Zavrieť

Porady

Zalozenie s.r.o. a zakladne imanie

Dobry den,
chcel by som si zalozit s.r.o. a tu na porade som nasiel vela uzitocnych clankov a diskusii, ale jednu dolezitu skutocnost sa mi nepodarilo najst.
Ako je to zo zakladnym imanim pri zalozeni s.r.o.? Musim mat niekde na ucte vlozenych 200 000 SK pokial chcem byt jediny konatel?
Spravcom skladu musi byt banka? Alebo ako mam postupovat, aby som nemusel poziciavat sumu 200 000 SK?
Dakujem
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
no a? I ked len na založenie sro ako takej potrebuješ 15000-30000, takže s tými 10000 je to už možno aj 40000 tis.Sk.
0 0
josher josher

josher je offline (nepripojený) josher

no a? Danovu kontrolu to predsa zaujima
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Súhlasím s Kejkou. Poznám jednu s.r.o., kde tých 200.000,- použili v priebehu 1 roka. Ak človek "naozaj" podniká a nehrá sa len na mŕtvu s.r.o. ozaj nie je problém minúť 200.000,-/prenájom kancelárie, základné PC vybavenie, nábytok, nákup tovaru...atď./ a neverím, že kontrola príde hneď v 3. mesiaci začiatku podnikania/kedy teoreticky by som mala mať vo firme napr. ešte 100.000,-cash/
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
josher Pozri príspevok
v suvahe sa prejavi ze mam nakupene za 10 000 sk a v pokladni mam mat 190 000. Alebo napisem to inak: skutocny kapital potrebny pre moje podnikanie je tych 10 000sk a teda 200 000 nepotrebujem ani nemam.
Viem presne, o čom hovoríš. A hovoríš správne. Jednoducho nemať 200.000.- a zaúčtovať po pokladne Ti je proti srsti. Mne tiež. A pri inventovaní pokladne 4x za rok, si neviem predstaviť hodnovernosť účtovníctva. A nevieš to premeniť ani na iné zložky majetku. Ten zostatok by tam mohol pekne dlho trčať. Takže ak Tvoja činnosť nevyžaduje kapitál v rozsahu potrebnom pre s.r.o. a Ty nemáš zmysel pre takéto účtovníctvo, asi bude schodná cesta- živnosť. Má však iné úskalia v porovnaní so s.r.o.Všetko závisí od predmetu podnikania.Tiež sa stále nemôžem dopátrať informácie, že 200.000.- Sk na založenie s.r.o. reálne nepotrebujem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
josher Pozri príspevok
no a? Danovu kontrolu to predsa zaujima
daňovej kontrole nemusíš ukazovať peniaze......
a ak podnikáš, tak budeš mať peniaze na účte. Peniaze sa točia.....
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Aj tak mi to celé "nesedí". Akože nepotrebujem peniaze na podnikanie! Ak firma naozaj funguje-peniaze potrebuje!! Takže zostatok po 1 roku podnikania by mal byť rádovo na nule. Aj keď sa niekto teoreticky "živí" hlavou /grafik, architekt/neexistuje, aby sa "zmestil" do 30.000,- v prvý rok existencie firmy.Veľmi tomu neverím...
0 0
josher josher

josher je offline (nepripojený) josher

Danila Pozri príspevok
Takže ak Tvoja činnosť nevyžaduje kapitál v rozsahu potrebnom pre s.r.o. a Ty nemáš zmysel pre takéto účtovníctvo, asi bude schodná cesta- živnosť. Má však iné úskalia v porovnaní so s.r.o.Všetko závisí od predmetu podnikania.Tiež sa stále nemôžem dopátrať informácie, že 200.000.- Sk na založenie s.r.o. reálne nepotrebujem.
O zalozeni s.r.o. som rozmyslal z dovodu vyhnutiu sa platenia odvodov do SP
0 0
josher josher

josher je offline (nepripojený) josher

Lion Topoľčany Pozri príspevok
Aj tak mi to celé "nesedí". Akože nepotrebujem peniaze na podnikanie! Ak firma naozaj funguje-peniaze potrebuje!! Takže zostatok po 1 roku podnikania by mal byť rádovo na nule. Aj keď sa niekto teoreticky "živí" hlavou /grafik, architekt/neexistuje, aby sa "zmestil" do 30.000,- v prvý rok existencie firmy.Veľmi tomu neverím...
preco by sa tvorca web stranok + obchodny sprostredkovatel nemohol zmestit do 30 000sk ? Pocitac mam , software - open source, na komunikaciu mi vacsinou staci e-mail.... takze vydavky: uctovnictvo,mobil,internet,webhosting
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
josher Pozri príspevok
O zalozeni s.r.o. som rozmyslal z dovodu vyhnutiu sa platenia odvodov do SP
Ak je to jediný argument, tak zajtra si môžeš začať písať Zakladateľskú listinu.
0 0
josher josher

josher je offline (nepripojený) josher

a este dodam ze som student cize podnikat nebudem "naplno"
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

josher, ja hovorím o ročných nákladoch: rátaj so mnou--účtovníctvo pre s.r.o., mobil, internet, webhosting/presúvať za klientom sa budeš na bicykli?/ a ďalšie náklady určite pri všetkej skromnosti budú 10.000/mesačne x 12 mes.=120.000 ročne.
0 0
josher josher

josher je offline (nepripojený) josher

ok tak ratajme
uctovnictvo = 10 000sk/rok
mobil = 6000sk/rok (a to je uz s rezervou )
webhosting + domena = 2000sk/rok

presuvanie...
to obchodne sprostredkovanie je len pre jedneho klienta a vsetko cez internet ...0sk
tvorba stranok to sa tiez da riesit vsetko cez internet ale dajme tomu ze kosickych klientov navstivim osobne autom (max 4 klientov viem vybavit za mesiac) ... max 6000sk /rok

dokopy 24 000 sk/rok
... a co sa tyka uctovnictva tak za tych par uctovnych dokladov rocne sa snad da najst aj lacnejsie
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

josher, Ty si ale sranda chlapec, už len tá suma za vedenie účtovníctva s.r.o. za rok- za túto sumu by Ti to mohla robiť akurát mamina...ale koniec srandy-seriózne sa k tomu postav, zisti si reálne ceny absolútne všetkého, s čím prídeš do styku a uvidíš ako veľmi sa mýliš!!
P.S.to telefonovanie-len ja súkromne prekecám s kamoškami
určite viac ako uvažuješ, a to sa pokladám v oblasti telefonovania za celkom "rozumného človeka" /nerozprávam do telefónu recepty na buchty.../
atď...atď
A čo softvérové vybavenie-aj môj muž robí s grafikami a ani netušíš, čo všetko ho prevapilo a čo všetko si musel ešte dokúpiť...
A čo kanc.potreby, poštovné, náplne do tlačiarne a vôbec-hovorí sa tomu prevázdková réžia...
0 0
josher josher

josher je offline (nepripojený) josher

k uctovnictvu: jedna ponuka 10 000sk , druha 12 000 sk ...ponuky od uplne cudzich ludi takze ziadna mamina
software - uz som sa vyjadril ze pojde o open source (+freewares) - to je software za ktory sa neplati a nemusi vzdy platit ze je menej kvalitny... ak si velmi zelas tak ho aj vymenujem. Mam to zmapovane.
mobil - v ramci sukromneho zivota prekecam mesacne cca 1000sk, ale to predsa nebudem pocitat ako naklady suvisiace s podnikanim.
kancelarske vybavenie suvisiace s podnikanim - max 1000sk/rok

- energie ma nezaujimaju
- najom ma nezaujima
- reklama ... o tu je postarane (aj bez nej asi nebudem stihat )

este na jeden naklad som vsak zabudol a to naklady suvisiace so zalzenim sro - cca 13 000sk ..lenze o sro je uz zbytocne sa bavit kedze som sa rozhodol pre zivnost

som rad ze mi pomahas najst nieco na co som zabudol ale ja uz o podnikani premyslam dlhsie tak som stihol porozmyslat o vsetkych vydavkoch. Vydavok ktory ma trapil - odvody - som uz vyriesil vdaka porade a tie ma vyjdu na 0sk.

a myslis ze preco je na porade tolko tém kde studenti riesia ako podnikat s tvorbou stranok? pretoze je to nakladne? pravy opak!

A neviem ci sa to tu nemeni na chat.... nechcem dostat ban kvoli hadaniu sa o nakladoch
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

josher-jednoducho-držím Ti palce, aj Ti trochu závidím, že to vidíš tak ružovo. Ó..krásna mladosť, chcela by som tak vnímať náklady v podnikaní ako Ty. Tak-hor´ sa do toho!!!
P.S.: budem rada, ak sa cca o rok ozveš ako to vlastne bolo s Tvojimi reálnymi nákladmi! A pravdu!!!
0 0
cybersquat cybersquat

cybersquat je offline (nepripojený) cybersquat

len tak na margo, zakladne imanie nemuxsi byt 200000 sk. staci 5000 Euro
0 0
Dura Dura

Dura je offline (nepripojený) Dura

aj ja ss
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

cybersquat Pozri príspevok
len tak na margo, zakladne imanie nemuxsi byt 200000 sk. staci 5000 Euro
Podľa § 108 Obchodného zákonníka hodnota ZI musí byť minimálne 200 000,- Sk alebo 5 000,- Eur, ak je hodnota ZI vyjadrená v eurách, od 1. 1. 2009 minimálna hodnota je určená na 5 000,- Eur.

Môže sa už teraz uvádzať v spoločenskej zmluve pri zakladaní s.r.o. ZI len v € alebo treba v SKK a použiť konverzný kurz, aby sa nemusel dodatočne meniť?

0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
VladoaKatka Pozri príspevok
Podľa § 108 Obchodného zákonníka hodnota ZI musí byť minimálne 200 000,- Sk alebo 5 000,- Eur, ak je hodnota ZI vyjadrená v eurách, od 1. 1. 2009 minimálna hodnota je určená na 5 000,- Eur.

Môže sa už teraz uvádzať v spoločenskej zmluve pri zakladaní s.r.o. ZI len v € alebo treba v SKK a použiť konverzný kurz, aby sa nemusel dodatočne meniť?
Uvádzaš v Eur.
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
Danila Pozri príspevok
Uvádzaš v Eur.
..alebo len v Sk - do 31.12.2008.
Naposledy upravil zalobaba : 18.09.08 at 15:54 Dôvod: Danila
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať