Zavrieť

Porady

Perličky - poznatky - Euro mena

Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dovoľujem si otvoriť túto tému , nakoľko sa v týchto dňoch určite všetci stretávame niekedy s kurióznymi situáciami . Prosím ak máte niečo či už negatívne , alebo pozitívne , tak napíšte .
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mysimis Pozri príspevok
Dnes som si kontrolovala účet v banke a skoro ma porazilo, dala som do banky príkaz na úhradu v eurách a oni mi ho ešte raz prepočítali konverzným kurzom! Po jednom telefonáte sa ospravedlnili a dnes mi to aj opravia. Toto je zatiaľ moja jediná zlá skúsenosť s €, inak sa mi to celkom páči.
To je ešte dobre, ale čo ten nešťastník v správach, ktorému banka za phm v hodnote 144O.- sk, odpočítala z účtu toľko, ale v €.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tweety Pozri príspevok
To je ešte dobre, ale čo ten nešťastník v správach, ktorému banka za phm v hodnote 144O.- sk, odpočítala z účtu toľko, ale v €.
Žeby natankoval na celý rok jednorázovo do 50 l nádrže svojho auta?!
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

smith Pozri príspevok
Žeby natankoval na celý rok jednorázovo do 50 l nádrže svojho auta?!
Tá nádrž by musela byť bezodna.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Tweety Pozri príspevok
Tá nádrž by musela byť bezodna.
Alebo mal menšiu cisternu.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Muška Pozri príspevok
Zituš, no teda, čo si to za nevestu, šups opraviť
Ale podľa hesla "Meníme menu /t.j. €/ nie cenu, /35,-/ takže cena ostáva."
Dúfam, že som to dobre pohopila
Muška , a že ja nie som "až taká najhoršia nevesta " tak som mojej svokre pripravila na dnes darček . Lebo na môj veru , včera mi dala počas dňa zabrať .Ešte som jej aj jemne zvýšila cenu , aby nemala problém s euro centami , lebo to je hrozné pochopiť to z jej pohľadu .

Dnes idem vyrábať cenovku a asi aj preceňovanie .....
Naposledy upravil Zita5 : 12.01.09 at 13:51
0 0
jozka56 jozka56

jozka56 je offline (nepripojený) jozka56

Zita 5 pekne si to pripravila svokre, ale celé litre by som jej dala inou farbou, aby bola rýchlejšia. "Ťahák" je výborná vec. Dúfam, že to má veľkým písmom, aby nemusela mať vždy okuliare. Nech sa svokričke darí.
Naposledy upravil jozka56 : 12.01.09 at 20:11
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
jozka56 Pozri príspevok
Zita 5 pekne si to pripravila svokre, ale celé litre by som jej dala inou farbou, aby bola rýchlejšia. "Ťahák" je výborná vec. Dúfam, že to má veľkým písmom, aby nemusela mať vždy okuliare. Nech sa svokričke darí.
jozka , žiadne farebné rozmaznávanie, nech vie, čo je tvrdá realita .
Ale prebabka jedna , potešila sa Vysvetlím prečo prebabka ...lebo tak ju volá môj vnuk .
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Noooooooo, Zituš, neviem, neviem ????
Mala si meniť MENU a nie CENU
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Ty Zituš,

a nerobíš Ty reklamu prebabke? Ja už som o tom vínku aj uvažovala, keby si bola bližšie.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Zita5 Pozri príspevok
Muška , a že ja nie som "až taká najhoršia nevesta " tak som mojej svokre pripravila na dnes darček . Lebo na môj veru , včera mi dala počas dňa zabrať .Ešte som jej aj jemne zvýšila cenu , aby nemala problém s euro centami , lebo to je hrozné pochopiť to z jej pohľadu .

Dnes idem vyrábať cenovku a asi aj preceňovanie .....
Teda Zitka, aby k vám nedošli eurokomisári, lebo bude pokuta
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Ani neviem, kam zaradiť moju otázku. Rozhodla som sa sem. Bola som v cukrárni, kde som platila mincami. Platila som 5,88 €. Dala som mince nominálnych hodnôt 1, 2, 0,50, 0,20, 0,10. Počet ani neviem. Ale zrazu mi ujo za pultom povedal, že dávam veľa mincí, on toľko veľa mincí neprijme. Existuje nejaký zákon, ktorý hovorí o tom, koľko mincí môžeme dať za jeden nákup? Viem, že sa to týka mincí SKK ale o eure som ešte nepočula. Takže darmo som chcela použiť super eurobalíček ...
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

michelle84 Pozri príspevok
Ani neviem, kam zaradiť moju otázku. Rozhodla som sa sem. Bola som v cukrárni, kde som platila mincami. Platila som 5,88 €. Dala som mince nominálnych hodnôt 1, 2, 0,50, 0,20, 0,10. Počet ani neviem. Ale zrazu mi ujo za pultom povedal, že dávam veľa mincí, on toľko veľa mincí neprijme. Existuje nejaký zákon, ktorý hovorí o tom, koľko mincí môžeme dať za jeden nákup? Viem, že sa to týka mincí SKK ale o eure som ešte nepočula. Takže darmo som chcela použiť super eurobalíček ...
http://www.nbs.sk/sk/informacie-pre-...1-januara-2009
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84


Ďakujem za informáciu, ale 50 ich nebolo, možno nejakých 30 ks.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
michelle84 Pozri príspevok
Ďakujem za informáciu, ale 50 ich nebolo, možno nejakých 30 ks.
Z toho plynie , že dokument vytlačiť , založiť do kabelky a ak sa to bude niekde opakovať , tak ich jemne usmerniť.
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

Zita5 Pozri príspevok
Z toho plynie , že dokument vytlačiť , založiť do kabelky a ak sa to bude niekde opakovať , tak ich jemne usmerniť.
Len neviem, či by nás poniektorí s tým dokumentom niekam neposlali.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Zita5 Pozri príspevok
Z toho plynie , že dokument vytlačiť , založiť do kabelky a ak sa to bude niekde opakovať , tak ich jemne usmerniť.
veď som sa ho chcela opýtať podľa akého zákona koná, ale nechala som to tak.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Olice Pozri príspevok
Len neviem, či by nás poniektorí s tým dokumentom niekam neposlali.
Tak to by mi bolo jedno, hlavne, že by musel prijať všetky mince, aj keby ich bolo 50
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
michelle84 Pozri príspevok
Tak to by mi bolo jedno, hlavne, že by musel prijať všetky mince, aj keby ich bolo 50
Musí, článok 11 nariadenia Rady (ES) č. 974/98 z 3. mája 1998 o zavedení eura to ustanovuje jednoznačne.
Naposledy upravil Excise Duty : 15.01.09 at 13:36
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Presne toto som dnes hľadala, lebo drobní podnikatelia, ktorým zvyšujú euromince sa rozhodli ich všetky minúť vo veľkosklade a vedúca veľkoskladu sa nevie ako brániť, tak som ju "vyzbrojila týmto článkom".
Ale aj tých 50 je veľa, keď sa u nej viackrát otočia takýto "zmenárnici"
Ale čo už, .... zákon treba dodržiavať.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

to je zaujímavé. Mňa sa práve v obchodoch stále pýtajú, či nemám drobné, lebo nevedia vydávať. A všetci sa strááášne báli množstva drobných.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať