Zavrieť

Porady

vzájomné započítanie pohladávok

Dobrý deň,

chcem sa spýtať ako mam zaučtovať vzájomne započítanie pohľadávok v ALFE. Dosť som nad tým maturovala a na nič som neprišla.

Naše pohl. voci partnerovi 25 376,--
Partnerovi voči nám 14 994,--

Mám uhradit 10 382,-- to mi je jasné, len ako to mam dostať do ALFY aby som dostala tu sumu na úhradu.

Dakujem, ste zlatí
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac evka-janekova
    evka-janekova Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa spýtať ako mam zaučtovať vzájomne započítanie pohľadávok v ALFE. Dosť som nad tým maturovala a na nič som neprišla.

    Naše pohl. voci partnerovi 25 376,--
    Partnerovi voči nám 14 994,--

    Mám uhradit 10 382,-- to mi je jasné, len ako to mam dostať do ALFY aby som dostala tu sumu na úhradu.

    Dakujem, ste zlatí
    to mi nikto nevie poradit...

    PROSIIIIM

    Katka22 je offline (nepripojený) Katka22

    teraz hlavne mama :-) Katka22
    evka-janekova Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa spýtať ako mam zaučtovať vzájomne započítanie pohľadávok v ALFE. Dosť som nad tým maturovala a na nič som neprišla.

    Naše pohl. voci partnerovi 25 376,--
    Partnerovi voči nám 14 994,--

    Mám uhradit 10 382,-- to mi je jasné, len ako to mam dostať do ALFY aby som dostala tu sumu na úhradu.

    Dakujem, ste zlatí
    Dobrý deň
    Zápočet spravíte cez interné doklady .
    Treba k tomu ,ale aj doklad potvrdený od Vás aj od Vášho obchodného partnera že súhlasite so zápočtom pohľadávok a záväzkov.

    Váš záväzok voči partnerovi 25 376 .
    Vaša pohľadávka u partnera 14 994 .

    Urobíte príjem , (inter. doklad) vašej pohľadávky na sumu 14 994 . Zároveň spravíte výdaj ( inter. doklad.) na sumu 14 994 na záväzok voči partnerovi .
    Po zaúčtovaní bude záväzok voči partnerovi už iba 10 382 .

    bsbs je offline (nepripojený) bsbs

    bsbs
    Môžete prosím povedať aký správny zúčtovací účet použiť, môže byť 391 ?

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    391 pri obyčajnom zápočte? To je nejaká blbosť, nie?
    Ak potrebuješ robiť zápočet medzi dvoma rôznymi firmami, v OMEGE nejdú zadať dve firmy v jednom účtovnom zápise do saldokonta, vtedy musíš použiť dva účtovné zápisy a účtovať to cez účet vnútorného zúčtovania - 395. Teda, ak správne predpokladám, že robíš zápočet v OMEGE (v Alfe sa účty nepoužívajú). A použi typ sumy "Z".

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Ak robíš zápočet v Alfe, tak cez interné doklady a stĺpec peňažného denníka podľa toho, čoho sa faktúry týkajú. Ak je to nákup tovaru, tak do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane - nákup tovaru, ak nákup materiálu, tak do materiálu. Na druhej strane to isté použiješ pri príjmoch - interný doklad a rozčleníš príjmy podľa toho, čoho sa týkajú.

    jani73 je offline (nepripojený) jani73

    jani73
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, ako v Omege zadám pohľadávku a záväzok do písomného tlačivo ,,Dohoda o vzájomnom zápočte". Teda nejedná sa mi konkrétne o samotný zápočet, ale o doklad, ktorý posielate svojim obchodným partnerom. Faktúry do programu nahadzujem, preberám ich z iného programu od kolegyne a niekedy sa nám stáva, že nám partner faktúru uhradí 2 x. Pokiaľ nemáme na službu ďalšiu objednávku túto platbu posielam späť, ale väčšina je taká, že sa objednávky na naše služby opakujú od toho istého partnera a je zbytočné posielať peniaze späť. S obch. partnerom sa telefonicky vopred dohodneme na zápočte. Doteraz som písala ,, Dohodu o zápočte" do vopred mnou predpísaného listu, ale viem že je tá možnosť aj v Omege, ale neviem ako, akúšala som rôzne spôsoby, ale tlačivo je vždy bez vstupných údajov. Máte niekto skúsenosť? Myslím, že pomôžete aj ďalším poraďákom. Ďakujem

    Kathryn je offline (nepripojený) Kathryn

    Kathryn
    jani73 Pozri príspevok
    Dobrý deň, potrebovala by som poradiť, ako v Omege zadám pohľadávku a záväzok do písomného tlačivo ,,Dohoda o vzájomnom zápočte". Teda nejedná sa mi konkrétne o samotný zápočet, ale o doklad, ktorý posielate svojim obchodným partnerom. Faktúry do programu nahadzujem, preberám ich z iného programu od kolegyne a niekedy sa nám stáva, že nám partner faktúru uhradí 2 x. Pokiaľ nemáme na službu ďalšiu objednávku túto platbu posielam späť, ale väčšina je taká, že sa objednávky na naše služby opakujú od toho istého partnera a je zbytočné posielať peniaze späť. S obch. partnerom sa telefonicky vopred dohodneme na zápočte. Doteraz som písala ,, Dohodu o zápočte" do vopred mnou predpísaného listu, ale viem že je tá možnosť aj v Omege, ale neviem ako, akúšala som rôzne spôsoby, ale tlačivo je vždy bez vstupných údajov. Máte niekto skúsenosť? Myslím, že pomôžete aj ďalším poraďákom. Ďakujem
    Robím zápočty v Omege bežne a nemám s tým problém, aké vstupné údaje sa nezobrazujú ? Postupujem tak, že v Dohode o zápočte si pridám dohodu o zápočte pohľadávok, vyberiem si partnera, potom pridám z knihy pohľadávok príslušnú pohľadávku a z knihy záväzkov zasa záväzok. Potvrdím OK a vytlačím priamo z tejto tabuľky.

    vzájomné započítanie pohladávok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.