Zavrieť

Porady

zástčkový zákon - koncesionarske poplatky

Nasa firma ma prenajate priestory u inej firmy. Musime ako firma platit koncesionarske poplatky? Alebo to plati iba firma, ktora je registrovana na elektrarnach ako odberatel? Vo fakture o prenajme mame polozku aj za odber elektriny.
Poradte niekto, je niekde na nete uplne znenie tohoto zakona?
Dik.
Usporiadat
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

dadasv Pozri príspevok
Musíte sa prihlásiť, lebo pôvodne ste platili podľa počtu prímačov a teraz budete platiť podľa počtu zamestnancov. Treba vyplniť prihlášku, kde sa uvádza počet zamestnancov. Iba fyzické osoby, ktoré nie sú podnikatelia a doteraz platili sa nemusia znovu prihlasovať.
Tu sú odpovede na najčastejšie otázky zamestnávateľov:

http://www.rtvs.sk/rtvs/?__p=mmFFAQ&...48%2C258529537
0 0
janasl janasl

janasl je offline (nepripojený) janasl

My sme súkromná firma s.r.o.(14 zamestnancov) ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť - ambulantnú a zároveň lôžkovú (jednodňovú). Táto zdravotná starostlivosť je našou jedinou vykonávanou činnosťou. V §5 daného zákona sú ako oslobodení od poplatku uvedení v písm.d) nemocnice a liečebne. Nie som si istá, či sa medzi takého oslobodené firmy môžeme zaradiť aj my, alebo máme povinnosť platenia a musíme sa do 30.4. prihlásiť ako platitelia??
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

janasl Pozri príspevok
My sme súkromná firma s.r.o.(14 zamestnancov) ktorá poskytuje zdravotnú starostlivosť - ambulantnú a zároveň lôžkovú (jednodňovú). Táto zdravotná starostlivosť je našou jedinou vykonávanou činnosťou. V §5 daného zákona sú ako oslobodení od poplatku uvedení v písm.d) nemocnice a liečebne. Nie som si istá, či sa medzi takého oslobodené firmy môžeme zaradiť aj my, alebo máme povinnosť platenia a musíme sa do 30.4. prihlásiť ako platitelia??
V priložených linkách sa dá stiahnúť formulár, kde je v časti 3, možnosť zaškrtnúť - oslobodený od povinnosti platiť úhradu, teda skôr sa musíte odhlásiť - teda im oznámiť, že zo zákona Vám nevzniká povinnosť.
Je tam aj poučenie aj odpovede na najčastejšie otázky, ak nebudete vedieť
ozvú sa Vám z RTVS alebo im zašlite e.mail s Vašou otázkou.

Preistotu tu dávam aj link:
http://www.rtvs.sk/rtvs/?__p=mmFFAQ&...48%2C258529537
Naposledy upravil VladoaKatka : 11.04.08 at 15:52 Dôvod: pridaný link
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

PO sa odhlasovať nemusí, automaticky sú odhlásení k 31.3, musia sa iba prihlásiť.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Je veľmi jednoduché a rýchle prihlasovanie sa cez internet.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Stále mi nie je jasný uvedený zákon , priznám do teraz som túto a podobnú tému neotvárala , ani som nemala nejako chuť na to ....

Mám príklad :

- manžel SZČO platí polročne 2x240 Sk/polročnáFA/ - za autorádio, MV má v obchodnom majetku
- ja SZČO so sídlom v RD - platím 2x 24O Sk/polročná FA/ - za autorádio a rádio , tieto sú v obchodnom majetku
- na tej istej adrese máme trvalý pobyt , ale tam nebývame , len podnikáme , tak platíme mesačné inkaso 100 Sk TV a 40 rádio čiže mesačne spolu 140,-Sk ako bežný občan.

Čiže ak to zrekapitulujem tak doposiaľ sme platili :
12x 40 SK = 480 Sk manžel SZČO
12x 40 Sk = 480 Sk manželka SZČO
12x140 Sk = 1 680 Sk ako rodina

Odber elektriny je na moje meno na totožnej adrese - trvalý pobyt = miesto podnikania . Mám 2 dohodárov - čiže podmienku 3 zamestnancov nespĺňam.

Čo s tým prosím , mám v tom chaos .Mal už niekto takýto prípad a rieši ho v tejto dobe ?
Alebo , že by mi odpustili platenie , nakoľko som im už dosť zaplatila ?
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Podnikateľ ak má do 3 zamestnanvoc, bez dodhodárov nemá povinnosť platiť.

Ja som platila tiež polročne za autorádiá. Predpokladám, že mi príde FA zo SRO za prvé tri mesiace a koniec, ale pre istotu, keď som prezerala to tlačivo, že je tam možnosť prihláška - zmena- odhláška, tak som ju vypísala a poslala.
Zakrížkovala som kolonku - mám menej ako 3 zamestnancov a to je vlastne odhlásenie - zmena.
Len ten rozdiel je oproti Tebe, že ja mám aj odber elektriny na firmu, takže uvidím čo mi napíšu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Podnikateľ ak má do 3 zamestnanvoc, bez dodhodárov nemá povinnosť platiť.

Ja som platila tiež polročne za autorádiá. Predpokladám, že mi príde FA zo SRO za prvé tri mesiace a koniec, ale pre istotu, keď som prezerala to tlačivo, že je tam možnosť prihláška - zmena- odhláška, tak som ju vypísala a poslala.
Zakrížkovala som kolonku - mám menej ako 3 zamestnancov a to je vlastne odhlásenie - zmena.
Len ten rozdiel je oproti Tebe, že ja mám aj odber elektriny na firmu, takže uvidím čo mi napíšu.
Veď práve , aj ja mám odber na firmu , máme tam rodinnú firmu , sme všetci SZČO podnikáme v rámci združenia .Priestor bol riadne skolaudovaný na podnikateľské účely , bola tam zmena účelu .
A l e ....tam máme aj trvalý pobyt asi 4 roky i napriek tomu , že tam nebývame .
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Ak firmy nespĺňajú podmienku zo zákona nemusia platiť, a na domácnosť musíš platiť len raz. Ak máš viac odberných miest na seba resp. na manžela, tak oznámite im na tlačive, že na toto odberné miesto Vám nevzniká povinnosť platiť, lebo už platíte za iné odberné miesto.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Na tie tlačivá sa musí uviesť číselné označie odberného miesta. Pravdepodobne oni budú preverovať každé odberné miesto.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
VladoaKatka Pozri príspevok
Ak firmy nespĺňajú podmienku zo zákona nemusia platiť, a na domácnosť musíš platiť len raz. Ak máš viac odberných miest na seba resp. na manžela, tak oznámite im na tlačive, že na toto odberné miesto Vám nevzniká povinnosť platiť, lebo už platíte za iné odberné miesto.
Katka ďakujem Ti , musím to dať do poriadku .
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Zita5 Pozri príspevok
Katka ďakujem Ti , musím to dať do poriadku .
Zitka máš na to čas do konca apríla. Ja som tiež posielala všetky tlačivá vo štvrtok a syn sa prihlasoval elektronicky a mal to okamžite potvrdené, že prijali prihlášku a na jeho e-mailovú adresu pošlú ostatné pokyny.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Zita5 Pozri príspevok
Katka ďakujem Ti , musím to dať do poriadku .
Zitka vôbec sa neponáhlaj, spoločnosť posiela doporučene firmám prihlášky.
Podľa údajov - údaje sú prebraté od pôvodných vyberateľov.
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
tu je úplné znenie zákona č. 68/2008 o úhrade za služby....: http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...ch-poplatkoch/

§ 3 jasne hovorí kto je platiteľom koncesionárskeho poplatku ,
prečo by mal SZČO - / jednoosobový / ktorý nie je koncovým odberateľom el. energie /je v nájme / platiť za tieto služby
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Dobrý večer dievčence
mám prosbu SZČO nemá zamestnancov, ale platí na firmu elektrickú energiu nikto tam nebýva je tam kancelária.
Doma v meste v byte je el. energia na manželovi pre istotu sme ju nahlásili ale predsa len prosím Vás je alebo nieje povinná platiť 140 Sk mesačne. viem že čo sa týka zamestnávateľa je tam povinnosť od 3 zam., ale v tomto prípade ma mätie to že nikto v podstate za to odberné miesto neplatí a ona je SZČO
za odpoveď vopred ďakujem
Anik
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

Anik Pozri príspevok
...za odpoveď vopred ďakujem Anik
Chcelo by to aj zrozumiteľne sformulovať otázku, na ktorú chceš poznať odpoveď.
Zatiaľ som iba pochopil iba to že existuje nejaká SZČO, ktorá nikoho nezamestnáva a ktorá platí za odber elektrickej energie v nejakej kancelárii, v ktorej nikto nie je prihlásený k pobytu (prechodnému alebo trvalému). Nepochopil som ale, na čo sa chceš po uvedení týchto informácií spýtať.
0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Andrej chce sa zrejme spýtať to, že aj keď sú manželia, majú dve odberné miesta elektrickej energie a budú 2x platiť, že?
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

chcem sa ospravedlniť za zle sformulovanú otázku
manželia vlastnia byt v meste a na denine rodinný dom kde nikto nebýva iba SZČO tam má kanceláriu v byte je el. energia na manžela na dedine je el. energia na SZČO a dáva sa do nákladov
a moja otázka - či je povinná SZČO ak dáva el. emergiu do nákladov platiť koncesionárske poplatky doteraz sa tam neplatili
iba v byte na manželove meno je to ich vlastný RD.
dúfam že som to vysvetlila trochu lepšie a ďakujem
Anik
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Rodina, teda domácnosť bude platiť len za jedno odberné miesto.

SZČO - od 3 zamestnancov má povinnosť sa prihlásiť za platiteľa služby/už to nie sú kocesionárske poplatky/, ak nemá zamestnancov nemusí platiť nič.
0 0
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

ďakujem za radu
príjemný deň
Anik
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať