Zavrieť

Porady

Účtovanie v JÚ

Prosím poradte mi niekto ako to mám zaučtovať v JÚ:
1. poistenie firmy /proti živl.pohromam, kradeži atď./
2. daň za nevýherné hracie automaty /biliard,futbal-nieje to majetkom SZČO/
3. príjem z hracieho automatu jukeboxu /mám vpodniku jukebox, z ktorého dostavam nejake percenta , ale niejé mojim majetkom, a mám od toho zmluvu o najme nebytovych priestorov na prevadzkovanie hracieho automatu./prosim poradte kde to ma byt v penaznom denniku zauctované.ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

    Jarka 1
    1. réžia
    2. nie je to majetkom SZČO, tak nemôže dať daň do nákladov
    3.príjem zdaniteľný

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    To znamená, že ked platím tu daň za nevyherne hracie automaty, nemôžem to zaučtovať do prevádzkovej réžie ale´bo do kolonky platba dane z príjmu, ale mám to dať do ostatné neodčitateľné náklady?

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    Jarka 1 Pozri príspevok
    1. réžia
    2. nie je to majetkom SZČO, tak nemôže dať daň do nákladov
    3.príjem zdaniteľný
    ešte jedna otazočka´k bodu 3: mám to hodiť do kolonky predaj výrobkov a služieb alebo ostatné zdaniteľné príjmy? ďakujem.
    Monika Kováčová
    ali8 Pozri príspevok
    To znamená, že ked platím tu daň za nevyherne hracie automaty, nemôžem to zaučtovať do prevádzkovej réžie ale´bo do kolonky platba dane z príjmu, ale mám to dať do ostatné neodčitateľné náklady?
    Výdaje neovplyvňujúce daň z príjmu - ostatné.
    P.S.: o akej dani hovoríš? Pretože prevádzkovatelia (nájomci) daň z nevýherných hracích automatov neplatia....
    Nie je to len nejaký poplatok obci?
    Monika Kováčová
    ali8 Pozri príspevok
    ešte jedna otazočka´k bodu 3: mám to hodiť do kolonky predaj výrobkov a služieb alebo ostatné zdaniteľné príjmy? ďakujem.
    ostatné zdaniteľné príjmy

    ali8 je offline (nepripojený) ali8

    ali8
    ermon Pozri príspevok
    Výdaje neovplyvňujúce daň z príjmu - ostatné.
    P.S.: o akej dani hovoríš? Pretože prevádzkovatelia (nájomci) daň z nevýherných hracích automatov neplatia....
    Nie je to len nejaký poplatok obci?
    No je to miestna daň za nevýherné hracie prístroje

    solikoo je offline (nepripojený) solikoo

    viem co chcem solikoo
    prosim o radu ,uctovnictvo robim ako zaciatocnik v alfe a rad by som vedel aky je to vydavok doplnkove dochodkove poistenie? ako co to mam zauctovat? dakujem

    erika_H je offline (nepripojený) erika_H

    erika_H
    Dobrý deň, som nová na tejto stránke.Môžete mi prosím Vás poradiť,kde si nájdem články ohľadom účtovania v jednoduchom účtovníctve?
    Daň z príjmov som si už preštudovala,aj zákon o účtovníctve,aj postupy jednod.účtovníctva,skôr by ma zaujímala stránka viac z praxe..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.