Zavrieť

Porady

POUČENIE k DP "B" - riadok 40,41,- rok 2008

Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Akoby chceli povedať, že sa pripočíta a odpočíta v rámci uzávierkových operácií. A tie riadky 40 a 41 sú iba pre PÚ.
Usporiadat
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Ďakujem Vám za bodíky

Väčšina z nás /vrátane mňa/ nečíta poučenia k DP, nakoľko vieme , o čom ten ktorý riadok hovorí a riadky 40 a 41 hovoria o CELOM § 17 - tak by mi ani nenapadlo pozrieť v poučení - "čo tam patrí"

Ja som stále neni "vysporiadaná" s tým poučením .
Prečo potom do tých riadkov nenapíšu, ktorých odstavcov § 17 sa týkajú.

A dobre si pamätám /je tu už nejaký rôčik - tuším pri tom "preskakovaní" to začalo platiť od r. 1999/ nám školiteľka prízvukovala, aby sme nezabudli v DP upraviť ZD presne ako pri zrušení. A že toto nepatrí do účtovníctva.

Ale aj tak sa mi z Poučenia páči posledná veta:
Poznámka:
Vzhľadom na uvedené, je potrebné pred vyplnením daňového priznania dôkladne sa oboznámiť so všetkými ustanoveniami zákona.

...škoda, že ten , kto tvoril tlačivo "daňové priznania", alebo "poučenie" sa asi moc neoboznámil.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zita5 Pozri príspevok
Len ako potom pri prechode z JU a späť ?

Budeme v rámci preskakovania preskakovať aj z poučenia na poučenie, z platného v roku X na platné v roku Y. Takže v roku Z nám už načisto preskočí pri kombinácii rokov X,Y,Z a skončíme v nejakom liečebnom ústave.
Nedalo mi
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Už Páral dávno napísal "Radosť až do rána". teraz ja osobne sa môžem len tešiť, že mi nikto neukončuje živnosť. Tá kapusta je čím ďalej príťažlivejšia...
__________________
Vypnime nevhodné príspevky a nebudú sa zobrazovať
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

evina Pozri príspevok
Už Páral dávno napísal "Radosť až do rána". teraz ja osobne sa môžem len tešiť, že mi nikto neukončuje živnosť. Tá kapusta je čím ďalej príťažlivejšia...

Tak tak tak, s výnimkou, že mne už nikto neukončí ale ani nezačne . Som sa rozhodla .
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
evina Pozri príspevok
Už Páral dávno napísal "Radosť až do rána". teraz ja osobne sa môžem len tešiť, že mi nikto neukončuje živnosť. Tá kapusta je čím ďalej príťažlivejšia...
__________________
Vypnime nevhodné príspevky a nebudú sa zobrazovať
Ja mám ukončenie a zamotávam sa .
Tu: http://www.porada.sk/966803-post7.html
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

No a čo teraz ďalej...? V r. 2007 som ukončila živnosť a samozrejme vyplnila r. 40+41 a teraz mám podať dodatočné DP s opravenými údajmi ? alebo čo... nechať tak ?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Libuška,
ja " s prepáčením" stále trvám na r. 40 a 41.

a teraz som pricapovala ekopovi jeden príspevok tuším z PP a čítaj koniec
http://www.porada.sk/966838-post8.html
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
liba2 Pozri príspevok
No a čo teraz ďalej...? V r. 2007 som ukončila živnosť a samozrejme vyplnila r. 40+41 a teraz mám podať dodatočné DP s opravenými údajmi ? alebo čo... nechať tak ?
Ja osobne by som to už nechala tak , ako DP bolo spracované .
Ale to je samozrejme môj názor .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Muška dovolila som si zapožičať časť z Tvojho prípsevku
http://www.porada.sk/966838-post8.html

Spomínanú úpravu základu dane nájomca vykoná v rámci uzávierkových operácií v peňažnom denníku v zdaňovacom období roku 2006 (v období, keď došlo k porušeniu podmienok finančného prenájmu), a to zaúčtovaním sumy mínus 19 962 Sk do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane v stĺpci „Prevádzková réžia“ (zníženie výdavkov), príp. priamo v daňovom priznaní za rok 2006 uvedením príslušnej sumy 19 962 Sk medzi položkami zvyšujúcimi základ dane na riadku 40 daňového priznania „B“
Toľko citácia od Mušky .....

Čiže ja v tomto vidím buď zaúčtovanie v rámci UUO v peňažnom denníku ,
P r í p a d n e ......riadok 40 ....

Takže v danom prípade potom možno použiť oba spôsoby.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Zitka,
osobne by som do včera takúto úpravu riešila v uzávierkových operáciach.
Poradca dáva možnosť aj-aj
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

liba2 Pozri príspevok
No a čo teraz ďalej...? V r. 2007 som ukončila živnosť a samozrejme vyplnila r. 40+41 a teraz mám podať dodatočné DP s opravenými údajmi ? alebo čo... nechať tak ?

Taky tak , ale nechajme to na koňa, ten má väčšiu hlavu. Ak sa ozvú, opravíme. A kým sa ozvú, bude možno zasa všetko inak. Nemá zmysel sa pre to aktuálne trápiť.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Paula Pozri príspevok
Taky tak , ale nechajme to na koňa, ten má väčšiu hlavu. Ak sa ozvú, opravíme. A kým sa ozvú, bude možno zasa všetko inak. Nemá zmysel sa pre to aktuálne trápiť.
Ja Paula s Tebou súhlasím , som toho názoru , že aj keď sme použili riadky 40-41 , nič sme tým nepokazili .Takže si myslím , že nie je potrebná žiadna panika .
Ja pôjdem v kľude ďalej , napísala som jeden pekný dotaz na DU a uvidím čo nám odpovedia .Možno pomôžeme aj im
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
Muška Pozri príspevok
Poradca dáva možnosť aj-aj
Poradca nie je zákonodarný orgán, ale komerčný subjekt.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ekopo Pozri príspevok
Poradca nie je zákonodarný orgán, ale komerčný subjekt.
ekopo ,priznám sa , že ja v tom nevidím rozdiel .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Muška Pozri príspevok
Ďakujem Vám za bodíky

Väčšina z nás /vrátane mňa/ nečíta poučenia k DP, nakoľko vieme , o čom ten ktorý riadok hovorí a riadky 40 a 41 hovoria o CELOM § 17 - tak by mi ani nenapadlo pozrieť v poučení - "čo tam patrí"

Ja som stále neni "vysporiadaná" s tým poučením .
Prečo potom do tých riadkov nenapíšu, ktorých odstavcov § 17 sa týkajú.

A dobre si pamätám /je tu už nejaký rôčik - tuším pri tom "preskakovaní" to začalo platiť od r. 1999/ nám školiteľka prízvukovala, aby sme nezabudli v DP upraviť ZD presne ako pri zrušení. A že toto nepatrí do účtovníctva.

Ale aj tak sa mi z Poučenia páči posledná veta:
Poznámka:
Vzhľadom na uvedené, je potrebné pred vyplnením daňového priznania dôkladne sa oboznámiť so všetkými ustanoveniami zákona.

...škoda, že ten , kto tvoril tlačivo "daňové priznania", alebo "poučenie" sa asi moc neoboznámil.

Muška , ako je možné , že ty si založila túto tému .....a teraz je zakladatelom témy Paulínka ? Nemrozumiem tomu ...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Muška Pozri príspevok
Zitka, ja trúba som volila čo najvýstižnejší názov ....a Ty si mi ho tu ako "na tácke"

No som proste z toho na nerve
Muši, nebuď na "nerve", radšej nakladaj tú vypestovanú kapustu.
Konečne som vás tu našla, mohli ste v pôvodnej téme mi ukázať správnu linkovanú cestičku.
Pauli, už si sa rozuzlila?
Pôvodne som si tu prišla zafilozofovať, ale Zitka to poriešila parádne, počkám si na odpoveď z nadriadeného DR SR.
Predsa len, a aj zásoby v uzávierkových? Hm, hm, ........ čo my by sme len bez tých zmien robili, samá nuda.
Prepáčte, že vám to tu zabordelovávam mrníkom.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Muška , ako je možné , že ty si založila túto tému .....a teraz je zakladatelom témy Paulínka ? Nemrozumiem tomu ...
V tomto mám prsty asi ja. Muška ma poprosila, aby som dve témy spojil, a premenoval. A porada.sk je tak postavená, že keď spojíš dve témy, tak príspevky usporiada chronologicky. Tak asi preto....

Ak som s tým niekoho zmiatol, ospravedlňujem sa.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zita5 Pozri príspevok
Muška , ako je možné , že ty si založila túto tému .....a teraz je zakladatelom témy Paulínka ? Nemrozumiem tomu ...

Niekto nám tak poupratoval, že až poupratoval, strácam prehľad a odmietam byť zodpovedná za mrník To prekoná v mrníku aj tetu sociálku.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

Čert mi bol dlžný nájsť túto tému
Kľudne som si mohla pokračovať v započatom, a teraz aby som namáhala tú moju jedinú mozgovú bunku a presviedčať ju, že všetko je ináč.
Občas mám pocit, že tie zákony tvoria nejakí odborníci z tejto témy http://www.porada.sk/t103888-nezames...-podnikat.html
0 0
Tinika Tinika

Tinika je offline (nepripojený) Tinika

abel Pozri príspevok
Čert mi bol dlžný nájsť túto tému
Kľudne som si mohla pokračovať v započatom, a teraz aby som namáhala tú moju jedinú mozgovú bunku a presviedčať ju, že všetko je ináč.
Občas mám pocit, že tie zákony tvoria nejakí odborníci z tejto témy http://www.porada.sk/t103888-nezames...-podnikat.html


No tak to aj mne bol čert dlžen. Prvy krat mam zrušenie a prerušenie zivnosti tak som sa vybrala na poradu po radu, ale ako to tu čítam, tam som z toho riadne mimo. tak ako vlastne poriešiť neuhradene pohladavky a zavazky v prípade zrušenia a v prípade prerušenia zivnostI?????
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať