Zavrieť

Porady

Nahrada pri sukromnom vozidle

MLP MLP

MLP je offline (nepripojený) MLP

Ahojte,

viem, ze tato tema bola preberana uz viackrat, ale chcela by som sa spytat, ked ma podnikatel - zivnostnik sukromne auto a chcem mu uplatnit cestovne nahrady za auto, tak pouzijem vzorec 6,20 krat najazdene kilometre? Nema ale zaplatenu cestnu dan na toto auto.

Dakujem pekne za radu.
Usporiadat
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
musi si dat SZCO do zuctovania pracovnej cesty aj stravne? je to povinne?
0 0
suvaha suvaha

suvaha je offline (nepripojený) suvaha

všetko sa len učím..
posuvam
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

suvaha Pozri príspevok
musi si dat SZCO do zuctovania pracovnej cesty aj stravne? je to povinne?
na výdavky zákonom určené má SZČO nárok , nie povinnosť., Ak si nedá diety pri pracovnej ceste do výdavkov je to len jeho rozhodnutie.
0 0
Patrik1 Patrik1

Patrik1 je offline (nepripojený) Patrik1

Patrik1 Pozri príspevok
dakujem este raz...cize zauctujem tiez internym dokladom na konci roka, ale neuvediem ODPIS, ale ZOSTATKOVA HODNOTA...moze byt? dik!
Muska, cize takto to mozem dat???
diky za opoved.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Patrik1 Pozri príspevok
Muska, cize takto to mozem dat???
diky za opoved.
Patrik, áno môžeš....veď som Ti tam dala súhlas
0 0
Patrik1 Patrik1

Patrik1 je offline (nepripojený) Patrik1

Muška Pozri príspevok
Patrik, áno môžeš....veď som Ti tam dala súhlas
dakujem a pekny vecer!
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

A nechcem byť drzá
Pamätáme sa na búrlivú diskusiu? Náš Milan sa potichúčky usmievkal na naše poznámky.....(Milan sleduješ, vidím súhlasy)

http://www.porada.sk/t45118-uplatnen...+n%E1hrady+DPH
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

betka Pozri príspevok
A nechcem byť drzá
Pamätáme sa na búrlivú diskusiu? Náš Milan sa potichúčky usmievkal na naše poznámky.....(Milan sleduješ, vidím súhlasy)

http://www.porada.sk/t45118-uplatnen...+n%E1hrady+DPH
Tak betka,
táto diskusia mi ozaj "ušla". Bola by som ju tu pricapila

Milanko sa nezapája......šak mu to na stretku v Ba spočítam
0 0
Patrik1 Patrik1

Patrik1 je offline (nepripojený) Patrik1

Zdravim vsetkych aj v tomto prispevku a pripajam odpoved na dopyt (moznost uplatnenia odpoctu DPH u MV nezaradeneho do OM):

Dobrý deň,
na základe Vášho dopytu podaného prostredníctvom internetu Vám Daňové riaditeľstvo SR Banská Bystrica oznamuje nasledovné:
Platiteľ dane môže odpočítať daň v rozsahu a za podmienok stanovených v § 49 až 51 zákona o DPH. Jednou z podmienok práva na odpočítanie dane je, že platiteľ použije prijaté tovary a služby na dodávky tovarov a služieb ako platiteľ. To znamená, ak platiteľ dane prijaté tovary (napr. PHL) použije na svoje zdaniteľné obchody a spĺňa ďalšie podmienky na odpočítanie dane uvedené v týchto ustanoveniach, môže si odpočítať daň. Ak platiteľ dane použije prijaté tovary na účely svojho podnikania a zároveň aj na iný účel ako podnikanie (napr. na svoju osobnú spotrebu), pri odpočítaní dane postupuje podľa § 49 ods. 5 zákona o DPH.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Patrik,
...tak dúfam, že už si mi uveril
0 0
Vierka23 Vierka23

Vierka23 je offline (nepripojený) Vierka23

Dobry den. Mna by zaujimalo ci si mozem uplatnit dph z nahrady 6,20sk/km za sukromne MV.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vierka23 Pozri príspevok
Dobry den. Mna by zaujimalo ci si mozem uplatnit dph z nahrady 6,20sk/km za sukromne MV.
A akú dph si chceš uplatniť? je to paušál bez dph. Od 1.6. je to len 5,50.-Sk.
0 0
Vierka23 Vierka23

Vierka23 je offline (nepripojený) Vierka23

Tweety Pozri príspevok
A akú dph si chceš uplatniť? je to paušál bez dph. Od 1.6. je to len 5,50.-Sk.

Vdaka, myslela som si. Len som uvazovala ci by sa to nedalo rozpocitat na zaklad+dph a tu dph uplatnit. Ale asi je to blbost? Nie som profesional, mam len zaklad. znalosti z JU,uctovnictvo robim len manzelovi je zivnostnik a teraz sa stal platca dph zo zakona. Takze este o dph viem len velmi malo.
0 0
Kryska5 Kryska5

Kryska5 je offline (nepripojený) Kryska5

ivanakodajova Pozri príspevok
som zivnostnik SZCO a platila som pokutu 2000,-
to je zaujímavé, priateľ je tiež SZČO a platil pokutu 1000,- priamo v rozhodnutí DU BA III sa píše .... mu uloží pokutu do 500000SK, najmenej 1000SK, ak ide o FO a najmenej 2000SK ak ide o PO .....
0 0