Zavrieť

Porady

faktura vzor dual skk/eur

ahojte.

som začínajúci taký mini živnostník popri zamestnaní a potreboval by som dáky vzor faktúry,ale už s duálnym prepočtom skk/eur a aj s tým že niesom plátca DPH.Ak budem(alebo chcel by som)zriadiť internetový obchod,potrebujem aj svoje razítko(kvôli odoslaným faktúram)???
vie mi niekto pomôcť,poradiť?


Ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

    najlepšie spoznať osobne :-) ...viac Lenka1979
    aajo Pozri príspevok
    ahojte.

    som začínajúci taký mini živnostník popri zamestnaní a potreboval by som dáky vzor faktúry,ale už s duálnym prepočtom skk/eur a aj s tým že niesom plátca DPH.Ak budem(alebo chcel by som)zriadiť internetový obchod,potrebujem aj svoje razítko(kvôli odoslaným faktúram)???
    vie mi niekto pomôcť,poradiť?


    Ďakujem....
    Duálne zobrazenie stačí uviesť vo faktúre pri konečnej sume ako informatívnu sumu s konverzným kurzom, nepotrebuješ na to nejaký špeciálny vzor. Jednoducho napíšeš text do faktúry a k sume celkom uvedieš cenu v SKK a pod to si napíšeš informatívnu čiastku v EUR+konv.kurz 30,1260.
    Čo sa týka razítka, najlepšie je ako ho máš, ak tam máš uvedené svoje obch.meno ako máš na živnost.oprávnení+IČO a DIČ, nemusíš to potom ručne vypisovať. Bude Ťa to stáť pár stovák, ktoré toľko oželieš ale ušetrí mnoho práce Tebe aj možno Tvojej účtovníčke.
    Lenka

    aajo je offline (nepripojený) aajo

    aajo
    Super,myslim ze toto ma ukludnilo(myslel som ze to bude komplikovanejsie)som rad ze si mi pomohla.......

    Velmi pekne dakujem....

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Na stránke tahaj.sme.sk bol nedávno pridaný program uctForms v Exceli na vystavovanie faktúr, pokladničných dokladov, ... pre platcov i neplatcov DPH, i s duálnym Euro zobrazovaním.

    Možno pomôže.

    Palo

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    PaloPa Pozri príspevok
    Na stránke tahaj.sme.sk bol nedávno pridaný program uctForms v Exceli na vystavovanie faktúr, pokladničných dokladov, ... pre platcov i neplatcov DPH, i s duálnym Euro zobrazovaním.
    Možno pomôže.
    Palo
    Program je však shareware - obmedzený počtom spustení...
    Podľa domovskej stránky autora "Verzia pre Office 2007, distribuovaná cez distribučné kanály firmy Microsoft Slovakia, je freeware (zdarma)".
    Ak sa Vám podarí najsť link na kanáloch Microsoft Slovakia a pridáte ho, tiež možno pomôže.

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    Žiaľ, MS má trochu dlhšie reakčné doby :-(
    (a "free" bude len pre Office 2008)

    Ak stačí iba jednoduchý formulár FA, prikladám.

    Palo

    stan4o je offline (nepripojený) stan4o

    stan4o
    Ahoj,

    možno píšem už neskoro. Som tiež živnostník a s tou pečiatkou som to vyriešil jednoducho. Existujú individuálne pečiatky - čiže pečiatky, ktoré si môže sám upraviť a zostaviť. K pečiatke dostaneš sadu písmeniek a číslic, ktoré pomocou pinzety vložíš do pečiatky a hotovo. No a pri zmene nejakých údajov, nemusíš dať vyrábať nový otlačok ale len prehodíš pár písmeniek. Tiež takúto používam. Je potrebné sa zo zostavovaní trochu pohrať, aby písmenká neboli povykrúcané. Možno by hodil lepší atrament, lebo otlačok je trochu slabší. Mňa pečiatka vyšla 149,- Sk.
    Asi toľko.

    faktura vzor dual skk/eur

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.