Zavrieť

Porady

čo urobiť zo starších rožkov???

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
Dobré ránko,
tak ma trápi taká vec, stále kupujem rožky a vždy sa tie čerstvé jedia a ostávajú tie z predchádzajúcich dni... a už ich tam mam dost, aj sliepky som nimi nakŕmila...

Zaujímal by ma recept na niečo z nich (okrem žemlovky, tá už leze hore krkom), nejaké knedle alebo tak...

Dakujem pekne a krásny deň všetkým...
Usporiadat
Eevina Eevina

Eevina je offline (nepripojený) Eevina

Myslela som koľko vajíčok do tej plnky ?
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

Ja len kukam ake dobrotky robite z roztekov a pridavam aj svoj tip

Ja robievam na zajedanie k zeleninkovym salatom zapekane rozteky. Rozok pokrajam na kolieska, potriem paradajkovou pastou / paradajky+cesnak+sol+vela bazalky/ , posypem syrom a dam zapiect.Uz sa o tom v nejakej teme pisalo.
A robievam aj rakuske zemlove knedle,so slaninkou a kyslou kapustou,ale receptos dolozim v pondelok,lebo ho neviem celkom presne.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

mysimis Pozri príspevok
Staré rožky rozkrojím na polovicu, vyberiem z nich vnútrajšok, naplním tvarohovou plnkou príp. lekvárom a vypražím v horúcom oleji. Chutia ako pirôžky.
Toto nám robievala naša mamina, a bolo to výborné. Nevedela som sa toho dojesť.
0 0
Juditka Juditka

Juditka je offline (nepripojený) Juditka

veľmi ma zaujal tento recept na velkonočnú plnku. Prosím Modroočko môžeš napísať aké sú pomery. Koľko mäsa, koľko rožkov a koľko droždia treba. Mám chuť to hned vyskúšať. Mám kopu starých rozkov. ďakujem
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Juditka Pozri príspevok
veľmi ma zaujal tento recept na velkonočnú plnku. Prosím Modroočko môžeš napísať aké sú pomery. Koľko mäsa, koľko rožkov a koľko droždia treba. Mám chuť to hned vyskúšať. Mám kopu starých rozkov. ďakujem
Schválne som nepísala žiadne pomery ani množstvá, lebo ja to robím len tak - od oka. Mäsa ale musí byť minimálne 3/4 kg, lepšie je aj 1 kg, záleží aj od toho, koľko toho chceš urobiť, aký máš veľký pekáč - ja robím len v menšom, kde sa to viacej zdvihne a plnku potom viem nakrájať na krajce, ktoré znesú aj obloženie šunkou, či syrom. Rožkov dávaš tiež podľa toho, či chceš mať plnku viac mäsovú alebo viac rožkovú. Ja dávam trošku viac pečiva - minimálne päť rožkov, všetky ostatné prísady podľa chuti (soľ, korenie, cesnak, zelené prísady), vôbec sa nijako nemusíš obmedzovať nejakými množstvami, chutné to bude tak aj tak. A droždie použiješ celé, mlieko adekvátne k tomu - tuším, že to bude tak 0,25 l. Ešte som zabudla, že mäso treba variť v osolenej vode. A po upečení plnku skladuješ v chladničke, podáva sa studená.
0 0
Modroocko Modroocko

Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac
Jáj, a ešte pokiaľ ide o počet vajíčok, ja dávam len 5 - 6, lebo nemám rada prebytok vajec a cholesterolu, tie sú tam vlastne len na to, aby plnku viazali. Ale keď má niekto rád viacej, nech sa páči, jedna moja kolegyňa to robí z 12 vajec. Fakt to záleží len a len od vás, v tom je čaro toho receptu, že to vždy bude dobré a zároveň to vždy bude iné. Netrápte sa s množstvami, robte to ako ja - od oka.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Čo sa týka tých vajec, ja som zvyknutá tak, že jeden rohlík, jedno vajce. Tiež robím podobnú veľkonočnú plnku, len s tým rozdielom, že žĺtka dám priamo do rohlíkov a z bielkov vyšľahám sneh a nakoniec ho vmiešam do plnky.
0 0
Juditka Juditka

Juditka je offline (nepripojený) Juditka

Modroocko veľmi pekne ďakujem. Toto úplne stačí. Chcela som vedieť len približne pomery. Určite to zajtra upečiem. Manžel je v nemocnici, tak mu aspoň niečo dobré donesiem.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Knedľa z rožkov:
6 rožkov nakrájať,navlhčiť v mlieku,do toho 3 vakíčka,posoliť a zamiesiť.Zabaliť do utierky a dať na pol hodinu do vriacej vody variť zabalené v utierke a prikryté pokrievkou.Po pol hodine vybrať a podávať všade kde sa hodí knedľa.
Slepé kura:
Vymastiť zapekaciu misku,dať do nej na dno slaninku.V miske zamiešať pokrájané knedle s bielym jogurtom alebo kyslou smotanou posoliť bylinky-do toho podľa fantazie cibuľu prípadne plátky zeleru alebo mrkvičky,posoliť,pokoreniť.Dať do zapekacej misky a zapiecť.Podávať so zeleninou,alebo zemiakmi,alebo mäsom alebo ako plnku.
Dúfam že som to napísala dobre,lebo tieto recepty mám len v hlave.
0 0
pogy pogy

pogy je offline (nepripojený) pogy

Namiesto do utierky, naplním do igelitu na tlačenku (dostať v potravinách), zaviažem na koncoch a predierujem vidličkou, aby sa tam dostala voda. Mám recept aj na žemľovú knedlu, ale ten inokedy, keďže si ho nepamätám.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Hrianky: rožky nakrájam pozdĺžne na tri pásy a prekrojím na polovicu, tak aby vošli do hriankovača a opečiem dobre do červena, nalámem do misy v ktorej mám trochu masla, alebo slaninovej masti a cesnak. Alebo rovno do taniera cesnačky či inej polievočky.
A ešte natrepem do veeľkej patentnej fľaše a vystavím na chladničku. Len je z toho veľa okrušiniek.

Pečutky: rožky potrieť maslom, alebo kečupom, hrubá mäsitá paprika, trošku paredajky, salám, šunka, niektoré s rybyčkami, výdatne posypeme bylinkami - bazalka, provens, cesnak, /grilovacie/ a samozrejme syr, plátkový, či strúhaný a vonia celý dom
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

ešte som si spomenula na časy,ked som mala malé deti-nakrájať rožky,navlhčiť s mliekom a zamiešať do nich mletý mak s cukrom.
0 0
liviar liviar

liviar je offline (nepripojený) liviar

na raňajky vypražím vo vyšľahanom vajíčku s mliekom ( pokrájam na kolieska, namočím do vajíčka a vypražím)

a ešte sa dá aj nastrúhať oschnutý syr

a na to aj kečup

Ešte ma napadlo:
zvariť trochu vody, múku, vajíčko a nastrúhaný tvrdý syr( dúfam, že si to dobre pamätám), rožky rozkrojiť po dĺžke, natrieť plnku a opražiť na panvici
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
betyna8 Pozri príspevok
Ja len kukam ake dobrotky robite z roztekov a pridavam aj svoj tip

Ja robievam na zajedanie k zeleninkovym salatom zapekane rozteky. Rozok pokrajam na kolieska, potriem paradajkovou pastou / paradajky+cesnak+sol+vela bazalky/ , posypem syrom a dam zapiect.Uz sa o tom v nejakej teme pisalo.
A robievam aj rakuske zemlove knedle,so slaninkou a kyslou kapustou,ale receptos dolozim v pondelok,lebo ho neviem celkom presne.
Budem rada, keď ten recept doložís, to by som chcela moc vyskúsat...

Budem na to striehnuť, keď to daš, budem prvá, ktorá si to napíse... Diky
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Záhorácke knofle

Na 1 rohlík 100 g hrubej múky, 0,75 dl vody, soľ,
Ja dávam na 5 rohlíkov 1 vajce

Staršie rohlíky nakrájame na kocky a opražíme na oleji alebo masti, múku, vodu soľ a vajce spracujeme na cesto, pridáme rohlíky, premiešame, necháme chvíľu odstáť. Dáme si zovrieť väčšie množstvo vody. Navlhčenými rukami tvoríme knofle a zavárame do vriacej vody, varíme 15 minút, v polovici varenia obrátime. Po dovarení roztrhneme alebo prepichneme vidličkou.

Sú výborné do fazuľovej polievky, alebo aj ako príloha k dusenej alebo varenej kapuste.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

BXLmiami Pozri príspevok
ešte som si spomenula na časy,ked som mala malé deti-nakrájať rožky,navlhčiť s mliekom a zamiešať do nich mletý mak s cukrom.
Starší rožok pokrájať na kolieska, zaliať horúcim mliekom a posypať strúhanou čokoládou /alebo Grankom/. Prikryté nechať mlieko vsiaknuť a čokoládu rozpustiť. Deťom to veľmi chutí.
0 0
milagros208 milagros208

milagros208 je offline (nepripojený) milagros208

My robíme na rožky alebo chlieb plnku a opečieme. Rožok rozkrojím na polovicu, na vnútornú stranu dám plnku a touto stranou položím do strúhanky a opečiem. Plnka : do rozšľahaného vajíčka dám tavený syr, na malé kúsky pokrájanú salámu a cibuľku. Natriem na rožok alebo chlebík. Jeme s kečupom. Veľmi chutné.
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

evka-janekova Pozri príspevok
Budem rada, keď ten recept doložís, to by som chcela moc vyskúsat...

Budem na to striehnuť, keď to daš, budem prvá, ktorá si to napíse... Diky
Cez vikendik sa k netu asi nedostanem,ale v ten pondelok rano to tu najdes.
0 0
patrika patrika

patrika je offline (nepripojený) patrika

RERE Pozri príspevok
Rožky pokrájam na tenké kolieska, do pohára dám olej, sušený cesnak a trošku soli, lebo ten cesnak je už solený, pierkom potriem kolieska, ale len tak trochu, aby neboli veľmi mastné a napichám ich na špajdlu a v rúre vysuším. Synovi to veľmi chutí skoro ako backenrollky.
čože tí ludia nevymyslia...............
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Maruška 54 - pre nás málo znalých záhoračštiny, knofle sú knedle? A akej veľkosti ich treba robiť, malé, veľké ako klasické knedle? Neviem si predstaviť veľkosť, najmä keď si napísala že ich roztrhneme alebo popicháme vidličkou. Vysvetli prosím Ťa pre nás menej chápavých tieto pojmy. Ďakujem. Lebo recept je zaujímavý. Ja robím podobne hrnčekové knedle.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať