Zoly1980
07.11.12,09:37
Dobrý deň, ahojte všetci!

Mám hrubú stavbu dokončenú a rád by som zistil, aké sú ďalšie postupy a hlavne akých chýb sa vyvarovať. Mám na mysli:napríklad okná. Pred ich namontovaním treba stirodur či nie? ak áno prečo? ak nie prosím vysvetlite mi prečo nie? Ja sám som bohužial veľmi ďaleko od takýchto vecí, som teda odkázaný na radu múdrejších. A hlavne akých chýb sa vyvarovať? Ako zabrániť ukradnutiu okien? atď...

Ďakujem veľmi pekne za rady
TomasHC
07.11.12,12:34
marleau
07.11.12,12:47
V tomto prípade je najlepšie zveriť stavbu niekomu,komu veríme,nech sa sťaby dozor postará o to,aby všetky práce boli v tom poradí a kvalite,ako majú.Ak zavoláte oknárov,tí si urobia robotu,fasádnikov,tí si urobia robotu,omietkárov,tí si urobia robotu a potom zistíte plno nedostatkov len pre to,že to nebolo zosúladené.
alltracboy
07.11.12,13:32
a potom sa zobudi, lebo najst ludi co si dobre spravia svoju robotu je dost problem. Ale pre cloveka ktory o stavbe prd vie mozu byt aj podpriemerne partie uplne v pohode.
kezeso
12.11.12,14:07
Doporučím ti, nájdi si dvoch murárov, ktorí ti postavia celý dom. Hlavne tomu rozumejú. U nás je takých partií viac. Nájdeš ich aj na bazos.sk Ak budeš stavať sám, to ako by si si plomboval zuby a nie si zubár.
Zoly1980
13.11.12,06:53
Som z okresu DS, pozná niekto odtial šikovných "value for money" elektrikárov?
gardenia
13.11.12,12:19
www.akosatorobi.sk
day
14.11.12,17:20
oondrejj
16.12.12,18:16
pokračovať tým čo ti prave bude vyhovovať. Samozrejme s rozumom. Nie že začneš ťahať omietky a potom budeš robiť elektriku kúrenie vodu a podobné veci. Alebo použí jeden z návodou ako ti tu kolehovia odporúčajú. Ja osobne ak sa tomu nerozumiem by som si asi najal niekoho na tú robotu predsa len radšej to urobiť poriadne s niekým kto to vie.