Zavrieť

Porady

Reklamácia tovaru - obchod zrušený

Zdravim,
kupil som si notebook, ale pokazil sa mi. Je stale v zaruke, ale obchod v ktorom som ho kupoval uz zrusili. Co mozem urobit?
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
Pezinčan Pozri príspevok
Zdravim,
kupil som si notebook, ale pokazil sa mi. Je stale v zaruke, ale obchod v ktorom som ho kupoval uz zrusili. Co mozem urobit?
Na doklade o kúpe by si mal mať identifikačné údaje firmy, kde si to zakúpil, nájdi si buď na www.orsr.sk alebo na www.zrsr.sk daj si vyhľadať podľa IČO, prípadne podľa názvu a tam by si mal nájsť, či je firma zrušená, resp. nejaký záznam o výmaze. Ak nie, vyber si stadiaľ adresu, napíš list so žiadosťou o reklamáciu, prilož kópiu daň.dokladu a žiadaj o reklamáciu podľa reklamačného poriadku. List pošli doručenkou, doklad o prevzatí sa ti vráti, no a ak ti nevyhovie, prípadne neodpovie do určeného času, postúp toto všetko na Štátnu inšpekciu v mieste tvojho bydliska. Ale pozor, daňový doklad si nedávaj originál z ruky, až pri uskutočnení reklamácie.

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku durisovad
Ak je firma zrusena, uspiet mozes jedine v Strasburgu. Obchodna inspekcia ani ziadny sud asi takuto staznost nevezme. Mam s tym skusenost, advokatka uz podala staznost. Je to bezplatne, len treba dodrzat formu podania.

veva125 je offline (nepripojený) veva125

veva125
Ja by som skusila autorizovany servis daneho vyrobku. Ja som tak reklamovala nb acer, vsetko bez problemov. Adresu najdes na internete, napis im najprv mail.

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
Tak ako pise ondrejvla - to, ze obchod je zruseny, nemusi znamenat, ze aj firma zanikla. Pravdepodobne len zrusili prevadzku.

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku durisovad
hanelie Pozri príspevok
čo vyrieši súd v strasburgu?
Vyriesi to, ze sud nekonal v case, kedy bola firma este ziva. Zrusenie obchodu nie je to iste ako zrusenie firmy. Ja som poukazala na svoj konkretny pripad.

Reklamácia tovaru - obchod zrušený

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.