Zavrieť

Porady

ALFA-paušalny platca dane z prijmov

Dobrý večer prajem poraďákom
vedeli by ste mi prosím poradiť,ako pracovať v ALFE s paušálnym platcom (40 %) dane z príjmov?
tzn. ked si chcem v programe urobit komplet danove priznanie,ako si nahodim prijmy a odvody a kde mam zaciarknut -paušalne vydavky?
som v alfe uplny novačik
ďakujem velmi moc
Usporiadat
bes bes

bes je offline (nepripojený) bes

Tlač - výkaz - daňové priznanie. Prejdi na stranu 3 a vyplň VI.oddiel tabuľka 1 riadok 2 - príjmy aj výdavky (t.j.40% z príjmov+zaplatené poistné) - ak máš príjmy zo živnosti. Dolu pod tabuľkou sa dá vložiť krížik ku textu "pri príjmoch podľa par.6 ods.1 a 2 uplatňujem výdavky percentom z príjmov...". Pozor novinka je, že treba dopísať do prázdnej kolónky aj výšku preukázateľne zaplateného poistného a príspevkov.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

bes Pozri príspevok
Tlač - výkaz - daňové priznanie. Prejdi na stranu 3 a vyplň VI.oddiel tabuľka 1 riadok 2 - príjmy aj výdavky (t.j.40% z príjmov+zaplatené poistné) - ak máš príjmy zo živnosti. Dolu pod tabuľkou sa dá vložiť krížik ku textu "pri príjmoch podľa par.6 ods.1 a 2 uplatňujem výdavky percentom z príjmov...". Pozor novinka je, že treba dopísať do prázdnej kolónky aj výšku preukázateľne zaplateného poistného a príspevkov.
whaw /ďakujem pekne
do ktorej prádznej kolonky treba napísať výšku preukázateľne zaplat.poistného?
tzn.zaplateného iba v r.2007?

lebo odvody za 122007 platil v januári 2008..

2.
ešte otázočka poprosím:aj keď je paušalista,musí viesť účtovnú evidenciu
takže si musím ponahadzovať všetky vystavené faktúry?

skúšam-
účtovníctvo-pohľadávky-pridaj
dala som: partner,ico, faktúra,datumy,sumy
predmet fakturacie-čo tam mam uviesť?poskytnutie služieb alebo niečo take?
úhrady mi predpokladam doplni automaticky,ale to si asi ani robiť nebudem,keďže je paušalista

ďakujem moc vopred za odpoveď
0 0
bes bes

bes je offline (nepripojený) bes

Ja som si dnes stiahla verziu 14.10, tam už je aktuálne daň.priznanie za r.2007 a pod tabuľkou 1 vedľa prehlásenia a uplatnení výdavkov percentom z príjmov je také prázdne okienko, kde sa dá dopísať suma zaplateného poistného. Paušalistov si väčšinou nahadzujem tiež do ALFY, do knihy pohľadávok odberateľské faktúry, do knihy záväzkov si zaevidujem fondy a tiež si zaevidujem bankové výpisy, poprípade pokladnicu (ale len úhrady odoslaných faktúr,fondy,prijaté úroky a daň z úrokov, ostatné nahodím len ako VNZD). Lepšie sa mi to takto kontroluje, či si náhodou nezabudli zarátať nejakú úhradu faktúry do príjmu a či naozaj zaplatili v takej výške fondy ako uvádzajú a mám aj prehľad v nasledujúcom roku. Nekomplikovaných si nahadzujem len do excelovskej tabuľky.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

bes Pozri príspevok
Ja som si dnes stiahla verziu 14.10, tam už je aktuálne daň.priznanie za r.2007 a pod tabuľkou 1 vedľa prehlásenia a uplatnení výdavkov percentom z príjmov je také prázdne okienko, kde sa dá dopísať suma zaplateného poistného. Paušalistov si väčšinou nahadzujem tiež do ALFY, do knihy pohľadávok odberateľské faktúry, do knihy záväzkov si zaevidujem fondy a tiež si zaevidujem bankové výpisy, poprípade pokladnicu (ale len úhrady odoslaných faktúr,fondy,prijaté úroky a daň z úrokov, ostatné nahodím len ako VNZD). Lepšie sa mi to takto kontroluje, či si náhodou nezabudli zarátať nejakú úhradu faktúry do príjmu a či naozaj zaplatili v takej výške fondy ako uvádzajú a mám aj prehľad v nasledujúcom roku. Nekomplikovaných si nahadzujem len do excelovskej tabuľky.
joj ja mam verziu 13.04
platnu len do 31.12,takže sa mi neda obnoviť nova verzia..
musim si nahodiť aj bankovy vypis?
no ale ak tomu spravne rozumiem,paušalistu počítam tak,že spočítam všetky jeho odoslané faktúry za r.2007,aj ktoré v r.2007 neboli zaplatené
a výdavok je 40%+odvody
ďalej mínus odpočítateľná položka,mínus živ.poistka ak má, mínus daň.bonus ak má
OK?
ďakujem moc Bes
Naposledy upravil Zuzana Boháčová : 04.02.08 at 11:31
0 0
Aknazuz Aknazuz

Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

certifikovaná účtovníčka
Nie, nie, aj pri paušalistovi počítaš len skutočne zaplatené faktúry, teda príjem od 1.1.2007do 31.12.2007. Ostatné máš správne.
0 0
bes bes

bes je offline (nepripojený) bes

Nemusíš nahodiť výpis, ja si ho nahadzujem kvôli mojej kontrole. Do príjmu 2007 sa zarátavajú len uhradené odberateľské faktúry, t.j. úhrady ktoré prišli v období od 01.01.07 do 31.12.07., ostatné je OK
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Aknazuz Pozri príspevok
Nie, nie, aj pri paušalistovi počítaš len skutočne zaplatené faktúry, teda príjem od 1.1.2007do 31.12.2007. Ostatné máš správne.
hm..
takže faktúru za december 2007 keď mu ju uhradia až v 12008 bude v daň.priznani 2008
rovnako faktura za 122006 zaplatena v 1/2007 bude v tomto daň.prizn.2007
áno?
sila,som myslela že počítam az z nezaplatených..
dik moc za vyvedenie z omylu
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
predmet fakturacie-čo tam mam uviesť?poskytnutie služieb alebo niečo take?
toto je prosim ok?
ďakujem
0 0
bes bes

bes je offline (nepripojený) bes

Je to OK, ja si dávam text napr. len "služby"
0 0
bes bes

bes je offline (nepripojený) bes

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
whaw /ďakujem pekne
do ktorej prádznej kolonky treba napísať výšku preukázateľne zaplat.poistného?
tzn.zaplateného iba v r.2007?

lebo odvody za 122007 platil v januári 2008..

2.
ešte otázočka poprosím:aj keď je paušalista,musí viesť účtovnú evidenciu
takže si musím ponahadzovať všetky vystavené faktúry?

skúšam-
účtovníctvo-pohľadávky-pridaj
dala som: partner,ico, faktúra,datumy,sumy
predmet fakturacie-čo tam mam uviesť?poskytnutie služieb alebo niečo take?
úhrady mi predpokladam doplni automaticky,ale to si asi ani robiť nebudem,keďže je paušalista

ďakujem moc vopred za odpoveď
do výdavkov na poistné 2007 ide samozrejme tiež len poistné zaplatené v období 01.01.07-31.12.07
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

bes Pozri príspevok
Nemusíš nahodiť výpis, ja si ho nahadzujem kvôli mojej kontrole. Do príjmu 2007 sa zarátavajú len uhradené odberateľské faktúry, t.j. úhrady ktoré prišli v období od 01.01.07 do 31.12.07., ostatné je OK
ďakujem
takže odber.fa už mám nahodené všetky,aj neuhradené..
vytlačím si evidenciu
ale do príjmu dám len uhradené..
(alebo neuhradené si ani nemám nahadzovať?)
no a teraz,nahodim si platby SP,ZP do záväzkov,aby som vedela výdavky?
(potom k tomu ešte 40% z uhradených odosl.fa)
a príjem si môžem urobiť cez pokladňu však..
len poslednú fa z r.2006 tam nemám zaevidovanú
,to mu účtoval v min.roku niekto iný..
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Trochu , len aby si všetci alfisti všimli.....
0 0
bes bes

bes je offline (nepripojený) bes

Do príjmu len fa uhradené v 2007, neuhradené netreba (ja si ich nahadzujem a prenesiem si to do nasledujúceho roku). Príjem sa dá urobiť cez pokladňu alebo aj priamo v evidencii pohľadávok sa dá pridať úhrada faktúry. Ak bola faktúra z 2006 uhradená v 2007 treba ju zarátať do príjmu roku 2007.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

bes Pozri príspevok
Do príjmu len fa uhradené v 2007, neuhradené netreba (ja si ich nahadzujem a prenesiem si to do nasledujúceho roku). Príjem sa dá urobiť cez pokladňu alebo aj priamo v evidencii pohľadávok sa dá pridať úhrada faktúry. Ak bola faktúra z 2006 uhradená v 2007 treba ju zarátať do príjmu roku 2007.
dik moc bes
a poistne prosím ťa učtuješ cez ZAVAZKY ano?
a čo platba dane z prijmu?
0 0
bes bes

bes je offline (nepripojený) bes

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
dik moc bes
a poistne prosím ťa učtuješ cez ZAVAZKY ano?
a čo platba dane z prijmu?

fondy evidujem cez záväzky, daň z príjmu v knihe záväzkov neevidujem, len skontrolujem či ju má zaplatenú
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
V Alfe:
Evidencia pohľadávok (tlačím formát A,B) a potom cez Tlač- titulné stránky-evidencia pohľadávok, vytlačím na čistú stranu hárku A.
Evidencia príjmov (tlačím formát A,B) a potom cez Tlač-titulné stránky-manuálne si pridám do zoznamu "Evidencia príjmov", vytlačím na čistú stránku hárku A.
Evidencia odvodov (v záväzkoch), vytlačím formát A,B a potom cez Tlač-titulné stránky-znovu manuálne pridám "Evidencia odvodov".
Evidencia zásob=klasický zoznam vyčíslený v nákupných cenách.
Jednotlivé pohľadávky a odvody zároveň uhradím, ktoré treba na základe PPD (hotovosť) alebo VzBÚ.
Výšku úrokov a daň z úrokov si vediem v takom konečnom sumáre a prehľade, kde si aj vyčíslim základ dane.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

prosím Vás, ako si môžem usporiadať pohľadávky?
nahodila som 1/2007-12/2007 a až nakoniec som dala 12/2006
viac by sa mi to pačilo 12/2006 - 12/2007-keď si ich budem tlačit ako evidenciu pohľadávok
viete prosím či sa to dá nejako usporiadať?
ďakujem pekne
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
prosím Vás, ako si môžem usporiadať pohľadávky?
nahodila som 1/2007-12/2007 a až nakoniec som dala 12/2006
viac by sa mi to pačilo 12/2006 - 12/2007-keď si ich budem tlačit ako evidenciu pohľadávok
viete prosím či sa to dá nejako usporiadať?
ďakujem pekne

ach hura
som sa trošku pohrala-dala som zotriediť podľa dátumu vystavenia a mám to pekne
(sranda že podľa čísla dokladu mi s tým nič neurobilo..
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

bes Pozri príspevok
Tlač - výkaz - daňové priznanie. Prejdi na stranu 3 a vyplň VI.oddiel tabuľka 1 riadok 2 - príjmy aj výdavky (t.j.40% z príjmov+zaplatené poistné) - ak máš príjmy zo živnosti. Dolu pod tabuľkou sa dá vložiť krížik ku textu "pri príjmoch podľa par.6 ods.1 a 2 uplatňujem výdavky percentom z príjmov...". Pozor novinka je, že treba dopísať do prázdnej kolónky aj výšku preukázateľne zaplateného poistného a príspevkov.
hm.. aj ja si myslim,že do tej kolonky sa piše iba výška preukázateľne zaplateného poistného..
len moja múdra šéfka sa háda,že tam sa píše všetko.. tzn. odvody+ paušálne výdavky
ja tam stále píšem iba zaplatené odvody
myslím,že to moje je správnejšie..
0 0
bes bes

bes je offline (nepripojený) bes

Iba výška preukázateľne zaplateného poistného a príspevkov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať