Zavrieť

Porady

z Visty na XP

Mám problém rozhodnúť sa.Na notebooku mám nainštalovany operačny systém Windows Vista. Počítač používam len na prácu s fotkami,hudbou, hrami, internet..Celkom som spokojná,len niekedy som mala problém s kompatibilitou. Známy mi však doporučuje aby som si systém preinštalovala na XP. Vraj Vista je velmi problémová a zaberá vela miesta na disku a spomaľuje počítač. Ja to neviem porovnať,nikdy som s XP nepracovala. Myslíte,že sa mi to oplatí?
Usporiadat
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Chobot Pozri príspevok
Robieva sa to tak, že sa použuje externá mechanika FDD (áno, tie archaické floppy diskety) a z nich sa pri inštalácii natiahnu ovládače pre SATA disky.
Preinstalovanie som urobil bez FDD. No tiež som zapásil. V BIOS-e treba zmenit pri SATA Controller na kompatibilny režim s IDE. Dovtedy mi instalacne CD W XP nenaslo HDD. Mam samospustacie instalacne CD pre XP, najprv bolo formatovanie, potom instalacia.
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Ako vidim tak sa do Vist sakra vyznate.Mam ju na AMD Sempron LE-1150 2GHz.2GB ram a GeForce 6200 256 MB...a XP je oproti nej iba spomaleny a zaostaly brat.Taka vec ako je nekompatibilita,nespolahlivost a podobne hlupe famy od ludi ktori v zivote nerobili s Vistou alebo nanajvis 30 minut mam nejradsej.Ked tu maju radit takyto na slovo vzaty odbornici tak to je naozaj vrchol.Vid Duves......ked sa do niecoho nevyznas tak sa k tomu radsej nevyjadruj.Ako vidim tak si okolo Visty ani nesiel a nieto s nou este robil
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Hehehe.
Starsia dcera robi konstrukterku a pracuje s NB, (konfiguraciu z hlavy neviem). No museli im ITečkari preinstalovat vsetkym Vistu na XP, lebo na Viste sa tie graficke programy neskutočne dlho naťahovali. Tak fakt neviem kde je problem.
Žeby placebo?
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Ale ty sa pre boha uvedom o com pises.Maju programy ktore su drahe a radsej kupia novy OS ako novy program ktory je robeny pre Vistu....to je normalne,tak je to aj u nas-tomu sa hovori setrnost a oddalovanie nutneho.dalsia vec je ze ked to chce niekto na taketo veci nech si da Linux....ale tuto to chcu na doma-multimedia a podobne.A tam sa XP Viste nevyrovna ani nahodou.....Mam kolegu a maju kapelu..nadaval na Vistu len preto ,ze ich 8 rocny program na nahravanie a podbne neslapal na Viste....kupili new program za 2-3 tisic a vsetky pc maju zrazu tu strasne zlu Vistu ktora ide ako besna.....Najprv nieco riadne skus a potom sa k tomu vyjadruj...A programi vo viste idu rychlejsie a omnoho uz len preto ze Vista ma omnoho lepsiu spravu pamate ako XP..lol
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Ale...klidek...no.
http://kuki.blog.zive.sk/2008/10/vista/

zopar trefnych:
Tom 1. 11. 2008, 17:15
Kupil som dcere notebook s Vistou - bojovali sme s nou celych 6 tyzdnov a potom sme ju dali do …
Kam ju to dali?

alebo
tusket 1. 11. 2008, 16:41
Bol som Beta testerom Visty, vtedy nemala nijake ine oznacenie ako W Vista. Potom som bol poziadany o posudenie produktu. Posudok znel: What a mess !!s vypoctom chyb /samozrejme zo subjektivneho pohladu/. Odvtedy sa na mna uz Microsoft neobratil, zjavne som malo velebil.
S obsahom clanku suhlasim a doplnam jednu vetu: ! Ha stala vista, Vista !!
Drviva prevaha ludi, ktorych poznam, mala nasledovny priebeh nazoru na Vistu:
- pekne, zaujimave, nove
- co ma stale sekiruje, akoze ja som adminstrator a nesmiem upravovat tak, ako ja chcem ???
- kde sa da zohnat urychlene dobre W XP Pro
- a nahradzovala Visu po 3 dnoch
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Najprv si treba nastudovat UAC a ako sa da vypnut,potom si treba pozriet priebeh vyvoja XP a posudky nan ked bol na svete tak dlho ako Vista....a po dalsie-Moderny OS potrebuje na svoj rozbeh a zapracovanie aspon 7-14 dni.....A nemyl si testovaciu verziu a verziu s SP1 a za chvilu aj s SP2...jednoducho treba ist na fora venovane viste a windowsom a tam sa clovek dozvie viac a omnoho korektnejsie info ako tu...tu to skresli par akoze poradcov ktory v zivote nevideli Vistu....iba o nej basnia....A hlavne:treba si nastudovat co je to Vista a ako funguje...
A moja skusenost...mal som Vista-XP dualboot asi 7 dni....hadaj ako dlho som mal XP a kolkokrat som ho pustil?Mam doma origos XP na cd....nikdy,ale naozaj nikdy si nedam do pc taky zaostali a obmedzeny produkt....sorry ale to je moj nazor a nazor 99% ludi co maju vistu...
kukni mojewindows.cz,windowsblog.sk...precitaj si bibliu visty a hlevne ako funguje a co je vlastne vista
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

xxxpower2 Pozri príspevok
Najprv si treba nastudovat UAC a ako sa da vypnut,potom si treba pozriet priebeh vyvoja XP a posudky nan ked bol na svete tak dlho ako Vista....a po dalsie-Moderny OS potrebuje na svoj rozbeh a zapracovanie aspon 7-14 dni.....A nemyl si testovaciu verziu a verziu s SP1 a za chvilu aj s SP2...jednoducho treba ist na fora venovane viste a windowsom a tam sa clovek dozvie viac a omnoho korektnejsie info ako tu...tu to skresli par akoze poradcov ktory v zivote nevideli Vistu....iba o nej basnia....A hlavne:treba si nastudovat co je to Vista a ako funguje...
A moja skusenost...mal som Vista-XP dualboot asi 7 dni....hadaj ako dlho som mal XP a kolkokrat som ho pustil?Mam doma origos XP na cd....nikdy,ale naozaj nikdy si nedam do pc taky zaostali a obmedzeny produkt....sorry ale to je moj nazor a nazor 99% ludi co maju vistu...
kukni mojewindows.cz,windowsblog.sk...precitaj si bibliu visty a hlevne ako funguje a co je vlastne vista
Nazdar.Z tvojho prispevku som nijako nevydedukoval ci Vistu doporucujes alebo zatracujes.
Mal som XP Prof cca 5 rokov a nemal som snim ziadne problemy. Samozrejme, ze som ho musel obcas preinstalovat..ale to len preto ,ze sa do OS dost sprtam. Stroj bol Duron 650 Mhz,512 MB RAM. Pocitac z roku 2000.
Momentalne mam NB 2.2 GHz ,2GB RAM mam Vistu Bussines asi pol roka..slape bez problemov. Mam k tomu aj downgrade XP prof, ale chcel som Viste dat sancu a nemam dovod preinstalovavat na XP. Ak by som mal slabsi stroj tak urcite by som dal XP. Problem by mohol nastat pri ovladacoch na eSATA disk na notasoch ,ale to sa da lahko prekonat.
Ak by som mal ale kupit OS ci uz XP alebo Vistu tak urcite by som nekupil ani jeden ,ale naistaloval Ubuntu pripadne ine distro linuxu.
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Doporucujem ju ludom ktori sa chcu pohnut vpred a ist s vyvojom...vsetko nove je uz narocnejsie na HW a aj SW...vacsina ludi ani nevie naco sluzi UAC.....a ani si nevie ten jednoduchy system nastavit a trocha sa s nim pohrat....ja som zastanca Visty...a podla mna je Windows 7 iba SP3 pre Vistu)))))
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Vista si počká. Až budu CPU bežne štvorjadrove jadra za 50 EUR, tak dovtedy to machri z mrkvochvostu dajako schopne pozliepaju.
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

No mozem mi prosim ta vysvetlit naco ti je 4 jadro?A co to ma spolocne s Vistou?Asi si troska mimo a pises tu uplne nezmysli a este aj zavadzas.....ked o tom OS nic nevies tak sa prosim nevyjadruj-klames tym iba ostatnych
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Požiadaj o zmenu nick name na vistaguru.
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
xxxpower2 ty si plateny mrkvosoftom za propagaciu visty??
Nezabudaj ze porusujes etiku porady tym urazanim...
Pekny silvester vsetkym ostatnym ludom tu na porade
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Neviem ci je celkom fer zavadzat niekoho kto sa v tom uplne nevyzna
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Duves nikoho nicim nezavadza,,, ani ja sa nevyznam uplne vo vsetkom,,, avsak ties som mal cest z vistou este ked sa volala Longhorn a taktiez uz vo finalnej verzii...
Moj prvy dojem bol waau fajnovy windows avsak po tretom dni pouzivania som sa vratil k XP,,, dovod preco? mno okrem otravneho defendera co sa neda vypnut bolo ze bola zeuveritelne pomala (ramku mam 2048MB) aj napriek tomu ze smo mal vypnute vsetky mozne efekty..
A v neposlednom rade aj to ze rozšírená popdpora pre XP je do roku 2014 oproti viste kde konci riadna podpora uz v roku 1012 a nad rozsirenou podporou mrkvosoft zatial neuvazuje. vid: http://support.microsoft.com/gp/lifeselectindex
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

Nazdar,
Aj defender sa da vypnut..to som vypol hned po UAC.
S tymi narokmi na HW mas bohuzial pravdu...chlapci z Mrkvosoftu asi nemaju cas na odladenie. Sama Vista zabera 1GB RAM (mam vypnuty SWAP).
Co na Viste silno kritizujem je zosietovanie. Oproti XP to vymysleli skutocne nahouby.

Ivan
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

No ja som mal najprv Vistu na 1 Gb ram a brala si tak 30-40%....teraz mam 2 GB a berie si tiez 30-40%......ona si berie tolko kolko potrebuje a moze aby neobmedzovala....a aj keby si berie 100% tak je to ok lebo ta ram tam na to je..ked daka aplikacia potrebuje tak ju uvolni....takze treba najprv 1-2 mesiace pouzivat a potom sa vyjadrovat..stastny novy rok..a vela €
0 0
ivoovi ivoovi

ivoovi je offline (nepripojený) ivoovi

xxxpower2 Pozri príspevok
No ja som mal najprv Vistu na 1 Gb ram a brala si tak 30-40%....teraz mam 2 GB a berie si tiez 30-40%......ona si berie tolko kolko potrebuje a moze aby neobmedzovala....a aj keby si berie 100% tak je to ok lebo ta ram tam na to je..ked daka aplikacia potrebuje tak ju uvolni....takze treba najprv 1-2 mesiace pouzivat a potom sa vyjadrovat..stastny novy rok..a vela €
Caves
Neviem ci si to pisal mne alebo len tak vseobecne. Ako som pisal vyssie pouzivam Vistu B. viac ako pol roka co je viac ako tvojich zmienenych 1-2 mesiace.
Myslis sa. Vista berie viac ako potrebuje.Sam si to napisal.
1 GB RAM 30-40% tj. cca 400MB
2 GB RAM 30-40% tj. cca 800MB
Je to znamy fakt, ktori priznali aj v MS, ze kolko das do nej ram stale si zoberie svoje "pevne" percenta.Ak das viac RAM tak zoberie viac. Dufam, ze vo Win 7 nakodia Memory Management uplne inac, aby sa konecne zacali tie gigabajty RAM aj realne vyuzivat, nielen ich swap-ovat na HDD.
Ivan
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Ivan mno never tomu ze v sedmicke bude lepsi memmory managment lebo windows 7 je postaveny na viste
0 0
xxxpower2 xxxpower2

xxxpower2 je offline (nepripojený) xxxpower2

Prepac zle som sa vyjadril:mam spustenych par veci ako Av,Java,Utorrent,Skype,Sidebar,Aero,Google Chrome, a spotreba je 48% RAM...no akonahle spustim Call of Duty 5 tak vista ram pouvolnuje a hra ide ako ma....praveze Vista je chvalena za spravu pamate....A to mi je este luto tej ram ktora je nevyuzita...Naco je komu 1,2 GB nevyuzitej pamate?A teraz som mal v pc win 7...dako ma nezaujal-tvari sa ako vista akurat som si zas musel zvykat na trosku ine uzivatelske rozhranie-aj ked je pravda ze som ju testoval na virtual pc ale uz je fuc...
Tkze v skratke:keby vypnem javu,Skype a Chrome tak mi vyuzitie pamate este o dost klesne,Ale naco?Ved mam este vyse 1Gb ram volnej a co s nou?
0 0
MARCILO MARCILO

MARCILO je offline (nepripojený) MARCILO

Takže ja som v Biose prepol režim řadiče z AHCI do IDE módu." a ide prechod
z Visty na XP s CD Windows XP bez problémov. Nemusíte nič prerábať. Žiadne spušťacie
CD... Žiadne investície navyše
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať