Zavrieť

Porady

Osvedčené veci, postupy, nápady a materiály pri stavbe

admin
Už máme tému, kde sa zdieľajú chyby ktoré sme pri stavbe spravili.
Chcem však založiť tému, kde sa nám veci, nápady alebo postupy pri stavbe osvedčili a radi by sme ich odporučili ďalej.

Opäť začnem so sebou.
Dve umývadlá do kúpeľni.

Po skúsenostiach z nášho domu som si aj dal do kúpeľni dve umývadlá.
Prečo?
Do kúpeľni sa najčastejšie chodí ráno po zobudení, večer pred spaním, alebo pred odchodom niekam.
Tieto situácie nastávajú často súčasne s ostatnými členmi rodiny, takže je super ak Vám niekto nemusí klopať na dvere alebo dýchať za chrbtom že potrebuje ísť k umývadlu aj on.
Ak ste z domu zvyknutý na jedno umývadlo, možno si poviete že to je zbytočnosť. To isté tvrdila aj moja drahá, dnes má však už iný názor a vyslúžil som si za tento neústupok aj pochvalu .

---------------------------
//////////////////////////////////////////////////////////////////////
Táto téma je o osvedčených veciach, ak nám chcete napísať chyby, ktorých by ste sa už dnes vyvarovali, prosím napíšte ich do tejto témy:
http://www.porada.sk/t77335-chyby-kt...vyvaroval.html

Ešte pripomínam, že táto téma slúži na zhromaždenie Vašich postrehov a odporúčaní, teda neslúži na diskusiu či s niekoho nápadom súhlasíte či nesúhlasíte. Ak Vám to nedá a chcete sa vyjadriť založte novú tému s odkazom na daný príspevok.
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Odporúčam centrálny vysavač, rozdiel nie je už taký, najmä ak si chcete kúpiť dobrý a kvalitný, ale rozdiely sú veľké- okrem zásuvky a hadice, nič nepotrebujete, o výhodách ak máte nejaké tie schody v rámci domu to asi ani hovoriť netreba- pohoda, zvládne aj dieťa. Nepletie sa vám kábel popod nohy, nevíri sa prach !! v rukách máte iba hadicu .
A nebojte sa ani v starších domoch- nie je s tým problém, aj my sme si ho dali namontovať asi týždeň pred Vianocami r. 2006. A keď si zároveň dáte jednu zásuvku aj do garáže- budete naozaj tiež veľmi spokojní.
Vysavaču nekupujete vrecká- nádobu vyprázdňujete do kuky cca raz za mesiac- záleží aká je veľká od množstva nečistôt.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
rybanka rybanka

rybanka je offline (nepripojený) rybanka

Chyby a rady, ja by som to spojila do jedného.
Richard, ty sa nudíš? Toľko tém na jedno kopyto.
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

Bionda Pozri príspevok
Odporúčam centrálny vysavač, rozdiel nie je už taký, najmä ak si chcete kúpiť dobrý a kvalitný, ale rozdiely sú veľké- okrem zásuvky a hadice, nič nepotrebujete, o výhodách ak máte nejaké tie schody v rámci domu to asi ani hovoriť netreba- pohoda, zvládne aj dieťa. Nepletie sa vám kábel popod nohy, nevíri sa prach !! v rukách máte iba hadicu .
A nebojte sa ani v starších domoch- nie je s tým problém, aj my sme si ho dali namontovať asi týždeň pred Vianocami r. 2006. A keď si zároveň dáte jednu zásuvku aj do garáže- budete naozaj tiež veľmi spokojní.
Vysavaču nekupujete vrecká- nádobu vyprázdňujete do kuky cca raz za mesiac- záleží aká je veľká od množstva nečistôt.
Bionda, kto vam to prosim ta robil? A ako je to asi namontovane? Dik. Poznam to, ale nemam predstavu, ako by sa to dalo do domu este montovat. A orientacne asi na kolko to vyslo?
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
lorelei Pozri príspevok
Bionda, kto vam to prosim ta robil? A ako je to asi namontovane? Dik. Poznam to, ale nemam predstavu, ako by sa to dalo do domu este montovat. A orientacne asi na kolko to vyslo?
A nemate obavy, ze to dopadne tak ako s rozvodmi tepleho vzducho od krbov? Je to idealne prostredia na mnozenie a zivot bakterii, roztocov a vsetkej vysavanej havede? A potom, z coho su alergie. Istotne Vam predajca tvrdi ako je to jednoduche a bezpecne. Ved ako inak.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

mne sa osvedčilo umývadlo v záchode.
voľný priestor v zádverí pod schodami som využila na malú komoru - využívam na kompóty , alebo to môže byť príručný botník.
0 0
britva britva

britva je offline (nepripojený) britva

Man
Ja mam zase zlz skusenost s umyvadlom v zachode.Dali sme male a je len na ostaru,lebo clovek aj ked toma oblozene kachlickami tak sa stale ocapu ked si clovek umyva ruky.Nehovoriac o detoch. Ale aj tak je to dobra vec ,ale za urcitych okolnosti a zavisi to od velkosti WC.
0 0
salka salka

salka je offline (nepripojený) salka

Kľudne prispievajte ďalej, sme v štádiu prípravy na stavbu domu, veľmi ma užitočné rady zaujímajú.
Centrálny vysávač máme v pláne aj my a miesto klímy chceme stropné chladenie. Má niekto s tým skúsenosť?
0 0
jojo77 jojo77

jojo77 je offline (nepripojený) jojo77

ok
0 2
jojo77 jojo77

jojo77 je offline (nepripojený) jojo77

fajn
0 2
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

jojo77 Pozri príspevok
ok
jojo77 Pozri príspevok
fajn
Jojo77 toto je už TVOJA 6-ta odpoveď,tohto typu, na ktorú som dnes narazila

Ak s niečim súhlasíš,stačí "kliknúť " na tlačítko SÚHLAS
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

arizona Pozri príspevok
Jojo77 toto je už TVOJA 6-ta odpoveď,tohto typu, na ktorú som dnes narazila
Ak s niečim súhlasíš,stačí "kliknúť " na tlačítko SÚHLAS
Ahoj Arizona.

Keby sa "súhlasím" počítalo ako príspevok , robil by to normálne ako iní.

Ahoj
Ka Mil
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Karas Milan Pozri príspevok
Ahoj Arizona.

Keby sa "súhlasím" počítalo ako príspevok , robil by to normálne ako iní.

Ahoj
Ka Mil

To ma teda ešte nenapadlo naháňať počet príspevkov,tým, že budem písať príspevky typu:súhlasím...
Ale keď tak nad tým rozmýšľam,máš pravdu,dá sa to aj zneužiť

Ale už mi na to nedalo reagovať-keď sadnem k Porade,idem pozrieť nové príspevky a stále to isté:
jozef77 - ok
jozef77 - fajn
jozef77 ok
atď
Myslela som si "chúďa je tu nový,asi sa nevie zorientovať...
Ale možno máš pravdu, že iba potreboval nahnať počet príspevkov...
Možno nám to Jojo77 objasní
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

arizona Pozri príspevok
1, ..To ma teda ešte nenapadlo naháňať počet príspevkov ..
2, ..chúďa .. Jojo77 objasní
Ahoj Arizona.

1, Ľahko ma to napadlo , lebo aj ja som si tak 3 príspevky (ktoré by som inak nedal) urobil. Ale aspoň som to v prvom napísal .
2, ..x .. a možno aj nie.

Ahoj
Ka Mil
0 0
adradic adradic

adradic je offline (nepripojený) adradic

Tiež sa chystáme rekonštruovať a prestavovať domček, takže snáď nejaké nápady pribudnú. Zatiaľ len jedna úvodná skúsenosť - dom v ktorom bývame 4 roky má 40 rokov a napriek veľkej zastavanej ploche nám nevyhovuje funkčné rozvrhnutie priestorov (maličká detská, navyše priechodná do spálne, uzučké strmé schodisko do manzardy, ktorá sa práve kvoli tomuto nedá vhodne využívať, obrovská nevyužitá stredová chodba a pod.). Najskôr sme mali architekta, ktorý inak rozvrhol priestor prízemia a navrhol zobytniť podkrovie a boli sme s tým spokojní, teraz na tom pracuje iný architekt, ktorý existujúci obytný priestor rozvrhol úplne inak, až sme z toho zatiaľ nadšení a nebude potrebné zobytňovať podkrovie. Takže moja rada - nechajte si poradiť/spracovať projekt od odborníka - myslím že sa to vyplatí aj pri menšej prestavbe, na ktorú nepotrebujete mať stavebné povolenie.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
salka Pozri príspevok
Centrálny vysávač máme v pláne aj my a miesto klímy chceme stropné chladenie. Má niekto s tým skúsenosť?
posúvam, neviem čo to je. Chladenie a vykurovanie v jednom...to je predsa rekuperačná jednotka a bude mať "fukery" kdesi v strope.
====================
Chceli sme sa dať nahovoriť na slnečné kolektory, na projekte nie sú, prerobiť sa to nedá, strecha má malý sklon.
Takže už chápem, prečo nie typizovaný projekt.....
Naposledy upravil KEJKA : 14.06.08 at 10:54
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

salka Pozri príspevok
Kľudne prispievajte ďalej, sme v štádiu prípravy na stavbu domu, veľmi ma užitočné rady zaujímajú.
Centrálny vysávač máme v pláne aj my a miesto klímy chceme stropné chladenie. Má niekto s tým skúsenosť?
stropne chladenie je blbost ... je to stropne vykurovanie, ktore sa v lete moze pouzit aj na chladenie, vola sa to stropne chladenie len preto, ze keby sa to volalo stropne vykurovanie tak aj laika napadne, ze vykurovat strop ked teplo stupa hore je nelogicke.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
lorelei Pozri príspevok
Bionda, kto vam to prosim ta robil? A ako je to asi namontovane? Dik. Poznam to, ale nemam predstavu, ako by sa to dalo do domu este montovat. A orientacne asi na kolko to vyslo?
Lorelei, dali sme si to jednou f. v NR viem ti to poskytnúť, v interiéry domu máš iba zásuvky- s krytom akoby väčšie elektr. nič viac, nadvihneš poklop, zastrčíš hadicu a môžeš vysávať. Nádoba je dole pri práčovni, neviem prečo by som mala mať strach od množenia baktérii, veď by som potom mala vysávač len na jedno použitie, tam toho je jednoznačne oveľa viac, a v polyet. potrubí, ktoré ústi do nádoby- mimo, tlak , ktorý tam je keď začneš vysávať ich nepodporuje asi v množení, čo prejde potom filtrami je vyfúknuté von- klapka
0 0
AdaG AdaG

AdaG je offline (nepripojený) AdaG

Odporúčam Vám do WC k umývadielku primontovať tzv. bidetku - je to malá sprcha s páčkou, ktorá prepína vodu do umývadla a sprchy. Môj manžel si to nevie vynachváliť... vtedy má aj malé umývadlo vo WC zmysel
0 0
Silvia123 Silvia123

Silvia123 je offline (nepripojený) Silvia123

Hovorilo sa tu dosť o umývadielku vo WC. My sme kúpili malé rohové so skrinkou a sme veľmi spokojní, batériu máme priamo na umývadle, (nie na stene), takže keď si chce niekto umyť ruky musí si ich strčiť do umývadla hlbšie a tak sa nenačapká voda, ako to tu už bolo písané. A tá skrinka je super - pekne v nej schovám toaletné, čističe a tak. No a to že je v rohu má tiež výhody, hlavne v menšom WC zaberie skoro žiaden priestor.
0 0
monikammm monikammm

monikammm je offline (nepripojený) monikammm

prosím ťa, kde ste kúpili rohovú skrinku s umývadlom? ja to neviem zohnať. zatiaľ mám len rohové umývadielko,ale chcela by som aj skrinku buď dokúpiť, alebo celé komplet vymením.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať