Zavrieť

Porady

Cenník účtovných prác na rok: 2008

som
Viem, popisalo sa tu toho už veľa okolo cien našich prác. Nikto však nepovie konkrétne čísla. Je to také tabu. Každý len naznačí. Ja by som mala asi takýto návrh, možno je to neaktuálne, ale navrhovala by som, aby sme si urobili jednotný cenník, ako majú iné profesie. Každý rok by sa obnovoval. Dal by sa kúpiť v nejakej našej komore, alebo na porade. Boli by tam ceny, samozrejme z dôvodu Slovenska (západ - východ) minimálna cena, maximálna cena a stred. Také cenníky majú lekári, notári, architekti, stavební inžinieri, prečo nie účtovníci?
Výhoda toho je tá, že nemali by sme obavy, či pýtame veľa alebo málo, mali by sme sa podľa toho orientovať a nehanbiť sa pýtať si za svoju prácu správne zaplatiť.
Skúsme to - prosím o názor a podporu.
------------------------------------------------
Aktualizácia:
Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96
Naposledy upravil Richard : 07.03.08 at 07:21 Dôvod: prosba o kopiu tabulky
Usporiadat
Téma je uzavretá.
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Je to super nápad, už sa na to teším, lebo ja používam už 9 rokov tie isté ceny, tak aspoň zistím aká som lacná.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
zuhl Pozri príspevok
Je to super nápad, už sa na to teším, lebo ja používam už 9 rokov tie isté ceny, tak aspoň zistím aká som lacná.
Tak ale pošli svoj cenník, aby prieskum mohol byť čo najpresnejší.
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Zoli ty máš rád spam?
To len k tomu formátu emailu ktorý zverejňuješ.

Čo keby ste najprv vymysleli štruktúru cenníka, ako hodinová sadzba, alebo podľa položiek a potom by sa spravili ankety (anonymné).
Môžem rozposlať email všetkým čo majú v profile zaznačené že sú účtovníci živnostníci.

V rámci štruktúry by mohlo byť rozlíšené či ide o živnostníka, alebo firmu, pričom by sa odstupňoval aj počet zamestnancov.
Firmy sú zväčša drahšie, ale môžu mať lepší servis (napríklad zastupovanie účtovníka v prípade PN).
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Richard Pozri príspevok
Zoli ty máš rád spam?
To len k tomu formátu emailu ktorý zverejňuješ.

Čo keby ste najprv vymysleli štruktúru cenníka, ako hodinová sadzba, alebo podľa položiek a potom by sa spravili ankety (anonymné).
Môžem rozposlať email všetkým čo majú v profile zaznačené že sú účtovníci živnostníci.

V rámci štruktúry by mohlo byť rozlíšené či ide o živnostníka, alebo firmu, pričom by sa odstupňoval aj počet zamestnancov.
Firmy sú zväčša drahšie, ale môžu mať lepší servis (napríklad zastupovanie účtovníka v prípade PN).
Vďaka Rišo za nápad, excelentný. Táto celá diskusia si myslím rozbehla tak spontánne, že vtedy som o tom ani nerozmýšlal. Ale keby niekto zneužil zverejnenú e-mailovú adresu na spam, potom nemám problém ju zrušiť.

Asi som príliš veľký idealista, a mal by som s dôverčivosti trošku ubrať. Vďaka za reakciu.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ja som účtovník, ale cez s.r.o., pretože mi to lepšie vyhovuje. Živnosť mám prerušenú, zatiaľ. Tak prosím, nezabudnite aj na mňa, s e-mailom. Díky.
0 0
smatanova smatanova

smatanova je offline (nepripojený) smatanova

To by bolo super, keby sme sa mali od coho odrazat
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Reflektujem na Richardové pripomienky, a prikladám jednoduchú tabuľku, ktorú si stahnite a vyplnenú pošlite. Ďakujem.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Vyplnila som tabuľku, ale mi to odmieta poslať na hore uvedený e-mail????
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Vyplnila som tabuľku, ale mi to odmieta poslať na hore uvedený e-mail????
Stahnúť, vyplniť, uložiť vo vlastnom kompe, a potom poslať ako prílohu mailu.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
To viem, ale asi sa mi niečo deje, lebo v polke mi to odmietne poslať. No skúsim neskôr. Díky.
Som rada, že je záujem o cenník, pretože každý rok mám problém, keď chcem zdvíhnuť ceny, musím si to odôvodňovať, prečo ....
Architekti majú brožurovaný cenník, ktorý si kupujú každý rok. Je to symbolická cena cca 200,- Sk. Podľa toho robia kalkulácie na práce, kde presne vypočítajú cenu a podľa dohody potom sa dá znížiť, dať zľavu atď. Verím, že sa to podarí aj pre našu profesiu a teším sa.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Zapojte sa ďalši.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Pre začiatok budeme radi, ak sa podarí ten cenník. ALE ak tu budú aj naďalej takí šikovní a ochotní Poraďáci, možno sa dopracujeme aj ďalej. Tešíma ma, že si zadala túto tému a ďakujem tomu mladému, peknému mužovi za to, že sa do toho vôbec pustil.
Naposledy upravil Jarka 1 : 01.02.08 at 07:29 Dôvod: gramatická úprava
0 0
olasova olasova

olasova je offline (nepripojený) olasova

Ahojte, ja som tiež poslala smithovi moj cennik vyplneny do jeho tabulku. Pridajte sa dalsi. Trvalo mi to 3 minuty, nie je to az tak vela casu na dobru vec.
0 0
Bea16 Bea16

Bea16 je offline (nepripojený) Bea16

Úžasná myšlienka! Ja som taký malý účtovník. A som presvedčená, že som lacná. Len tá "panika", že mi klient odíde, ak mu upravím ceny.... Ak by bol takýto cenník, dokážem sa pohybovať v nejakom rozmedzí a budem mať akú-takú istotu, že klient nenájde o polovicu lacnejšieho účtovníka, tak ako poniektorí tvrdia. Idem na tabuľku.
0 0
tacasina tacasina

tacasina je offline (nepripojený) tacasina

JU položka 10,--
JU DPH položka 20,--
PU DPH položka 25,--
Daňové priznanie + výkazy 500,--

Mzdy:

1 zamestnanec 100,--
každý ďalší 50,--
DoVP 30,--

Samozrejme so všetkými výkazmi a hláseniami.

Mala by som to vypísať do tabuľky ?

Bývam v malom meste cca 12.000 obyvateľov.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

A nedá mi nedoplniť, prosím Vás špecifikujte aj čo pokladáte za položku. Niekto to má ako doklad, niekto položku v JÚ v peňažnom denníku + položky za zaevidovanie došlých faktúr, vystavených faktúr. V PÚ niekto položka v účtovnom denníku, kde je samostatne položka 321, 5..,halierové, niekomu program dáva ako jednu položku účty 321 a nákladový. Takže si myslím, že aj to je dosť podstatné pri zadávaní cien za položku.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Jarka 1 Pozri príspevok
Pre začiatok budeme radi, ak sa podarí ten cenník. ALE ak tu budú aj naďalej takí šikovní a ochotní Poraďáci, možno sa dopracujeme aj ďalej. Tešíma ma, že si zadala túto tému a ďakujem tomu mladému, peknému mužovi za to, že sa do toho vôbec pustil.

Až sa červeniam.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 01.02.08 at 14:44
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Posúvam tému dopredu, aby sa nezabudlo, prosím ďalšie pripomienky k cenníku, alebo nápady. Ď.
0 0
svetluška svetluška

svetluška je offline (nepripojený) svetluška

No konečne sa toho niekto ujal
a budeme môcť presvedčit našich lakomých klientov,že nie sme až takí drahý.Treba rozdeliť JU a PU podla počtu položiek účtovného denníka,faktúr dodávateľských a odberatelských,príplatok za DPH na položku,spracovanie výkazu DPH mesačne,kvartálne,spracovanie štatistiky podľa jednotlivých výkazov ,za predpokladu,že všetky náklady včetne tlačív si hradím sama,rozmnožovanie tlačív,spracovanie mzdy mesačnej,úkolovej a pod. pomohlo by to zorientovať sa nováčikom a porovnanie aj pre ostatných.Každý si doplní svoje ceny a zadá okres.Je treba rozlíšiť firmy a SZČO,ktoré to spracovávajú.Je to na dlhšie časové obdobie,myslím.že momentálne nie je na to čas a minulo by sa to účinkom.Bolo by to treba to urobiť v pribehu roka a sumarizovať k zavedeniu EURA ako seriozny cenník.Spracovateľovi tohto by som navrhla odmenu,lebo to je veľmi pracné a musí mať na to nervy.Všetky dobré nápady treba sústrediť u spracovateľa. A prepáčte takú dlhú reč.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
svetluška Pozri príspevok
No konečne sa toho niekto ujal
a budeme môcť presvedčit našich lakomých klientov,že nie sme až takí drahý.Treba rozdeliť JU a PU podla počtu položiek účtovného denníka,faktúr dodávateľských a odberatelských,príplatok za DPH na položku,spracovanie výkazu DPH mesačne,kvartálne,spracovanie štatistiky podľa jednotlivých výkazov ,za predpokladu,že všetky náklady včetne tlačív si hradím sama,rozmnožovanie tlačív,spracovanie mzdy mesačnej,úkolovej a pod. pomohlo by to zorientovať sa nováčikom a porovnanie aj pre ostatných.Každý si doplní svoje ceny a zadá okres.Je treba rozlíšiť firmy a SZČO,ktoré to spracovávajú.Je to na dlhšie časové obdobie,myslím.že momentálne nie je na to čas a minulo by sa to účinkom.Bolo by to treba to urobiť v pribehu roka a sumarizovať k zavedeniu EURA ako seriozny cenník.Spracovateľovi tohto by som navrhla odmenu,lebo to je veľmi pracné a musí mať na to nervy.Všetky dobré nápady treba sústrediť u spracovateľa. A prepáčte takú dlhú reč.
Svetluška skús sa pozrieť na tú jednoduchu tabuľku, ktorú som pripojil. Vyplnenie zaberia cca 3-5 minút. A prepošli to prosím, na začiatok by nám aj to stačilo. Vďaka
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať