Zavrieť

Porady

"hafan"

ahoj
prosím o radu: neviem si dať rady s naším psom...
neustále šteká(viem, že keby vedel hovoriť, tak sa s nami porozpráva) - nešteká tak klasicky, ako to psy robia, teda keď má na to dôvod...
proste šteká stále, či cez deň, či v noci a nič nepomáha.
Asi by som mala napísať, že je to 9 mesačné šteňa, stále je v tej istej obrovskej búde a na tenkej retiazke (keďže nemáme ešte poriadne ohradený dvor) podmienky sa mu vôbec nezmenili a nevieme ho ukorigovať...
mám obavy, že nám ho nejaký milý sused otrávi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    astensova je offline (nepripojený) astensova

    astensova
    Nenapísala si čo je to za rasa a vzrast. Malé psi viac štekajú mám skúsenosť mala som malého psa. Susedia majú kríženca malého vzrastu väčšie ako jazvečík a ten stále šteká keď sa bojí alebo je sám podotýkam majú rodinný dom. Myslím si, že asi potrebuje cítiť niekoho pri sebe a pomaly ho učiť na svoje teritórium.

    Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

    som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac Kuzelnicka
    Steka od zaciatku ako ho mate alebo zacal len v poslednom case?

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Nudí sa ako pes. Ale vážne- myslím, že by potreboval viac kontaktu so svorkou - prechádzky, cvičiť ho,aspoň na základné povely, aby mal dostatok podnetov, ale aj istotu, že je vítaný člen svorky a nepotrebuje vám "nabrechať", aby ste si ho všimli. Prezri si aj kynologické stánky, čo s takým brechadlom. Aby sa fakt nejaký sused...

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    neuveriteľná nezodpovednosť - pes na reťazi - aký to má význam?????????????
    samozrejme, že potrebuje aspoň základný výcvik - na tej reťazi sa určite základným povelom nenaučí

    mamminta je offline (nepripojený) mamminta

    mamminta
    hanelie: podotýkam, že na retiazke je z dôvodu, že sa nám pokazila brána a bojím sa, aby neušiel...
    vôbec nie som nezodpovedná a vždy keď som ja, alebo manžel v pozícii, že sa to dá, tak je pustený

    Kuzelnicka: šteká stále... od začiatku, ale v poslednej dobe oveľa, oveľa viac

    astensova: je to kríženec jazvečíka s kopovom

    Kuzelnicka je offline (nepripojený) Kuzelnicka

    som kuzelnik bezneho zivota:))) ...viac Kuzelnicka
    hmm...nas pes spic je tiez dost ustekane plemeno ale ked som ho par krat okrikla, tak sa to podstatne zlepsilo. Ale toto bude asi iny problem.

    mamminta je offline (nepripojený) mamminta

    mamminta
    Kuzelnicka Pozri príspevok
    hmm...nas pes spic je tiez dost ustekane plemeno ale ked som ho par krat okrikla, tak sa to podstatne zlepsilo. Ale toto bude asi iny problem.

    zaberá to.. ale nie stále, ked ho aj vyhresim, zacne po chvilke opat...

    asi som slaba autorita

    Nika je offline (nepripojený) Nika

    Nika
    mamminta Pozri príspevok
    zaberá to.. ale nie stále, ked ho aj vyhresim, zacne po chvilke opat...

    asi som slaba autorita
    vyskúšaj "teplé ľudské slovo" namiesto okrikovania.....

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Skúste s ním chodiť viac von, ubehať ho. Možno si iba vynucuje viac pozornosti, alebo mu vadí tá reťaz.Ale ak sa mu dosť venujete a nemá na neustále štekanie dôvod, navštívte veterinára.Možno má nejaký zdravotný problém, treba to vylúčiť. Veľa šťastia!

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    pri záujme o psa si minimálne odpoviem na tieto otázky:

    http://www.vyzla.com/stavac.php?pes=2005112301

    Základný výcvik:
    Zvládnutie základných povelov a to:

    1.ku mne (privolanie) - pes si musí sadnúť pred psovoda (cvičiteľa) k nohe
    chôdza pri nohe obchádzanie psovoda (cvičiteľa) z pravej strany poza chrbát až kým pes nezaujme polohu v sede pri ľavej nohe
    2.sadni - pes musí zaujať polohu v sede
    3.ľahni - pes musí zaujať polohu v ľahu, z tohto povelu môžeme psa privolať povelom "Ku mne"
    4.zostaň - je to dlhodobé odloženie psa, z toho povelu psa neprivolávame, musíme sa vždy k nemu vrátiť a pochváliť ho
    5.fuj, nesmieš (zákazové povely) - pes musí prerušiť nežiaducu činnosť
    Naposledy upravil hanelie : 28.04.08 at 13:45

    tanti je offline (nepripojený) tanti

    tanti
    Ja si myslím, že naozaj si len vyžaduje svoju pozornosť je vo veku keď ho chytá "puberta" a vtedy zvyknú psy na seba upozorňovať. A je to aj najdôležitejšie obdobie kedy sa formuje a treba dať na to pozor lebo na to vyštekovanie si môže veľmi ľahko zvyknúť a neskôr sa už bude ťažšie odúčať. Asi by bolo dobré keby sa ho ujal jeden člen rodiny a stále sa mu venoval, aby vedel, že má svojho pána, ktorý sa mu venuje a pracuje s ním. Nemusí mať žiaden výcvik myslím, že pri pravidelných prechádzkach pokiaľ je správne vedený sa aj sám socializuje a naučí sa základné poveli stačí mu len opakovať slová a určite si ich zapamätá dôležité je aj to, aby každý člen rodiny na neho hovoril rovnakým slovníkom, aby sa mu to nepomotalo, prípadne sa stane, že niekoho bude počúvať a niekoho nie. Máte plemeno, ktoré si vyžaduje pozornosť a potrebuje sa riadne vybehať a vyblázniť. Ešte by možno bolo zaujímavé vedieť, (teda ak to vyššie nebolo spomínané) či šteká aj keď ste doma alebo len keď je sám.
    Ešte som chcela napísať, že podľa mňa vôbec nevadí, že ten pes je na reťazi pokiaľ sa mu dostáva dostatok pohybu a pozornosti niektorí psy sú zavretý v malých búdach a majú zrejme aj menej pohybu ako keď ma pes dlhšiu reťaz a teda pokiaľ má možnosť v prípade zlého počasia skovať sa do nejakej búdy.

    mirpo je offline (nepripojený) mirpo

    Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac mirpo
    My keď sme mali dobermana, ten štekal celý deň. My sme boli na nervy a susedia zúrili. Budíček nám dával už pred pol štvrtou ráno Vyskúšali sme všetko - stále mal voľný dvor, stále prechádzky, naša spoločnosť, rady kynológa i veterinára... K štekaniu mu stačila aj mucha, čo preletela okolo... Jediné, čo pomáhalo bolo dohováranie. To myslím tak, že som prišla k nemu a vysvetľovala, prečo neštekať... V podstate stačilo, aby som mu niečo stále rozprávala... asi potreboval rozprávku na ukľudnenie To jediné zaberalo... ale to bol náš prípad.

    ludmila12 je offline (nepripojený) ludmila12

    ??? ludmila12
    Ja asi ťažko poradím niečo múdre čo sa týka výchovy psa lebo moja fenka je môj maznák ktorý ma už medzi dverami privíta nadávaním kde si bola tak dlho keď prichádzam z práce.Vie presne kedy som sa zdržala a dá mi to patrične najavo. Má nás najradšej doma všetkých inak sa vie tváriť strašne nešťastne. Skončili sme tak, že dovolenka sa plánuje len tam kde môže ísť s nami. Je to pudel závislák. Títo naši hafani vedia o nás niekedy viac ako si myslíme a sme naozaj ich svorka a možna aj ten váš vás len zvoláva a zistil že na štekot reagujete.

    mamminta je offline (nepripojený) mamminta

    mamminta
    V prvom rade sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa mi snažili pomocť.
    Fakt to oceňujem a ďakujem. Aj to hrešenie...

    Trošku sme sa s manželom posnažili a sledovali... a to doslovne. On hneď ako prišiel z práce a ja v noci a prišli sme na koreň problému... ASPOŇ DÚFAM...

    Máme doma aj kocúra, s ktorým sa Teddy zvykne naháňať a klbčiť. Ten beštia zistil, že Teddy jednoducho nedokáže ísť všade, kde aj predtým, alebo prípadne za plot, kde kocúr bez problémov prejde a tak ho PROVOKUJE!
    No a kocúr hneď ujde, keď sa otvoria dvere na dome...... takže sme to nevideli....

    Dúfam, že teda problém je len v tej "kocúrovskej provokácii"
    mali by ste to vidieť, ako si sadne do prostriedku dvora a "škerí" sa na Teddyho
    Naposledy upravil mamminta : 29.04.08 at 15:51

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav

    Toto mám doma zarámované :
    Pravidlá pre výchovu psa
    1. Pes nesmie do domu.
    2. Dobre, pes smie do domu, ale len do vyhradených priestorov.
    3. Pes smie do všetkých izieb, ale nesmie sa dotýkať nábytku.
    4. Pes smie iba ku starému nábytku.
    5. Tak áno, pes smie na nábytok, ale nesmie spať s ľuďmi v posteli.
    6. OK,pes smie do postele, ale len keď mu dovolíte.
    7. Pes smie do postele, kedy si spomenie, ale nesmie pod prikrývku.
    8. Pes smie pod prikrývku, len keď je pozvaný.
    9. Pes smie spať pod prikrývkou každú noc.
    10.Ľudia sa musia psa spýtať, keď s ním chcú spať pod prikrývkou.
    11.V noci smie byť s človekom pod prikrývkou len jeden pes.
    12.Dobre, tak teda dva psy, ale nikdy viac.
    13.No...

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Hmm, to sa nedá ani hnevať na toho psíka, veď on bol "hrubo" atakovaný a provokovaný tým kocúrom
    Inak mnoho majiteľov psov si myslí, že keď majú veľký pozemok, tak to psovi stačí, ale je to omyl, pes potrebuje aj iné vzruchy a pachy, tie denné prechádzky sú užitočné a psi ich milujú a hlavne sa vydiviačia a vybláznia- nás Biondo ten sa vykúpe v potoku a potom zvyčajne sú aj kľudnejší a nevyvádzajú na pozemku. (likvidácia kvetov, predmetov a pod.)

    maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

    verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac maca.tt
    Ja mám trochu iný problém- máme psa z útulku a nevieme ho naučiť aby špinil na jedno miesto ktoré máme vyhradené na to. Patrí mu celí dvor a je to viac než nepríjemné.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    maca.tt Pozri príspevok
    Ja mám trochu iný problém- máme psa z útulku a nevieme ho naučiť aby špinil na jedno miesto ktoré máme vyhradené na to. Patrí mu celí dvor a je to viac než nepríjemné.
    Podľa mňa to nie je len tým,že je z útulku. Náš havo má na konci záhrady vysadený široký pás trávy,ale občas zabehne aj inde.Hlavne v zime,keď je všade sneh. Trochu pomáha, že ho zavoláme (na konkrétne miesto) a vyhrešíme.Takže len trpezlivosť a dohovárať!!! Alebo častejšie prechádzky po okolí.
    Ale záleží aj od rasy,niektoré sú učenlivé, niektoré menej.Ale často vidím aj susedov naokolo, že chodia s kýblom a lopatou po záhrade a dvore. Psík nie sú len radosti, ale aj starosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.