keri5
30.11.11,20:45
Ľudia,pomôžte mi.
Dnes som dala preštudovať zmluvu právničke a tá mi povedala,že naša zmluva sa nedá zrušiť.(Bohužiaľ sme ju podpísali na 5 rokov a platiť bude od 01.01.2012)
A ako bonus mi prišla prvá faktúra,teda prvá mesačná záloha.To by nič nebolo,ale k tomu bola pripočítaná dalšia mimoriadna záloha 110 eur.
Už týždeň hľadám nejaký vzor výpovede ale našla som len také kde je lehota do 7 dní.Prosíííím pomôžte mi lebo sa z toho zbláznim...
Ďakujem..
alla66
30.11.11,19:49
iv@n
30.11.11,19:49
ked ti už prišla faktúra, tak si asi zmeškala 30 dňovú výpovednú lehotu, ktorá plynie od podpisu.
zrušiť sa tá zmluva určite dá, len tam budú sankcie, preštuduj si ju celú aspoň teraz ked už nie pred podpisom. ja viem, je písaná že jej ani svatý nerozumie..
alaya1
30.11.11,19:50
Bohuzial, ak pravnicka povedala, ze je platna, tak je platna. ja nikdy nic pri dverach nepodpisujem, aj od nas chceli klamstvom vymamit podpis.
Stanislav 1975
30.11.11,19:54
No nič- chceli ťa mať,tam kde si - drapli ťa, omámili a teraz budú s tebou zametať- na všetko už je neskoro...
jozka56
30.11.11,20:04
A nie som si istá, či bude zametať len Energetické centrum...môžu aj SPP, ZSE, atď....dnes mám blbý deň, tak ani SPP nedarujem 1€ za poštovné, majú šancu mi poslať spätnú obálku na ich adresu, lebo...svojvôľu mám aj ja.
keri5
01.12.11,07:02
No nič,asi tam pôjdem osobne,pretože na zákaznícku linku sa nemôžem dovolať.
Boli ste tam už niekto?Je to na Tomášikovej alebo Papraďovej???
marleau
01.12.11,12:23
Toto je tá lepšie úroveň života v kapitalizme,hlavne,že nestojíme v rade na banány.Keby tie peniaze aspoň ostali v rozpočte a odtiaľ sa dostali späť k občanovi,ale ... tu pomože len .... hodne krvi.
jankokr
01.12.11,12:30
.......Je to na Tomášikovej alebo Papraďovej???
Tomášikova 5A, 821 01 Bratislava

http://www.e-centrum.sk/kontakty/
jankokr
01.12.11,12:58
ked ti už prišla faktúra, tak si asi zmeškala 30 dňovú výpovednú lehotu, ktorá plynie od podpisu.
zrušiť sa tá zmluva určite dá, len tam budú sankcie, preštuduj si ju celú aspoň teraz ked už nie pred podpisom. ja viem, je písaná že jej ani svatý nerozumie..

Len upresním, ze možnosť odstúpenia od zmluvy je podla všeobecných obchodných podmienok (VOP) 14 dní. (čast A článok 1 odstavec 9 VOP)
Odstupenie je mozne aj podla obcianskeho zakonika. Občiansky Zákonník dáva v § 48 , § 49, ako aj v zákone č. 108/2000 Z.z o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších zákonov, možnosť za určitých podmienok odstúpiť od zmluvy uzavretej mimo priestory obvyklé k podnikaniu dodávateľa.
Od zmluvy uzavretej pri podomovom predaji má spotrebiteľ právo odstúpiť v lehote 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, a to bez uvedenia dôvodu. Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Uvedená 7 dňová lehota na odstúpenie je zachovaná, ak sa písomné odstúpenie od zmluvy odovzdá najneskôr posledný deň lehoty na poštovú prepravu.

Viac tu: http://www.porada.sk/t181573-energeticke-centrum-suhrn.html

Zmluvné poplatky za ukončenie Zmluvy dohodou (uzatvorenej na dobu určitú) pre domácnosti činia 100 € s DPH
Stanislav 1975
01.12.11,13:03
Len upresním, ze možnosť odstúpenia od zmluvy je podla všeobecných obchodných podmienok (VOP) 14 dní. (čast A článok 1 odstavec 9 VOP)
Odstupenie je mozne aj podla obcianskeho zakonika. Občiansky Zákonník dáva v § 48 , § 49, ako aj v zákone č. 108/2000 Z.z o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji v znení neskorších zákonov, možnosť za určitých podmienok odstúpiť od zmluvy uzavretej mimo priestory obvyklé k podnikaniu dodávateľa.
Od zmluvy uzavretej pri podomovom predaji má spotrebiteľ právo odstúpiť v lehote 7 pracovných dní odo dňa prevzatia tovaru alebo uzavretia zmluvy o poskytnutí služby, a to bez uvedenia dôvodu. Odstúpením spotrebiteľa od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje. Uvedená 7 dňová lehota na odstúpenie je zachovaná, ak sa písomné odstúpenie od zmluvy odovzdá najneskôr posledný deň lehoty na poštovú prepravu.

Zmluvné poplatky za ukončenie Zmluvy dohodou (uzatvorenej na dobu určitú) pre domácnosti činia 100 € s DPH

:eek::eek:-že zmluvný poplatok za ukončenie zmluvy dohodou - to je už aký o..b...
evuš
01.12.11,13:07
:eek::eek:-že zmluvný poplatok za ukončenie zmluvy dohodou - to je už aký o..b...

... presne takýto... a tých ľudí, čo takto "oklamali" je čoraz viac :eek:
jankokr
01.12.11,13:22
:eek::eek:-že zmluvný poplatok za ukončenie zmluvy dohodou - to je už aký o..b...Číaj: http://www.e-centrum.sk/wp-content/uploads/2009/12/cenik-vybranych-sluzeb-sk_2011_09web.pdf
kamoska1
01.12.11,14:17
Je to vystihujúci názov,že zúfalstvo z Ener. Centra.My sme poslali do troch dní odstúpenie od zmluvy,už je to 5 týždňov,a vôbec neposielajú vyrozumenie,mali by ho poslať do mesiaca.Napíšem im mailom,ak to nepomôže,neviem,kto sa s nimi bude naťahovať.Sú to sm....
sisima
01.12.11,14:34
keď zvonili mame pri dverách, hneď mi to bolo podozrivé... chalanisko odrapkal odkial je a že mu mám dať poslednú faktúru ele aj plyn, že mi došiel znížiť platby... keď som sa ho pýtala, kto vlastne je a čo vlastne chce strčil mi pod nos šek SIPO s ich reklamou na druhej strane, akože kto oni sú... som ho poslala do kelu (moja mama zatiaľ hľadala tú faktúru), každú chvíľu ide v TV zvýšenie plynu a elektriny a on mi ide tvrdiť, že on mi dá nižšie ceny... ani nechcem vedieť koľko "jednoduchých" ľudí opäť oklamali... bohužiaľ... aj ja som si myslela, že moja mama má ešte kúsok zdravého rozumu... no keby som tam nebola už by "cálovala"...
pozdenka
01.12.11,14:54
no ešte že to tu čítam... práve mám pred sebou zmluvu so spomínanou spoločnosťou a po mojich zlých skúsenostiach čítam VOP pred podpisom... Mladík sa má zastaviť pre zmluvu, keď si to preštudujem... tak už ani nemusí chodiť.
ešte že ju musím podpísať ja - ináč by nás už tiež mali...
Zdenka 0705
01.12.11,16:05
Odstúpenie od zmluvy nie je to isté ako ukončenie zmluvy dohodou.
Z odstúpenia od zmluvy v lehote 7 či 14 dní nevyplýva žiadny poplatok či sankcia.
Keď sa tento termín nestihne, tak potom to nie je odstúpenie od zmluvy, ale ukončenie dohodou, a teda sa uplatnia poplatky, ktoré majú uvedené vo VOP.
Ja som to takto pochopila.
kamoska1
01.12.11,16:55
Odstúpenie od zmluvy nie je to isté ako ukončenie zmluvy dohodou.
Z odstúpenia od zmluvy v lehote 7 či 14 dní nevyplýva žiadny poplatok či sankcia.
Keď sa tento termín nestihne, tak potom to nie je odstúpenie od zmluvy, ale ukončenie dohodou, a teda sa uplatnia poplatky, ktoré majú uvedené vo VOP.
Ja som to takto pochopila.
Ano Zdenka,máš pravdu,je to tak.Ja som im od podpísania zmluvy poslala hned za 3 dni odstúpenie od zmluvy,už je to 5 týždnov a nevyjadrujú sa.Ľudia ktorí naletia,tak čas tam hrá velkú úlohu.
mirka294
01.12.11,21:20
za co bola ta mimoriadna zaloha az 110 eur? co s tym teda planujes robit?
keri5
01.12.11,21:39
Bohužiaľ,neviem čo to je za záloha aj keď v papieroch,kt.nám poslali sa píše,že po skončení nášho zmluvného vzťahu nám to bude vrátené!!!No máme akýsi balík výhod..a teraz sa podržte...ten balík výhod je spoplatnený...preto tá záloha...asi.
Splatnosť tejto faktúry je do 9.12. a ja denne volám na zákaznicku linku(min 5 krát) a samozrejme,že nikto to nedvíha.Teším sa na účet za pevnú linku.Tak neviem.Som z toho na nervy a teraz hlavne pred Vianocami.....
Stanislav 1975
01.12.11,21:42
Mne to vychádza tak, že tá záloha bude práve na ten poplatok za zrušenie zmluvy dohodou- že tá "záloha" sa už nikdy nevráti...
keri5
01.12.11,21:47
Nie,nie...to mi ešte len príde poplatok za zrušenie zmluvy...len otázka znie kedy?????
Stanislav 1975
01.12.11,21:48
Nie,nie...to mi ešte len príde poplatok za zrušenie zmluvy...len otázka znie kedy?????

možno až priamo od exekútora...:mad:
srska
01.12.11,22:07
od slovenskej penzijnej až po energetické centrum (http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=44514&SID=2&P=1) - takým by som nedal a nepožičal ani cent - akcionár z cypru :)

foaf na obrázku
220870
02.12.11,04:54
no ešte že to tu čítam... práve mám pred sebou zmluvu so spomínanou spoločnosťou a po mojich zlých skúsenostiach čítam VOP pred podpisom... Mladík sa má zastaviť pre zmluvu, keď si to preštudujem... tak už ani nemusí chodiť.
ešte že ju musím podpísať ja - ináč by nás už tiež mali...
Jak, že nemá chodiť.Jakú by som prije.... aj by zabudol odkade prišiel a kam chce ísť.On vás chce podviesť a vy mu prepáčite?
Jano24
02.12.11,06:23
Práve včera ma navštívil človek z Energetického centra.Zazvonil .Nechal som ho rozprávať myslím 4 sekundy. Povedal som nemám záujem a zabúchol som pred ním dvere.Neviem síce ako sa tváril za dverami, ale to sú najúčinnejšie spôsoby.Prípadne rýchle zloženie telefónu s vetou.Prepáčte nemám čas a zložiť.Idú na starých ľudí a zneužíva sa ich dôverčivosť, trocha ma prekvapuje ak sa dajú nachytať aj mladší vzdelanejší ľudia.A to nie iba v tomto.Ak človek niečo také podpíše a je to nevýhodné zistí, no tak to sú potom asi nervy, aby sa zbavil takejto zmluvy.Ešte je dobre rozprávať aj svojim rodičom a prarodičom o takýchto praktikách a pripraviť ich na návštevu ak aj im zazvoní zástupca z Energetického centra, a nielen v tomto prípade,ale povedať im že nemajú nič podpísať pokiaľ nezavolajú trebars svojim deťom a neporadia sa s nimi .
bodliak
02.12.11,06:35
Keď mám možnosť, nechám ich rozprávať aj pol hodiny. Miesto rádia.
Nech trávi čas radšej u mňa, ako by mal zatiaľ obehnúť 3 dôchodcov.
A potom ho vyhodím.

Jano, 4 sekundy sú málo.
bjuty smis
02.12.11,08:18
malá podotázka , prečo chceš tú zmluvu zrušiť ? všetky príspevky do jedného tu ich krotizujú..
majú horšie ceny ako zse ? predpokladám, že nie, ked si podpísala...prečo ich tu všetci nazívate podvodníkmy ? ja som velmi nespokojný zo zse a uvažujem, že " prestúpim " oklamali už niekoho z vás, alebo iba opakujete smiešne argumenty z kampane doteraz momopolných zse ( sse, vse ) ??
Olgica
02.12.11,08:50
Ak je energet.centrum také seriózne, prečo im nefunguje ani internet.stránka?
jozino1
02.12.11,13:13
Tomášikova 5A, 821 01 Bratislava

http://www.e-centrum.sk/kontakty/

Neviete ci uz maju otvorene zakaznicke centrum? Mali vraj problemy s elektrikou. Musim sa tam zastavit, na maily nereaguju, infolinku nedvihaju.
JanoL
02.12.11,14:08
malá podotázka , prečo chceš tú zmluvu zrušiť ? všetky príspevky do jedného tu ich krotizujú..
majú horšie ceny ako zse ? predpokladám, že nie, ked si podpísala...prečo ich tu všetci nazívate podvodníkmy ? ja som velmi nespokojný zo zse a uvažujem, že " prestúpim " oklamali už niekoho z vás, alebo iba opakujete smiešne argumenty z kampane doteraz momopolných zse ( sse, vse ) ??


Oklamali moju 88 ročnú matku. Tvrdili, že sa jedná len o výhodnejšiu tarifu, že to nie je žiadna zmena dodávateľa, že bude platiť menej. Samozrejme automaticky zaškrtli 5 ročnú viazanosť a Balík výhod. Keď som sa potom matky pýtal, tak o 5 ročnej viazanosti počula prvý raz odo mňa a balík výhod má znamenať, že jej odpustia 3 mesiace splátok, ak by mala finančné problémy. O tom, že je balík výhod spoplatnený netušila, že to nie je odpustenie splátok, ale že by jej neposielali 10 UER-ové upomienky, ak by doložila vic potvrdení ako na invalidný dúchodok pre Soc.Poi pri ochorení, alebo viac papierov ako na Úrad práce pri strate zamestnania. Keď jej prišiel rozpis platieb, tak zálohová platba za dodávku energie bola vyčíslená presne taká ako od ZSE, ale navýšená o 2,88 EUR za tie výhody. Pritom balík výhod je podmienený trvalým pracovným pomerom. Svojim podpisom potvrdila, že všetko spĺňa. No proste prešibaná babka chudákom dôverčivým sprostredkovateľom zatajila, že už nepracuje 30 rokov, že má zdravotné problémy atď. Pred pár dňami sa priznala aj 76 ročná svokra, že má novú zmluvu so ZSE kde bude platiť menej. Keď ju ukázala tak, samozrejme Energetické centrum má ďalšieho penzistu s balíkom výhod na 5 rokov vizanosti.
Keď sa mi po 7 minútovej diskotéke do telef. súchadla ozval konečne operátor EC, upokojil ma, že na e-mail odpovedia už do 40 dní. To bolo po mojom treťom eml za 15 dní, preto som bol náchylný tak dlho počúvať....

Názov na Slovensku ukradnutý od ECB, jediný akcionár (schránka) na Cypre ukradol názov od European Energy Centre ltd registered in Scotland. Predseda predstavenstva súdruh Ing. Ladislav Kozmon - dajte si to meno vygoogliť. Spolupráca: L y o n e s s (Sa divím že nie BMG Invest)

Tak mám Energetické centrum pochváliť? Je to akciová sVoločnosť ako vyšitá.

Mamu som upokojil, že keby nastali nejaké problémy, tak jej kúpim do bytu v bytovke dieselagregát.

Jano vám praje pekný deň
marjankaj
02.12.11,14:37
Samozrejme automaticky zaškrtli 5 ročnú viazanosť a Balík výhod.
No tak jej tam zruš trvalý pobyt. Nahlás sa tam ty. a ty si zmluvu uzavrieš s kým ty budeš chcieť.
Je to na trochu dlhé lakte, ale ak sa inak nedá.....:eek:
jan.durass
04.01.12,16:06
Uzatvoril som zmluvu v Septembri 2011,podal odvolanie v Novembri 2011 už aj zo sankciami len nech sme od nich preč ale prešiel mesiac a stále mi neprišlo žiadne vyrozumenie, namiesto toho prišli šeky. Čo mám robiť na koho sa obrátiť ? nemali by mi odpovedať do 30 dni ? neporušili zákon ? poradte pls
kaiz
05.01.12,09:17
Zda sa, ze EC prechadza do vyssieho levelu. Moja krsna mama im v lete tiez naletela a podpisala zmluvu. Nastastie ju po vyse tyzdni osvietilo a zavola, ze asi spravavila hlupost, ci sa s tym neda nieco spravit??? Aj vdaka Vasim radam som vypatral, ze do 14 dni sa to da stihnut, co sa aj podarilo. Po case dosiel postou tete list z EC, ze zmluva je stornovana. Pre istotu som niekedy v septembri zavolal ZSE a SPP, ci neboli nahlasene nejake zmeny. Neboli. No pred par dnami prislo milej tete sipo s vyssou sumou a prijemcom platby EC. Tak tam teta volala, ze co to ma znamenat, vraj to stornovanie zmluvy platí. Ale aj ona platí, ale cudziemu zlodejskemu podvodnikovi. V SPP jej povedali, vraj v oktobri bola odhlasena prostrednictvom EC. Ma to vraj s nimi vyhadat, ze nemozu nic robit. Korporacia prisla o zakaznika a takto stiahne chvost, ako garazova firma? Ako by ste teraz postupovali, SOIka? Najhorsie je, ze chudak teta je skoro slepa, fyzicky nic nevybavy bez doprovodu, dik vopred za nakopnutie.
gogol99
08.01.12,19:09
gogol99
09.01.12,20:02
gogol99
09.01.12,20:06
alica52
13.01.12,14:53
VOP od 1.1.2012 a pokuty-mne síce operátorka povedala ,že od zmluvy uzavretej 10.1 môžem odstúpiť bez pokuty do 14 dní ,ale podťa tohto neviem neviem..Čo vy nato?
Všeobecné obchodné podmienky dodávky elektriny
a dodávky plynu odberateľovi
12) Odberateľ splnomocňuje Dodávateľa na všetky úkony
potrebné k výpovedi zmluvného vzťahu so súčasným
dodávateľom elektriny ako aj s doterajším dodávateľom
zemného plynu (či už zabezpečujúcim alebo
nezabezpečujúcim zároveň distribúciu plynu a prevzatie
zodpovednosti za odchýlku Odberateľa) a ďalej na
uzatvorenie zmluvy o pripojení pre predmetné odberné
miesto, pokiaľ zmluva o pripojení nebola doteraz uzavretá.
Odberateľ sa ďalej zaväzuje poskytovať Dodávateľovi
všetku potrebnú súčinnosť na to, aby Zmluva mohla byť
riadne plnená a nevykonávať počas trvania Zmluvy žiadne
úkony smerujúce k obmedzeniu alebo zamedzeniu
existencie podmienok pre riadne plnenie Zmluvy s
výnimkou úkonov, ku ktorým je výslovne oprávnený podľa
Zmluvy a týchto VOP. Týmto nie sú dotknuté povinnosti
na súčinnosť Odberateľa dohodnuté v Zmluve už odo dňa
jej podpisu. Dodávateľ má voči Odberateľovi právo na
zmluvnú pokutu vo výške určenej v časti A) článku 3 ods. 2
písm. ii) a iii) týchto VOP v prípade, ak Odberateľ poruší
svoju povinnosť na poskytovanie súčinnosti vyplývajúcu
zo Zmluvy a/alebo z týchto VOP a to najmä (avšak nie
výlučne) v prípade, ak sa Odberateľ nezdrží právnych
a iných úkonov, ktorých následkom je zastavenie procesu
zmeny dodávateľa elektriny alebo dodávateľa zemného
plynu alebo nevykonanie zmeny dodávateľa elektriny
(prebiehajúcej v procese zmeny dodávateľa v zmysle
nariadenia o pravidlách trhu s elektrinou) alebo
nevykonanie zmeny dodávateľa zemného plynu
(prebiehajúcej v procese zmeny dodávateľa v zmysle
nariadenia o pravidlách trhu s plynom), napríklad vo forme
dodatočného odvolávania alebo rušenia výpovede alebo
inej formy ukončenia zmluvy s doterajším dodávateľom
elektriny alebo dodávateľom zemného plynu.
3. ZMLUVNÉ POKUTY A SANKCIE
2) Odberateľ je povinný zaplatiť Dodávateľovi zmluvnú
pokutu:
i) vo výške stanovenej cenníkom vybraných služieb
Dodávateľa za každú písomnú upomienku jednotlivého
porušenia povinnosti;
ii) vo výške 100 EUR (jednosto eur) za porušenie povinností
podľa časti A) článku 1 ods. 12 týchto VOP, ak je
porušujúcim Účastníkom spotrebiteľ (Odberateľ
v domácnosti);
iii) vo výške súčinu predpokladanej štvrťročnej spotreby
Odberateľa a čiastky 40 EUR/MWh (štyridsať eur za
megawatthodinu), ak je porušujúcim Účastníkom
Odberateľ iného charakteru ako podľa písm. ii) tohto
odseku VOP a Zmluva bola uzavretá na dobu neurčitú;
iv) vo výške súčinu predpokladanej ročnej spotreby
Odberateľa a čiastky 40 EUR/MWh (štyridsať eur za
megawatthodinu), ak je porušujúcim Účastníkom
Odberateľ iného charakteru ako podľa písm. ii) tohto
odseku VOP a Zmluva bola uzavretá na dobu určitú;
v) vo výške súčinu jednej dvanástiny predpokladanej
ročnej spotreby Odberateľa a čiastky 40 €/MWh (štyridsať
eur za megawatthodinu) za porušenie povinnosti podľa
ustanovenia článku 2 ods. 6 pís. i) týchto VOP za každý
začatý mesiac porušenia citovaných povinností;
vi)v prípadoch a vo výške určenej v Zmluve, ak to výslovne
vyplýva zo Zmluvy.
3) Ustanovenia o zmluvných pokutách sa nedotýkajú
oprávnenia Dodávateľa požadovať náhradu škody v plnej
výške, t.j. aj nad rámec zmluvných pokút, ako ani práva
Dodávateľa na zmluvnú pokutu z omeškania a odstúpenie
od Zmluvy.
ela77
13.01.12,16:31
Moje slová ti neporadia, len chcem napísať, že tej zmluve nerozumie snáď ani ten čo ju ponúkol uzatvoriť. To je ako guláš, možno medzi riadkami je to zrozumiteľnejšie. Čo tak obrátiť sa na obch. inšpekciu???
bibkar
17.01.12,10:39
ahojte vsetci, chcem sa opytat, ci je mozne podpisat zmluvu s energetickym centrom, ked nie som vlastnik nehnutelnosti, byvam v podnajme, ale faktury za elekt. chodia na moje meno...
dakujem za odpovede
dalid
18.01.12,07:30
Nepodpisuj s darebakmi NIC!!!
A este raz si precitaj vsetky linky tu na Porade tykajuce sa EC, aby si po prvej zalohovej fakture od nich aj ty tu nezacal riesit zrusenie zmluvy s EC. Potom ale nemozes povedat, ze sme ta nevarovali.... ;)
bjuty smis
18.01.12,07:51
ja som si ich prečítal a nevidím dôvod s nimi nič nepodpísať...riešite tu to, že ste popodpisovali, ked ste nečítali - a to je aj vaša chyba, nie len nepodareného obchodníka EC...
to, že majú nižšiu cenu a môžte ročne ušetriť desiatky až stovky evri tu nikkto nerieši....zaujímava porada
ivustek
18.01.12,07:55
Prosím Vás pekne o info, nakoľko sa v tejto problematite vôbec nevyznám. Môj brat tiež podpísal nejakú novú zmluvu na plyn a malo by to byť niečo z tej reklamy, ktorú predvádzal Ady Hajdu - reklama na modrý plyn. Platí o 6 € mesačne menej, ale žiadnu mimoriadnu zálohu mu zatiaľ nefakturovali,podpísal to na jeden rok.
Chcem sa spýtať, či to má niečo spoločné s obsahom Vašich príspevkov, alebo sa jedná o úplne niečo iné?
marianocka
18.01.12,07:59
Pekne pozdravujem,
nasla som Vas problem na tomto fore, som redaktorka TV JOJ a rada by som si na Energeticke centrum posvietila - potrebujem vsak cloveka, ktory ma realnu skusenost s touto spolocnostou a povie mi o tom..
Budem Vam velmi vdacna za skoru odpoved - idealne este dnes, aj hned :)
Mozete mi zavolat na 0918 804214 alebo napisat mail na haliakova@joj.sk

Dakujem pekne za odpoved.

S pozdravom
Mgr. Marianna Masatova Haliakova
babicka1
18.01.12,10:53
ahoj keri5 aj ja mám s nimi zmluvu teraz od 1.1.2012 ,ale dobre si prečítaj či si si dala balík výhod ,alebo aj BONUS PLUS tá druhá faktura sa týka iba bonusu plus takže ked ju nemáš tak nemusíš platit iba jednu faktúru na tento mesiac ja som im volala aj som sa pekne dovolala a oni mi vysvetlili čo ako tak sa neboj a keby že máš aj ten bonus plus tak je to v poriadku ,lebo to tam je tak napísané potom máš ešte väčšie výhody,ale musíš im zaplatit tú splátku ,ktorú ti po piatich rokoch vrátia ,ale ja nemám ten bonus tak si pekne prečítaj čo si podpisovala
babicka1
18.01.12,11:00
ahoj toto je niečo iné ivustek
babicka1
18.01.12,11:00
Prosím Vás pekne o info, nakoľko sa v tejto problematite vôbec nevyznám. Môj brat tiež podpísal nejakú novú zmluvu na plyn a malo by to byť niečo z tej reklamy, ktorú predvádzal Ady Hajdu - reklama na modrý plyn. Platí o 6 € mesačne menej, ale žiadnu mimoriadnu zálohu mu zatiaľ nefakturovali,podpísal to na jeden rok.
Chcem sa spýtať, či to má niečo spoločné s obsahom Vašich príspevkov, alebo sa jedná o úplne niečo iné? ahoj toto je niečo iné
jajam
18.01.12,12:19
alica 52, do 14 dní sa dá odstúpiť bez udania dôvodu podla VOP
Podľa článku 1 ods. 10 a článku 1 ods. 9 VOP zmluvy má zákazník v prípade , že zmluva je uzatváraná s odberateľom na inom mieste ako na mieste obchodnej kancelárie dodávateľa, alebo iným spôsobom, než je pre tento typ zmluvy obvyklý (napr. telefonické vyjednať dohody s následným podpísaním zmlúv a ich odoslanie poštou) právo do 14 (štrnástich) dní od uzavretia zmluvy možnosť od tejto zmluvy odstúpiť bez udania dôvodov.

...treba poslať ODSTúPENIE od zmluvy nie zrušenie, uviesť správne všetky údaje, hlavne číslo zmluvy, ja som posielala aj kópiu zmluvy. A uviesť, že sa tým ruší aj plná moc, ktorá bola podpísaná pri podpise zmluvy. Mne to akceptovali ale je to na nervy. Keď príde od nich vyrozumenie, že akceptovali odstúpenie, jeho kópiu treba poslať svojmu pôvodnému dodávateľovi aby Vás náhodou neodhlásili. To mi poradili v SSE.
ZEvina
18.01.12,12:30
Ahojte, čítam to tu hore-dolu, ale stále som sa nedočítala, prečo každý ruší a je nespokojný s EC. Zatiaľ som zistila, len že si účtujú dáku zálohu, majú zlých obchodných zástupcov, ale ohľadne ich produktu - nič. Sú drahší, majú skryté poplatky, či?
Priznám sa, nemám veľa času to študovať, tak budem rada za každé info.
Clever888
18.01.12,12:55
Kazdy zmluvu nerusi... inak by nemohli mat 60 tisic zakaznikov... ! miesto tychto famov si zacnite zistovat fakty. Faktami su obchodne podmienky, ceny, sluzby. Ceny ma kazdy alternativny dodavatel nizsie. Obchodne podmienky su viac menej rovnake... pozrite si, ake pokuty ma napr ZSE pri predcasnom zruseni zmluvy... sluzby? zakazdym, ked volam na ZSE, zdvihne mi zakazdym viac a viac nekompetentna osoba... takze ludia prestante tu plasit a zacnite rozmyslat. Ste svojpravni? Tak potom nesiete zodpovednost za to, ze nieco podpisete... chcete zrusit zmluvu? tak postupujte podla obchodnych podmienok daneho dodavatela. Aj zmluvy na dobu urcitu sa danu zrusit za istych podmienok, v energetike napr vzdy minimalne pri zmene cennika... co je raz za rok minimalne... takze sa neupisujete ziadnym diablom... treba zacat len rozmyslat... a nepodpisovat nic, ak ste si neni isti, ze si uvedomujete, co podpisujete...
sisima
18.01.12,13:04
clever maju tolko zakaznikov len vdaka ich masivnemu vtieraniu... ked dôchodca otvorí dvere a človek z EC nanho spustí dajte mi vaše faktúry, došiel som vám znížiť platby, 9 z 10 dôchodcov ho okamzite pustí do domu a podpíse... moja mama má 56 a podpísala by tiež, lebo by sa nechala zblbnúť, keby som tam práve nebola... veľa ľudí im proste uverilo...
je zvláštne, že tu píšu práve ľudia, ktorí majú od podpisu zmluvy len problémy a to spojené s platením, či problémom s vypovedaním zmluvy, či s ignoráciou EC, či s nedvíhaním telefónov... ty si tuším jediná výnimka... ;)
Clever888
18.01.12,13:09
Ja som sa stretla s inym problemom... rozhodla som zmenit dodavatela energii, najma po tom, ako minuly rok SPP opakovane zdrazovalo... navstivila som zakaznicke centrum Energetickeho Centra ( lebo ini alternativni dodavatelia ako napr CEZ pobocku na SR nemaju ), uzatvorila som zmluvu na nas rodinny dom na 1 rok na ele aj plyn... ZSE nam koncom novembra domov zaslalo letak ohladne nejakych podvodnych podomovych predajcov... s dvoma papiermi - jedno je storno procesu zmeny dodavatela a druha je vypoved zmluvy s Energetickym Centrom... vraj ich mam podpisat, ak som sa rozmyslela... Ja som sa nerozmyslela... takze som nic nepodpisovala... okrem toho mi zo ZSE zavolali a zacali mi rozpravat do telefonu nezmysly o tom, ze nam pridu 1. 1. demontovat elektromer... ked som im povedala svoje, tak mi jednoducho popriali pekny den a zlozili. Mimochodom, ukazala som tie papiere kolegyni pravnicke v zamestnani aj dalsiemu znamenu pravnikovi a obaja mi potvrdili, ze ZSE takto navadza ludi k tomu, aby takto ukoncili zmluvy s alternativnymi dodavavatelmi a tak aby ZSE nedoslo o svojich zakaznikov.. a co je dolezite - tie tlaciva su pravne neplatne!! navadzaju vas k tomu, aby ste podpisali nieco, co vas nakoniec poskodi. Bacha na to, fakt rozmyslajte, co podpisujete... ja som zo zmenou dodavatela spokojna, moja stara mama napriklad podpisala zmluvu s podomovym predajcom CEZu, co je dalsi alternativny dodavatel... Netreba sa zmeny dodavatela bat, treba si skutocne len overit, za akych podmienok tu zmenu podstupujete...
Clever888
18.01.12,13:12
Sisima... problem je asi v tom, ze nevies pozorne citat... nie som jedina...
Clever888
18.01.12,13:25
ZEvina - rusia preto, lebo masova psychoza, lebo niektori predajci, ktori predavaju EC asi nie su uplne korektni, lebo sami netusia, o com je zmena dodavatela ( priznajme si, kolko z vas vie o tom, ze mohlo zmenit dodavatela, ze napr dodavatel nie je ten, co vam chodi robit odpocty elektromeru )... produkt - elektrinu a plyn maju lacnejsi - to si jednoducho zrovnas cenniky... maju aj doplkove produkty... napriklad tie bonusy a baliky, co tu niekto popisoval, ale to je jednoduche - neber to, co skutocne nemas zaujem vyuzivat... ja som si dala na zmluvu len elektrinu a plyn - lebo byvam v rodinnom dome a mame dost velku spotrebu... viem, ze je tazke rozlisit NIEOK predajcu od samotnej firmy a jej produktu... ale mna nejaky predajca nezaujima... mna zaujima to, aby som usetrila... preto som sa rozhodla zmenit dodavatela... moju babku navstivil podomovy predajca CEZu, a podpisala s nim zmluvu... tie ceny ma CEZ a Energeticke Centrum viac menej rovnake, co som sa pozerala do cennikov i do obchodnych podmienok, tak som jej povedala, nech si tu zmluvu necha platnu... CEZ jej sice poslalo s oneskorenim rozpis zalohovych platieb... ale inak vsetko bez problemov... ako nas dom, tak aj babkin...
gogol99
18.01.12,13:42
Domnievam sa, že ak sa to oplatí, tak treba zmeniť dodávateľa a ísť k tomu, ktorý je najvýhodnejší.
Viazanosť odporúčam iba tým odberateľom, ktorí si poriadne preštudujú zmluvu, obchodné podmienky, cenník "pokút" a porovnajú si to s ostatnými dodávateľmi.

No a určite neodporúčam dvojkombináciu - podomový predajca a podpis zmluvy medzi dverami bytu, či domu bez preštudovania horeuvedených dokumentov.
Clever888
18.01.12,13:42
Ivustek... Hajdu je tvarou firmy RWE... tiez alternativny dodavatel... maju zaujimave podmienky... jedina nevyhoda je, ze dodavaju myslim len plyn... ja som hladala dodavatela, ktory nam do domu zabezpeci dodavku oboch energii...
Clever888
18.01.12,13:48
Ja by som nikdy podomovemu predajcovi nic nepodpisala... ale fakt je, ze ak tak urobis, mas zo zakona 7 dni na to, aby si si tu zmluvu prestudoval kludne aj odzadu :-), niektori davaju aj viac dni... a ked si zmyslis, ze uz nechces...tak zmluvu zrusis... nerozumiem stale, co tu riesia ludia furt za problem... nemam rada typy, co otvaraju dvere a pustaju si cudzich ludi do domov, podpisu zmluvy, kupia blbosti typu superhrnce, masazne podlozky, a potom vykrikuju, ze je nieco zle a ze oni su nevinni... kazdy z nas je svojpravny ak sa nemylim... a to nesie so sebou prava ale aj zodpovednosti...
Andrejka86
18.01.12,17:36
no super, to isté sa stalo aj mojej matke:((( takže nemáme žiadnu šancu? výpovednú lehotu sme už zmeškali, prišla nám aj faktúra 150 eur.
jajam
18.01.12,19:52
Ja by som nikdy podomovemu predajcovi nic nepodpisala... ale fakt je, ze ak tak urobis, mas zo zakona 7 dni na to, aby si si tu zmluvu prestudoval kludne aj odzadu :-), niektori davaju aj viac dni... a ked si zmyslis, ze uz nechces...tak zmluvu zrusis... nerozumiem stale, co tu riesia ludia furt za problem... nemam rada typy, co otvaraju dvere a pustaju si cudzich ludi do domov, podpisu zmluvy, kupia blbosti typu superhrnce, masazne podlozky, a potom vykrikuju, ze je nieco zle a ze oni su nevinni... kazdy z nas je svojpravny ak sa nemylim... a to nesie so sebou prava ale aj zodpovednosti...
tiež nie som typ, čo si hocikoho pustí do domu a po klamstve externých pracovníkov som zmluvu podpísala, lebo som chcela ušetriť. Ale keď niekto pri prvom kontakte klame, má dlhy voči soc.poisťovni, nevieš sa mu dovolať, čakáš aj 10-15 min až ti niekto zdvihne, nedodrží zákonnú lehotu na odpoveď, atď., pre mňa nie je dôveryhodný. A vôbec nie som odporca alternatívnych dodávateľov el.energie. Skrátka ti nedajú možnosť si zmluvu preštudovať a poväčšine ťa zavádzajú kto sú, tak tú zmluvu zruším a keď budem chcieť nájdem si niekoho iného. Možno mám môj terajší dodávateľ vyššie ceny, ale neplatím pokutu ani penále z omeškania, príde mi len upomienka, keď potrebujem hneď sa dovolám a zatial som vybavila všetko na info linke, keď treba zavolajú nadriadeného, neplatím žiadne poplatky za poradenstvo a pod. Do EC som nevolala raz, natrafíš buď na drzého pánka, ktorému vadí každá otázka alebo ti neporadia v ničom, ja som riešila len problémy a v tých mi neporadili, a najnovšie som sa dočítala, že pri nepríjemnej otázke len zložia telefón. A áno som svojprávna a zodpovedná, tak som zmluvu zrušila. A vôbec nechápem, prečo ti vadí, že to tu niekto rieši
gogol99
18.01.12,20:28
no super, to isté sa stalo aj mojej matke:((( takže nemáme žiadnu šancu? výpovednú lehotu sme už zmeškali, prišla nám aj faktúra 150 eur.

Šanca je, veď o tom sa tu stále točíme. Odporúčam prečítať si všetky porady, ktoré sa týkajú EC. Neviem, v akom štádiu sa nachádza Vaša mama, ale i napriek tomu sa domnievam, že do konca januára stíhate odstúpiť od zmluvy bez poplatku. Takže ak sa Vám chce, tak si naštudujte, čo je tu už popísané a ak máte záujem, tak máte na odstúpenie od zmluvy bez pokuty čas iba do konca januára.
Clever888
19.01.12,08:02
Andrejka86 - za co ta faktura je? moze to byt napriklad za nejaky doplnkovy produkt... viem, ze maju napriklad produkt, kde ked im zaplatis zalohu navyse, na ktoru ti poslu fakturu, tak ti daju este dalsiu zlavu z cennika... tu zalohu ti pri skonceni zmluvy vratia... nieco ako ked das banke svoje peniaze a banka ti ich uroci... tu zalohu nemusis zaplatit, to nie je povinnost, oni ti to poslali asi preto, lebo ked tvoja mamina podpisala zmluvu, tak sa zvolil aj tento produkt... ale ak to nezaplati, nic sa nedeje, len neziska tu dodatocnu dalsiu zlavu... mne ponukali nieco podobne u nich na zakaznickom centre tiez, ale nemala som zaujem... takze ak je to ono, tak to nemusite uhradit...
Clever888
19.01.12,08:22
Jajam... ono je to asi o individualnej skusenosti... ze moja skusenost je pozitivna, ludia na zakaznickom centre v EC boli v pohode... trosku sme mali problemy u CEZ s mojou babkou, co k nim podpisala cez podomoveho predajcu zmluvu, lebo nedostala do minuleho tyzdna rozpis zalohoviek na rok 2012... a ked sme volali na zakaznicku linku, stale nam to zdvihali v cechach a tam nevedia ohladne slovenskych zakaznikov poskytnut ziadne info, len preberaju poziadavky a potom by mali zavolat spat do 2 dni ( zial dodnes nam nezavolali ), ale rozpis zaloh babke dorucili predvcerom... takze uz je vsetko ok... Zial podomovy predaj asi ma nejake uskalia... ale prave preto obcanov chrani obciansky zakonnik... a ten dava prave garanciu na odstupenie od zmluvy do 7 dni... napriklad CEZ alebo RWE ma 7 dni, Energeticke Centrum dava 14 dni... to je cas, kedy si kazdy moze precitat zmluvne podmienky, poradit sa, a ak mu sadne mucha na nos a rozmysli sa, tak moze odstupit... trochu mam pocit, ze ludom unika, ze ak toto pravo vyuziju, tak im nikto nemusi nic akceptovat... odstupenie je totiz jednostranny pravny ukon, ktory plati, ak ho stihnes urobit v danej lehote... to ci ti odpisu, ze to "akceptuju" to je asi nejaka dobra vola, alebo ubezpecenie pre ludi, ktori myslia, ze im to niekto musi akceptovat... nie povinnost... povinnost odpovedat v 30 dnovej lehote plati napr na reklamacie... ale rozumiem tomu, ze nie kazdy sa v tom orientuje...
Clever888
20.01.12,19:53
tiež nie som typ, čo si hocikoho pustí do domu a po klamstve externých pracovníkov som zmluvu podpísala, lebo som chcela ušetriť. Ale keď niekto pri prvom kontakte klame, má dlhy voči soc.poisťovni, nevieš sa mu dovolať, čakáš aj 10-15 min až ti niekto zdvihne, nedodrží zákonnú lehotu na odpoveď, atď., pre mňa nie je dôveryhodný. A vôbec nie som odporca alternatívnych dodávateľov el.energie. Skrátka ti nedajú možnosť si zmluvu preštudovať a poväčšine ťa zavádzajú kto sú, tak tú zmluvu zruším a keď budem chcieť nájdem si niekoho iného. Možno mám môj terajší dodávateľ vyššie ceny, ale neplatím pokutu ani penále z omeškania, príde mi len upomienka, keď potrebujem hneď sa dovolám a zatial som vybavila všetko na info linke, keď treba zavolajú nadriadeného, neplatím žiadne poplatky za poradenstvo a pod. Do EC som nevolala raz, natrafíš buď na drzého pánka, ktorému vadí každá otázka alebo ti neporadia v ničom, ja som riešila len problémy a v tých mi neporadili, a najnovšie som sa dočítala, že pri nepríjemnej otázke len zložia telefón. A áno som svojprávna a zodpovedná, tak som zmluvu zrušila. A vôbec nechápem, prečo ti vadí, že to tu niekto rieši

A ja vobec nechapem, preco ti vadi, ze mam proste iny nazor? ja vravim, ze kazdy kto je svojpravny, je za svoje ciny zodpovedny. Vobec nechapem, ako niekto moze uverit, ze podpisuje zmluvu svojmu sucasnemu dodavatelovi? na co by to preboha robil, ked ten uz zmluvu uzavretu ma s danym clovekom... inak by mu nedodaval energiu... a hlavne, ak by aj bolo nieco treba, tak snad ma kontakt na svojho zakaznika nie? na co by potom posielal nejakych luzrov zvonit od dveri k dveram? a jak pozeram na tu zmluvu co som s nimi podpisala, tak pozeram, to logo velke ako kon na obalke aj na zmluve, razitko firmy hned vedla okienka, kde som sa ako odberatel podpisala... no netusim, ako si niekto moze mysliet, ze ide o ine ako o zmluvu s Energetickym Centrom.

Ze sa nejak daju ludia zblbnut je asi pravda... preto suhlasim, take pripady treba riesit, idealne aj priamo s danym dodavatelom. Takito nanichodnici mu narobia zle meno a je v ich zaujme, aby to riesili...

To, ze cakas dlho na linke, to im na prezentovanom proklientskom pristupe asi nepridava... ale fakt je, ze su tu aj ludia, co sa dovolali.. na ktorych boli aj mili, aj im vysvetlili... takze asi je to o individualnej skusenosti. Ja mam napr zo ZSE velmi zlu skusenost, vzdy sa vytocim, lebo mi nic nikdy nevysvetlia... a ked chcem hovorit s nadriadenym, tak ti nikoho nedaju... odpalili ma s tym, ze nech si poslem mail... a ked som poslala, dva tyzdne mi neodpisali nic okrem toho, ze moju poziadavku zaevidovali...

takze mila jajam, mne nevadi, ze to tu niekto riesi... ak si si nevsimla, plne suhlasim s tym, ze s obchodnym zastupcom, ktory nie je korektny, netreba jednat v rukavickach... ja len apelujem na vyvazeny pohlad a na osobnu zodpovednost :-)
jajam
21.01.12,12:00
A ja vobec nechapem, preco ti vadi, ze mam proste iny nazor? ja vravim, ze kazdy kto je svojpravny, je za svoje ciny zodpovedny. Vobec nechapem, ako niekto moze uverit, ze podpisuje zmluvu svojmu sucasnemu dodavatelovi? na co by to preboha robil, ked ten uz zmluvu uzavretu ma s danym clovekom... inak by mu nedodaval energiu... a hlavne, ak by aj bolo nieco treba, tak snad ma kontakt na svojho zakaznika nie? na co by potom posielal nejakych luzrov zvonit od dveri k dveram? a jak pozeram na tu zmluvu co som s nimi podpisala, tak pozeram, to logo velke ako kon na obalke aj na zmluve, razitko firmy hned vedla okienka, kde som sa ako odberatel podpisala... no netusim, ako si niekto moze mysliet, ze ide o ine ako o zmluvu s Energetickym Centrom.

Ze sa nejak daju ludia zblbnut je asi pravda... preto suhlasim, take pripady treba riesit, idealne aj priamo s danym dodavatelom. Takito nanichodnici mu narobia zle meno a je v ich zaujme, aby to riesili...

To, ze cakas dlho na linke, to im na prezentovanom proklientskom pristupe asi nepridava... ale fakt je, ze su tu aj ludia, co sa dovolali.. na ktorych boli aj mili, aj im vysvetlili... takze asi je to o individualnej skusenosti. Ja mam napr zo ZSE velmi zlu skusenost, vzdy sa vytocim, lebo mi nic nikdy nevysvetlia... a ked chcem hovorit s nadriadenym, tak ti nikoho nedaju... odpalili ma s tym, ze nech si poslem mail... a ked som poslala, dva tyzdne mi neodpisali nic okrem toho, ze moju poziadavku zaevidovali...

takze mila jajam, mne nevadi, ze to tu niekto riesi... ak si si nevsimla, plne suhlasim s tym, ze s obchodnym zastupcom, ktory nie je korektny, netreba jednat v rukavickach... ja len apelujem na vyvazeny pohlad a na osobnu zodpovednost :-)
myslím, že spravíš lepšie, ak budeš miesto horlivého vypisovania x príspevkov do tém o EC, aj viac čítať. Zistila by si, že v mojom príspevku, len vysvetľujem, prečo mám na EC taký názor aký mám, a neútočím na ľudí, ktorý im dôverujú, na rozdiel od teba, keď len kritizuješ ľudí s negatívnym názorom na EC. A nie je v ňom ani zmienka o tom, že mi vadí tvoj odlišný názor, ale spôsob tvojej komunikácie mi vadí.
Clever888
21.01.12,17:57
myslím, že spravíš lepšie, ak budeš miesto horlivého vypisovania x príspevkov do tém o EC, aj viac čítať. Zistila by si, že v mojom príspevku, len vysvetľujem, prečo mám na EC taký názor aký mám, a neútočím na ľudí, ktorý im dôverujú, na rozdiel od teba, keď len kritizuješ ľudí s negatívnym názorom na EC. A nie je v ňom ani zmienka o tom, že mi vadí tvoj odlišný názor, ale spôsob tvojej komunikácie mi vadí.

ubezpecujem ta, ze vdaka jednemu horlivemu prispievatelovi som si precitala vsetky diskusie... to, ze nevyjadrujem pochopenie pre iste argumenty neznamena, ze utocim... aspon v mojej jednotkovej sustave tieto dva postoje nemaju rovnaky vyznam... neviem ako v tvojej... plne suhlasim s tym, ze ak su ich obchodni zastupcovia nekorektni, treba to riesit... a rozumiem tomu, ze ludia maju aj negativne skusenosti... ja nastastie nie... jasne vyjadrujem nazor, aby ludia citili aj osobnu zodpovednost... a aby boli najma rozvazni a opatrni... Takze ty vysvetlujes a ja vyjadrujem svoj nazor... takze vsetko je v poriadku... :-)
alus.tom
06.02.12,07:47
Ja som podpísala zmluvu s EC v juni, to by ani nevadilo, ale slubili ze elektrimu budeme poberat od septembra a plyn od januara. V septembri sme sa dozvedeli, že zmluva s EC bola stornovaná, tak sme platili stale u ZSE, prišiel január, prišli zálohové platby od EC ale aj plyn a aj elektrika, po dvoch dnoch prišiel šek od spp na plyn, a ZSE elektiku. Rozmýšlali sme komu zaplatit, tak sme zavolali aj do SPP, tam povedali že zmluva s EC nedosiahla, nejaku kapacitu, ze mame platit im. ZSE povedali že zmluva je stornovaná, že máme platit tam, nakoniec sme zavolali do EC, a povedali ze zmluva na elektriku je stornovaná, a plyn že im máme platit. Teraz by som chcela vediet komu platit, a kto mi dodáva plyn? A prečo mi poslali zalohové platby na elektriku ked videli ze zmluva je stornovaná??
gogol99
06.02.12,10:16
Vyžiadajte si písomné stanoviská (mailom) od dodávateľov a keď Vám obidvaja povedia, že ste ich klient, tak sa s tým obráťte na URSO, Energetickú inšpekciu a na distribútora. Nech seknú po krku toho dodávateľa, ktorý má bordel v dátach.
pavol36
07.02.12,19:43
Pre alus.tom

Skôr, ako budete žiadať písomné stanoviská, obráťťte sa na infolinku SPP. Ak im nadiktujete identifikačný kód svojho odberného miesta, obratom Vám povedia, či ste ešte ich klientmi, alebo nie. Ak ste stále ich klientmi, zistite, či EC vykonalo nejaké kroky smerujúce k zmene dodávateľa - toto takisto zistíte na SPP-distribúcia. Mohlo sa totiž stať, že distribútor zamietol aj zmenu dodávateľa plynu.
Takto budete mať jasno, komu máte platiť. Ďalší postup závisí od toho, akým spôsobom máte realizovať platby - SIPO v banke, SIPO poštová poukážka, platba na účet.
Bude totiž potrebné zrušiť platbu za plyn tomu, kto nie je Váš dodávateľ. Ak platíte SIPO cez banku, tam bude problém. Ak platíte SIPO poštovou poukážkou, tak si neoprávnenú zálohu môžete dať na pošte vyškrtnúť a napísať tomu neserióznemu akože dodávateľovi, že sa snaží dopustiť bezdôvodného obohatenia na Váš úkor. Vyškrtnutie takejto platby zo SIPO poukážka budete musieť v tom prípade osobne riešiť na pošte možno aj ďalšie mesiace, kým nedôjde k náprave.
A prečo Vám poslali zálohové platby ak vedeli, že zmluva je stornovaná? Buď omyl, alebo "biznis je biznis".
gogol99
07.02.12,21:03
Tento postup je asertívny a právne čistý. Nemám námietky.
Ak budú odberatelia postupovať podľa tohto odporúčania, tak sa dopracujú k želanému výsledku, či zisteniu, ale dodávatelia nebudú niesť žiadne následky. Preto odporúčam v každom prípade osloviť URSO, Energ.inšpekciu a distribútora, aby bol takto tlak na dodávateľov a aby sa skutočne báli dôsledkov, ak porušia práva odberateľa.
alus.tom
08.02.12,10:35
Neplatím SIPO platím prevodom z účtu, to nie je problémom. Lenže ak by som chcela stornovat zmluvu tak to bude problém, na infolinke v EC nic nevedia vzdy prepoja a hovor padne, skoda penazí.
Zita5
08.02.12,10:38
Ja som podpísala zmluvu s EC v juni, to by ani nevadilo, ale slubili ze elektrimu budeme poberat od septembra a plyn od januara. V septembri sme sa dozvedeli, že zmluva s EC bola stornovaná, tak sme platili stale u ZSE, prišiel január, prišli zálohové platby od EC ale aj plyn a aj elektrika, po dvoch dnoch prišiel šek od spp na plyn, a ZSE elektiku. Rozmýšlali sme komu zaplatit, tak sme zavolali aj do SPP, tam povedali že zmluva s EC nedosiahla, nejaku kapacitu, ze mame platit im. ZSE povedali že zmluva je stornovaná, že máme platit tam, nakoniec sme zavolali do EC, a povedali ze zmluva na elektriku je stornovaná, a plyn že im máme platit. Teraz by som chcela vediet komu platit, a kto mi dodáva plyn? A prečo mi poslali zalohové platby na elektriku ked videli ze zmluva je stornovaná??

A práve pre tento bordel nemením dodávateľov i keď nie som spokojná s cenou .Tých pár eur mi nestojí za ničenie môjho zdravia .
gogol99
08.02.12,10:46
dovolím si oponovať
tu je info, ktorý je najlacnejší a hlavne nie sú všetci dodávatelia takí ako EC
www.vyhodnaenergia.sk
pavol36
08.02.12,12:04
Pre alus.tom

Ak platíte prevodom z účtu, je to naozaj jednoduché. Ak budete mať preverené, kto je v súčasnej dobe Vašim dodávateľom energií, jednoducho nezadáte príkaz na prevod finančných prostriedkov tomu druhému dodávateľovi. A zároveň mu listom oznámite, že jeho platobný kalendár nemôžete akceptovať, pretože nie je Vašim dodávateľom.
Volanie na zákaznícku linku považujem za stratu času, a čo je horšie, najmä za plytvanie peniazmi. Operátori na zákaznickej linke EC Vám nepovedia nič, čo by ste ešte nevedeli, prípadne Vás budú dezinformovať. Keď obdržíte účet za telefón, poviete si, že za to mohol byť obed v slušnej reštaurácii.
D0min0
09.02.12,18:47
K teme liberalizacie trhu s elektrickou energiou a s tym spojena zmena dodavatela elektrickej energie mam dost blizko.

Vasu zmluvu som sice necital, no podla mna vypovedatelna urcite JE, len otazka je, za aky poplatok :)

Zmena dodavatela elektrickej energie sa nerobi zo dna na den! Nieje to vec akutna, treba si to dobre premysliet, nieco prestudovat a v zasade odporucam, ak clovek na to nema cas, nech si radsej necha dodavatela tradicneho ... v niektorych pripadoch tym usetri viac ako keby ho zmenil :)

O tejto problematike som davnejsie napisal par clankov:

http://boksansky.blog.sme.sk/

Sice to nepomoze tomu, kto uz takuto zmluvu uzatvoril, ale mozno ludom, ktori zvazuju zmenu dodavatela elektrickej energie.
pavol36
11.02.12,08:54
Najmä je podstatné to "zváženie". Je potrebné si nielen nechať vysvetľovať od podomového predajcu, čo sa väčšinou rovná tlačeniu kalerábov do hlavy, ale si aj sami iniciatívne zmluvu preštudovať (nie pod tlakom, v kľude a s časovou rezervou) a takisto si zistiť podľa možností určité referencie a skúsenosti o firme...
alus.tom
15.02.12,10:07
tak to je pravda, neviem čo tam maju za pracovníkov, ale mam to asi lepšie naštudované ako oni. no uvidíme. sice som podpísala zmluvu na 5 rokov, ale platiti mozem aj 5 rokov staremu dodavatelovi a potom zmluva zanikne, ved o par mesiacov je rok fuč, ani
lienka123
20.02.12,09:28
bohužiaľ aj také veci sa dajú robiť u nás...
lienka123
20.02.12,09:31
My sme mali ten istý problém, ale nakoniec nám poslali akceptovanie odstupenia od zmluvy po asi 5e-mailoch a 2 telefonátoch asi 9týždňov po poslaní odstúpenia od zmluvy. Takže to chce veľa trpezlivosti.
lienka123
20.02.12,09:34
Ja si myslím, že vôbec to nie je dôveryhodné, lebo dotyčný pracovník Vám povie to, čo chcete počuť, ale v zmluvných podmienkach sú písané úplne iné veci. Takže ak už chcete zmeniť odberateľa odporúčam nech Vám nechá zmluvu na preštudovanie aspoň na 1deň a nech sa vráti zajtra a rozhodnete sa... Ak s tým nesúhlasí, znamená to, že to má nejaký háčik...
gogol99
20.02.12,20:40
denny224
21.02.12,20:58
Dobrý deň,
začal som pracovať ako ten podomový predajca pre EC. Začínam predstavením (Dobrý deň moje meno je *** som z energetického centra som tu kvôli tomu, že máte možnosť platiť za energie menej, mali ste to aj avízovane na SIPO lístku minulého septembra, málo ľudí to využilo, a preto aj teraz takto chodíme po ľuďoch a spisujeme to). Moja prezentácia jasne vysvetľuje že distribúciu zabezpečuje naďalej predošlá firma, odčítavať plynomer a elektromer príde ten istý človek, hmotná sústava je stále majetkom distribučných spoločností. Zmena sa týka spoločnosti ktorá obchoduje s energiou, teda dodávateľa a to z tradičného na nového EC. Do zásuviek a sporáka pôjde naďalej úplne identický plyn a elektrina. Fakturáciu bude teda riešiť iná spoločnosť ako doteraz a vďaka tomu, že je to alternatívny dodávateľ vie poskytnúť lepšie ceny. Ďalej informujem, že zmluvu je možné kedykoľvek v priebehu nasledujúcich 14 dní stornovať. V prípade elektriny je možné dokonca kedykoľvek meniť dodávateľa bez sankcií (od 1.1.2012). Spomínam taktiež balík výhod (poistenie), ktoré však zákazníkom neponúkam lebo to podľa môjho názoru nie je výhodné. Spýtam sa aj či už zákazník reagoval na našu ponuku, prípadne na ponuku iných dodávateľov, ak reagoval mám smolu zvoním ďalej, ak nie tak na uplatnenie zľavy, že mi treba faktúrky za vyúčtovacie obdobia, zhruba im odhadnem koľko vedia ušetriť (nerátam to presne - je to ľahká matika). A potom už pokračujem s podpismi a somarinkami, zároveň odporúčam uzavrieť zmluvu na 5 rokov pretože vďaka službe Bonus plus, získava zákazník pevnú zľavu na megawatt hodinu až do výšky 2,5 eura(niečo ako vernostný bonus každý rok sa to navyšuje buď o 25 centov alebo 50). Upozorňujem tiež na to, že od nového roka nie sú súčasťou zmeny dodávateľa žiadne poplatky (minulý rok 6eur za zmluvu t.j. elektrika aj plyn 12 eur).

Moja otázka znie, sú moje praktiky nekalé, prípadne zavádzam zákazníka?

(Som normálny, čestný človek a nemám záujem klamať ľuďom kvôli pár eurám, preto by som rád vedel, či je moja preznetácia v poriadku)
gogol99
22.02.12,04:56
Vaša prezentácia nie je v poriadku.
1. Odvolávať sa na to, že na SIPO lístku bola informácia od EC a že to chodíte spisovať jasne svedčí o tom, že manipulujete s krátkodobou pamäťou zákazníka. Osoby, ktoré Vás toto naučili veľmi dobre vedia, že z prvej vety ľudia (a hlavne starší ľudia) registrujú iba informáciu SIPO a že to spisujete. Každý poslucháč a aj ja, keď som to čítala, som si spojila iba tieto dva pojmy. V podvedomí majú ľudia spojenie SIPO a jeden z hlavných dodávateľov (ZSE, SSE, VSE a SPP). Túto informáciu, ktorú ste tu uviedli hneď v prvej vete, je treba pokladať za manipuláciu.
2. Prezentovať úsporu 2,5 Euro/MWH a potom na záver spomenúť iba tak medzi rečou, že sa jedná o úsporu za 5 rokov, je opäť manipulácia.

Je vidieť, že osoby, ktoré Vás toto naučili, vedia veľmi dobre, ako manipulovať s podvedomím ľudí.

Ak to tak veľmi úprimne myslíte, ako to píšete, tak skúste toto:
Som odchodný zástupca spoločnosti Energetické centrum. Naša spoločnosť nemá nič spoločné so ZSE, SSE, VSE a SPP. Sme úplne iná spoločnosť.
Ponúkam Vám lacnejšiu dodávku elektriny, alebo plynu. Vaša domácnosť má spotrebu (napr. 1000 kWh), čiže keby ste prestúpili k nám, tak za tento rok ušetríte (napr. 3 Euro) na nákladoch za elektrinu. Vzhľadom na to, že môžete byť našim odberateľom až od 1.7., tak v skutočnosti tento rok ušetríte iba 1,5 Euro a až v decembri 202 sa dozvieme nové ceny na rok 2013. Takže až v decembri 2012 Vám budem vedieť vypočítať, koľko ušetríte v roku 2013 a či vôbec niečo ušetríte.
Ponúkam Vám podpísať zmluvu na 5 rokov, ale neviem Vám zaručiť, či aj v nasledujúcich rokoch ušetríte takúto sumu, alebo či vôbec niečo ušetríte.
Ponúkam Vám postenie, ktoré stojí 5 Eur mesačne a v skutočnosti Vám je toto poistenie na nič, pretože si tým nič nepoisťujete a iba tak z ľudí vyťahujeme peniaze.
Ponúkam Vám takú výšku záloh, akú si teraz dohodneme pri podpise zmluvy (napr 15 Euro/mesiac). V každom prípade Vám z EC príde predpis záloh aspoň o 100% vyšší, pretože EC je dlžníkom v sociálnej poisťovni, nemá peniaze a tak si tie peniaze EC bezúročne požičia od Vás formou vyšších záloh, než sa teraz dohodneme.
Ponúkam Vám Balík výhod a na to, aby ste ho získali, potrebujeme, aby ste zaplatili o jednu zálohu naviac, ktorú bude mať EC na svojom účte po celú dobu viazanosti. Ak budete mať predpis záloh napr. 15 Euro a EC Vám naozaj aj takú výšku záloh nastaví, čomu neverím, tak keby ste tú istú sumu dali do banky na termínovaný účet tak získate pri 3% ročnom úročení na konci roka úrok 0,45 Euro, čo je určite bezpečnejšia a výnosnejšia investícia. Keď budete mať tie peniaze v banke, tak nech sa čokoľvek stane s bankou, tak tie peniaze určite dostanete z banky naspäť. Ak tie isté peniaze dáte do EC formou jednej zálohy naviac, tak ak sa s EC niečo stane, tak tie peniaze už nikdy neuvidíte.

Ak ste normálny a čestný človek, tak toto všetko osloveným osobám oznámite skôr, než ich budete tlačiť do podpisu zmluvy.
Clever888
22.02.12,10:52
Vaša prezentácia nie je v poriadku.
1. Odvolávať sa na to, že na SIPO lístku bola informácia od EC a že to chodíte spisovať jasne svedčí o tom, že manipulujete s krátkodobou pamäťou zákazníka. Osoby, ktoré Vás toto naučili veľmi dobre vedia, že z prvej vety ľudia (a hlavne starší ľudia) registrujú iba informáciu SIPO a že to spisujete. Každý poslucháč a aj ja, keď som to čítala, som si spojila iba tieto dva pojmy. V podvedomí majú ľudia spojenie SIPO a jeden z hlavných dodávateľov (ZSE, SSE, VSE a SPP). Túto informáciu, ktorú ste tu uviedli hneď v prvej vete, je treba pokladať za manipuláciu.
2. Prezentovať úsporu 2,5 Euro/MWH a potom na záver spomenúť iba tak medzi rečou, že sa jedná o úsporu za 5 rokov, je opäť manipulácia.

Je vidieť, že osoby, ktoré Vás toto naučili, vedia veľmi dobre, ako manipulovať s podvedomím ľudí.

Ak to tak veľmi úprimne myslíte, ako to píšete, tak skúste toto:
Som odchodný zástupca spoločnosti Energetické centrum. Naša spoločnosť nemá nič spoločné so ZSE, SSE, VSE a SPP. Sme úplne iná spoločnosť.
Ponúkam Vám lacnejšiu dodávku elektriny, alebo plynu. Vaša domácnosť má spotrebu (napr. 1000 kWh), čiže keby ste prestúpili k nám, tak za tento rok ušetríte (napr. 3 Euro) na nákladoch za elektrinu. Vzhľadom na to, že môžete byť našim odberateľom až od 1.7., tak v skutočnosti tento rok ušetríte iba 1,5 Euro a až v decembri 202 sa dozvieme nové ceny na rok 2013. Takže až v decembri 2012 Vám budem vedieť vypočítať, koľko ušetríte v roku 2013 a či vôbec niečo ušetríte.
Ponúkam Vám podpísať zmluvu na 5 rokov, ale neviem Vám zaručiť, či aj v nasledujúcich rokoch ušetríte takúto sumu, alebo či vôbec niečo ušetríte.
Ponúkam Vám postenie, ktoré stojí 5 Eur mesačne a v skutočnosti Vám je toto poistenie na nič, pretože si tým nič nepoisťujete a iba tak z ľudí vyťahujeme peniaze.
Ponúkam Vám takú výšku záloh, akú si teraz dohodneme pri podpise zmluvy (napr 15 Euro/mesiac). V každom prípade Vám z EC príde predpis záloh aspoň o 100% vyšší, pretože EC je dlžníkom v sociálnej poisťovni, nemá peniaze a tak si tie peniaze EC bezúročne požičia od Vás formou vyšších záloh, než sa teraz dohodneme.
Ponúkam Vám Balík výhod a na to, aby ste ho získali, potrebujeme, aby ste zaplatili o jednu zálohu naviac, ktorú bude mať EC na svojom účte po celú dobu viazanosti. Ak budete mať predpis záloh napr. 15 Euro a EC Vám naozaj aj takú výšku záloh nastaví, čomu neverím, tak keby ste tú istú sumu dali do banky na termínovaný účet tak získate pri 3% ročnom úročení na konci roka úrok 0,45 Euro, čo je určite bezpečnejšia a výnosnejšia investícia. Keď budete mať tie peniaze v banke, tak nech sa čokoľvek stane s bankou, tak tie peniaze určite dostanete z banky naspäť. Ak tie isté peniaze dáte do EC formou jednej zálohy naviac, tak ak sa s EC niečo stane, tak tie peniaze už nikdy neuvidíte.

Ak ste normálny a čestný človek, tak toto všetko osloveným osobám oznámite skôr, než ich budete tlačiť do podpisu zmluvy.

Toto je uz cista zatrpknutost alebo ucelna kampan, inak to nazvat nemozem... Denny224 nezabudni povedat, ze si ich prisiel oklamat, a ze zastupujes polomafiansku firmu... a ze nech radsej zostanu nadalej u tradicneho dodavatela, ktory na nich kasle do momentu, kym mu nehrozi, ze o zakaznika pride... potom su pripraveni zakaznikov masirovat letakmi a posielat mu listy, ktore zakaznika poskodzuju v niekolkych rovinach... kedy ak podpisu zmluvu inemu dodavatelovi, pani z ich infolinky zavola a bude im tvrdit, ze mu odpoja elektrinu a novy dodavatel mu bude musiet prist namontovat elektromer ( ktory je mimochodom vo vlasnictve distributora ) a tisic inych prikladov...

ak si normalny a cestny clovek, tak si budes svoju pracu robit normalne a cestne. A to, ze im medzi dverami neurobis rozbor VOP, z teba podvodnika neurobi... na to maju zakaznici 14 dni, aby si zvazili, ci fakt chcu zmenu dodavatela absolvovat... a prosim ta, kazdeho podomoveho obchodnika, ktory sa chova v kontakte so zakaznikom nekorektne, pekne nabonzuj... lebo zrejme behaju po svete aj takyto... To, ze sa odvolas na nejaky SIPO listok, kde si regulerne zaplatili priestor na reklamu nie je ziadny zlocin. Zlocin je to, ze napr. ZSE posle zakaznikovi list k podpisu, ktorym potom nepovoli zmenu dodavatela a tri dni na to ho da odpojit... Balik vyhod nie je o mimoriadnej zalohe... to sa to uz rozoberalo v minulosti... tie baliky, co asi mozes ponukat, su baliky sluzieb - ponukali ich aj mne... v tych balikoch je poistenie zalohovych platieb a asistencia, ktore riadne zabezpecuje poistovna XY. A to, ze niekto dostane rozpis zaloh o 100% vyssi, ze moze byt chyba ludskeho faktora, ktora vznikne tym, ze niekto sa asi sekne pri natukavani zmluvy do nejakeho systemu... lebo ak by si na tomto mali podojit zakaznikov, tak tu je dnes 60 tisic zakaznikov, ktori by vypisovali, ze im dosli domov rozpisy zaloh o 100% vyssie... a mimochodom, ked spravne pozeram na aktualne VOP, tak bonus plus uz nie je v ponuke za poskytnutie mimoriadnej zalohy... asi ho vyuzilo tak 0,0nic % zakaznikov...

az podpises nejakeho zakaznika, tak mu povedz, nech sem napise, aby to nebolo len o tom, ze ste vsetci podvodnici... ale ze mate aj zakaznikov, ktori su s vasimi sluzbami spokojni... :-)
alus.tom
22.02.12,11:23
pre gogol99

Ďakujem Ti za radu, poslali sme odstupenie od zmluvy, o par dni to bude mesiac čo sa vobec nevyjadrili, len vyvolavaju ohladom zbytocností a každý melie o niečom inom, tak som volala na URSO a na další tyžden to zacneme riešit. Uvidíme čo a ako to hlavne dopadne. Bol tam, milý pán , ktorý mi poradil čo a ako.
gogol99
22.02.12,15:41
http://hnonline.sk/firmyafinancie/c1-54777550-oklamali-nas-tvrdia-tatranci
Citujem:
"Podnety už rieši Štátna energetická inšpekcia. „Evidujeme vyše sto sťažností. Žiaľ, musím povedať, že všetky prípady sa týkajú Energetického centra, hoci na Slovensku pôsobí veľa dodávateľov,“ hovorí ekonomický riaditeľ inšpekcie Maroš Průžek."

Pre Clever888:
Namiesto slov hovoria za nás skutky. Preto v prípade citácie, ktorú tu uvádzam, som zvedavý, aký bude výsledok šetrenia Energetickej inšpekcie. EC si môže do médií hovoriť čo chce. Skutky sú dôležité.
No a v prípade Tvojej snahy zľahčovať to, že EC zneužíva svojich odberateľov, iba jediný postreh: občan (aj spotrebiteľ) má také práva, aké si vybojuje. Podľa Tvojho posledného príspevku súdim, že Ti je na smiech, keď sa tu poukazuje na to, že EC pravidelne, beztrestne a opakovane porušuje práva spotrebiteľov. Pozri si zákon o energetike, §20, ods (1), písm. (b) a porovnaj to so skutkami EC.
http://www.vyhodnaenergia.sk/public/docs/656-2004_zakon_o_energetike.pdf
Anna1201
24.02.12,12:29
Nemôžeš posunuť tú radu od URSO, čo a ako ďalej? Lebo ja mám taký istý problém. Ja som tiež poslala odstúpenie pred mesiacom pre porušenie VOP zo strany EC, volala som im už viackrát, (je to strata času a peniazí) ale zatiaľ nemám od nich žiadne vyjadrenie. Neviem si rady, už stracam nervy aj chuť.
denny224
25.02.12,18:02
gogol99:
body v ktorych robim chybu:
1. aka manipulacia? avizovane to bolo... vsetko som povedal, v priebehu prezentacie niekolko krat spomeniem ze NIE SOM z VSE ani SPP ...
2. podla tejto definicie su takmer vsetky reklamy bank, mobilnych operatorov a podobne manipulacia...

za spolahlivost zakaznickeho centra ja nezodpovedam, rovnako ako za porusenie zmluvnych podmienok zo strany EC, ja zodpovedam za to aby zakaznik dostal informacie ktore mu pomozu rozhodnut sa ci ano alebo nie, nezavadzat ho, a asi hovorim dost informacii lebo velmi, velmi vela ludi hovori nie...

o5 sa odvolam na 2. bod je to proste predajna technika , povedat na zaciatku maximum a potom to v skratke vysvetlit... neklamem ani nezvadzam, manipulacia je blbe slovo, ale predsta prave o to pri predaji cohokolvek ide...

takze este raz otazka, zavadzam zakaznika, uvadzam nepravdive informacie ? lebo s tvojou "prezentaciou" by som ani slanu vodu nepredal, a bohuzial musim z dacoho zit :-)
hudyvin
25.02.12,18:37
Uf, normalne pecka :(
dobrý názov, že zufalstvo... Aj my sme im "naleteli"... A vdaka mnozstvu povinnosti a starosti, ktore sme potom riesili sme sa tomu vobec nevenovali... Az ... az do tohto týzdna, kým neprisla kolegyna s tým, že sused zmenil dodavatela (nevedela presne, ci EC, alebo ine...).. Prisiel k nej celý napálený, ze mu spolocnost slubovala lacnejsiu elektrinu aj plyn a ked si to vsak zrátal, tak v konecnom dosledku na tom riadne prerobil...
No poviem uprimne, zlakla som sa riadne a zacala studovat... Je mi jasne, ze odstupit od zmluvy s nimi uz budeme most zrejme len so sankciou (ci dvoma- aj ked sama mám s tým problém, že prečo dve sankcie - 2x 100 eur, ked zmluva je len jedna..)

No aby som sa dostala k podstate... Ja vobec neviem ako si vopred vyrátat kolko budem platit, co z toho budu ake poplatky... Dokonca sme ani nedostali rozpis platieb od EC a myslím, ze k 1.4. by táto zmena mala prebehnut...
VSE nám poslalo nejaký list so splnomocnením pre nich + dalsie tlacivo v zmysle ZRUSENIE SPOLNOMOCNENIE PRE TOHO NOVEHO VYBRANEHO DISTRIBUTORA...
tak som uplne zufala z toho... :(

To sa nenajde z tých ich 60 tis. zákazníkov nik, kto by im urobil "dobru reklamu"... ??????????????

Vobec nevieme, co by bolo teraz pre nas lepsie.. Odstupit od zmluvy teraz so sankciou, ci vydrzat ten jeden rok (lebo vraj potom je to mozne- aj ked nas nabaluchala na 3 roky...) a tak odist, ci co vlastne :(((

Poradaci, poradte prosim, resp. napiste nazor.... VDAKA
hudyvin
25.02.12,18:47
Dobrý den, mám na vás otázočku...
Ako jeden zo zástupcov, ci reprezentatnov, ci ako sa voláte, z EC... Viete mi vysvetlit to zazmluvnenie nižšej ceny ako sucasny dodavatelia energii??? Ako to, ze ludia sa potom stazuju, ze v konecnom dosledku zaplatili/ zaplatia viac??? Toto nie je podla vas zavadzanie??????
hudyvin
25.02.12,18:53
Pre denny224
Dobrý den, mám na vás otázočku...
Ako jeden zo zástupcov, ci reprezentatnov, ci ako sa voláte, z EC... Viete mi vysvetlit to zazmluvnenie nižšej ceny ako sucasny dodavatelia energii??? Ako to, ze ludia sa potom stazuju, ze v konecnom dosledku zaplatili/ zaplatia viac??? Toto nie je podla vas zavadzanie??????
denny224
25.02.12,19:34
No ak by ste mali u EC vyssiu cenu ako u tradicneho dodavatela (VSE-RWE, SPP), tak to je porusenie zmluvnych podmienok zo strany EC = mate pravo zmluvu vypovedat bez akychkolvek sankcii...
Netreba sa zlaknut "klebiet" ze zaplatite viac. Pokial mate pripoistenie, je to mozne. Ak ste zmluvu uzatvorili minuly rok tak ste mali poplatok 6 euro za ele aj za plyn, od noveho roka bez poplatkov (pre niektore domacnosti plyn+elektrina bola uspora taka mala ze 12 eur urobilo to ze to mali drahsie), od noveho roka sa zrusili aj poplatky za energeticke poradenstvo pre domacnosti, ostalo len pre podniky. V sucastnosti nevidim dovod aby to bolo drahsie. Teda u EC, inych dodavatelov nemam zmapovanych.

V kratkosti a zrozumitelne:
Pokial neplatite viac ako ste platili, nie je dovod vypovedat zmluvu. Pokial vam neprisiel cennik energii na tento rok, mozte si ho pozriet na internete, ale napriek tomu to je tusim (nie som si isty) dovod na vypovedanie zmluvy. Inak nezmyselne zaplatite 200 eur navyse. Cenniky si mozte pozriet napr. na http://vyhodnaenergia.sk/ Netreba verit vsetkym povedackam, a nepodlozenym obvineniam (ze to v konecnom dosledku preplatite), to ze je nejaka partia predajcov neferova neznamena ze su taki vsetci.

Ako spokojneho zakaznika mozem uviest moju babku, vsetko ma v poriadku, ma to lacnejsie, je rada ze usetrila par euro. U nas doma mame viazanost s dodavatelom Magna, inak by sme boli uz u EC.

Ak mate nejake dalsie konkretne otazky kludne sa pytajte, ak by som nevedel odpovedat, tak vam zistim potrebne info.

S pozdravom Denis M.
hudyvin
25.02.12,20:11
Dakujem za odpoved... Vidíte, ale bola tá vaša "kolegyna" neseriozna.. Nepovedala nám nic o 6 eurách x 2, teda 12...
A nemali by sme z EC dostat rozpis preddavkov??? Teda vravíte, že žiadne ine poplatky okrem sumy za energie, ktoré spotrebujeme- ktoré maju byt podla zmluvy nizsie ako teraz... + tých 12 eur za sprostredkovanie... To by malo byt nase kompletné vyuctovanie?
Neuctujete nejake poplatky za prenajom plynomerov a podobne nezmyselnosti????
denny224
25.02.12,21:07
Samozrejme, rozpis preddavkov by ste dostat mali, vzhladom na to ze ta zmena je k 1.4. tak asi to nepride teraz ale niekedy okolo tohoto datumu.
Ano malo by to byt vo vyuctovani vsetko.
Dodavatel nema s vasou hmotnou sustavou (plynomer, elektromer) nic spolocne, to je zalezitost distribucie, tzn. poplatok za plynomer a elektromer mate nadalej zahrnuty v cene energie ako to bolo doteraz, a dodvatel tuto ciastku je povinny riadne odvadzat distributorovi (ak by neodviedol prisiel by o licenciu).
Ziadne poplatky navyse by sa nemali objavit.
gogol99
26.02.12,03:07
Celé EC je postavené na zavádzaní odberateľov. Preto je tu aj toto vlákno a aj ďalšie vlákna.
Odberateľ sa musí vedieť brániť. Aj tak, že nepodpíše zmluvu medzi dverami. Že nepodpíše zmluvu bez toho, aby si ju najprv poriadne prečítal. Preto každý, kto podpíše zmluvu, berie plnú zodpovednosť na seba.
Sú však aj také firmy, ako EC, kde pekne mu spievajú, keď vtáčka lapajú. Odberateľ podpíše zmluvu a potom sa nestačí diviť, čo to má platiť, Vyššie zálohy, ako sa dohodli, poplatky za energetické poradenstvo, poistku, ktorá nič nepoistí.

Prečo sa to deje iba u EC? Pretože je to o tom nabrať čo najväčšie portfólio odberateľov s dlhými viazanosťami a potom celú firmu predať. Osobne očakávam, že v krátkej dobe bude EC na predaj.
gogol99
26.02.12,06:40
Niečo z iného košíka, ktorý na prvý pohľad nemá nič spoločné s EC. Pri hlbšom zamyslení sa to týka aj EC.

EC podľa Obchodných podmienok, ak vznikne spor, tak môžu byť takéto spory: "predmetom rozhodcovského konania Bratislavskému rozhodcovskému súdu, so sídlom Panenská 24, 811 03 Bratislava, zriadenému pri Capitol Legal Arbitration s.r.o., so sídlom Panenská 24, 811 03 Bratislava, IČO: 35 965 355. " Našťastie od 1.1.2012 je tam aj možnosť riešiť to cez klasický súd. Ale to až od 1.1.2012. Takže kto predávala zmluvy EC do 31.12.2011, tak ten podvádzal. Prečo?

Citujem z tohto článku
http://volby.sme.sk/c/6273581/zitnanska-prepad-preferencii-sdku-ovplyvnila-suhra-okolnosti.html
"Rozhodcovské súdy totiž často fungujú vedľa spoločností, ktoré rýchle spotrebiteľské úvery poskytujú a nie je zaručená ich nestrannosť. Spotrebiteľ sa potom neraz dostane až do situácie, keď nastúpi exekúcia a nedokáže sa brániť."
Nevšímajte si tému článku, všímajte si jednu túto vetu o rozhodcovských súdoch. Do 31.12.2011 mali možnosti kolienti EC riešiť spory a iba a výhradne cez tento rozhodcovský súd
http://www.arbitration.sk/index.php

Mám otázku hlavne na Clever888
Koľko je Clever888 ochotný/á staviť na to, že ak bude spor medzi EC a odberateľom a EC to bude riešiť cez súd, tak že súd, ktorý si EC vyberie na riešenie sporu, bude Capitol Legal Arbitration s.r.o., so sídlom Panenská 24, 811 03 Bratislava, IČO: 35 965 355???
Ja tvrdím, že zo 100 prípadov to bude EC 100 krát riešiť cez rozhodcovský súd Capitol Legal Arbitration s.r.o.
EC to bude riešiť cez súd, ktorý je s nimi jedna ruka.
Clever888
01.03.12,12:37
Celé EC je postavené na zavádzaní odberateľov. Preto je tu aj toto vlákno a aj ďalšie vlákna.
Odberateľ sa musí vedieť brániť. Aj tak, že nepodpíše zmluvu medzi dverami. Že nepodpíše zmluvu bez toho, aby si ju najprv poriadne prečítal. Preto každý, kto podpíše zmluvu, berie plnú zodpovednosť na seba.
Sú však aj také firmy, ako EC, kde pekne mu spievajú, keď vtáčka lapajú. Odberateľ podpíše zmluvu a potom sa nestačí diviť, čo to má platiť, Vyššie zálohy, ako sa dohodli, poplatky za energetické poradenstvo, poistku, ktorá nič nepoistí.

Prečo sa to deje iba u EC? Pretože je to o tom nabrať čo najväčšie portfólio odberateľov s dlhými viazanosťami a potom celú firmu predať. Osobne očakávam, že v krátkej dobe bude EC na predaj.

Gogol a na com su postavene aktualne praktiky VSE a ZSE... ked VSE ponuka 7% zlavu zakaznikom na 5 mesiacov, pricom si ich ale zaviazu na viazanost na dalsich 23 mesiacov, a ak 3 mesiace vopred neposle zakaznik pisomnu ziadost, prolonguju na dalsich 12 mesiacov... alebo ked ZSE ponuka zlavu az do 8% na obdobie 6 mesiacov, ale zaviazu zakaznika na 1 rok s tym, ze az niekde na zadnej strane letaku napisu, ze 8% dostane len odberatel s velkou spotrebou nad 20 MWH??? ostatnym davaju 0, 4 alebo 6%... a po kratkej dobe 5 alebo 6 mesiacov si pekne zvysok musi odberatel odoberat za zakladny cennik... a nahodou ak by chcel chcel ukoncit tuto "vyhodnu" zmluvu skor, tak mu napr VSE vypali 199 EUR pokutu...

toto nie je zavadzanie zakaznika?! kto toho zakaznika viac zavadza? mozes byt aspon trosku objektivny?!
Clever888
01.03.12,12:41
Niečo z iného košíka, ktorý na prvý pohľad nemá nič spoločné s EC. Pri hlbšom zamyslení sa to týka aj EC.

EC podľa Obchodných podmienok, ak vznikne spor, tak môžu byť takéto spory: "predmetom rozhodcovského konania Bratislavskému rozhodcovskému súdu, so sídlom Panenská 24, 811 03 Bratislava, zriadenému pri Capitol Legal Arbitration s.r.o., so sídlom Panenská 24, 811 03 Bratislava, IČO: 35 965 355. " Našťastie od 1.1.2012 je tam aj možnosť riešiť to cez klasický súd. Ale to až od 1.1.2012. Takže kto predávala zmluvy EC do 31.12.2011, tak ten podvádzal. Prečo?

Citujem z tohto článku
http://volby.sme.sk/c/6273581/zitnanska-prepad-preferencii-sdku-ovplyvnila-suhra-okolnosti.html
"Rozhodcovské súdy totiž často fungujú vedľa spoločností, ktoré rýchle spotrebiteľské úvery poskytujú a nie je zaručená ich nestrannosť. Spotrebiteľ sa potom neraz dostane až do situácie, keď nastúpi exekúcia a nedokáže sa brániť."
Nevšímajte si tému článku, všímajte si jednu túto vetu o rozhodcovských súdoch. Do 31.12.2011 mali možnosti kolienti EC riešiť spory a iba a výhradne cez tento rozhodcovský súd
http://www.arbitration.sk/index.php

Mám otázku hlavne na Clever888
Koľko je Clever888 ochotný/á staviť na to, že ak bude spor medzi EC a odberateľom a EC to bude riešiť cez súd, tak že súd, ktorý si EC vyberie na riešenie sporu, bude Capitol Legal Arbitration s.r.o., so sídlom Panenská 24, 811 03 Bratislava, IČO: 35 965 355???
Ja tvrdím, že zo 100 prípadov to bude EC 100 krát riešiť cez rozhodcovský súd Capitol Legal Arbitration s.r.o.
EC to bude riešiť cez súd, ktorý je s nimi jedna ruka.

A ja mam Gogol na teba tiez otazku - kolkatich zakaznikov EC zazalovalo, hoci na bezny sud, alebo napriklad na rozhodcovsky sud? kolkatim zakaznikom EC vystavilo 100 EURovu pokutu na uhradu za porusenie zmluvy vo veci zmarenia procesu zmeny dodavatela?

PS: kolko ti za tuto neutichajucu ucelnu cinnost voci EC platia? :-) jo... a samozrejme nezabudni dodat, ze som urcite z EC, ako aj kazdy, kto sa v tychto diskusiach ohladne EC nahodou zapojil nejakou nedajboze pozitivnou, alebo aspon neutralnou pripomienkou...
Clever888
01.03.12,12:49
http://hnonline.sk/firmyafinancie/c1-54777550-oklamali-nas-tvrdia-tatranci
Citujem:
"Podnety už rieši Štátna energetická inšpekcia. „Evidujeme vyše sto sťažností. Žiaľ, musím povedať, že všetky prípady sa týkajú Energetického centra, hoci na Slovensku pôsobí veľa dodávateľov,“ hovorí ekonomický riaditeľ inšpekcie Maroš Průžek."


Pre Clever888:
Namiesto slov hovoria za nás skutky. Preto v prípade citácie, ktorú tu uvádzam, som zvedavý, aký bude výsledok šetrenia Energetickej inšpekcie. EC si môže do médií hovoriť čo chce. Skutky sú dôležité.
No a v prípade Tvojej snahy zľahčovať to, že EC zneužíva svojich odberateľov, iba jediný postreh: občan (aj spotrebiteľ) má také práva, aké si vybojuje. Podľa Tvojho posledného príspevku súdim, že Ti je na smiech, keď sa tu poukazuje na to, že EC pravidelne, beztrestne a opakovane porušuje práva spotrebiteľov. Pozri si zákon o energetike, §20, ods (1), písm. (b) a porovnaj to so skutkami EC.
http://www.vyhodnaenergia.sk/public/docs/656-2004_zakon_o_energetike.pdf

Vies co, vyzvi SEI alebo URSO, nech poskytnu ofialne stanovisko o tom, ci voci EC uplatnili sankciu, ci sa dopustili zavazneho porusenia povinnosti voci zakaznikom, ci inym relevantnym stranam, ci ake staznosti vobec eviduju... ja neznevazujem to, co sa tu pise, je zrejme, ze EC nema vsetky veci korektne procesne poriesene, je zrejme, ze pre nich pracuju aj obchodnici, ktori zrejme nie su vzdy uplne korektni.. ale ved to sami priznali... nechcem znevazovat ani jednu jedinu negativnu skusenost akehokolvek zakaznika... ale 100 staznosti hovori o com? ze EC je podvodnicka firma? A co hovori ich aktualnych 60 tisic zakaznikov, ktori od nich odoberaju energie... vsetci su znasilneni, aby od EC odoberali? Bezpochyb, EC by malo zvazit ako chce veci dalej robit, lebo vdaka niektorym podomovym predajcom a nie vzdy korektnemu servisu nemaju dnes dobre meno.

Ale ak ja zlahcujem, potom ty tu robis neustalu kampan proti EC... a osobne si myslim, ze nie len v zaujme ochrany spotrebitela... iked zrejme vela z tych, co tieto diskusie navstivia s problemom, tvoje odporucania vyuzili a pomohlo im to problem s EC vyriesit... co je samozrejme prinos, ktory ja ani na sekundu nepoprieram.
bjuty smis
01.03.12,12:55
gogol99, ty si platený brigádnik zse ? alebo vse ?
Clever888
01.03.12,12:59
Dakujem za odpoved... Vidíte, ale bola tá vaša "kolegyna" neseriozna.. Nepovedala nám nic o 6 eurách x 2, teda 12...
A nemali by sme z EC dostat rozpis preddavkov??? Teda vravíte, že žiadne ine poplatky okrem sumy za energie, ktoré spotrebujeme- ktoré maju byt podla zmluvy nizsie ako teraz... + tých 12 eur za sprostredkovanie... To by malo byt nase kompletné vyuctovanie?
Neuctujete nejake poplatky za prenajom plynomerov a podobne nezmyselnosti????

nemusis mat zmluvu s tym poplatkom za energeticke poradenstvo... ani ja taku zmluvu nemam... ak by si taku mal, mas to vyznacene priamo na zmluve... a poslali by ti domov fakturu spolu so spravou o jeho poskytnuti, ako sa vravi vo VOP... ak si nezvolis rozne ine produkty, ale len samotnu dodavku ele alebo plynu, tak usetris... do 10% na kazdej komodite... ( tj ele alebo plyn ), podla toho aku zmluvu mas uzatvorenu... a ak si aj zmluvu podpisal na 3 roky, tak mas pravo od zmluvy odstupit, vzdy pri zmene cennika alebo VOP... takze v zasade ak zmenia cennik o mesiac, tak ho vyvesia na webe ( bacha, zverejnia platny cennik - co pre existujucich klientov znamena, ze pre nich zacne byt ucinny az o mesiac myslim neskor... lebo ich VOP, ktore platia aktualne hovoria, ze dodavatel je povinny ich zverejnit mesiac pred ucinnostou... ak si dobre pamatam), a ak s nim nebudes suhlasit ( ze zdrazia ), tak mozes od zmluvy odstupit...

plynomery, elektromery, distribucne poplatky ostavaju bez zmeny, totiz aj ked za ne EC alebo hociaky dodavatel zinkasuje od teba peniaze, musi ich odviest distributorovi - a ten je uzemne dany, takze v tom, kto ti robi odpocty, obnovuje vypadky ele alebo plynu sa nic nemeni..
fo1122
01.03.12,15:50
Dobrý deň,
začal som pracovať ako ten podomový predajca pre EC. Začínam predstavením (Dobrý deň moje meno je *** som z energetického centra som tu kvôli tomu, že máte možnosť platiť za energie menej, mali ste to aj avízovane na SIPO lístku minulého septembra, málo ľudí to využilo, a preto aj teraz takto chodíme po ľuďoch a spisujeme to). Moja prezentácia jasne vysvetľuje že distribúciu zabezpečuje naďalej predošlá firma, odčítavať plynomer a elektromer príde ten istý človek, hmotná sústava je stále majetkom distribučných spoločností. Zmena sa týka spoločnosti ktorá obchoduje s energiou, teda dodávateľa a to z tradičného na nového EC. Do zásuviek a sporáka pôjde naďalej úplne identický plyn a elektrina. Fakturáciu bude teda riešiť iná spoločnosť ako doteraz a vďaka tomu, že je to alternatívny dodávateľ vie poskytnúť lepšie ceny. Ďalej informujem, že zmluvu je možné kedykoľvek v priebehu nasledujúcich 14 dní stornovať. V prípade elektriny je možné dokonca kedykoľvek meniť dodávateľa bez sankcií (od 1.1.2012). Spomínam taktiež balík výhod (poistenie), ktoré však zákazníkom neponúkam lebo to podľa môjho názoru nie je výhodné. Spýtam sa aj či už zákazník reagoval na našu ponuku, prípadne na ponuku iných dodávateľov, ak reagoval mám smolu zvoním ďalej, ak nie tak na uplatnenie zľavy, že mi treba faktúrky za vyúčtovacie obdobia, zhruba im odhadnem koľko vedia ušetriť (nerátam to presne - je to ľahká matika). A potom už pokračujem s podpismi a somarinkami, zároveň odporúčam uzavrieť zmluvu na 5 rokov pretože vďaka službe Bonus plus, získava zákazník pevnú zľavu na megawatt hodinu až do výšky 2,5 eura(niečo ako vernostný bonus každý rok sa to navyšuje buď o 25 centov alebo 50). Upozorňujem tiež na to, že od nového roka nie sú súčasťou zmeny dodávateľa žiadne poplatky (minulý rok 6eur za zmluvu t.j. elektrika aj plyn 12 eur).

Moja otázka znie, sú moje praktiky nekalé, prípadne zavádzam zákazníka?

(Som normálny, čestný človek a nemám záujem klamať ľuďom kvôli pár eurám, preto by som rád vedel, či je moja preznetácia v poriadku)

Áno možno to tak robíš, ale u nás už boli dvaja pracovníci a ani jeden nekomunikoval takým štýlom ako ty... Tak neviem čím to je, že nás zavádzal tým, že môžme zmluvu uzatvoriť iba na minimálne 3roky aj keď na zmluve bola možnosť 1,2,3 a 5 rokov,
keď som otvorila dvere povedal, citujem: "Dobry den som z Vychodoslevenskych elektrarni a chcem Vam ponuknut nizsiu cenu za odber elektriny a plynu mozem Vas poziadat o poslednu fakturu alebo SIPO na elektrinu a plyn?"
Tak neviem, či každý je školený inak alebo ako... Mám viac veci, ktoré som postrehla ale nechce sa mi tu všetko vypisovať...
gogol99
01.03.12,17:19
gogol99, ty si platený brigádnik zse ? alebo vse ?

Áno a práve preto každému radím, aby zmenil dodávateľa a citujem tu web portál www.vyhodnaEnergia.sk, na ktorom sa každý dozvie, že treba od SSE, VSE a ZSE odísť čo najskôr.
Ďalšia otázka?
bjuty smis
01.03.12,18:56
áno, na tebou odporúčanom portály mi vyšlo , že pri EC by som platil o 170.-rčne menej, ako platím pri zse....tak prečo sa tu nonstop do nich navážaš ?
mna, ako zákazníka zaujíma hlavne cena a nie hysterické reakcie, ktoré tu aj ty vyvolávaš....
pavol36
01.03.12,19:10
Pre bjuty smis

Nikto netvrdí, že ZSE, SSE a VSE sú charitatívne organizácie, ktoré nezištne pomáhajú ľuďom. Aspoň ja som sa ti nič také nedočítal. Ak ty áno, nasmeruj ma prosím ťa na ten príspevok, rád si ho pozriem.

Pozri si stránku www.odstoupeni.cz - od bratov čechov. Myslím, že ti určite vyjde, že gogol spôsobuje hystériu už aj na západ od Skalice... Nemám nič proti alternatívnym dodávateľom elektriny, ale politika EC vo vzťahu k zákazníkovi je na grc a sú to pekne vychcaní hajzlíci... Ako prednedávnom Slovakia Energy. Ak vieš čítať a prečítaš si tu pár príspevkov nielen v tomto vlákne (je ich na porade asi 6), snáď ti to dôjde.

A ak teba zaujíma len cena a nič než cena, je to tvoje rozhodnutie. Ak je to naozaj tvoje rozhodnutie, úprimne ti kondolujem už vopred. Howgh.
bjuty smis
01.03.12,19:16
no palko, povedz mi teda, čo by malo byť pre mňa pri kúp el. energie
dôležitejšie ako cena ?
tú trápnu kondolenciu si nechaj pre seba...
pavol36
01.03.12,19:27
Pre bjuty smis

Napríklad full servis dostupný kedykoľvek, kdekoľvek, informácie poskytnuté promptne a zadarmo. Jedno klientske centrum v celej SR a jedna infolinka spoplatnená v cene vyššej ako medzimestský hovor nie je zrovna výhra. Ak si z Blavy, môžeš to mať v paži, ak si z Košíc, naserie to dosť ak potrebuješ riešiť nejaký problém a na maily nikto nereaguje a na infolinku sa dovoláš k operátorovi po 20 minútovej diskotéke v slúchadle a potom zistíš, že ten telefonista na klientskom centre má vo veci ešte väčší prievan ako ty, obyčajný zákazník...
A to je len jedna z vecí, ktoré by mňa určite srali... Pretože Murphy hovorí, že ak sa niečo môže pokaziť, určite sa to pokazí. A má ten ujo veru pravdu...
bjuty smis
01.03.12,19:37
Pre bjuty smis

Napríklad full servis dostupný kedykoľvek, kdekoľvek, informácie poskytnuté promptne a zadarmo. Jedno klientske centrum v celej SR a jedna infolinka spoplatnená v cene vyššej ako medzimestský hovor nie je zrovna výhra. Ak si z Blavy, môžeš to mať v paži, ak si z Košíc, naserie to dosť ak potrebuješ riešiť nejaký problém a na maily nikto nereaguje a na infolinku sa dovoláš k operátorovi po 20 minútovej diskotéke v slúchadle a potom zistíš, že ten telefonista na klientskom centre má vo veci ešte väčší prievan ako ty, obyčajný zákazník...
A to je len jedna z vecí, ktoré by mňa určite srali... Pretože Murphy hovorí, že ak sa niečo môže pokaziť, určite sa to pokazí. A má ten ujo veru pravdu...

čo je to full servis ? čo ti dá navyše " tradičný dodávatel " ???
kolko sa platí za informácie u EC ?? ked oni majú zadarmo....
aký je rozdiel medzi zázníkom z blavy a ostatnými ????
zse majú tak isto call centrum-platené hovory !!§ kde hov*o vybavíš - a to hov*o vybavíš po 8 telefonátoch po 15 minút, z toho 5 min. diskotéke.....a môžeš dať písomnú žiadosť - sťažnosť, na ktorú ti odpovedia do 30 dní...

aspoň prestaň zavádzať, alebo nepíš, ked nevieš, o čom je reč.....
pavol36
01.03.12,19:45
Pre bjuty (bambinot)

Prepáč, ó múdrosť sama, že som ti dovolil oponovať :) Povedz mi len jedno jediné - čo majú zadarmo? Volanie na infolinku? Ak áno, máš u mňa kartón Henessy. Už si tam niekedy volal? Ak nie - skús, a potom mrkni na účet na mobile. Call centrum ZSE je síce na podobnej úrovni, ako to centrum EC, ale aspoň je to bezplatná linka.
Nemám potrebu ťa zavádzať, mne je u prdele, kto je tvoj dodávateľ. ZSE ti odpíše do 30 dní. Áno, máš pravdu. Ale oni ti aspoň odpíšu, na rozdiel od EC.
A aký je rozdiel medzi zákazníkom z Blavy a odinakiaľ? No jednoduchý - ten z Blavy sadne do auta alebo na MHD a do toho klientskeho centra sa dopraví do 30 minút za vynaloženia minimálnych nákladov. Odstojí si 2-4 hodinky a možno vybaví, možno nevybaví čo chcel. A ten košičan? Prevezie 550 km vlakom, autom, ten solventnejší možno lietadlom. To všetko stojí nejaké peniažky aj čas. A potom už platí to isté, čo o blavákovi... Byeeeeee
bjuty smis
01.03.12,19:58
Pre bjuty (bambinot)

Prepáč, ó múdrosť sama, že som ti dovolil oponovať :) Povedz mi len jedno jediné - čo majú zadarmo? Volanie na infolinku? Ak áno, máš u mňa kartón Henessy. Už si tam niekedy volal? Ak nie - skús, a potom mrkni na účet na mobile. Call centrum ZSE je síce na podobnej úrovni, ako to centrum EC, ale aspoň je to bezplatná linka.
Nemám potrebu ťa zavádzať, mne je u prdele, kto je tvoj dodávateľ. ZSE ti odpíše do 30 dní. Áno, máš pravdu. Ale oni ti aspoň odpíšu, na rozdiel od EC.
A aký je rozdiel medzi zákazníkom z Blavy a odinakiaľ? No jednoduchý - ten z Blavy sadne do auta alebo na MHD a do toho klientskeho centra sa dopraví do 30 minút za vynaloženia minimálnych nákladov. Odstojí si 2-4 hodinky a možno vybaví, možno nevybaví čo chcel. A ten košičan? Prevezie 550 km vlakom, autom, ten solventnejší možno lietadlom. To všetko stojí nejaké peniažky aj čas. A potom už platí to isté, čo o blavákovi... Byeeeeee

tým pejoratívným štýlom chceš maskovať svoju totálnu neznalosť problematiky ?
nič nemajú zadarmo, ale to je tvoj argument, nie môj !! kde to ja uvádzam??? ani nevieš, čo píšeš ?
práve že TY tvrdíš, že linka zse je bezplatná, čo je obyčajná lož, môžem doložiť výpisom z mobilu...
a ten rozdiel medzi zákazníkmi, to si už naozaj zabil ( citát -rytmus)
u zse neexistuje možnosť reklamovať osobne, iba telefonicky, písomne alebo elektronicky- odpoved do 30 dní...ked ťa idú za 3 dni pre ich chybu odpojiť od el., tak velká výhra....ak sa chceš na call centre sťažovať a pýtaš si nadriadeného - nedá sa to !!! iba písomne.....30dní na vybavenie....

tak si sadni na to mhd a prestaň sa tu strapňovať....
uvedom si, že toto je porada, ktorú čítajú ludia, čo potrebujú poradiť....tie tvoje nezmysly im iste pomôžu...ty henessy...
pavol36
01.03.12,20:10
Pre bjuty

Tohoto som sa najviac obával, že odhalíš moju totálnu neznalosť problematiky. Si dobrý, si lepší, si najlepší...
Ja MHD nechodím, nikdy som nebol u ZSE, väčšinu svojho života som bol u SSE. Chápem, že si nasratý, ak ťa ZSE chcelo vypojiť, resp. vypojilo. Ak myslíš, že u EC to nie je možné - smola, mýliš sa.
Komu si tu ty svojimi príspevkami zatiaľ poradil ohľadom problémov s EC? Akú hodnotu majú tvoje príspevky? Veď ty si tu vylievaš žlč.
EC je o faktoch, o premýšľaní, o podrobnom čítaní VOP, zákona o ochrane spotrebiteľa, zákona o energetike a vykonávacích predpisoch, o trestnom zákone, o štátnej energetickej inšpekcii a o slovenskej obchodnej inšpekcii. Prepáč, nie som taký génius a osvietený ako ty, ale pár ľudí mi už poďakovalo za dobré rady a návody ohľadom EC. A pri svojich radách som sa odosobňoval od toho, či sú alternatívny dodávateľ alebo monopolný dodávateľ. To je totiž úplne jedno. V prvom rade ide vždy o človeka.

P.S.: A nenavážaj sa do gogola. Možno nie vždy súhlasím s jej tvrdeniami, ale jej snaha o pomoc ľuďom v problémoch je veľká. A nie je nekonkrétna ale správne vypichuje veci, ktoré predtým rozumne zanalyzovala a dala dokopy.
bjuty smis
01.03.12,20:26
1. navážať sa budem, do koho chcem ja , nie ty...
2. kde sa navážam do gogla ? legítímna a slušná otázka nie je navážanie...
3. zase pejoratívne oslovovanie a titulovanie namiesto argumentov....
4. hodnota mojích príspevkov nie je tvoja starosť...
5. keby si napísal to, čo v 2. polovici posledného príspevku namiesto absolúte trapnej a nemiestnej kondolencie, nemusel si sa tu strápniť....

dobrú noc, snád sa nabudúce zhodneme skorej...:)
gogol99
03.03.12,08:40
áno, na tebou odporúčanom portály mi vyšlo , že pri EC by som platil o 170.-rčne menej, ako platím pri zse....tak prečo sa tu nonstop do nich navážaš ?
mna, ako zákazníka zaujíma hlavne cena a nie hysterické reakcie, ktoré tu aj ty vyvolávaš....

Myslím, že najlepším riešením je to, že keď ušetríš 170 E ročne, tak neváhaj a zmeň dodávateľa.

Zastávam názor, že múdry sa učí z chýb druhých, hlúpy sa učí z vlastných chýb a ten komu niet pomoci, sa nepoučí nikdy.

Môj názor:
1. Ak sa to oplatí, treba zmeniť dodávateľa.
2. Kto podpíše zmluvu bez viazanosti je ten, kto sa učí z chýb druhých.
3. Dodávateľ, ktorý má veľmi veľa odberateľov s viazanosťou (napr. EC na 5 rokov), si môže dovoliť na odberateľov kašlať a zneužívať zmluvný vzťah - môžu opakovane porušovať zákon o energetike, platnú zmluvu a obchodné podmienky a odberatelia stým aj tak nič neurobia.
4. Dodávateľ, ktorý má veľmi veľa odberateľov bez viazanosti musí byť k odberateľom seriózny a čestný, inak odberatelia od neho odídu (jedinou výnimkou sú VSE, ZSE, SSE a SPP, ktorí by mali stratiť aspoň 50% odberateľov, aby sa zobudili zo sna, ktorý ešte stále snívajú).

Moje príspevky sú o tom, že nahlas hovorím o tom, čo pokladám za nesprávne. Je na čitateľoch, či s tým súhlasia, alebo im moje príspevky vadia.
alus.tom
03.03.12,13:27
No nechápem Vás, ja som podpísala zmluvu s EC, a rada by som mala lacnejšie energie, ale bohužial od juna roku 2011 sa stále nič neudialo, a ked zavolám starým dodávatelom, každý mi povie, že EC ani nedalo žiadost, na zmenu dodavatel, aj čo sa tyka plynu , aj elektriky. Tak kde je teda problém????
V pondelok budú nachystané papiere na inšpekciu a ZSE, SPP a EC, sa može tešit, dúfam že pán inšpektor urobí s vami čo najskor poriadok, mám doma 4 papiere na zálohové platby, a neviem stále komu platit, teda viem stále starému dodávatelovi.
Clever888
04.03.12,15:09
Pre bjuty (bambinot)

Prepáč, ó múdrosť sama, že som ti dovolil oponovať :) Povedz mi len jedno jediné - čo majú zadarmo? Volanie na infolinku? Ak áno, máš u mňa kartón Henessy. Už si tam niekedy volal? Ak nie - skús, a potom mrkni na účet na mobile. Call centrum ZSE je síce na podobnej úrovni, ako to centrum EC, ale aspoň je to bezplatná linka.
Nemám potrebu ťa zavádzať, mne je u prdele, kto je tvoj dodávateľ. ZSE ti odpíše do 30 dní. Áno, máš pravdu. Ale oni ti aspoň odpíšu, na rozdiel od EC.
A aký je rozdiel medzi zákazníkom z Blavy a odinakiaľ? No jednoduchý - ten z Blavy sadne do auta alebo na MHD a do toho klientskeho centra sa dopraví do 30 minút za vynaloženia minimálnych nákladov. Odstojí si 2-4 hodinky a možno vybaví, možno nevybaví čo chcel. A ten košičan? Prevezie 550 km vlakom, autom, ten solventnejší možno lietadlom. To všetko stojí nejaké peniažky aj čas. A potom už platí to isté, čo o blavákovi... Byeeeeee

ja mam pocit, ze zakaznicka linka ZSE... ako aj kazdeho ineho dodavatela je 0850kova linka ... a ta rozhodne nie je zadara... to su 50/50 linky nie? teda nie som si ista... ale myslim, ze jedina bezplatna linka je poruchova 0800vkova linka...
KoxXxo
04.03.12,17:14
0850 je za cenu miestneho hovoru.
trisestri
05.04.12,16:57
moju manzelku oklamal ich sprostretkovatel,zneuzil toho ze sme dali prejavili navratkou zaujem uzatvorit zmluvy zo zlavou na 2 roky z vse,tak zavadzal ze to je centrum slovenskych elektrarni,ale neviem ci je platna zmluva ak ju manzelka podpisala mojim menom,tu tiez ju na to naviedol ten sprostredkovatel-keby som vedel ze nezastupuje vse resp.se,tak ho poslem do certa/keby som bol doma,radim rodine nepustat takych ani na prach dveri,ale nejak si nedaju povedat/,podvodnici dobre vedia preco si davaju take nazvy ako energeticke centrum,slovenska energia a pod a potom mozu ludi klamat a namotavat-take zmluvy mali spadat pod paragraf o rozpore z dobrymi mravmi
keri5
23.05.12,18:49
Ahojte,
znova som sem zavítala po dlhšom čase a mám novú informáciu....po nekonečných telefonátoch a odoslaných listoch nám dnes prišiel šek na zaplatenie pokuty z dôvodu porušenia VOP(pozastavili sme proces zmeny dodávateľa).Chcem sa opýtať,či pokuta už niekomu prišla a či po jej zaplatení s Vami ukončili zmluvu?My máme podpísanú jednu zmluvu a to aj na elektriku aj na plyn a prišlo nám zaplatiť 100 eur a nie 200 eur ako to tu niekto písal.To je len taký dodatok:-)
Ďakujem za odpoveď...
pavol36
24.05.12,17:25
Keri, ak to máte za 100, je to iba ich dobrá vôľa, pretože ich VOP tvrdia niečo iné. Ale - aj 100 ušetrených éčiek poteší. Ale zatiaľ by som bol opatrný a nechválil deň pred večerom...
gogol99
24.05.12,17:57
Ahojte,
znova som sem zavítala po dlhšom čase a mám novú informáciu....po nekonečných telefonátoch a odoslaných listoch nám dnes prišiel šek na zaplatenie pokuty z dôvodu porušenia VOP(pozastavili sme proces zmeny dodávateľa).Chcem sa opýtať,či pokuta už niekomu prišla a či po jej zaplatení s Vami ukončili zmluvu?My máme podpísanú jednu zmluvu a to aj na elektriku aj na plyn a prišlo nám zaplatiť 100 eur a nie 200 eur ako to tu niekto písal.To je len taký dodatok:-)
Ďakujem za odpoveď...

Lacnejšie je striehnuť na nete, kedy zmenia cenník a vtedy od zmluvy odstúpiť. Tu si zadajte e-mail a oni Vám dajú echo, keď EC zmení ceny. V každom prípade teraz cena elektriny a plynu na burze klesá, takže tak skoro nebude EC meniť ceny.
zehlicka
13.06.12,10:56
Keri5 tak ako ste dopadli?
Potvora30
24.09.12,08:02
Ja mám s nimi takú skúsenosť, že kým som bola u nich, tak mi vyúčtovaciu faktúru poslali načas a v nej bol aj šek na preplatok. Keď som u nich skončila, musela som si viac ako dva mesiace pýtať vyúčtovaciu faktúru, ktorú keď mi poslali, tak šek na preplatok v nej nebol. Faktúra je splatná už dva mesiace a do dnešného dňa svoje peniaze za preplatok nemám. Stále sa vyhovárajú na vedúceho, potom napíšu, že v najbližších dňoch mi ju uhradia na účet a tak dookola. Už neviem čo mám robiť na koho sa obrátiť. Vie mi niekto poradiť? EC sa stará len o zákazníkov, ktorí sú u nich a tí, ktorí skončili, tak na nich kašlú.
jb0863
24.09.12,08:12
Ako dobre , že som s nimi nepodpísala žiadnu novú zmluvu. Aj nás otravovali a posielali nám letáčiky, zmluvy.A o telefonátoch ani nehovorím.
keri5
01.10.12,15:37
Takže som tu znova.Po zaplatení 100e pokuty sme mali pokoj pol roka.Dnes mi prišiel inkasný lístok a tam položka z EC.Volala som do EC a povedali mi,že je fajn,že som zaplatila 100e pokutu ale že zmluvu so mnou neukončia.Plyn im musím platiť pretože SPP už konečne povolilo prechod k nim.Skoro ma šľak trafil.Čiže nikto nič nespraví...Elektro odoberáme stále od ZSE.
IVEB
01.10.12,16:41
Jednoducho oni zmluvu nechcú dohodou ukončiť. Nám tiež poslali po 4 mesiacoch odpoveď na zrušenie zmluvy / asi po 4tel.urgenciách/ , že zmluva je platná na dobu ktorú sme sa zaviazali. A ďalej nič. Takže čakáme , čo sa z toho vykľuje.
gogol99
01.10.12,17:09
Podľa nového zákona o energetike sa už nikto nemusí trápiť tým, že má zmluvu na dlhú dobu viazanosti.
http://www.vyhodnaenergia.sk/public/docs/251-2012_zakon_o_energetike.pdf

Odporúčam preštudovať si tento zákon, hlavne § 17 ods. 4).
Stačí počkať si na to, kedy EC zmení ceny, alebo VOP a šup - bez udania dôvodu je možné bezodplatne zmluvu vypovedať. Aj zmluvu na veľmi dlhú viazanosť. Aj zmluvu s EC :D

Podľa príslovia Prišiel na psa mráz, je možné povedať: "Prišiel na EC mráz".
keri5
02.10.12,09:47
gogol99,ďakujem za info....budem to určite sledovať..:-)
gogol99
02.10.12,10:57
Ak môžem poradiť, tak na www.VyhodnaEnergia.sk poskytujú bezplatnú službu zasielania mailov odberateľom vždy vtedy, keď niektorý dodávateľ zmení ceny pre domácnosť. Aj plyn, aj elektrina. Veľmi dobrá služba. Odporúčam.

Takže namiesto stresu z toho, aby ste neprešvihli termín, kedy EC zavesí na web nový cenník, sa zaregistrujte a z tohto webu Vám príde mail vždy vtedy, keď ktokoľvek (aj EC) zmení cenník. Samozrejme naďalej si sledujte sami situáciu s EC, ale prečo nevyužiť ešte jeden kanál na informácie, že?
keri5
02.10.12,11:13
jééj super....toto tu hľadám na nete lebo som vedela,že niekto posiela mailom takéto informácie len som sa nevedela dopátrať,že kto.Super,super vrelá vďaka gogol99 :-)
gogol99
02.10.12,12:46
Na tom webe vždy pred koncom kalendárneho roka a ešte aj v januári nasledujúceho roka sledujú každý týždeň aktuálny vývoj s cenníkmi, pretože vždy v tomto období väčšinou dodávatelia menia cenníky. No a teraz počas krízy bude Fico tlačiť na URSO, aby osekali ceny za energie na čo najnižšiu hodnotu, takže určite budú meniť ceny všetci dodávatelia (je to vysoko pravdepodobné).

Mimo tohto obdobia sledujú cenníky cca 1x za14-21 dní.
vs111
30.10.12,10:25
Keri5, zohnali ste teda nejaký vzor výpovede kde nie je lehota do 7 dní? Potreboval by so ho.
gogol99
30.10.12,12:09
command
30.10.12,17:42
Zdravim chcem vam povedat len ako som to riesil ja. Mame dom kde ma dozivotne pravo jedna pani na nu boli napisane vsetky energie(plyn elektrina), ta sa minuly rok nechala nachytat od EC a podpisala s nimi zmluvu samozrejme na 5 rokov este minuly rok niekedy v juny. V Marci tohoto roku sme to zistili a tak sme sa chceli vymanit zo zmluvy s EC jedine co ma napadlo previest to na mamu cize vlastnicku, elektrinu aj plyn co znamena ze hned po podpisani zmluvy mame narok do 14 dni bez udania dovodu(zmluva musi byt uzavreta inak ako u nich v centrale cize mailom, postou) zmluvu zrusit tak sa aj stalo july tohoto roku. Samozrejme sme to museli dobre naplanovat kedze posta s EC vzdy 2 tyzdne meskala tak som po 5 dnoch od odoslania zmluvy do EC poslal aj zrusenie zmluvy jednoduchy napisany text nic zloziteho len ze to chcem ukoncitpodla ich platnych VOP tusim bod14 alebo tak nejako uz neviem a jasne ze bez pokuty. Cakali sme na odpoved a cakali a cakali niekolko krat som tam pisal maily samozrejme odpoved vzdy rovnaka ze vyjadrenie nam pride o par dni postou, ale kedze nic nechodilo tak som napisal na SOI co mozem robit odporucili ma na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví kde som napisal podnet zoskenoval vsetko potrebne a co sa nestalo do 4 dni sme mali doma dohodu o ukonceni zmluvy tu sme nasledne poslali samozrejme chaby pokus od EC prisiel o 4 dni kde mi poslali dalsiu dohodu o odvolani ucikov vypovede zmluvy. Samozrejme zase som to poslal vsetko na Úrad pre reguláciu sieťových odvetví. Zatial cakam na ich odpoved kedze ec sa pokusil o to aby som stiahol dohodu o zruseni dodavky kde sa vyjadrili ze tomusim poslat ze vraj kvoly ochrane pred vypnutim od elektriny a plynu co mi pripadalo skor pokus o podvod takze urad presetruje a som zvedavy na vysledok. Ale jednoznacne musim povedat ze dany urad urychlil jednanie s EC z niekolkych mesiacov na niekolko dni. Teraz uz mame doma platnu a podpisanu z oboch stran dohodu o ukonceni dodavky takze zajtra sa registrujeme u noveho dodavatela. Takze rada na zaver ak mate zmluvu na 5 rokov staci energie previest na niekoho ineho s tym ze je najomcom a hned nasledne poslat zrusenie zmluvy kedze pri uzatvarani zmluvy mate do 14 dni narok na odstupenie od zmluvy bez pokuty. Ked to budu natahovat staci napisat na hore uvedeny urad tusim maju web: http://www.urso.gov.sk/sk/udaje-o-urade a ten ich trosku posunie :)
neojahoda
06.11.12,20:46
gogol99 vdaka za tip ale neni mi jasne ked budem vedieť že sa ceny manili tak hneď nato mam vypovedať zmluvu s EC ?
gogol99
07.11.12,07:08
Podľa zákona o energetike môže odberateľ zmeniť dodávateľa z dôvodu zmeny ceny, alebo VOP. Je na rozhodnutí odberateľa, či takúto možnosť využije. Najneskôr 15 dní pred nadobudnutím účinnosti zmeny ceny, alebo zmeny VOP treba dať výpoveď. To je všetko.
ideno
07.11.12,18:47
Len či to napr. také EC aj skutočne zverejní aspoň tých 15 dní pred účinnosťou zmeny a keď aj, tak či zase nebudú hrať ich klasickú hru "na mŕtveho chrobáka" ??? Ich, zákony tohto štátu zjavne vôbec netrápia :(.
gogol99
07.11.12,22:24
Budú musieť. Ficovci tento zákon navrhli na schválenie, schválili ho, majú pod kontrolou URSO, takže pôjdu po EC.
Predpokladám, že teraz už EC bude musieť začať dodržiavať zákon. Niektoré ustanovenia zákona o energetike boli šité priamo na EC.
neojahoda
13.11.12,16:59
Gogol99 prosím ta nevezmeš si to na starosť aby si nás informoval kedy EC zmeny ceny a dal nám vedieť na tomto portály kedy treba napísať výpoveď, myslím že by si viacerým pomohol. ĎAKUJEM
gogol99
13.11.12,20:06
Mám nastavené na Výhodná Energia zasielanie mailov. Ak budem na príjme, tak OK, ale najpodstatnejšie je to, že každý by mal rozhodovať za seba. To znamená, že môžem sem dať info o tom, že EC zmenil cenník a podobne. Ale pozor na lehoty.
Hypoteticky:
EC zmení ceny. Výhodná Energia o tom pošle mail. Než ho prečítam, než sem tú info zavesím, než si ho prečítaš Ty... Je tu veľa informačných uzlov medzi tým, kedy EC zmení ceny a kedy tú info sem zavesím. Čo ak síce mail od Výhodná Energia bude poslaný každému, kto sa u nich zaregistruje, ale ja budem práve vtedy na dovolenke, alebo sa mi pokazí počítač, alebo neviem čo... Čo potom, keď tú info sem zavesím neskoro?
Preto odporúčam zaregistrovať sa u Výhodná Energia a súčasne si aj sám sleduj, raz za týždeň, kedy EC zmení ceny. Budeš to mať z dvoch zdrojov a ak budem na nete, tak prípadne dám aj ja echo, ale ak môžem poradiť, tak sa spoliehaj hlavne na seba a na to, že Ti do mailu príde info od Výhodná Energia. Na podaniei výpovede z dôvodu zmeny cenníka, či zmeny VOP je veľmi krátka doba. Stačí, aby bol môj PC vypnutý 10 dní a prešvihneš termín. Bolo by potom blbé, keby si ma vinil z toho, že si nestihol termín výpovede kvôli tomu, že info odo mňa bola neskoro.

Ďalšia vec. Kedykoľvek poskytnem akékoľvek info. Ale či podať výpoveď, kedy podať výpoveď a ako podať výpoveď, to je už na rozhodnutí každého odberateľa.

Moja rada: Zmluva bez viazanosti. Ak viazanosť, tak maximálne na 2 roky,
pedl
17.11.12,06:27
a nie je porušením VOP od ecentra, to že nepreplatili preplatok, kde v liste uviedli, že preplatok vám bude zaslaný slovenskou poštou do 15 dní?
misoft
17.11.12,11:15
Či porušením, alebo nie - to je teraz vedľajšie. Podstatné je, že tie preplatky - ako peniaze - už nie sú ich majetkom - sú majetkom klientov a oni ich neoprávnene zadržiavajú. A keďže to niekedy robia i celý rok - majú z toho neoprávnený zisk, nakoľko ich určite majú v bankách na termínovaných vkladoch a berú z nich úroky (ktoré by patrili klientom).
player85
17.11.12,11:29
ahojte vedeli by ste mi poradiť ako mam postupovať mojmu otcovi dlzi EC preplatok za elektrinu.uz je to skoro 4 mesiace po splatnosti, kde sa mame obratit??? dakujem
trisestri
17.11.12,11:30
nie je nejaky termin po ktorom by sa to dalo riesit sudne cez platobny rozkaz?/preplatky za energie a plyn/
babka - ježibabka
17.11.12,14:27
Moja rada: Zmluva bez viazanosti. Ak viazanosť, tak maximálne na 2 roky,

Ak skutočne podpíšete s nimi zmluvu, tak bacha na to. Oni si podľa seba údaje doplnia. Ako som tu písala v inej téme, manžel tiež niečo (nevedel ani čo) podpísal. Boli tam vyplnené dokopy 4 položky + jeho podpis, ich razítko bez podpisu. Na doplnenie ostatných údajov nám vzali doklady. Napísala som im dosť surové zrušenie s poukázaním na to, že zmluvu považujem za podvodný zdrap papiera a na akceptovaní, ktoré nám poslali je súhlas s odstúpením od zmluvy s dobou viazanosti 5 rokov. A vidím, že niektorým nechali aspoň VOP, prípadne prejednali ceny, čo sa u nás nekonalo, agent nemal čas.
Luanna
17.11.12,18:53
ahojte vedeli by ste mi poradiť ako mam postupovať mojmu otcovi dlzi EC preplatok za elektrinu.uz je to skoro 4 mesiace po splatnosti, kde sa mame obratit??? dakujem

...tak toto zaujíma aj mňa...preplatok /vyúčtovacia faktúra/ mala splatnosť 27.9.2012 a nič. Na email neodpovedali a na infolinke mi oznámili, že "je v podateľni" :eek:
misoft
17.11.12,22:14
...tak toto zaujíma aj mňa...preplatok /vyúčtovacia faktúra/ mala splatnosť 27.9.2012 a nič. Na email neodpovedali a na infolinke mi oznámili, že "je v podateľni"
Poslať im "srdečný" e-mail:
Vážení, nakoľko ste mi do dnešného dňa nevyplatili preplatok, začínam Vám dňom splatnosti započítavať poplatok z omeškania vo výške 0,5% zo sumy preplatku za každý deň omeškania až do doby splatenia.
Ďalej Vás upozorňujem, že pokiaľ môj preplatok mi nebude do XXXXX pripísaný na účet, budem si ho vymáhať súdnou cestou a to i formou exekúcie a odstavením všetkých Vašich účtov.
Bla....bla....bla....

Asi tak - nejaké BU-BU-BU na nich.
Ale potom už nie BU-BU-BU, ale rovno ranu - platobný príkaz a exekútora. Neviem, ako sa bude EC tváriť, až odrazu sa im tam "nahrnie" cca x stovák exekúcií a ich účty budú zmrazené.
misoft
18.11.12,08:55
A zmluvu potom použiť na súde ako dôkaz proti nim - porušenie zmluvných podmienok, neoprávnené obohatenie.
neojahoda
25.11.12,19:21
už vie niekto čí sa menili ceny u EC?
gogol99
25.11.12,22:10
Ako prví vytiahnu ceny veľkí (SSE, ZSE, VSE a SPP). Ostatní súčasne s nimi, ale ako tomu bolo po minulé roky, tak až po veľkých, aby na poslednú chvíľu prispôsobili ceny veľkým a podliezli ich. Takže až od 01.12. treba začať byť v strehu.
Ferdosondo
26.11.12,04:21
Ako prví vytiahnu ceny veľkí (SSE, ZSE, VSE a SPP). Ostatní súčasne s nimi, ale ako tomu bolo po minulé roky, tak až po veľkých, aby na poslednú chvíľu prispôsobili ceny veľkým a podliezli ich. Takže až od 01.12. treba začať byť v strehu.
"Veľkí" zverejňujú ceny po 1.1.
gogol99
26.11.12,12:32
Zo zákona majú povinnosť všetci dodávatelia pre domácnosti zverejniť ceny 30 dní pred nadobudnutím ich platnosti. Ak chce dodávateľ, aby ceny platili od 01.01., tak ich musí zverejniť k 01.12. Veľkí to dodržujú, malí na to často kašlú.
Treba rozlišovať medzi
- platnosťou nových cien (napr. od 01.01.)
- zverejnením nových cien (30 dní pred ich platnosťou)
bjuty smis
27.11.12,17:17
už došliel cenník od magnea ..
Donitka
27.11.12,22:05
Zo zákona majú povinnosť všetci dodávatelia pre domácnosti zverejniť ceny 30 dní pred nadobudnutím ich platnosti. Ak chce dodávateľ, aby ceny platili od 01.01., tak ich musí zverejniť k 01.12. Veľkí to dodržujú, malí na to často kašlú.
Treba rozlišovať medzi
- platnosťou nových cien (napr. od 01.01.)
- zverejnením nových cien (30 dní pred ich platnosťou)
ideno
27.11.12,22:22
od akého managera???
Donitka
28.11.12,08:27
Pre gogol,ak by mi vedel poradit:-))Taktiez mame zmluvy aj elektrinu aj plyn.Konkretne elektrika nema v zmluve dobu viazanosti,tak sme podali 2 mesacnu vypovednu lehotu,ktoru nam zamietli s dovodu ze zmluva je viazana na dobu 5 roky.Po vypisani kopec e-mailov pre e-centrum a telefonatov nam nakoniec pisomne potvrdily ze sa stala chyba ze do zmluvy ktoru maju oni,zrejme obch.zastupca dociarkol dobu viazanosti.Do 5.12.2012 im mame preposlat dva krat dva dokumenty ktore nam preposlali,ktore mame podpisat a zaslat im na uvedenu adresu.Konkretne citujem jedno tlacivo ktore my od vcera nejde absolutne do hlavy,budem citovat tak ako to je napisane,zaroven by som Vas poprosila o Vase komentare co si mam o tom mysliet nakolko cim viac to citam mi to pride ze tu vypovednu lehotu nam chcu zrusit a my to mame podpisat,ak som to spravne pochopila.Takze citujem list:

Dohoda o odvolani ucinkou vypovednej zmluvy o zdruzenych sluzbach dodavky elektriny a plynu sa dohodli na uzavreti tejto dohody o odvolani ucinkou vypovednej zmluvy,dalej len dohoda,za nasledujucich podmienok:
1.predmet dohody
Zmluvne strany uzavreli medzi sebou zmluvu o zdr.sluzbach dodavky elek.,a plynu zo dna 21.6.2011.c.zmluvy....,.

2.Zakaznik vypovedal zmluvu pis.vypovedou dorucenou dodavatelovi 12.10.2012,dalej len vypoved,cim mala zmluva o dodavke elektriny skoncit ku dnu uplynutia vyp.lehoty alebo k inemu dnu v zmysle zmluvy alebo vseob.zaväznych pravnych predpisov.

3.Zakaznik tymto v celom rozsahu odvolava vypoved a ucinky s nej vyplivajuce s cim dodavatel vyjadruje svoj bezpodmienecny suhlas.Zmluvne strany sa tak vzajomne dohodli ze ku dnu ucinnosti tejto dohody sa vypoved zrusuje a zanikaju jej ucinky najmä(avsak nie vylucne),neplinie dalej vypovedna doba a zmluva na zaklade vypovede nezanikne.Zmluvne strany pre vylucenie pochybnosti vyhlasuju ze zmluva bude v nezmenenej podobe trvat dalej aj po uplynuti doposial plynucej vyp.lehoty ktory zacina plynut na zaklade dorucenej vypovede.

Teda a toto mame akoze podpisat,mne sa to akoze cele nezda,tak Vas poprosim o radu.Nakolko my by sme sa ich radi zbavily a tato dohoda mi pride ako zrusenie nasej vypovede ak sm to spravne pochopila???
babka - ježibabka
28.11.12,09:04
Neviem či v EC nevie ľavá ruka o tom, čo robí pravá ruka (žeby jeden zmluvu zrušil a druhý pokračoval v ďalších krokoch, na ktoré sú zvyknutí?) alebo čo sa vlastne zasa deje, lebo plynári žiadajú o zaslanie akceptovania zrušenej zmluvy. Teraz som kópiu práve poslala majlom. Už som z nich asi na rozum.
trisestri
28.11.12,09:26
Pre gogol,ak by mi vedel poradit:-))Taktiez mame zmluvy aj elektrinu aj plyn.Konkretne elektrika nema v zmluve dobu viazanosti,tak sme podali 2 mesacnu vypovednu lehotu,ktoru nam zamietli s dovodu ze zmluva je viazana na dobu 5 roky.Po vypisani kopec e-mailov pre e-centrum a telefonatov nam nakoniec pisomne potvrdily ze sa stala chyba ze do zmluvy ktoru maju oni,zrejme obch.zastupca dociarkol dobu viazanosti.Do 5.12.2012 im mame preposlat dva krat dva dokumenty ktore nam preposlali,ktore mame podpisat a zaslat im na uvedenu adresu.Konkretne citujem jedno tlacivo ktore my od vcera nejde absolutne do hlavy,budem citovat tak ako to je napisane,zaroven by som Vas poprosila o Vase komentare co si mam o tom mysliet nakolko cim viac to citam mi to pride ze tu vypovednu lehotu nam chcu zrusit a my to mame podpisat,ak som to spravne pochopila.Takze citujem list:Dohoda o odvolani ucinkou vypovednej zmluvy o zdruzenych sluzbach dodavky elektriny a plynu sa dohodli na uzavreti tejto dohody o odvolani ucinkou vypovednej zmluvy,dalej len dohoda,za nasledujucich podmienok:1.predmet dohodyZmluvne strany uzavreli medzi sebou zmluvu o zdr.sluzbach dodavky elek.,a plynu zo dna 21.6.2011.c.zmluvy....,.2.Zakaznik vypovedal zmluvu pis.vypovedou dorucenou dodavatelovi 12.10.2012,dalej len vypoved,cim mala zmluva o dodavke elektriny skoncit ku dnu uplynutia vyp.lehoty alebo k inemu dnu v zmysle zmluvy alebo vseob.zaväznych pravnych predpisov.3.Zakaznik tymto v celom rozsahu odvolava vypoved a ucinky s nej vyplivajuce s cim dodavatel vyjadruje svoj bezpodmienecny suhlas.Zmluvne strany sa tak vzajomne dohodli ze ku dnu ucinnosti tejto dohody sa vypoved zrusuje a zanikaju jej ucinky najmä(avsak nie vylucne),neplinie dalej vypovedna doba a zmluva na zaklade vypovede nezanikne.Zmluvne strany pre vylucenie pochybnosti vyhlasuju ze zmluva bude v nezmenenej podobe trvat dalej aj po uplynuti doposial plynucej vyp.lehoty ktory zacina plynut na zaklade dorucenej vypovede.Teda a toto mame akoze podpisat,mne sa to akoze cele nezda,tak Vas poprosim o radu.Nakolko my by sme sa ich radi zbavily a tato dohoda mi pride ako zrusenie nasej vypovede ak sm to spravne pochopila???mne s toho vychadza ze chcu aby zmluvny vztah dalej pokracoval a ked im toto podpises,tak im trvanie zmluvneho vztahu potvrdis,ja by som toto nepodpisal a trval by som na vypovedi zmluvneho vztahu.A presne tak je to zrusenie vasej vypovede,takze ak sa ich chces zbavit,nepodpisuj a napis ze trvas na vypovedani zmluvy.
trisestri
28.11.12,09:28
Neviem či v EC nevie ľavá ruka o tom, čo robí pravá ruka (žeby jeden zmluvu zrušil a druhý pokračoval v ďalších krokoch, na ktoré sú zvyknutí?) alebo čo sa vlastne zasa deje, lebo plynári žiadajú o zaslanie akceptovania zrušenej zmluvy. Teraz som kópiu práve poslala majlom. Už som z nich asi na rozum.prave ze oni dobre vedia co robia,lebo vzdy je to tak aby si udrzali zakaznika za kazdu cenu.skor sa clovek dostane z ,,pekla,, ako od nich.
gogol99
28.11.12,10:06
1. Nepoznám celú korešpondenciu s EC, preto sa mi takto na diaľku veľmi ťažko vyjadruje názor, ktorý je relevantný a korešponduje s už realizovanou korešpondenciou.
2. V období, kedy ste podali výpoveď je istá komunikácia medzi Vami a EC o tom, či máte zmluvu bez viazanosti, alebo s 5 ročnou viazanosťou. Ak EC vybojuje, že máte 5 ročnú viazanosť, tak budete platiť poplatok za predčasné ukončenie zmluvy. Tento poplatok má EC vo VOP.
3. Upozorňujem na to, že podľa nového zákona o energetike máte právo zrušiť zmluvu bez udania dôvodu pri zmene ceny, alebo VOP (u Vášho dodávateľa), ak to stihnete najneskôr 15 dní pred platnosťou nového cenníka, alebo VOP. Ak sa teraz s nimi naťahujete o už podanej výpovedi, tak sa vystavujete tomu, že nestihnete zrušiť zmluvu podľa nového zákona o energetike.
http://www.vyhodnaenergia.sk/odkaz/64/odstupenie-od-zmluvy--vypoved-zmluvy--splnomocnenie--nova-zmluva-o-zdruzenej-dodavke-elektriny--plynu

4. Táto situácia sa dá riešiť niekoľkými spôsobmi. Jedným z nich je naťahovať sa s EC donekonečna, akú že to vlastne máte zmluvu (viazanosť áno, alebo nie?). Iným, z možných riešení je to, že odberateľ hneď teraz mailom, faxom, listom jednostranne odstúpi od výpovede čo najskôr, aby to stihol do konca tohoto mesiaca. Následne na to, bude odberateľ "dúfať", že EC zmení k 01.01.2013 ceny, alebo VOP a ak sa tak stane, tak odberateľ podá výpoveď zmluvy podľa nového zákona o energetike. Musím však upozorniť na riziko, že EC nezmení ceny EE a ZP a ani nezmení VOP. Potom ste naďalej v zmluvnom vzťahu s EC.

5. Rada: Myslím si, že trvanie na výpovedi je za súčasnej situácie asi jediná istota - ak ste presvedčená o tom, že máte zmluvu na dobu neurčitú. Ak EC medzi časom zmení ceny, alebo VOP, tak vtedy môžete podať výpoveď z titulu zmeny ceny/VOP a súčasne odvolať výpoveď s 2mes. výp.lehotou. Pozor však na to, aby sa Vám nestalo to, že nebudete mať dohodnutého nového dodávateľa. Preto svoj postup koordinujete aj s novým dodávateľom, aby sa nestalo, že EC bude akceptovať Vaše zrušenie zmluvy, ale už nestihnete podpis zmluvy s novým dodávateľom.
Donitka
28.11.12,10:28
To veru ze nevedia co robi prava a lava ruka,lebo ten cely system je totalne postaveny na hlavu.A ja totalne nechapem co je to vlastne to odvolanie ucinkou vyp.zmluvy,myslim ze vyssie o tom pisal command 30.10.12, 18:42,teraz ci to podpisat alebo nepodpisat,co to vlastne znaci ak to podpiseme,ale to cele sa mi nezda:-(((
Donitka
28.11.12,10:36
pre gogol:-)V liste nam potvrdily ze urobily chybu a ze zmluva je na dobu neurcitu,su tam dva tlaciva jedno o zrusenie zmluvy,a to druhe o tej dohode odvolani ucinkou vyp.zmluvy,ze to treba podpisat a zaslat na ich adresu do 5.12.12,.Akoze to cele sa mi zda na hlavu lebo my sme ziadali o vypovednu lehotu s coho sme vychadzali aj s VOP,nie o zrusenie,alebo o odvolani ucinkov vyp.lehoty,hm ale ako vidim je to ich dalsi tah na nas..prislusne dokumenty sem mozem aj prilepit v ramci obrazku,len si musim pockat na sken,aby sme mali blizsie k danej veci o co sa jedna
babka - ježibabka
28.11.12,13:07
prave ze oni dobre vedia co robia,lebo vzdy je to tak aby si udrzali zakaznika za kazdu cenu.skor sa clovek dostane z ,,pekla,, ako od nich.
Práve že ešte sme neboli ich zákazníci. Zmluvu dal ich agent podpísať manželovi podvodom, obsahovala vyplnené iba 4 kolonky, na doplnenie ostatného si vzal naše doklady (dnes ich znova pýtam už asi po 4 krát späť) a hneď v ten večer som žiadala majlom a o 2 dni doporučeným listom s prílohami fotokópia zmluvy a môjho majlu a potom ešte raz zrušenie zmluvy, čo aj akceptovali, tak neviem čo zas vymýšľajú. Už ma fakt štvú.
Donitka
28.11.12,13:13
Práve že ešte sme neboli ich zákazníci. Zmluvu dal ich agent podpísať manželovi podvodom, obsahovala vyplnené iba 4 kolonky, na doplnenie ostatného si vzal naše doklady (dnes ich znova pýtam už asi po 4 krát späť) a hneď v ten večer som žiadala majlom a o 2 dni doporučeným listom s prílohami fotokópia zmluvy a môjho majlu a potom ešte raz zrušenie zmluvy, čo aj akceptovali, tak neviem čo zas vymýšľajú. Už ma fakt štvú.

Toto je nekonecny pribeh...
gogol99
28.11.12,15:26
Každý máme právnu subjektivitu. To znamená, že si sami zodpovedáme za to, čo podpíšeme v strese, pod tlakom, či z ľahostajnosti neprečítať si, čo vlastne podpisujem. Musím oponovať v tom, že
- keby Váš manžel nepodpisoval nevyplnenú zmluvu, tak podomoví predajcovia nemajú šancu,
- keby Váš manžel nepodpisoval niečo, čo si neprečítal, tak podomoví predajcovia nemajú šancu,
- keby Váš manžel nedával niekomu cudziemu doklady, tak nemáte teraz starosti.

Pri všetkej úcte - ak 6-ročné dieťa urobí to, čo urobil Váš manžel, tak sa zhodneme na tom, že hyeny zneužili bezbranné dieťa. Váš manžel ale nie je 6-ročné dieťa...
babka - ježibabka
28.11.12,16:05
Gogol, hoci manžel nie je 6 ročné dieťa, ale je po viacerých mozgových príhodách a na prvý pohľad je na ňom vidieť, že je ofúknutý a dá si agent podpísať účasť u nás pre zamestnávateľa asi podvod je. Ináč všetko aj na pošte, obecnom úrade a u lekárov podpisujem zaňho ja.
gogol99
28.11.12,17:30
Ospravedlňujem sa.
Ak je skutočnosť takáto, tak súhlasím s názorom, že podomoví obchodníci konali neeticky.
babka - ježibabka
30.11.12,10:18
V pohode. Keby sa mi to nestalo osobne, tak by som tomu, že agenti niektorých firiem môžu takto zavádzať neverila.
babka - ježibabka
30.11.12,10:26
Zabudla som. Aj meno agenta bolo falošné, ale už syn kúpil a namontoval k bráne kameru. Nie je to sranda, ale čo už. Jedna skúsenosť mi stačí.
Luanna
02.12.12,11:54
Dobrý deň...ešte k EC...preplatok doteraz neprišiel, na telefonáty nereagujú. Dá sa použiť neoprávnené zadržiavanie preplatku ako dôvod pre výpoveď? Vďaka.
gogol99
02.12.12,23:44
Preštudujte si VOP. Ak je tam taká možnosť, tak áno. Ak tam nie je taká možnosť, tak potom podľa Občianskeho zákonníka.
Luanna
27.12.12,14:39
Prepáčte, čo je to VOP:)

Vďaka
Oliwa
27.12.12,14:49
Prepáčte, čo je to VOP:)

Vďaka
VOP = všeobecné obchodné podmienky.
To sú tie hárky A4, spravidla niekoľkostranové a tlačené drobným typom písma, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou zmluvy - pri úveroch, vkladoch, pôžičkách, poistných zmluvách, dôchodkových pilieroch... - a ktoré žiaľ, málokto číta...
A pritom sú v nich tie najdôležitejšie veci - odstúpenie od zmluvy, výpovede, výpovedné lehoty, sankcie, plnenie, splatnosti, ...
Luanna
27.12.12,17:44
VOP = všeobecné obchodné podmienky.
To sú tie hárky A4, spravidla niekoľkostranové a tlačené drobným typom písma, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou zmluvy - pri úveroch, vkladoch, pôžičkách, poistných zmluvách, dôchodkových pilieroch... - a ktoré žiaľ, málokto číta...
A pritom sú v nich tie najdôležitejšie veci - odstúpenie od zmluvy, výpovede, výpovedné lehoty, sankcie, plnenie, splatnosti, ...

...och , ďakujem, Oliwa...
Okrem nevyplateného preplatku od EC za elektrinu /355 eur/ so splatnosťou 27.9.2012 pribudol ešte preplatok za plyn /422 eur/ so splatnosťou 13.11.2012 a stále nič. Pracujem v zahraničí a dajako to nestíham dosledovať :confused:
neojahoda
10.01.13,13:19
Luanna ten istý problem som mal ja nevyplacali a to som mal preplatky 291€ , 169€ , 40€ na každy jeden preplatok som volal a volal a volal na 0850000888 až im bolo trápne sa zo mnou rozprávať že volám o preplatok tie dva preplatky som dostal do konca roka 2012 a na 40€ som už vyvolával akurát dnes tak mi povedali že to pošlú, dávam im max 3 týždne, ale inač sú lajdáci.
Luanna
23.03.13,12:21
S radosťou oznamujem, že po Vašich radách a "výhražnom" liste mi konečne z EC po pol roku na účet prišiel preplatok takmer 800 eur...vzápätí list s ospravedlnením a prísľub vyplatenia úrokov z omeškania...všetkým Vám ďakujem :)
gogol99
24.03.13,18:46
:)
fo1122
25.03.13,12:51
Luanna blahoželám k úspešnému koncu.
Rada pre ostatných nevzdávajte sa ste v práve. Chce to veľa síl a behačiek, ale určite docielite pozitívny výsledok. Nepodporujme takéto firmy u nás, keď ich štát nedokáže podchytiť. Nám tiež zrušili zmluvu a vyplatili to čo mali. Nenechajte to iba tak.
marfuška11
18.05.13,17:04
Dopredu sa ospravedlňujem,ak už táto otázka zaznela,už hodinu to tu prezerám a nenašla som:)
V marci bol rok,čo od EC odoberáme plyn a ani po viacnásobných telefonátoch neposlali vyúčtovanie.Aj za preplatok za elektrinu sme to museli riešiť upomienkou-úspešne(-až na úroky,ale to som si neoverila VOP,či máme nárok).Ale keďže nemáme ani vyúčtovanie nemáme na základe čoho riešiť podobnou cestou.Chcem sa spýtať,či nedoručenie vyúčtovania,môže byť dôvodom na odstúpe od zmluvy(alebo zrušenie zmluvy).Ďakujem
trisestri
18.05.13,19:35
Dopredu sa ospravedlňujem,ak už táto otázka zaznela,už hodinu to tu prezerám a nenašla som:)
V marci bol rok,čo od EC odoberáme plyn a ani po viacnásobných telefonátoch neposlali vyúčtovanie.Aj za preplatok za elektrinu sme to museli riešiť upomienkou-úspešne(-až na úroky,ale to som si neoverila VOP,či máme nárok).Ale keďže nemáme ani vyúčtovanie nemáme na základe čoho riešiť podobnou cestou.Chcem sa spýtať,či nedoručenie vyúčtovania,môže byť dôvodom na odstúpe od zmluvy(alebo zrušenie zmluvy).Ďakujem

my tiez ukoncili zmluvu k 1 marcu 2013 a doteraz aj napriek slubom nemame vyuctovanie
marfuška11
19.05.13,18:18
a na základe čoho ste ukončili zmluvu?
KoxXxo
20.05.13,07:08
bea
20.05.13,07:28
Len dúfajme, že to už bude inak. Lebo toto je inzercia....
command
21.05.13,09:26
Ja len k tomu vyuctovaniu: na to je zakon - § 17 ods. 12 zákona č. 251/2012 Z. z. o energetike a o zmene a doplnení niektorých zákonov je ako pôvodný dodávateľ povinný doručiť konečné vyúčtovanie platieb za dodávku elektriny a plynu najneskôr do štyroch týždňov po vykonaní zmeny. Takže pre tých čo s nimi už ukončili zmluvu tak im treba napisať napr aj mail samozrejme odozva od nich cca 1-2 tyždne a potom ked nepomoze napisať sťažnosť na URSO. Osobne prave dnes posielam sťažnosť na URSO v poradi už asi desiatu a vždy keĎ to šlo cez URSO tak do 2 týždňov bolo po probleme.
trisestri
21.05.13,10:35
urso to už rieši 2 mesiace,vybavuju len toho koho sa im zachce vybavit,alebo zaleží asi na konkretných referentoch,aký postoj k tomu zaujmu,nuž ked si EC kúpilo media prečo nie aj podaktorých referentov URSO.-nenadormo napriek mnohým porušeniam zákona a hrubým,dostali iba 10 % pokuty.
command
23.05.13,17:47
Mne URSO vzdy do cca 2 tyzdnov som mal vzdy vsetko vybavene a vybavovali ma viaceri referenti. Ono odpoved zalezi aj od toho kedy im daju odpoved nemozu predsa napisat tebe ked im neprisla z EC odpoved na danu otazku.
IVEB
19.06.14,11:24
1.10.2013 prevzala spoločnosť Energetické centrum Slovakia Energy.Nakoľko u nás nedošlo k zmene pôvodných dodávateľov / SPP a VSE/ a ani nám EC zmluvu nezrušili ,nikdy nám neposlali faktúru a ani od nás nepožadovali žiadne platby . Pri pokuse o ukončenie zmluvy nám písomne oznámili , že zmluva naďalej trvá / ani pokuta nič nám neprišlo/ a teraz nám končí 3 -ročná lehota od podpísania Zmluvy s EC , potrebovala by som poradiť , či mám zaslať ukončenie zmluvy už Slovakia Energy / aby nedošlo k automatickému predlženiu zmluvy na ďalšie roky/, alebo sa im radšej ani nepripomínať ? Čo myslíte ?
IVEB
27.06.14,05:42
Nikto mi nepomôže?