Zavrieť

Porady

registračná pokladnica zmena prevádzky

Dobrý deň,
potrebujem sa rýchlo poradiť, pri presťahovaní registračnej pokladne z jednej prevádzky na druhú - (teda nemení sa firma, len adresa na novú), potrebujem niečo nahlasovať na daňový úrad? Alebo stačí len servisný záznam technika..?
ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    luluhaha je offline (nepripojený) luluhaha

    luluhaha
    Ahojte, takže bola som na DÚ a tam mi povedali, že musím priniesť prvú pokladničnú knihu, kde bola pokladnica zaregistrovaná a do tej pracovníčka dú zaznamená zmenu prevádzky..

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    tá prvá pokl.kniha s originál pečiatkou z DU, kde pridelili čislo reg.pokladnici je dôležitá až do odhlásenia tejto reg.pokladne. Tiež je potrebné splnomocnenie pre takéto úkony na DU (ak nie si konatelka). Aj ked v tomto záleží od pracovníčky, ktorá to robí. Ja som to robila viac-krát, no len raz ho vyžadovali.

    alka1 je offline (nepripojený) alka1

    alka1
    chcela by som sa spýtať ako je to ked prevádzka zostáva len sa mení majiteľ stačí ist na DU prehlásit s pokladničnou knihou???

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    alka1 Pozri príspevok
    chcela by som sa spýtať ako je to ked prevádzka zostáva len sa mení majiteľ stačí ist na DU prehlásit s pokladničnou knihou???
    v tom prípade, ak nový majitel prevádzky odkupil aj registračnú pokladnicu, tak pôvodný majitel musí ísť na DU s prvou knihou, kde je originál pečiatka od DU a pridelený DKP a odhlásiť ju z prevádzky. Samozrejme predtým musí spraviť všetky potrebné uzávierky.
    Nový majitel musí s certifikátom z tejto pokladne a novou knihou pokladnice (tú pôvodnú od predchádzajúceho majitela nepotrebuje, to je povinnosť predchádzajúceho majitela ju odhlásiť) túto pokladňu prihlásiť na svojom DÚ. Dostane nové číslo reg.pokladne = DKP, ktorého časť je vlastne zhodná s jeho DIC. Servisný technik potom vynuluje reg.pokladnicu, nahodí do pokladnice nové údaje o firme, DKP... a do knihy spíše o tom servisný záznam.
    Naposledy upravil brčko : 30.07.08 at 19:58

    registračná pokladnica zmena prevádzky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.