Zavrieť

Porady

zaokrúhľovanie v OBERON-e

Prosím Vás vedel by mi niekto poradiť, kto účtuje v OBERON-e, ako účtujete prijatú faktúru, resp. pokladničné doklady z registračnej pokladne, keď máte napr. spolu:840
DPH: 134,10
Základ: 705,80
zaokrúhľovanie: + 0,1,

- pri došlej faktúre - zvolím záväzok-faktúra-zadám celkovú sumu 840,-, zadám zaokrúhľovanie 0,1, opravím základ (nakoľko mi napíše 705,90) na 705,80 Sk ? Takýto je postup? Alebo vôbec neopravujete základ necháte tak? Čo je správne ?
- pri doklade z reg.pokladne mám rozpísané a potom aj zhrnuté - najčastejšie je to pri PHM, tam nechám tak, ako mi rozhodí soft, t.j. neopravujem základ, lebo na doklade je urobené zhrnutie, kde už základ je opravený tak, ako mi to soft urobí.

Je vlatne dôležité, aby bol základ rozpísaný na základ dane a na zaokrúhľovanie ?
Prosím skúsenejších o radu.
VOpred veľmi pekne ďakujem.
Naposledy upravil alicacka : 15.10.08 at 12:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Ak mám na bločku z ERP vyčíslené zaokrúhľovanie tak účtujem úplne presne , ak nie ,nechám zaokrúhľovanie na softe .



    Pri fakturácii záleží ako máš nastavené zaokrúhľovanie.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Zaokrúhľovanie mi pri došlých faktúrach nerobí. Ak nahodím celkovú sumu, tak on rozhodí na DPH a na základ dane. T.j. základ dane je už upravený o + - zaokrúhľovanie. Len to by som rada vedela, či je to dôležité čo sa týka nejakej kontroly napr. z DÚ, že či to ja mám rozpísané na zaokrúhľovanie a základ dane, alebo už je základ upravený o zaokrúhľovanie. Keď totiž vytlačím evidenciu DPH, tak mne tam rozpíše koľko je základ a koľko zaokrúhľovanie. Keď vytlačím zoznam záväzkov, tam mi nevytlačí zaokrúhľovanie, len spolu, základ dane (neupravený o zaokrúhľovanie, ak zaokrúhľovanie zadám zvlášť) a DPH.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    V oberone si môžeš nastavovať zaokrúhľovanie podľa toho ,aký doklad práve vystavuješ ,ako chceš zaokrúhľovať.

    Klikni na:
    Firma
    Typ dokladov - ponúka Ti možnosť nastaviť KPohľ. + KZáv.
    Ďalej ponúka typy dokladov
    Spôsob zaokrúhľovania

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Vďaka Ti Maja.
    Ty si tiež opravuješ pri zadávaní zaokrúhľovanie ručne ak je to na bločku ?

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Môže niekto kontrolovať základ dane - či máš 35,20 a zaokrúhľovanie -20,- Sk alebo máš rovno 35,- Sk ?
    Prosím podeľte sa o skúsenosti.

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    pri niektorých phm bločkoch je to:
    840,- Sk spolu
    750,- Sk základ
    42,30 Sk DPH
    +0,2 Sk zaokrúhľovanie
    a potom ešte aj :
    840,- Sk spolu
    750,20 Sk základ
    42,30 Sk DPH.
    Rada by som vedela, či musím aj v tomto prípade opravovať aj na zaokrúhľovanie, alebo môžem mať už opravený.

    (údaje som zadávala len pre názornosť)

    alicacka je offline (nepripojený) alicacka

    alicacka
    Vďaka ti, ale to nie je to, čo ja hľadám. Ide o došlé faktúry a reg. bločky, ktoré my dostávame, nie vydávame, či tam musím rozpisovať na základ a zaokrúhľovanie, alebo môžem rovno znížiť základ o zaokrúhľovanie (príp. zvýšiť). Či je to nutné.

    zaokrúhľovanie v OBERON-e

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.