Zavrieť

Porady

DP - príjem zo živnosti + prenájom

ahojte prosim poradte mi
vediem JU maličke mam tu prijem zo živnosti 18400 možem si nan uplatnit skutočne výdavky ??? mama aj prijem z prenájmu 147500 kde si chcem určite uplatnit paušálne výdavky da sa to takto skombinovat???
živnost = skutočne výdavky
prenájom = paušálne výdavky

alebo ak chcem pri jednom použit paušalne výdavky musim aj pri druhom,,, dakujem monikal
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Kombinácia spôsobu uplatňovania výdavkov nie je možná iba pri príjmoch podľa §6 ods.1 a 2.
    Ty máš príjmy podľa §6 ods.1 (živnosť) a príjmy podľa § 6 ods.3 (prenájom). Pri takejto kombinácii príjmov môžeš použiť rôzny spôsob uplatňovania výdavkov.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Johanka Pozri príspevok
    Kombinácia spôsobu uplatňovania výdavkov nie je možná iba pri príjmoch podľa §6 ods.1 a 2.
    Ty máš príjmy podľa §6 ods.1 (živnosť) a príjmy podľa § 6 ods.3 (prenájom). Pri takejto kombinácii príjmov môžeš použiť rôzny spôsob uplatňovania výdavkov.
    Prosím može sa takýto sposob uplatnovania výdavkov použit aj u platcu DPH?

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    áno, mám na mysli paušálne výdavky z prenájmu či sa môžu kombinovať so skutočnými zo živnosti ked je SZČO platca dph

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Iwett Pozri príspevok
    áno, mám na mysli paušálne výdavky z prenájmu či sa môžu kombinovať so skutočnými zo živnosti ked je SZČO platca dph
    Ale SZČO nie je platiteľ DPH iba pre živnosť, ale ako zdaniteľná osoba, ktorá vykonáva ekonomickú činnosť, tzn. je platiteľ DPH pre všetky jeho činnosti, z ktorých dosahuje príjem ....

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    veronikasad Pozri príspevok
    Odpoveď máš v príspevku č. 2 od Johanky. Znížiš príjmy o 5-násobok živ. minima a z ostatného si uplatníš paušálne výdavky 40 %.
    Ale vo viacerých príspevkoch na porade sa píše, že keď platca dph uplatňuje preuk. výdavkz a prenajíma nehnuteľnosť nemôže uplatniť paušálne výdavky.

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    V pôvodnom zadaní nebolo nič o platiteľovi DPH. To, čo je v mojej odpovedi, nie je možné použiť pre platiteľov DPH.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    Johanka Pozri príspevok
    V pôvodnom zadaní nebolo nič o platiteľovi DPH. To, čo je v mojej odpovedi, nie je možné použiť pre platiteľov DPH.
    Vďaka

    DP - príjem zo živnosti + prenájom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.