlišovať medzi konateľom a spoločníkom. Konateľ (po odsúhlasení spoločníkmi) dostane odmenu, ktorá je nákladovou položkou, zdaňuje sa daňou zo závislej činnosti a platí sa z nej odvod do zdr. poisťovne. Neplatí sa zo zisku.
    Zisk (alebo jeho časť určená na rozdelenie) sa delí len medzi spoločníkmi, nepodlieha dani ani odvodom.
    P.S. Možno by bolo najvhodnejšie prípravu zmlúv odkonzultovať s právnikom.
    Keď ide o dvoch konateľov - spoločníkov súčinne?

    nola je offline (nepripojený) nola

    nola
    v jednej z tych vzorov mz.doc je na konci v zatvorke (overene podpisy). Naozaj ich treba overovat? Potrebujem to vediet surne, dakujem. Potrebujem uzavriet takuto zmluvu v s.r.o. so spolocnikom a konatelom v jednej osobe.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.