Peggynka
09.07.15,19:57
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Nech si robí svoju evidenciu dochádzky...sú to hovädá :eek:
misoft
09.07.15,17:57
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Lui - tak nech si "decko" chytro skontroluje, či za ňu aj odvody odvádzajú... pretože toto veľmô SMRDÍ.....
lujza.j
09.07.15,18:04
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
teda žiadnu dovolenku skutočne nečerpá ?
pravdepodobne nie...ale čo má vo výkaze netuším....u chlapa to bývalo tak...že čo mal akože dov.potom ťahal v kuse ked si kolega zobral....pochybujem ,že sa niečo po rokoch v tejto bradži zmenilo.u decka nehrozí,že by za niekoho ťahala...všetký volné dni má zadelené na iné....
vieš ja sa v tomto nevyznám...nikdy som to nemusela riešiť.... u mňa vo "firme"
lujza.j
09.07.15,18:06
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Lui - tak nech si "decko" chytro skontroluje, či za ňu aj odvody odvádzajú... pretože toto veľmô SMRDÍ.....
platia...včera jej prišiel papier z pracáku že ju vyradujú z evidencie....lebo zistili,že je zamestnaná....nemala tam kedy ísť...
buchač
09.07.15,18:09
u chlapa to bývalo tak...že čo mal akože dov.potom ťahal v kuse ked si kolega zobral....pochybujem ,že sa niečo po rokoch v tejto bradži zmenilo.

Nezmenilo...tomu ver.
Poznám, mám to ( 1/2 ) doma....
veronikasad
09.07.15,18:13
u chlapa to bývalo tak...že čo mal akože dov.potom ťahal v kuse ked si kolega zobral....pochybujem ,že sa niečo po rokoch v tejto bradži zmenilo.

Nezmenilo...tomu ver.
Poznám, mám to ( 1/2 ) doma....
tiež jej vykazujú čerpanie dovolenky za dni keď je v práci ? Pokial zamestnávatelia dovolenkou vykrývajú chýbajúce hodiny, to by som ešte s prižmúrením jedného oka tolerovala (aj keď by to mala byť platená prekážka na strane zamestnávatela). Ale oberať zamestnancov o dovolenku vykazovaním čerpania keď sú v práci, to je trošku silná káva.
lujza.j
09.07.15,18:17
u chlapa to bývalo tak...že čo mal akože dov.potom ťahal v kuse ked si kolega zobral....pochybujem ,že sa niečo po rokoch v tejto bradži zmenilo.

Nezmenilo...tomu ver.
Poznám, mám to ( 1/2 ) doma....
som vedela....:(...a to sa chcel vrátiť....
pavol54
09.07.15,18:27
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Lui - tak nech si "decko" chytro skontroluje, či za ňu aj odvody odvádzajú... pretože toto veľmô SMRDÍ.....
AKO to zistí či sa za ňu odvody odvádzajú?
lujza.j
09.07.15,18:27
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Nech si robí svoju evidenciu dochádzky...sú to hovädá :eek:
som jej kazala...nech si všetko píše...či to niečomu bude?!netuším...aj gastráče...raz obed mala inokedy nie....nikdy nechcela robiť čašníčku bola to náhoda...aj ked všetko vie....
lujza.j
09.07.15,18:28
strašne sa mi páči tá reklama kde si tie opičky škrabkajú prdku:D
taiko
09.07.15,18:28
Našiel si prácu v BA...

Dokonca naviac v Blave ...;)
Sa neposer ... :D :D :D
Ja? Ale to hádam nie....:eek:
Synátor už totiž mal plné zuby toho, ako s ním vo firme nakladali - ako so špinavým prádlom. Len robota, vyššie normy, ale plat furt bol rovnaký.... Tak sa na...toto... a išiel inde.
dobre urobil, blahozelame mu pelemu :)
veronikasad
09.07.15,18:30
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Lui - tak nech si "decko" chytro skontroluje, či za ňu aj odvody odvádzajú... pretože toto veľmô SMRDÍ.....
AKO to zistí či sa za ňu odvody odvádzajú?
to nezistí a pokial nebude brať úver, ani k ničomu potrebovať nebude. Za neplatenie odvodov je postihovaný zamestnávatel.
Problém by mohol byť pri prihlásení do II. piliera, kde by z výpisu zistila kedy jednotlivé odvody boli zo SP do DSS odoslané
pavol54
09.07.15,18:34
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Lui - tak nech si "decko" chytro skontroluje, či za ňu aj odvody odvádzajú... pretože toto veľmô SMRDÍ.....
AKO to zistí či sa za ňu odvody odvádzajú?
to nezistí a pokial nebude brať úver, ani k ničomu potrebovať nebude. Za neplatenie odvodov je postihovaný zamestnávatel.
Problém by mohol byť pri prihlásení do II. piliera, kde by z výpisu zistila kedy jednotlivé odvody boli zo SP do DSS odoslané
no veď ja to viem len som reagoval na radu, pretože k mesačnému hláseniu sa nemá ako dostať, a nemá ani ako overiť či peniaze a koľko skutočne odišlo, iba vtedy ako píšeš
veronikasad
09.07.15,18:37
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....
Lui - tak nech si "decko" chytro skontroluje, či za ňu aj odvody odvádzajú... pretože toto veľmô SMRDÍ.....
AKO to zistí či sa za ňu odvody odvádzajú?
to nezistí a pokial nebude brať úver, ani k ničomu potrebovať nebude. Za neplatenie odvodov je postihovaný zamestnávatel.
Problém by mohol byť pri prihlásení do II. piliera, kde by z výpisu zistila kedy jednotlivé odvody boli zo SP do DSS odoslané
no veď ja to viem len som reagoval na radu, pretože k mesačnému hláseniu sa nemá ako dostať, a nemá ani ako overiť či peniaze a koľko skutočne odišlo, iba vtedy ako píšeš
Odoslaný mesačný výkaz (ten väčšina zamestnávatelov posiela) ešte neznamená že odvody boli aj skutočne zaplatené.

Ešte doplním, že je dobré vybaviť si v SP GRID kartu, cez ktorú si bez osobnej návštevy SP môže kontrolovať na aký pracovno-právny vzťah (PZ, dohoda ...) zamestnávatel zamestnanca prihlásil a kedy ...
misoft
09.07.15,18:40
Odoslaný mesačný výkaz (ten väčšina zamestnávatelov posiela) ešte neznamená že odvody boli aj skutočne zaplatené.
...na toto som narážal.....
lujza.j
09.07.15,18:47
ahá...no super
veronikasad
09.07.15,18:56
ahá...no super
Lujza, pošli dcéru do SP nech si ide vybaviť GRID kartu, cez ňu si vie cez elektronickú pobočku SP skontrolovať, či ju zamestnávatel aj na tie dohody prihlásil. Lebo ak niekde robí načierno, pri kontrole z IP dostane pokutu zamestnanec aj zamestnávatel.
Nandrolon
10.07.15,03:41
Tiež mám kolegyne, ktoré by za deti /cca 30-ročné/ aj dýchali, lebo majú síce tituly, ale nevedia sa samé ani vy*rať...
Toto som ja vživote nezažil, možno iný kraj...
Len neviem, kto tým "deckám" bude potom riešiť problémy, keď rodičia nebudú môcť. Myslím že ak sa to za prvých 30 rokov nenaučili, tak sa to už nenaučia...
buchač
10.07.15,05:01
Tiež mám kolegyne, ktoré by za deti /cca 30-ročné/ aj dýchali, lebo majú síce tituly, ale nevedia sa samé ani vy*rať...
Toto som ja vživote nezažil, možno iný kraj...
Len neviem, kto tým "deckám" bude potom riešiť problémy, keď rodičia nebudú môcť. Myslím že ak sa to za prvých 30 rokov nenaučili, tak sa to už nenaučia...
Hehe...to sú tie prípady "MamaTata hotel".
Najlepšie čím skôr odstrihnúť od pupočnej šnúry.
Netvrdím, nevravím, že nie je potrebné pomôcť radou, pomocou alebo aj finančne...no ale odtál-potál.
Nandrolon
10.07.15,05:09
Ak si dospelý človek nevie zistiť, koľko zarába, lebo vie iba číslo a niečo ako "hrubá hodinová mzda" a je to VŠ s titulom /nie nejaký mäsiar alebo pekár/ a musí mu to druhý človek počítať, niečo asi nie je v poriadku...
Toto som písal o jednom konkrétnom prípade....
PS: nič sa strihať nemusí, ale dobré by bolo, ak by rodič svojmu "decku" niekedy narovinu vedel povedať, že ale toto si musíš zistiť sám, toto sa musíš naučiť, toto nevieš? veď to vie aj malé dieťa ....si predsa dospelý a vzdelaný tak sa tak aj správaj! atď...

ps: ako potom čakať od takého človeka že sa postará o svoju rodinu, o svoje deti, o svoju manželku, dokonca o svojich rodičov? Keď 60-roční rodičia častokrát riešia veci za 30 ročné deti??????????????????????
Kam speje táto spoločnosť, keď na dôležitých riadiacich funkciách v podnikoch máme často 35 ročných ING. bývajúcich u matky, ktorí sa nevedia postarať ani o svoju vlastnú riť, svoje ZÁKLADNÉ POTREBY, čo sa týka stravy, oblečenia, prania a tak ďalej, dokonca si pre túto svoju neschopnosť nevedia ani vybudovať žiaden dlhodobý vzťah nie to bože rodinu???
buchač
10.07.15,05:22
V texte :

Ak si dospelý človek nevie zistiť, koľko zarába, lebo vie iba číslo a niečo ako "hrubá hodinová mzda" a je to VŠ s titulom /nie nejaký mäsiar alebo pekár/ a musí mu to druhý človek počítať, niečo asi nie je v poriadku...
To je tá kvalita VŠ...;)...pomaly v každej dedine je VŠ, alebo pobočka.
Toto som písal o jednom konkrétnom prípade....
PS: nič sa strihať nemusí, ale dobré by bolo, ak by rodič svojmu "decku" niekedy narovinu vedel povedať, že ale toto si musíš zistiť sám, toto sa musíš naučiť, toto nevieš? veď to vie aj malé dieťa ....si predsa dospelý a vzdelaný tak sa tak aj správaj! atď...
Mojich dievok som sa zvykol pýtať..." Máš OP, máš 18, máš maturitu ?"...zvyšok nebol potrebný. Keď nič iné, tak sa aspoň zmenilo znenie otázky...;)

ps: ako potom čakať od takého človeka že sa postará o svoju rodinu, o svoje deti, o svoju manželku, dokonca o svojich rodičov? Keď 60-roční rodičia častokrát riešia veci za 30 ročné deti??????????????????????
Kam speje táto spoločnosť, keď na dôležitých riadiacich funkciách v podnikoch máme často 35 ročných ING.
Šak kde inde, ako do riti...hlavne, že sú dôležitý jak riedke lečo...plno múdrostí a drístov...a skutek utek.
bývajúcich u matky, ktorý sa nevedia postarať ani o svoju vlastnú riť čo sa týka stravy, oblečenia, prania a tak ďalej, dokonca si pre túto svoju neschopnosť nevedia ani vybudovať žiaden dlhodobý vzťah nie to bože rodinu???
lacotinka
10.07.15,05:39
[QUOTE="Tweety"].


Nemužeš mít stejnou ekonomiku ( tedy ani platy) jako němci , když 40 let funguješ mimo reálný svět a vychováš generaci , která netuší co je obchod a ekonomika. Za ten experiment budme platit ještě dlouho :-)


určite je to tak (lebo nám to hranol predĺži :D :D )
lacotinka
10.07.15,05:43
Čo sa týka rodinného spôsobu života ... Moje videli, ako sa babka dochovala, ale kde budú moje deti, ak ich budem potrebovať, ktovie.



Budú PRESNE tam, ako si ich ty vychovala
lacotinka
10.07.15,05:48
no ono možno aj budú....lebo piatok sobota je otvorené dlhšie....a rano neviem na kolkú bude chodiť...ale s tým nič neurobí....ked sa jej nelúbi čau....už jej povedali,že dov.jej nezaplatia...
ako nezaplatia ?

Normálne :D
lacotinka
10.07.15,05:49
no ono možno aj budú....lebo piatok sobota je otvorené dlhšie....a rano neviem na kolkú bude chodiť...ale s tým nič neurobí....ked sa jej nelúbi čau....už jej povedali,že dov.jej nezaplatia...
ako nezaplatia ?
no čo ti poviem....moj chlap ked roky dozadu robil tiež čašníka...v živote nemal dov.zaplatnú....to je normalka...
Prepač, nerozumiem ti. A čo jej vykazuju na dni čerpania dovolenky ? Hádam len nie absenciu. Alebo dovolenku vôbec nečerpá a vykazujú jej čerpanie ? Lebo nevyčerpaná dovolenka sa neprepláca ...

A ty nežiješ takto trošku v bavlnke :D = mimo reality ?????????????????
lacotinka
10.07.15,05:54
Odo mňa teda hlas nedostal :eek: a ani nedostane,

vlaky nevyužívam,
elektrinu si vyrábam :D:D:D


detto

a prečo by som nie



ja nie celú - iba občas napätie :D
lacotinka
10.07.15,05:57
strašne sa mi páči tá reklama kde si tie opičky škrabkajú prdku:D

Teoreticky by si opičky mohli škrabkať aj xxxxx

aspoň by sa to rýmovalo :D
lacotinka
10.07.15,06:00
Tiež mám kolegyne, ktoré by za deti /cca 30-ročné/ aj dýchali, lebo majú síce tituly, ale nevedia sa samé ani vy*rať...
Toto som ja vživote nezažil, možno iný kraj...
Len neviem, kto tým "deckám" bude potom riešiť problémy, keď rodičia nebudú môcť. Myslím že ak sa to za prvých 30 rokov nenaučili, tak sa to už nenaučia...
Hehe...to sú tie prípady "MamaTata hotel".
Najlepšie čím skôr odstrihnúť od pupočnej šnúry.
Netvrdím, nevravím, že nie je potrebné pomôcť radou, pomocou alebo aj finančne...no ale odtál-potál.

Neoficiálne sa to volá :
Hotel Mama - all inclusive :D :D
Nandrolon
10.07.15,06:01
lacotinka si mi pripomenul ako sa jeden minule smial, že mu doma trčali kdesi drôty a žena sa ho opýtala, či je tam prúd, on jej odpovedal že nie, a ticho si zamumlal že prúd tam bude až sa ich chmátne :-)))))))))))))))))))))

ps:
lacotinka niekedy aj "ultra all inclusive" - tam je rozdiel že okrem všetkého je aj alkohol zdarma , a u mamahotela asi aj cigarety, dokonca niektoré to ženú do extrémov a za svojich nezamestnaných synov /45 rokov/ platia aj alimenty /moji susedia/...
pavol54
10.07.15,06:23
Odo mňa teda hlas nedostal :eek: a ani nedostane,

vlaky nevyužívam,
elektrinu si vyrábam :D:D:D


detto

a prečo by som nie



ja nie celú - iba občas napätie :D


a zabudol si ešte na odpor
pavol54
10.07.15,06:25
lacotinka si mi pripomenul ako sa jeden minule smial, že mu doma trčali kdesi drôty a žena sa ho opýtala, či je tam prúd, on jej odpovedal že nie, a ticho si zamumlal že prúd tam bude až sa ich chmátne :-)))))))))))))))))))))

ps:
lacotinka niekedy aj "ultra all inclusive" - tam je rozdiel že okrem všetkého je aj alkohol zdarma , a u mamahotela asi aj cigarety, dokonca niektoré to ženú do extrémov a za svojich nezamestnaných synov /45 rokov/ platia aj alimenty /moji susedia/...
a otcovia by tých synov nemohli zastupovať? najmä v nácvikoch na materstvo a veci s tým súvisiace.
buchač
10.07.15,06:37
a otcovia by tých synov nemohli zastupovať? najmä v nácvikoch na materstvo a veci s tým súvisiace.
Niekedy mi to aj tak pripadá, keď čítam tie články o tých metrosexuáloch, narcistoch, hipsteroch a podobných...tak mám dojem, že ich rodičia sa fakt budú musieť realizovať a urobiť to vnúčenectvo za seba. Lebo hentej skupine, hlavne čo sa týka mužského pokolenia, už ani sex nechutí...

Ale také zlatokopky trtkajú o 106...;)
lujza.j
10.07.15,06:37
Neviem ci tu je narazane na moje decko....je mi to u prdele......este nemala skonceny 4rocnik na strednej a uz brigadovala na pumpe...nie nemala "cecky na celnom skle" okna neumyvala...normalne denne,nocne dvanastky.....ako to tu byva musela miesto opustit...niekto sa tam tlacil....dva mesiace jej chybali ostala teda bez podpory.....evidovana na pracaku.....v zivote doma na riti nesedela.....ma aj mala xy brigad....narobi sa jak koň....urobim pre nu prve posledne...ale peniaze si musi zarobit sama....ona to vie velmi dobre.....dychat vie aj sa sama vykaka.....ale je to moj cecek....a ja som zase cecek mojej matky....co je na tom?!...
To,ze si nedokoncila stredu skolu je jej problem......aj to,ze ostala na Sk je jej problem....
nikde nie napisane,ze by si nasla pracu....a ak tak za kolko.....
jar88
10.07.15,06:38
Ak si dospelý človek nevie zistiť, koľko zarába, lebo vie iba číslo a niečo ako "hrubá hodinová mzda" a je to VŠ s titulom /nie nejaký mäsiar alebo pekár/ a musí mu to druhý človek počítať, niečo asi nie je v poriadku...
Toto som písal o jednom konkrétnom prípade....
PS: nič sa strihať nemusí, ale dobré by bolo, ak by rodič svojmu "decku" niekedy narovinu vedel povedať, že ale toto si musíš zistiť sám, toto sa musíš naučiť, toto nevieš? veď to vie aj malé dieťa ....si predsa dospelý a vzdelaný tak sa tak aj správaj! atď...

ps: ako potom čakať od takého človeka že sa postará o svoju rodinu, o svoje deti, o svoju manželku, dokonca o svojich rodičov? Keď 60-roční rodičia častokrát riešia veci za 30 ročné deti??????????????????????
Kam speje táto spoločnosť, keď na dôležitých riadiacich funkciách v podnikoch máme často 35 ročných ING. bývajúcich u matky, ktorí sa nevedia postarať ani o svoju vlastnú riť, svoje ZÁKLADNÉ POTREBY, čo sa týka stravy, oblečenia, prania a tak ďalej, dokonca si pre túto svoju neschopnosť nevedia ani vybudovať žiaden dlhodobý vzťah nie to bože rodinu???
Inak, to čo tu spomínaš, je ten lepší príklad.
Ešte že sa v tej rodine nachádza aspoň jedna generácia s nejakými skutočnými vedomosťami. Pritom nieje veľmi dôležité, či tie vedomosti majú mladí (30), alebo tí starí (60). Ale to je u nás ojedinelý stav. Poväčšine tie vedomosti nemajú ani jedni, ani druhí, ale vzdelanie majú všetci.
-----------------------------------
Pritom je úplne bežné, že sú finanční analfabeti, právne povedomie na úrovni chrobáka a technicky absolútne nemožní. Všetci pritom fungujú vo všetkom na užívateľskej úrovni a vôbec im to v živote neprekáža.
jar88
10.07.15,06:43
Neviem ci tu je narazane na moje decko....je mi to u prdele......este nemala skonceny 4rocnik na strednej a uz brigadovala na pumpe...nie nemala "cecky na celnom skle" okna neumyvala...normalne denne,nocne dvanastky.....ako to tu byva musela miesto opustit...niekto sa tam tlacil....dva mesiace jej chybali ostala teda bez podpory.....evidovana na pracaku.....v zivote doma na riti nesedela.....ma aj mala xy brigad....narobi sa jak koň....urobim pre nu prve posledne...ale peniaze si musi zarobit sama....ona to vie velmi dobre.....dychat vie aj sa sama vykaka.....ale je to moj cecek....a ja som zase cecek mojej matky....co je na tom?!...
To,ze si nedokoncila stredu skolu je jej problem......aj to,ze ostala na Sk je jej problem....
nikde nie napisane,ze by si nasla pracu....a ak tak za kolko.....
Určite to nemyslia na tvoje dieťa,
ja to skôr vidím tak, že to myslia na tých rodičmi zaopatrených.
Mila123
10.07.15,06:47
nie je to o výchove ??? o prístupe rodičov k deťom ???(podotýkam malým....)???
jar88
10.07.15,06:53
nie je to o výchove ??? o prístupe rodičov k deťom ???(podotýkam malým....)???
Určite že je to o dnešnej, ale aj minulej výchove detí.
Ale ako ich majú vychovávať, keď sú stále na love peňazí a decká v jasliach, škôlkach a družinách?
buchač
10.07.15,06:55
Neviem ci tu je narazane na moje decko....je mi to u prdele.....
Za seba vravím :

1. NIE
2. Viem

Inak myslené vo všeobecnosti a nie konkrétne.
Capisci ?
---------------------------------------------------------
Idem osobnejšie.
Každý normálny rodič sa zachová v tých zlých situáciach ako Ty.
Pomôcť je potrebné !!!
Tvoja dievka keď nerobí, tak má kde spať a aj čo jesť.
Moja mladšia je sama, vo vlastnom byte. Minulý rok 1/2 roka nezamestnaná. Kto asi ťahal všetky náklady spojené s týmto problémom ? Žeby rodičia ....?
Kuwa, pekne sa zredukoval môj účet.....

Lenže ja a či Nandrolon myslíme na tých, ktorí majú školy, tituly, zamestnanie, atď....a pritom stále vyžierajú rodičov.
Nandrolon
10.07.15,07:00
Lujza.J - nemyslel som to konkrétne na tvoje dieťa, len tvoj príspevok ma trocha "nabudil" a pripomenul mi oveľa horšie varianty, tak som to napísal všeobecne s uvedením konkrétnych 2 príkladov...
Jar88 - vôbec nie je jedno, kto má tie vedomosti a triezvy pohľad na svet. Je všeobecný predpoklad, že ten 60 ročný to má bližšie do hrobu ako ten 30 ročný. I keď výnimka potvrdzuje pravidlo, ale bavíme sa tu v globále a tak to proste je.
Ak vymrie tá staršia generácia, čo sa stane? Títo "nezamestnaní experti na všetko" budú bez prachov a začnu ich zháňať nelegálnymi spôsobmi, ako okrádačky a podobne.
Lepší prípad by bol /a verím že aj vo väčšine zdravých rodín je/ že 30 ročný človek má reálnejší, odbornejší a triezvejší pohľad na svet, ako ten 60-ročný, ktorý žil XX rokov v inej ideológii, ktorá tu už v takej podobe dnes vôbec nie je, a starecká demencia už pomaly klope na dvere...
Zdravé je, ak sa 30 roční starajú o svojich rodičov, a nie naopak !!
taiko
10.07.15,07:02
a otcovia by tých synov nemohli zastupovať? najmä v nácvikoch na materstvo a veci s tým súvisiace.
Niekedy mi to aj tak pripadá, keď čítam tie články o tých metrosexuáloch, narcistoch, hipsteroch a podobných...tak mám dojem, že ich rodičia sa fakt budú musieť realizovať a urobiť to vnúčenectvo za seba. Lebo hentej skupine, hlavne čo sa týka mužského pokolenia, už ani sex nechutí...

Ale také zlatokopky trtkajú o 106...;)
len ci si Ty nahodou nenahadzal vsetkych zo vsetkch kategorii do jedneho vreca zase. ;)
taiko
10.07.15,07:06
Neviem ci tu je narazane na moje decko....je mi to u prdele.....
Za seba vravím :

1. NIE
2. Viem

Inak myslené vo všeobecnosti a nie konkrétne.
Capisci ?
---------------------------------------------------------
Idem osobnejšie.
Každý normálny rodič sa zachová v tých zlých situáciach ako Ty.
Pomôcť je potrebné !!!
Tvoja dievka keď nerobí, tak má kde spať a aj čo jesť.
Moja mladšia je sama, vo vlastnom byte. Minulý rok 1/2 roka nezamestnaná. Kto asi ťahal všetky náklady spojené s týmto problémom ? Žeby rodičia ....?
Kuwa, pekne sa zredukoval môj účet.....

Lenže ja a či Nandrolon myslíme na tých, ktorí majú školy, tituly, zamestnanie, atď....a pritom stále vyžierajú rodičov.
buchy ved uz nezartuj s tym vzdelanim preboha. Aky je rozdiel, ci rodicov vyziera niekto so vzdelanim, alebo bez vzdelania? Okrem toho ako vies, ze ich vyzieraju? Co ked je to obojstramnne vyhodne? Co ked prispievaju, alebo to dokonca tahaju sami, aby rodicom pomohli? Ked uz nic, tak donedavna vsetci zili pod jednoou strechou, vid tie mnohogeneracne domy na slovenskych dedinach. Neslobodno predsa takto generalizovat, mariu jeho :eek:
nuz a aby som podpichol, mat vlastny byt a nemat na jeho prevadzku tiez nie je to prave orechove ;)
Nandrolon
10.07.15,07:07
PS: rodičia majú byť pre DOSPELÉ deti oporou, nápomocní, taký "podporný pilier".
Určite nemajú byť ZÁKLADOVÝ pilier, ktorý keď spadne, dieťa si môže kúpiť povraz za posledné peniaze rodiča a uviazať o najbližší strom, nakoľko nebude vedieť fungovať, bude pre neho problém vykonávať základné nevyhnutné veci pre život. A súhlasím, že je to aj o celkovej výchove odmalička, na druhej strane aj genetika a celková povaha sa nezaprie....
Určité vlastnosti sa získať nedajú, s tými sa musíš proste narodiť.
Rodič tvorí základový pilier pre dieťa od narodenia IBA do určitého veku.
lujza.j
10.07.15,07:15
Chaloši v poho:)...mne to nevadi aj keby....ale decko ma stihlo naserkat....prisla dom o 2h...na 9h "utekala" upratovat RD.....volam s nou...idem na 19h do roboty-/krmo-pub-restika/......za 2,60 na h.....lebo ona nic nema....vrrr....ze by dala relax....a to zajtra niekto potrebuje upratat zase byt....
evuš
10.07.15,07:18
Chaloši v poho:)...mne to nevadi aj keby....ale decko ma stihlo naserkat....prisla dom o 2h...na 9h "utekala" upratovat RD.....volam s nou...idem na 19h do roboty-/krmo-pub-restika/......za 2,60 na h.....lebo ona nic nema....vrrr....ze by dala relax....a to zajtra niekto potrebuje upratat zase byt....

Luji, takto sa akurát uštve :eek::eek: ..mala by spomaliť, peniaze nie sú všetko ;)
jar88
10.07.15,07:19
Lujza.J - nemyslel som to konkrétne na tvoje dieťa, len tvoj príspevok ma trocha "nabudil" a pripomenul mi oveľa horšie varianty, tak som to napísal všeobecne s uvedením konkrétnych 2 príkladov...
Jar88 - vôbec nie je jedno, kto má tie vedomosti a triezvy pohľad na svet. Je všeobecný predpoklad, že ten 60 ročný to má bližšie do hrobu ako ten 30 ročný. I keď výnimka potvrdzuje pravidlo, ale bavíme sa tu v globále a tak to proste je.
Ak vymrie tá staršia generácia, čo sa stane? Títo "nezamestnaní experti na všetko" budú bez prachov a začnu ich zháňať nelegálnymi spôsobmi, ako okrádačky a podobne.
Lepší prípad by bol /a verím že aj vo väčšine zdravých rodín je/ že 30 ročný človek má reálnejší, odbornejší a triezvejší pohľad na svet, ako ten 60-ročný, ktorý žil XX rokov v inej ideológii, ktorá tu už v takej podobe dnes vôbec nie je, a starecká demencia už pomaly klope na dvere...
Zdravé je, ak sa 30 roční starajú o svojich rodičov, a nie naopak !!
Samozrejme že nieje jedno, kto má tie vedomosti a že je lepšie, ak sú deti rozhľadenejšie, ako ich rodičia. Ja som myslel prípady, kde sú všetci vzdelaní príslušníci v rodine, vlastne životnými analfabetmi. Tam by to bolo naozaj jedno, či starý, alebo mladý, hlavne aby aspoň niekoho rozumného v rodine mali.
Mila123
10.07.15,07:20
nie je to o výchove ??? o prístupe rodičov k deťom ???(podotýkam malým....)???
Určite že je to o dnešnej, ale aj minulej výchove detí.
Ale ako ich majú vychovávať, keď sú stále na love peňazí a decká v jasliach, škôlkach a družinách?
ale veď takto funguje celý kapitalizmus.......
jar88
10.07.15,07:24
nie je to o výchove ??? o prístupe rodičov k deťom ???(podotýkam malým....)???
Určite že je to o dnešnej, ale aj minulej výchove detí.
Ale ako ich majú vychovávať, keď sú stále na love peňazí a decká v jasliach, škôlkach a družinách?
ale veď takto funguje celý kapitalizmus.......
Určite nie. To nieje kapitalizmus, ale trhový socializmus.
lujza.j
10.07.15,07:25
Juraj poznam to z inej strany...decko vo vsivavej putike.....viac prejazdila prefajcila....ale "robila" ostala mi dlzna....uz to je nejaky rôcik.....iny by tam ani nechodil....ked jej mali vyplatit peniaze...musela som to riesit po vlastnej linii....
Ano..toto jej vzdy hovorim.....ze nema nutne presne platby....
....ked bola uplna pubina....furt sa vyhraza ako sa odstahuje......teraz...ano mama hotel...aj cedulku som taku.dostala:)ale ma stavy ....dochodok sa mi blizi....a moj odchod z Ba na záhorí ma este nepresiel....
taiko
10.07.15,07:26
Chaloši v poho:)...mne to nevadi aj keby....ale decko ma stihlo naserkat....prisla dom o 2h...na 9h "utekala" upratovat RD.....volam s nou...idem na 19h do roboty-/krmo-pub-restika/......za 2,60 na h.....lebo ona nic nema....vrrr....ze by dala relax....a to zajtra niekto potrebuje upratat zase byt....
lui a tu skolu si nechce dokoncit? Ved sa takto bude driet do smrti :(
Nandrolon
10.07.15,07:27
Mila123 - presne, KTO BY NA TÝCH milionárov pracoval?
Kde by sme si kupovali rožky, kto by nás strihal, kde by sme si kupovali oblečenie, kde by sme sa stravovali, kto by nám vyrábal autá?
Jedine vrátiť sa do stredoveku a žiť na stromoch...
Minule som čítal jeden citát, kľudne sa pod neho podpíšem...
"Chudobní ľudia na svete nie sú preto, že ich nedokážeme nasýtiť,
ale preto, že nedokážeme nasýtiť bohatých."
lujza.j
10.07.15,07:29
Chaloši v poho:)...mne to nevadi aj keby....ale decko ma stihlo naserkat....prisla dom o 2h...na 9h "utekala" upratovat RD.....volam s nou...idem na 19h do roboty-/krmo-pub-restika/......za 2,60 na h.....lebo ona nic nema....vrrr....ze by dala relax....a to zajtra niekto potrebuje upratat zase byt....

Luji, takto sa akurát uštve :eek::eek: ..mala by spomaliť, peniaze nie sú všetko ;)
Evka..ani nehovor....ja sice mlada...ale aj ona moze hodit kolaps.....jedine je fajn,ze vsetky domy kam chodi....super ludia......ze tam nie je uplne ako na pretekoch....nechodi tam z odporom...ako ja ked som chodila tej co som jej dom pratala...
taiko
10.07.15,07:33
nie je to o výchove ??? o prístupe rodičov k deťom ???(podotýkam malým....)???
Určite že je to o dnešnej, ale aj minulej výchove detí.
Ale ako ich majú vychovávať, keď sú stále na love peňazí a decká v jasliach, škôlkach a družinách?
ale veď takto funguje celý kapitalizmus.......
mozem potvrdit. V NL, co sa hadam za kapitalisticky stat povazovat da, je platena materska dovolenka 3 mesiace a ak niekto chce tak plus 6 dalsich neplatenych. Potom sa zena musi vratit do roboty, alebo pride o miesto. Takze deti od 3 - 9 mesiacov v jasliach a potom v skolkach
Kamaratka platila za dve deti v skolke 1600EUR a ta suma sa odvija od platu.
Tolko ku kapitalizmu v NL :D
taiko
10.07.15,07:36
Mila123 - presne, KTO BY NA TÝCH milionárov pracoval?
Kde by sme si kupovali rožky, kto by nás strihal, kde by sme si kupovali oblečenie, kde by sme sa stravovali, kto by nám vyrábal autá?
Jedine vrátiť sa do stredoveku a žiť na stromoch...
Minule som čítal jeden citát, kľudne sa pod neho podpíšem...
"Chudobní ľudia na svete nie sú preto, že ich nedokážeme nasýtiť,
ale preto, že nedokážeme nasýtiť bohatých."
S tym nesuhlasim. Podla mna v nasich koncinach je chudoba v mnohych pripadoch volbou. (samozrejme neratam, starych, nevladnych a chorych)
A zabite ma teraz :)
jar88
10.07.15,07:39
Mila123 - presne, KTO BY NA TÝCH milionárov pracoval?
Kde by sme si kupovali rožky, kto by nás strihal, kde by sme si kupovali oblečenie, kde by sme sa stravovali, kto by nám vyrábal autá?
Jedine vrátiť sa do stredoveku a žiť na stromoch...
Minule som čítal jeden citát, kľudne sa pod neho podpíšem...
"Chudobní ľudia na svete nie sú preto, že ich nedokážeme nasýtiť,
ale preto, že nedokážeme nasýtiť bohatých."
V tomto určite nemáš pravdu.
Bohatým je jedno koľko majú. Im už na peniazoch väčšinou nezáleží.
Skutočným zdrojom biedy je nevedomosť. Neprítomnosť reálnych vedomostí a slepá viera.
lujza.j
10.07.15,07:39
Chaloši v poho:)...mne to nevadi aj keby....ale decko ma stihlo naserkat....prisla dom o 2h...na 9h "utekala" upratovat RD.....volam s nou...idem na 19h do roboty-/krmo-pub-restika/......za 2,60 na h.....lebo ona nic nema....vrrr....ze by dala relax....a to zajtra niekto potrebuje upratat zase byt....
lui a tu skolu si nechce dokoncit? Ved sa takto bude driet do smrti :(
Chce...kazdy rok....
Toto jej furt hovorim....
S chlapom do De nechce ist....pritom tam by si usetrila...tu zarobi,ale aj minie....a reč by sa jej pustila...rozumie...len nerozprava...
taiko
10.07.15,07:40
Chaloši v poho:)...mne to nevadi aj keby....ale decko ma stihlo naserkat....prisla dom o 2h...na 9h "utekala" upratovat RD.....volam s nou...idem na 19h do roboty-/krmo-pub-restika/......za 2,60 na h.....lebo ona nic nema....vrrr....ze by dala relax....a to zajtra niekto potrebuje upratat zase byt....
lui a tu skolu si nechce dokoncit? Ved sa takto bude driet do smrti :(
Chce...kazdy rok....
Toto jej furt hovorim....
S chlapom do De nechce ist....pritom tam by si usetrila...tu zarobi,ale aj minie....a reč by sa jej pustila...rozumie...len nerozprava...
v com je teda hacik ? Ci v nicom, len sa jej taky ziovot paci, lebo frajer, lebo kamaratky ? Juj no v tomto pripade, neviem, ci by som nejake ultimatum nedal, aby sa dievca nastartovalo ;) Ale mozno neviem vsetky info :)
jar88
10.07.15,07:42
nie je to o výchove ??? o prístupe rodičov k deťom ???(podotýkam malým....)???
Určite že je to o dnešnej, ale aj minulej výchove detí.
Ale ako ich majú vychovávať, keď sú stále na love peňazí a decká v jasliach, škôlkach a družinách?
ale veď takto funguje celý kapitalizmus.......
mozem potvrdit. V NL, co sa hadam za kapitalisticky stat povazovat da, je platena materska dovolenka 3 mesiace a ak niekto chce tak plus 6 dalsich neplatenych. Potom sa zena musi vratit do roboty, alebo pride o miesto. Takze deti od 3 - 9 mesiacov v jasliach a potom v skolkach
Kamaratka platila za dve deti v skolke 1600EUR a ta suma sa odvija od platu.
Tolko ku kapitalizmu v NL :D
Taiko, povedz mi, čo je to za kapitalizmus, keď jeden pracujúci chlap neuživí ženu a deti a žena musí ísť zarábať peniaze.
taiko
10.07.15,07:44
nie je to o výchove ??? o prístupe rodičov k deťom ???(podotýkam malým....)???
Určite že je to o dnešnej, ale aj minulej výchove detí.
Ale ako ich majú vychovávať, keď sú stále na love peňazí a decká v jasliach, škôlkach a družinách?
ale veď takto funguje celý kapitalizmus.......
mozem potvrdit. V NL, co sa hadam za kapitalisticky stat povazovat da, je platena materska dovolenka 3 mesiace a ak niekto chce tak plus 6 dalsich neplatenych. Potom sa zena musi vratit do roboty, alebo pride o miesto. Takze deti od 3 - 9 mesiacov v jasliach a potom v skolkach
Kamaratka platila za dve deti v skolke 1600EUR a ta suma sa odvija od platu.
Tolko ku kapitalizmu v NL :D
Taiko, povedz mi, čo je to za kapitalizmus, keď jeden pracujúci chlap neuživí ženu a deti a žena musí ísť zarábať peniaze.
No ziadny, ved som pisal minule, ze kapitalizmus uz neexistuje, ze ho socialisti pokriivili a ze Lenin vyhral.
Teda minimalne v starej dobre Europe, kde kapitalizmus vznikol. Aj ked NL je asi stale kapitalistickejsie ako SK
Na druhej strane nevidim, nic zle na tom ak zena pracuje.
Nandrolon
10.07.15,07:44
Berieš to z individuálneho pohľadu. Skús sa pozrieť na to reálne, koľko sa zarába v jednotlivých odvetviach ako napr. obchod, služby, reštauračné služby atď. Je to niečo okolo 550 eur HRUBÉHO. Kto dá tejto niekoľkodesaťtisícovej mase ľudí viac? A vlastne prečo nemajú toľko ako inde v EÚ, keďže ceny u nás sú ešte vyššie ako v EÚ?
A nazývať predavačky laidákmi, ktoré si môžu za to sami, neviem neviem, keďže títo ľudia tvrdo pracujú /tvrdšie ako polovica z nás/, majú podpísané hmotné zodpovednosti, sú vzdelaní s VŠ /skoro všetky pokladníčky/ a mesačne každý jeden odrobené minimálne základný pracovný fond okolo 170 hodín a ráno vstávajú o pol piatej...
taiko
10.07.15,07:48
Berieš to z individuálneho pohľadu. Skús sa pozrieť na to reálne, koľko sa zarába v jednotlivých odvetviach ako napr. obchod, služby, reštauračné služby atď. Je to niečo okolo 550 eur HRUBÉHO. Kto dá tejto niekoľkodesaťtisícovej mase ľudí viac? A vlastne prečo nemajú toľko ako inde v EÚ, keďže ceny u nás sú ešte vyššie ako v EÚ?
A nazývať predavačky laidákmi, ktoré si môžu za to sami, neviem neviem, keďže títo ľudia tvrdo pracujú /tvrdšie ako polovica z nás/, majú podpísané hmotné zodpovednosti, sú vzdelaní s VŠ /skoro všetky pokladníčky/ a mesačne každý jeden odrobené minimálne základný pracovný fond okolo 170 hodín a ráno vstávajú o pol piatej...
momenticek, neslobodno mi do ust vkladat, co som nepovedal. NIkde som nepisal, ze je niekto lajdak. Napisal som len, ze sa ludia rozhoduju a potom su konfrontovani s dosledkami svojich rozhodnuti.
edit: a este by som mozno dodal, ze ak sa raz niekto rozhodne, nesmie z dosledkov toho rozhodnutia vinit niekoho ineho.
Nandrolon
10.07.15,07:49
Jar, asi sa stretávam s inými pracháčmi, keď môžem zodpovedne prehlásiť že najväčší pracháči si dajú pre euro koleno vŕtať, hrabú na všetkých frontoch, majú problém zaplatiť pokutu na ceste, budú sa zjednávať že nemajú hotovosť do nemoty, NAJHORŠIA HOSTINA /či už oslava, výročie alebo svadba/ je u pracháčov, lebo je známe že tie hostiny sú také, že tam častokrát nie je čo jesť a piť... viem z osobnej skúsenosti.
Zbytočne sa odjakživa nehovorí že chudobní sú oveľa viac pohostinní ako bohatí.
lujza.j
10.07.15,07:50
Tai...je dospela ,svojpravna,makat vie.....berem to,ze jej vec.
...mna jej posledny rok na strednej aj roky pred stali "roky zivota" puberta hrozna.....tak som v urcitej faze rezignovala.....tak mam na háku....
pavol54
10.07.15,07:51
Mila123 - presne, KTO BY NA TÝCH milionárov pracoval?
Kde by sme si kupovali rožky, kto by nás strihal, kde by sme si kupovali oblečenie, kde by sme sa stravovali, kto by nám vyrábal autá?
Jedine vrátiť sa do stredoveku a žiť na stromoch...
Minule som čítal jeden citát, kľudne sa pod neho podpíšem...
"Chudobní ľudia na svete nie sú preto, že ich nedokážeme nasýtiť,
ale preto, že nedokážeme nasýtiť bohatých."
V tomto určite nemáš pravdu.
Bohatým je jedno koľko majú. Im už na peniazoch väčšinou nezáleží.
Skutočným zdrojom biedy je nevedomosť. Neprítomnosť reálnych vedomostí a slepá viera.
myslíš? zle myslíš
taiko
10.07.15,07:51
Tai...je dospela ,svojpravna,makat vie.....berem to,ze jej vec.
...mna jej posledny rok na strednej aj roky pred stali "roky zivota" puberta hrozna.....tak som v urcitej faze rezignovala.....tak mam na háku....
a tak to ma byt, len mozno by potrebovala trosku postrasit, ci ten dochodok ja domcek na zahori je uz strasiak ? :)
lujza.j
10.07.15,07:58
Tai...vies,ze som protiva:D....ale toto neviem dotiahnut.....staci,ze ma stve....ze moje decko je sikovnejsie ako ja a nevyuzije to....:(lebo je lenive na ucenie....ona na VŠ ma....len co potom...robotu jej to nezabezpeci....vsetko je tu...kto si a koho kde mas....teda zvacsa...to tak je.....
evuš
10.07.15,08:02
Tai...vies,ze som protiva:D....ale toto neviem dotiahnut.....staci,ze ma stve....ze moje decko je sikovnejsie ako ja a nevyuzije to....:(lebo je lenive na ucenie....ona na VŠ ma....len co potom...robotu jej to nezabezpeci....vsetko je tu...kto si a koho kde mas....teda zvacsa...to tak je.....

Luji, nechaj ju...myslím, že príde do fázy, že si školu a možno i tú VŠ spraví..... dala sa na chudnutie, zvládla to....tak jej nechaj priestor i na takéto rozhodnutie....;)
Tweety
10.07.15,08:05
buchač
10.07.15,08:15
len ci si Ty nahodou nenahadzal vsetkych zo vsetkch kategorii do jedneho vreca zase. ;)



momenticek, neslobodno mi do ust vkladat, co som nepovedal. NIkde som nepisal, ze je niekto lajdak....


Moja mladšia je sama, vo vlastnom byte. Minulý rok 1/2 roka nezamestnaná. Kto asi ťahal všetky náklady spojené s týmto problémom ? Žeby rodičia ....?
Kuwa, pekne sa zredukoval môj účet.....

Lenže ja a či Nandrolon myslíme na tých, ktorí majú školy, tituly, zamestnanie, atď....a pritom stále vyžierajú rodičov.

buchy ved uz nezartuj s tym vzdelanim preboha. Aky je rozdiel, ci rodicov vyziera niekto so vzdelanim, alebo bez vzdelania? Okrem toho ako vies, ze ich vyzieraju? Co ked je to obojstramnne vyhodne? Co ked prispievaju, alebo to dokonca tahaju sami, aby rodicom pomohli? Ked uz nic, tak donedavna vsetci zili pod jednoou strechou, vid tie mnohogeneracne domy na slovenskych dedinach. Neslobodno predsa takto generalizovat, mariu jeho :eek:
nuz a aby som podpichol, mat vlastny byt a nemat na jeho prevadzku tiez nie je to prave orechove ;)
Ako to Ty vravíš ?
Mariu jeho...momentíček, nevrav to, čo som nepovedal.
Ako vieš, že nevyžierajú ? Ja síce tvrdím opak, no nepovedal som, že všetci. Bol som v tom, že sa chápeme...či ?
Zvyšok nie je potrebné pitvať, veď sa predsa vie, že ako to v niekde chodí...stačí si prejsť poniektoré témy, kde jeden hľadá radu, kam s konopí, nakoľko rodinné vzťahy sú na tej bohovskej úrovni.
To vzdelanie si spomenul Ty a nie ja. Bola myslené v iných intenciách...ALE je niekedy viac na škodu, ako na osoh. Mladí sú potom viac vychcaní a teda skôr ojesexujú rodičov.
---------------------------------------
Podpichuj kľudne...ale dám na pravú mieru ohľadom toho bytu.
Niekdo cáluje ťažké love na kúpu bytu ... a niekto zdedil. Tak je to aj v mojom prípade, čiže dcéra býva v byte, v ktorom som detstvo trávil.
Prevádzka je jedna vec a orechové tá druhá. Som teraz mal predať byt a dcéra by sa nasťahovala nazad ku mne ? Nuž nehrozí. Čo by bolo o nejaký čas ? Čaja by sa dostala ku dobrému zamestnaniu a následne by kupovala byt za oveľa vyššiu čiastku, ako bol predaj daného bytu ? Veď to by nebolo normálne...
Tak sme si trochu pritiahli opasky a vydržali. Následne šla dievka na jeden pohovor a dnes je vysmiata jak lečo. Ak je dobrý mesiac, tak má vyšší príjem ako ja s manželkou dokopy...:)
taiko
10.07.15,08:23
Ako to Ty vravíš ?
Mariu jeho...momentíček, nevrav to, čo som nepovedal.
Ako vieš, že nevyžierajú ? Ja síce tvrdím opak, no nepovedal som, že všetci. Bol som v tom, že sa chápeme...či ?
Zvyšok nie je potrebné pitvať, veď sa predsa vie, že ako to v niekde chodí...stačí si prejsť poniektoré témy, kde jeden hľadá radu, kam s konopí, nakoľko rodinné vzťahy sú na tej bohovskej úrovni.
To vzdelanie si spomenul Ty a nie ja. Bola myslené v iných intenciách...ALE je niekedy viac na škodu, ako na osoh. Mladí sú potom viac vychcaní a teda skôr ojesexujú rodičov.
---------------------------------------
Podpichuj kľudne...ale dám na pravú mieru ohľadom toho bytu.
Niekdo cáluje ťažké love na kúpu bytu ... a niekto zdedil. Tak je to aj v mojom prípade, čiže dcéra býva v byte, v ktorom som detstvo trávil.
Prevádzka je jedna vec a orechové tá druhá. Som teraz mal predať byt a dcéra by sa nasťahovala nazad ku mne ? Nuž nehrozí. Čo by bolo o nejaký čas ? Čaja by sa dostala ku dobrému zamestnaniu a následne by kupovala byt za oveľa vyššiu čiastku, ako bol predaj daného bytu ? Veď to by nebolo normálne...
Tak sme si trochu pritiahli opasky a vydržali. Následne šla dievka na jeden pohovor a dnes je vysmiata jak lečo. Ak je dobrý mesiac, tak má vyšší príjem ako ja s manželkou dokopy...:)
1. no veru sme sa nepochopili. Ja som myslel ze si vsetkych do jedneho vreca nahadzal, co im sex nechuti :)


Niekedy mi to aj tak pripadá, keď čítam tie články o tých metrosexuáloch, narcistoch, hipsteroch a podobných...tak mám dojem, že ich rodičia sa fakt budú musieť realizovať a urobiť to vnúčenectvo za seba. Lebo hentej skupine, hlavne čo sa týka mužského pokolenia, už ani sex nechutí...

Ale také zlatokopky trtkajú o 106...;)
2. suvislost medzi vzdelanim a vyzieranim rodicov si bol byval naznacil prvy Ty, aha tu


Lenže ja a či Nandrolon myslíme na tých, ktorí majú školy, tituly, zamestnanie, atď....a pritom stále vyžierajú rodičov.

tp len tak pre poriadok :)
3. a len tak zahypotetizxujem ohladne bytu. Dcera mohla byt prenajat a prispiet do rozpoctu, ci si nejake skolenia zadovazit, ktore by sancu na pracovnom trhu zvysili. Ale hovorim, to len tak teoreticky, ako napad, lebo mnohe ine suvislosti nepoznam.

Ten byt som prvotne spomenul len preto, lebo si brojil proti vyzieracom rodicov a pritom si dcere byt platil. Cim som len chcel poukazat na to Tvoie generalizovanie. Kazdy ma nejake suvislosti a dovody a preto nemozno povedat, ze ti, ktori byvaju s rodicmi ich vyzieraju
Nandrolon
10.07.15,08:34
Taiko - zadovažiť si školenia, ktoré by na pracovnom trhu zvýšili šancu...

:-))))))))))))))))))))))))))))

- jedine ťa ospravedlňuje, že dlhodobo žiješ zahraničí, lebo takto to u nás v SR fakt nefunguje.
- aspoň som sa dobre pobavil... :-))))))
jar88
10.07.15,08:47
nie je to o výchove ??? o prístupe rodičov k deťom ???(podotýkam malým....)???
Určite že je to o dnešnej, ale aj minulej výchove detí.
Ale ako ich majú vychovávať, keď sú stále na love peňazí a decká v jasliach, škôlkach a družinách?
ale veď takto funguje celý kapitalizmus.......
mozem potvrdit. V NL, co sa hadam za kapitalisticky stat povazovat da, je platena materska dovolenka 3 mesiace a ak niekto chce tak plus 6 dalsich neplatenych. Potom sa zena musi vratit do roboty, alebo pride o miesto. Takze deti od 3 - 9 mesiacov v jasliach a potom v skolkach
Kamaratka platila za dve deti v skolke 1600EUR a ta suma sa odvija od platu.
Tolko ku kapitalizmu v NL :D
Taiko, povedz mi, čo je to za kapitalizmus, keď jeden pracujúci chlap neuživí ženu a deti a žena musí ísť zarábať peniaze.
No ziadny, ved som pisal minule, ze kapitalizmus uz neexistuje, ze ho socialisti pokriivili a ze Lenin vyhral.
Teda minimalne v starej dobre Europe, kde kapitalizmus vznikol. Aj ked NL je asi stale kapitalistickejsie ako SK
Na druhej strane nevidim, nic zle na tom ak zena pracuje.
Ale ja som nikde nepísal,"že je zlé ak žena pracuje". Písal som, že ak žena musí ísť pracovať, lebo ju muž neuživí. Musíš uznať, že to už nieje možné vidieť inak, ako zlé.
Mila123
10.07.15,08:52
Tai...vies,ze som protiva:D....ale toto neviem dotiahnut.....staci,ze ma stve....ze moje decko je sikovnejsie ako ja a nevyuzije to....:(lebo je lenive na ucenie....ona na VŠ ma....len co potom...robotu jej to nezabezpeci....vsetko je tu...kto si a koho kde mas....teda zvacsa...to tak je.....
Lui, škoda, keĎ je dcéra chytrá, múdra, bystrá a aj pracovitá, že si nedokončí vzdelanie......celý život bude pracovať na nízko platených pozíciách, nevie o čo možno prichádza.....ruky ju budú živiť......
a najhoršie je vysvetľovať neskôr vlastným deťom prečo si nedosiahol to čo zvyčajne rodič požaduje od svojich detí.......
taiko
10.07.15,08:54
Taiko - zadovažiť si školenia, ktoré by na pracovnom trhu zvýšili šancu...

:-))))))))))))))))))))))))))))

- jedine ťa ospravedlňuje, že dlhodobo žiješ zahraničí, lebo takto to u nás v SR fakt nefunguje.
- aspoň som sa dobre pobavil... :-))))))
ako to myslime ? preco to nefunguje? Napr si viem predstavit, ze ked niekto chce robit v kaviarni, tak si urobi kurz baristu.
Nandrolon
10.07.15,09:10
Ak chce niekto baristu do renomovanej reštaurácie, tak si nájde človeka s praxou, ktorý okrem toho kurzu má už aj prax X rokov.
Či už to bude pekná baba so 4-kami cickami, alebo nejaký teplo-metroš je jedno.
Ak chce niekto baristu do nejakého pajzla, tak zoberie človeka z úradu práce, niekto ho tam za pol dňa naučí a vydriduch bude ešte od štátu inkasovať ťažké prachy...
U nás je to bohužiaľ takto.
Detto s inými pozíciami. Na skutočne dobre zaplatené miesta nikto nikdy neprijme nejakú absolventku s kurzom a 0 ročnou praxou, tam sa prijímajú iní ľudia.
No a na neplatenú prácu sa zase prijíma hocikto, hlavne že mu takpovediac nebudem musieť platiť.
Nandrolon
10.07.15,09:12
Ja by som to napísal asi takto:
U nás v SR je práce veľmi veľa, len je málo ľudí ochotných za tu prácu aj platiť...
taiko
10.07.15,09:29
Ak chce niekto baristu do renomovanej reštaurácie, tak si nájde človeka s praxou, ktorý okrem toho kurzu má už aj prax X rokov.
Či už to bude pekná baba so 4-kami cickami, alebo nejaký teplo-metroš je jedno.
Ak chce niekto baristu do nejakého pajzla, tak zoberie človeka z úradu práce, niekto ho tam za pol dňa naučí a vydriduch bude ešte od štátu inkasovať ťažké prachy...
U nás je to bohužiaľ takto.
Detto s inými pozíciami. Na skutočne dobre zaplatené miesta nikto nikdy neprijme nejakú absolventku s kurzom a 0 ročnou praxou, tam sa prijímajú iní ľudia.
No a na neplatenú prácu sa zase prijíma hocikto, hlavne že mu takpovediac nebudem musieť platiť.
ved ale nikto nepisal o absolventke s 0 rocnou praxou, pisalo sa o pouziti peniazi na zvysenie kvalifikacie.
Ked niekto potrebuje do kaviarne silu a hlasia sa mu dve v principe rovnake osoby, jedna s kurzom baristu a jedna bez, koho majitel kaviarne vezme?
Ci podla Teba zvysovanie kvalifikacie nema vyznam?
lujza.j
10.07.15,09:38
Tai....ked ta s kurzom bude sereda a druha bude mat kozy..zoberie tú....
Ked si pred rokmi moj chlap hladal pracu bol na skusobnom dni v jednej ba restike na hviezdoslavovom.....vyuceny kelner,s barmanskym kurzom....praxe haba aj dej....chystali tam velku akcosku.....jediny vedel ako sa ma spravne nastierat...okrem ineho.....ale kedze moj chlap a gayovia.....su ako tie opacne magnety....sa mu nik neozval.....
lujza.j
10.07.15,09:50
Mne gejosi a lesby nevadia....ale moj chlap....oni sa tak divne odpudzuju....a to sa mu nestalo prvy krat...vzdy mal problem...ked sa niekde vyskytoval gay...:D
Mila123
10.07.15,09:54
Mne gejosi a lesby nevadia....ale moj chlap....oni sa tak divne odpudzuju....a to sa mu nestalo prvy krat...vzdy mal problem...ked sa niekde vyskytoval gay...:D
mám priateľa, a ten keď má vyliezť z bytu na chodbu v spoďároch????? nevylezie, pretože stále tvrdí, že by pri našich susedoch (gejoch) prišiel o panictvo.......(pre info - ma chodbe máme 2 byty, jeden patrí mne a druhý patrí gejom) ....
buchač
10.07.15,10:01
lujza.j
Presne tak. A kto by sa už s homošmi znášal, jedine ďalší homoš :-)))))))))))))))))))))))))))))
Budem Ti oponovať.

Poznám viacerých...a do určitej doby by som nepovedal, že sú gayovia....a sú v pohode.
Tí najhorší sú tí, ktorí sa musia a snažia za každú cenu na seba upozorňovať.
lujza.j
10.07.15,10:03
Ja som mala kedysi za susedov gruppu cigosov....gejosi by mi nejadili:D....este by ma mozno rano pri vytahu aj sfukli...."moja a to si sa dnes ako dorichtovala":D....moje decko robilo dlho v gay klube....raz priniesla aj ruzu domov....od ženy:D....tej raz lesby....no moja to co si si dala porobit s tymi vlasami:D....no nemas to veru dobré....a bolo:D
Nandrolon
10.07.15,10:06
Buchač, ale však tomu dlhéééééééému smajlíkovi chápeš, nie?
Ja si dovolím tvrdiť dokonca, že najlepší odborníci na mužskú módu a aj ženskú sú práve gejovia.
A takisto sa nájdu všelijakí ako hovoríš, ale to aj medzi heterákmi...
lacotinka
10.07.15,21:15
Chaloši v poho:)...mne to nevadi aj keby....ale decko ma stihlo naserkat....prisla dom o 2h...na 9h "utekala" upratovat RD.....volam s nou...idem na 19h do roboty-/krmo-pub-restika/......za 2,60 na h.....lebo ona nic nema....vrrr....ze by dala relax....a to zajtra niekto potrebuje upratat zase byt....

Luji, takto sa akurát uštve :eek::eek: ..mala by spomaliť, peniaze nie sú všetko ;)

Alebo ako vravia emeričania :

Samotné peniaze ešte neprinesú automaticky šťastie

Vraj :

- niekto môže mať aj 100 milionov a NIE JE šťastný

(a iný má iba 4 - 5 milionov a je !! :D šťastný )
lacotinka
10.07.15,21:21
Mila123 - presne, KTO BY NA TÝCH milionárov pracoval?
Kde by sme si kupovali rožky, kto by nás strihal, kde by sme si kupovali oblečenie, kde by sme sa stravovali, kto by nám vyrábal autá?
Jedine vrátiť sa do stredoveku a žiť na stromoch...
Minule som čítal jeden citát, kľudne sa pod neho podpíšem...
"Chudobní ľudia na svete nie sú preto, že ich nedokážeme nasýtiť,
ale preto, že nedokážeme nasýtiť bohatých."


že si ty často chýbal na dejepise / geneaologii

(medzi stredovekom a tými "stromami" bude tak 100 000 až 5 000 000 rokov )

lebo polla mňa človek na strome originál nikdy nebol , tak ako dodnes nie sú orangutány
lacotinka
10.07.15,21:23
Chaloši v poho:)...mne to nevadi aj keby....ale decko ma stihlo naserkat....prisla dom o 2h...na 9h "utekala" upratovat RD.....volam s nou...idem na 19h do roboty-/krmo-pub-restika/......za 2,60 na h.....lebo ona nic nema....vrrr....ze by dala relax....a to zajtra niekto potrebuje upratat zase byt....
lui a tu skolu si nechce dokoncit? Ved sa takto bude driet do smrti :(
Chce...kazdy rok....
Toto jej furt hovorim....
S chlapom do De nechce ist....pritom tam by si usetrila...tu zarobi,ale aj minie....a reč by sa jej pustila...rozumie...len nerozprava...
v com je teda hacik ? Ci v nicom, len sa jej taky ziovot paci, lebo frajer, lebo kamaratky ? Juj no v tomto pripade, neviem, ci by som nejake ultimatum nedal, aby sa dievca nastartovalo ;) Ale mozno neviem vsetky info :)

Iniciatívu nevynútiš
lujza.j
11.07.15,06:40
Fashion days na SK končí....od 10.7.....ale predajné kampane mali do posledného dna.....to je ako cestovka,ktorá vie....že skrachuje zajtra,ale dnes bude ešte predávať....info pre tých čo si niečo objednali na stránke....ešte,že vždy platím kurierovi....
jar88
11.07.15,07:52
Berieš to z individuálneho pohľadu. Skús sa pozrieť na to reálne, koľko sa zarába v jednotlivých odvetviach ako napr. obchod, služby, reštauračné služby atď. Je to niečo okolo 550 eur HRUBÉHO. Kto dá tejto niekoľkodesaťtisícovej mase ľudí viac? A vlastne prečo nemajú toľko ako inde v EÚ, keďže ceny u nás sú ešte vyššie ako v EÚ?
A nazývať predavačky laidákmi, ktoré si môžu za to sami, neviem neviem, keďže títo ľudia tvrdo pracujú /tvrdšie ako polovica z nás/, majú podpísané hmotné zodpovednosti, sú vzdelaní s VŠ /skoro všetky pokladníčky/ a mesačne každý jeden odrobené minimálne základný pracovný fond okolo 170 hodín a ráno vstávajú o pol piatej...
Čo znamená to "pozrieť sa na to reálne"?
Prečo nemajú toľko, ako inde v EU?
------------------------------------------------
Skúsim hádať.
Že by sa to odvíjalo od počtu voľných pracovníkov? (od počtu nezamestnaných?)
Alebo od počtu pracovných miest? (Súvisí počet pracovných miest s kúpnou silou obyvateľstva?)
Že by sa to odvíjalo od pomeru počet pracovných miest k počtu voľných pracovníkov?
jar88
11.07.15,08:04
Ja by som bol skôr zvedavý, prečo musí každý zo svojej mzdy povinne minúť najmenej 48,6% plus ďalších 20%. Spolu je to najmenej 68,6% a ak nemíňa aj na benzín, alkohol a cigarety, zostáva mu na skutočnú útratu len 31,4% peňazí, ktoré stojí jeho práca.
-----------------------------------
Vlastne je to menej, ako jedna tretina.
--------------------------------------------------
Naozaj musí štát toľko míňať?
Naozaj to potrebujeme?
korela
11.07.15,09:53
Fashion days na SK končí....od 10.7.....ale predajné kampane mali do posledného dna.....to je ako cestovka,ktorá vie....že skrachuje zajtra,ale dnes bude ešte predávať....info pre tých čo si niečo objednali na stránke....ešte,že vždy platím kurierovi....
No, toto ma mrzí. Ja som mala ciťáka, pretože odevy oproti minulosti ostali dlhšie stáť, iba obuv ako tak-tak ešte išla. Ale nebolo to ono, čo predtým. Vyhovovali mi najviac a hlavne ich systém. Boli rýchli, človeka informovali, a peniaze vracali aj do týždňa. Preto po prvej skúsenosti so Stilagom som Stilago obchádzala. Nemali ani dobré popisy, a peniaze aj za tri týždne, kým na nich asi ešte plus nezarobili. Tým si možno tiež priložili lopatu do hrobu.
Otto a pod. zlé popisy. Vôbec nemajú úctu k zákazníkovi, buď sú ľahostajní alebo sú to amatéri. Strata času.

Slováci by mohli založiť svoj biznis s tovarom od slovenských návrhárov alebo aj východných.To by potešilo min. mňa.
Až teraz som zistila, čo som raz kúpila dva kabátiky pre dcéru a miluje ich tri roky od Etiquette by Dana Savuica, že sú to Rumuni. Materiál vynikajúci aj modely. A ešte jednu rumunskú zn. som objavila, nepamätám si názov, krásne modely. Musím pohľadať.
To by bolo terno pre východné krajiny. Od Poľska to zobrať cez HU až po slovanský juh a východ. A konečne prestať podporovať bohatý západ ešte aj s handrami.
Kto by sa chcel ujať myšlienky a má kapitál, nech zváži.
korela
11.07.15,10:39
Berieš to z individuálneho pohľadu. Skús sa pozrieť na to reálne, koľko sa zarába v jednotlivých odvetviach ako napr. obchod, služby, reštauračné služby atď. Je to niečo okolo 550 eur HRUBÉHO. Kto dá tejto niekoľkodesaťtisícovej mase ľudí viac? A vlastne prečo nemajú toľko ako inde v EÚ, keďže ceny u nás sú ešte vyššie ako v EÚ?
A nazývať predavačky laidákmi, ktoré si môžu za to sami, neviem neviem, keďže títo ľudia tvrdo pracujú /tvrdšie ako polovica z nás/, majú podpísané hmotné zodpovednosti, sú vzdelaní s VŠ /skoro všetky pokladníčky/ a mesačne každý jeden odrobené minimálne základný pracovný fond okolo 170 hodín a ráno vstávajú o pol piatej...
Čo znamená to "pozrieť sa na to reálne"?
Prečo nemajú toľko, ako inde v EU?
------------------------------------------------
Skúsim hádať.
Že by sa to odvíjalo od počtu voľných pracovníkov? (od počtu nezamestnaných?)
Alebo od počtu pracovných miest? (Súvisí počet pracovných miest s kúpnou silou obyvateľstva?)
Že by sa to odvíjalo od pomeru počet pracovných miest k počtu voľných pracovníkov?
Aj z tohto dôvodu nedokážem odpísať niekomu už tri roky na otázku, koľko platia portály za články. Veď ak niekto pre mňa píše nadpriemerne dobre, tak ho ocením aj zaplatím lepšie a nebudem mzdy nivelizovať podľa ostatných. Sám sa predsa rozhodnem.
Externistom sa platí fixne za článok, kmeňovým tiež. Ale sa im zvýši čítanosť, zvýšia im zároveň nato normy. V prípade ak autori ten systém pochopia, chvíľu ešte bežia v zotrvačnosti, neskôr zľavia logicky z kvality. Ak idú na dovolenky, musia nahodiť materiál pred odchodom. Ľudia sa uštvú ešte pred odchodom na dovolenku, sotva sa zotavia, už sú v tom kolotoči opäť.
Menšie stránky vyplácajú dlaňovky, je to suma menšia ako niekde na brigáde.
A to je v každej sfére dnes.
Aj pre tento fenomén naša ekonomika stojí. Niet z čoho obracať eurá za tovar, sú radi, že vyžijú a poplatia účty. Ako sa im to prejaví na dôchodkoch, je samozrejmé.
Sami podnikatelia sú brzdou rozvoja krajiny. Možno nie všetci, ale nájdu sa ešte stále i takí, ktorí stále posúvajú vyplatenie miezd. Ale hlavne, že poniektorí si vytvorili aj 40 firiem.
lujza.j
11.07.15,10:49
korela no ja som na tom podobne....presne pre toto mi vyhovovali....že ak sa niečo nepačilo...nesadla velkosť bez problémov peniaze poslali na účet....ak máš niečo overené poteším sa ak dáš tipa:)...vo štvrtok som ešte prevzala 2ks šlapiek
rumuni?!...kamarát mal rodičov na ambasáde v bukurešti....vždy sa tešil ako si tam kúpi kvalitné obleky do roboty....
korela
11.07.15,11:11
Verím. Hej, ešte stále si myslíme, že za nami je koniec civilizácie. Rumunom znižujú kredit cigáni. Mala som spolužiaka zo základky lodníka, pri plavbe cez RO mali zvýšenú ostražitosť, cigáni im chodili kradnúť na lode. To bolo ešte za socíka.
Inak hľadám. Ale dcéra ma nahovára, nech začnem znovu šiť, mne sa nechce, vyšla som z toho, ale už toľko prosí, že začnem. Má špecifický vkus a hlavne výšku (nemá cez 180, ale takmer, taký prútik je), šaty aj sukne sú prikrátke, iba Next má bežne predĺžené veľkosti a nedostane na seba to, čo by chcela. Možno i ušetríme. Vraví sa, že hmotnosť ovplyvňuje reálny odhad veku, v jej prípade je to pravda, čo je aj veľkou nevýhodou na druhej strane.
Inak je zaujímavé, že i staršie ženy (50) ak sú štíhle, majú problém zohnať v obchodoch sukne po kolená, majúc normálnu výšku.
Mária27
11.07.15,11:30
pavol54
11.07.15,11:38
Fashion days na SK končí....od 10.7.....ale predajné kampane mali do posledného dna.....to je ako cestovka,ktorá vie....že skrachuje zajtra,ale dnes bude ešte predávať....info pre tých čo si niečo objednali na stránke....ešte,že vždy platím kurierovi....
No, toto ma mrzí. Ja som mala ciťáka, pretože odevy oproti minulosti ostali dlhšie stáť, iba obuv ako tak-tak ešte išla. Ale nebolo to ono, čo predtým. Vyhovovali mi najviac a hlavne ich systém. Boli rýchli, človeka informovali, a peniaze vracali aj do týždňa. Preto po prvej skúsenosti so Stilagom som Stilago obchádzala. Nemali ani dobré popisy, a peniaze aj za tri týždne, kým na nich asi ešte plus nezarobili. Tým si možno tiež priložili lopatu do hrobu.
Otto a pod. zlé popisy. Vôbec nemajú úctu k zákazníkovi, buď sú ľahostajní alebo sú to amatéri. Strata času.

Slováci by mohli založiť svoj biznis s tovarom od slovenských návrhárov alebo aj východných.To by potešilo min. mňa.
Až teraz som zistila, čo som raz kúpila dva kabátiky pre dcéru a miluje ich tri roky od Etiquette by Dana Savuica, že sú to Rumuni. Materiál vynikajúci aj modely. A ešte jednu rumunskú zn. som objavila, nepamätám si názov, krásne modely. Musím pohľadať.
To by bolo terno pre východné krajiny. Od Poľska to zobrať cez HU až po slovanský juh a východ. A konečne prestať podporovať bohatý západ ešte aj s handrami.
Kto by sa chcel ujať myšlienky a má kapitál, nech zváži.
čína je na východe, len sa to cez západ distribuuje, máš pravdu (cena výrobku + distribučná značka registrovaná ako ochranná známka)
misoft
11.07.15,17:14
buchač
11.07.15,17:28
Čo majú spoločné?

Dane - nezaplatené.... na to toho prvého načapali, toho druhého sa snažia načapať....
Akurát slovo "dane"...iné nič.
lujza.j
11.07.15,17:30
jakša bar už asi nebude otvorený :Dpche:D
lacotinka
11.07.15,18:09
Ja by som bol skôr zvedavý, prečo musí každý zo svojej mzdy povinne minúť najmenej 48,6% plus ďalších 20%. Spolu je to najmenej 68,6% a ak nemíňa aj na benzín, alkohol a cigarety, zostáva mu na skutočnú útratu len 31,4% peňazí, ktoré stojí jeho práca.
-----------------------------------
Vlastne je to menej, ako jedna tretina.
--------------------------------------------------
Naozaj musí štát toľko míňať?
Naozaj to potrebujeme?

my nie

vláda áno

lebo to je príjemné (rozdávať z cudzieho :D ) a na voličské stádo fascinujúco účinné !!
kopretinka
11.07.15,18:15
neskutočné,čoho sú niektorí ľudia schopní.........kúpia si mäso,vozia ho celý deň v aute,vonku je 38 stupńov,koľko je v aute? A prídu si pýtať peniaze,lebo smrdelo.......sme na nich kukali,že či sú kompletní...:eek:
pavol54
11.07.15,18:27
Ja by som bol skôr zvedavý, prečo musí každý zo svojej mzdy povinne minúť najmenej 48,6% plus ďalších 20%. Spolu je to najmenej 68,6% a ak nemíňa aj na benzín, alkohol a cigarety, zostáva mu na skutočnú útratu len 31,4% peňazí, ktoré stojí jeho práca.
-----------------------------------
Vlastne je to menej, ako jedna tretina.
--------------------------------------------------
Naozaj musí štát toľko míňať?
Naozaj to potrebujeme?

my nie

vláda áno

lebo to je príjemné (rozdávať z cudzieho :D ) a na voličské stádo fascinujúco účinné !!
ale už nám nevládne SDKÚ tí všetko rozdávali z nášho.
pavol54
11.07.15,18:28
neskutočné,čoho sú niektorí ľudia schopní.........kúpia si mäso,vozia ho celý deň v aute,vonku je 38 stupńov,koľko je v aute? A prídu si pýtať peniaze,lebo smrdelo.......sme na nich kukali,že či sú kompletní...:eek:
No mali napísať sťažnosť veterinárom tí by im to patrične vysvetlili
lujza.j
11.07.15,18:33
neskutočné,čoho sú niektorí ľudia schopní.........kúpia si mäso,vozia ho celý deň v aute,vonku je 38 stupńov,koľko je v aute? A prídu si pýtať peniaze,lebo smrdelo.......sme na nich kukali,že či sú kompletní...:eek:
blbí lidi taki lidi:D...to je ako dáma si nechá otvorenú špirálu...tá vyschne a príde ju reklamovať....
ked idem teraz do at nakúpiť......najvrf idem načapovať do káry....potom nákup....kúpim 4kocky špenátu....do chladiacej tašky....a k tomu nahádžem čo by malo vydržať dom....a upaľujem....
len kto sežere ten špenát:D:D:D
misoft
11.07.15,18:36
Pche! Pred pár dňami - hypermarket.... Baba kúpila 10 nanukov, drbla na parkovisku do auta a ešte si skočila na kávičku. A vrátila sa, že reklamovať nanuky, lebo sú roztopené. Na infocentre (a vidia do tej kaviarničky) jej povedali, že nemala sedieť na káve ako krava, ale mala domov upaľovať..... a poslali ju ... viete kam....
lujza.j
11.07.15,18:37
dobrééé:D
korela
11.07.15,21:55
Misoft, to sú kto tí dvaja na foto? Odstrihla som sa od správ .
kopretinka
12.07.15,06:24
nezasierajte to tu politikou,nestačí vám stará blažková???!!! :mad::mad:
taiko
12.07.15,07:46
neskutočné,čoho sú niektorí ľudia schopní.........kúpia si mäso,vozia ho celý deň v aute,vonku je 38 stupńov,koľko je v aute? A prídu si pýtať peniaze,lebo smrdelo.......sme na nich kukali,že či sú kompletní...:eek:
ako vieme, ze ho vozili v aute ?
taiko
12.07.15,07:52
nezasierajte to tu politikou,nestačí vám stará blažková???!!! :mad::mad:
vyriesene :)
misoft
12.07.15,08:44
Misoft, to sú kto tí dvaja na foto? Odstrihla som sa od správ .
Nerieš..... dobre, že si sa"odstrihla".... duševné zdravie je prednejšie....
misoft
12.07.15,08:45
nezasierajte to tu politikou,nestačí vám stará blažková???!!! :mad::mad:
E-e-e-e - šak to nem politikus.....to len takí malí grázlici....
buchač
12.07.15,08:54
Misoft, to sú kto tí dvaja na foto? Odstrihla som sa od správ .
Nerieš..... dobre, že si sa"odstrihla".... duševné zdravie je prednejšie....

Hm...ten prvý bol gangster v časoch, keď si bola ešte na hubách...prezývku mal Scarface.
Ten druhý je len amatér voči tomu prvému.
korela
12.07.15,09:00
Taiko, prosím ťa, nedal by sa odstrániť aj ten taneček pri téme panická porucha? http://www.porada.sk/feed.php?type=allnew&time=7&page=2
Pri PP nejde o žiadnu dedinskú veselicu, je to skôr čardáš v organizme človeka, ktorý ňou trpí a muky sú obrovské. Zasahuje to ľuďom do práce, súkromného života. Je úplne nevhodné si z tejto dg robiť vtipy, rovnako ako pri každej inej. Neetické, neľudské.
Ďakujem.
misoft
12.07.15,15:14
Misoft, to sú kto tí dvaja na foto? Odstrihla som sa od správ .
Nerieš..... dobre, že si sa"odstrihla".... duševné zdravie je prednejšie....

Hm...ten prvý bol gangster v časoch, keď si bola ešte na hubách...prezývku mal Scarface.
Ten druhý je len amatér voči tomu prvému.
Ani nie amatér.... len menej "výkonný"....:D:D:D
misoft
12.07.15,15:17
misoft
12.07.15,15:21
A ďalšie:
Už im načisto tam drbe.....
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/361294-chaos-na-zapade-ukrajiny-ozbrojenci-sa-po-utoku-v-mukaceve-polici-nevzdali/

Na východe, na západe. Dodáme im plyn, ešte sa im nepáči, že vraj málo...
pavol54
12.07.15,15:52
A ďalšie:
Už im načisto tam drbe.....
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/361294-chaos-na-zapade-ukrajiny-ozbrojenci-sa-po-utoku-v-mukaceve-polici-nevzdali/

Na východe, na západe. Dodáme im plyn, ešte sa im nepáči, že vraj málo...
len aby sa im nezapáčili ťažobné polia na Záhorí, to už vyťahuj maljutku a nacvičuj
misoft
12.07.15,17:05
A ďalšie:
Už im načisto tam drbe.....
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/361294-chaos-na-zapade-ukrajiny-ozbrojenci-sa-po-utoku-v-mukaceve-polici-nevzdali/

Na východe, na západe. Dodáme im plyn, ešte sa im nepáči, že vraj málo...
len aby sa im nezapáčili ťažobné polia na Záhorí, to už vyťahuj maljutku a nacvičuj
Kua - už zase? Inak - ak sa raz niečo naučíš - v mozgu to stále zostane.... nemal by som problém...
kopretinka
12.07.15,19:18
neskutočné,čoho sú niektorí ľudia schopní.........kúpia si mäso,vozia ho celý deň v aute,vonku je 38 stupńov,koľko je v aute? A prídu si pýtať peniaze,lebo smrdelo.......sme na nich kukali,že či sú kompletní...:eek:
ako vieme, ze ho vozili v aute ?
lebo to povedali
buchač
12.07.15,19:32
Čítam.... boli na Pohode v pohode. Vyšli s Pohody, bolo po pohode: http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/361305-navstevnikom-pohody-prerezali-pneumatiky-na-autach-poskodili-150-aut/

Hm...vo Vysokých Tatrách, v určitých lokalitách sa nedoporučuje ísť autom na huby-presnejšie zaparkovať niekde a hajde do lesa. Nie jeden dopadol ako na Pohode, no nebol v pohode. Proste domáci neznesú konkurenciu a drancovanie lesa. Na to sú iní...

Na Pohode by som predpokladal skôr iný úmysel...teda zámysel s cieľavedomým úmyslom poškodiť dané vozidlá za účelom zisku.
Jednoduché počty :
1. Oprava jedného defektu cca 10€
2. Dve kolesá na jednom aute 20€
3. Poškodených áut 150 x 20 = 3.000€
misoft
12.07.15,19:33
Čítam.... boli na Pohode v pohode. Vyšli s Pohody, bolo po pohode: http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/361305-navstevnikom-pohody-prerezali-pneumatiky-na-autach-poskodili-150-aut/

Hm...vo Vysokých Tatrách, v určitých lokalitách sa nedoporučuje ísť autom na huby-presnejšie zaparkovať niekde a hajde do lesa. Nie jeden dopadol ako na Pohode, no nebol v pohode. Proste domáci neznesú konkurenciu a drancovanie lesa. Na to sú iní...

Na Pohode by som predpokladal skôr iný úmysel...teda zámysel s cieľavedomým úmyslom poškodiť dané vozidlá za účelom zisku.
Jednoduché počty :
1. Oprava jedného defektu cca 10€
2. Dve kolesá na jednom aute 20€
3. Poškodených áut 150 x 20 = 3.000€
Sledoval som správy - jeden z poškodených len tak poznamenal - "už majú dokonca kolesá pripravené - 1 koleso 70€"
Ale ak sa pozrie na tie pneu - niektoré festovné diery majú - tam obyčajná oprava nestačí - výmena plášťa = 50-70€ za plášť.

Ja v tom skôr vidím hrabanie prachov - stačilo, aby z pneuservisov prišli, prepichli a kšefty sa hýbu jedna radosť....
buchač
12.07.15,19:47
Čítam.... boli na Pohode v pohode. Vyšli s Pohody, bolo po pohode: http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/361305-navstevnikom-pohody-prerezali-pneumatiky-na-autach-poskodili-150-aut/

Hm...vo Vysokých Tatrách, v určitých lokalitách sa nedoporučuje ísť autom na huby-presnejšie zaparkovať niekde a hajde do lesa. Nie jeden dopadol ako na Pohode, no nebol v pohode. Proste domáci neznesú konkurenciu a drancovanie lesa. Na to sú iní...

Na Pohode by som predpokladal skôr iný úmysel...teda zámysel s cieľavedomým úmyslom poškodiť dané vozidlá za účelom zisku.
Jednoduché počty :
1. Oprava jedného defektu cca 10€
2. Dve kolesá na jednom aute 20€
3. Poškodených áut 150 x 20 = 3.000€
Sledoval som správy - jeden z poškodených len tak poznamenal - "už majú dokonca kolesá pripravené - 1 koleso 70€"
Ale ak sa pozrie na tie pneu - niektoré festovné diery majú - tam obyčajná oprava nestačí - výmena plášťa = 50-70€ za plášť.

Ja v tom skôr vidím hrabanie prachov - stačilo, aby z pneuservisov prišli, prepichli a kšefty sa hýbu jedna radosť....

Ja som vravel "LEN" o defektoch, ktoré sú najlacnejšia oprava.
taiko
13.07.15,05:16
neskutočné,čoho sú niektorí ľudia schopní.........kúpia si mäso,vozia ho celý deň v aute,vonku je 38 stupńov,koľko je v aute? A prídu si pýtať peniaze,lebo smrdelo.......sme na nich kukali,že či sú kompletní...:eek:
ako vieme, ze ho vozili v aute ?
lebo to povedali
tomu je tazko uverit. Zeby sa fakt niekto stazoval, ze: " Kupil som si u vas rano maso, cely den ho vozim v aute v horucavach a ono sa mi pedstavte si, pokazilo. Chcem ho vratit " To hadam ani nie je mozne.
Ak to fakt niekto urobi, tak by som mu poveal, ze: " Klingoni zapricinili pomocou cervej diery, prechadzajucej cez slnko jeho zvysene erupcie a nasledne beta-gama ziarenie zapricinilo zvysenu kazivost potravin, zaco vsak nas supermarket nemoze niest zodpovednost, kedze vsetci obyvatelia galaxie, boli na toto upozorneni vopred" :D
buchač
13.07.15,05:29
neskutočné,čoho sú niektorí ľudia schopní.........kúpia si mäso,vozia ho celý deň v aute,vonku je 38 stupńov,koľko je v aute? A prídu si pýtať peniaze,lebo smrdelo.......sme na nich kukali,že či sú kompletní...:eek:
ako vieme, ze ho vozili v aute ?
lebo to povedali
tomu je tazko uverit.
Nebuď nepevný.....
Predsa pri reklamovaní predkladáš aj bloček....a tento má okrem iných údajov čo ? Je tam uvedený dátum a aj čas platby.

By si neveril, čoho sú poniektorí jednotlivci schopní.
V tomto prípade jednoznačne verím Kvietočku, nakoľko som si neraz musel vypočuť "modlenie sa" mojej 1/2 na margo takýchto "zákazníkov"....;)
lujza.j
13.07.15,06:13
Tai..to je retardacia poniektorych jedincov....
Ja som minuly tyzden isla na nakup az vo strvrtok....uz bolo kusok chladnejsie a valim hned dom....
taiko
13.07.15,08:17
neskutočné,čoho sú niektorí ľudia schopní.........kúpia si mäso,vozia ho celý deň v aute,vonku je 38 stupńov,koľko je v aute? A prídu si pýtať peniaze,lebo smrdelo.......sme na nich kukali,že či sú kompletní...:eek:
ako vieme, ze ho vozili v aute ?
lebo to povedali
tomu je tazko uverit.
Nebuď nepevný.....
Predsa pri reklamovaní predkladáš aj bloček....a tento má okrem iných údajov čo ? Je tam uvedený dátum a aj čas platby.

By si neveril, čoho sú poniektorí jednotlivci schopní.
V tomto prípade jednoznačne verím Kvietočku, nakoľko som si neraz musel vypočuť "modlenie sa" mojej 1/2 na margo takýchto "zákazníkov"....;)
ved ale cas platby neznamena, ze balicek odvtedy vozili v aute. Mohli kupit, doniest domov, vecer rozbalit a zistit ze je to skazene.
Ja som zase nachyleny uverit tym ludom. Ak teda fakt nepvedali, ze to cely den vozili v aute.

Supermarkety dnes robia ine divy. Sam som uz bol niekolkokrat otrepat o hlavu skazene veci v tescu, ci v kauflande.
misoft
13.07.15,13:20
ved ale cas platby neznamena, ze balicek odvtedy vozili v aute. Mohli kupit, doniest domov, vecer rozbalit a zistit ze je to skazene.
Ja som zase nachyleny uverit tym ludom. Ak teda fakt nepvedali, ze to cely den vozili v aute.

Supermarkety dnes robia ine divy. Sam som uz bol niekolkokrat otrepat o hlavu skazene veci v tescu, ci v kauflande.
No nikdy nevieš.....

Pche! Pred pár dňami - hypermarket.... Baba kúpila 10 nanukov, drbla na parkovisku do auta a ešte si skočila na kávičku. A vrátila sa, že reklamovať nanuky, lebo sú roztopené. Na infocentre (a vidia do tej kaviarničky) jej povedali, že nemala sedieť na káve ako krava, ale mala domov upaľovať..... a poslali ju ... viete kam....
I takí sa nájdu.....
kopretinka
13.07.15,13:56
neskutočné,čoho sú niektorí ľudia schopní.........kúpia si mäso,vozia ho celý deň v aute,vonku je 38 stupńov,koľko je v aute? A prídu si pýtať peniaze,lebo smrdelo.......sme na nich kukali,že či sú kompletní...:eek:
ako vieme, ze ho vozili v aute ?
lebo to povedali
tomu je tazko uverit.
Nebuď nepevný.....
Predsa pri reklamovaní predkladáš aj bloček....a tento má okrem iných údajov čo ? Je tam uvedený dátum a aj čas platby.

By si neveril, čoho sú poniektorí jednotlivci schopní.
V tomto prípade jednoznačne verím Kvietočku, nakoľko som si neraz musel vypočuť "modlenie sa" mojej 1/2 na margo takýchto "zákazníkov"....;)
ved ale cas platby neznamena, ze balicek odvtedy vozili v aute. Mohli kupit, doniest domov, vecer rozbalit a zistit ze je to skazene.
Ja som zase nachyleny uverit tym ludom. Ak teda fakt nepvedali, ze to cely den vozili v aute.

Supermarkety dnes robia ine divy. Sam som uz bol niekolkokrat otrepat o hlavu skazene veci v tescu, ci v kauflande.
to mäso je vákuovo balené,s trvanlivosťou do 17.7. oni neboli jediní,ktorí to kúpili,nikto iný sa nesťažoval.Okrem toho ani nedoniesli to mäso,kľudne ho mohli zjesť a vymyslieť si,že smrdelo.
Ak povedali,že ho mali v aute,prečo by si vymýšľali? To by už bolo dilinovstvo na druhú.
Ja robím v obchode 13 rokov,viem,čo chodia ľudia reklamovať. Napr. dnes prišiel chlap,že má slabý net v mobile. a chcel vrátiť peniaze,holt,smola,ani od trabantu nepožaduješ,aby bol rýchlejší ako F1..........alebo donesú totálne zaprasený vysávač,plný chlpov a vlasov,tesne pred skončením záruky,a chcú nový....
Mila123
13.07.15,14:09
pred chvíľkou sa ma opýtala mladšia dcéra, mami ? kto je to Franc Ferdinand?
a ja jej vravím, že určite to bol Habsburg, ktorého zabili v Sarajeve, bol to incident, ktorý bol iskierkou vzniku 1. sv. vojny.....
a odpoveď mojej dcéry? nepýtam sa kto to bol? ale kto to je? teda je to škótska hudobná skupina, dcéra sa včera vrátila z Pohody......
a ja sa pýtam, kde to žijem?
misoft
13.07.15,14:15
Jóóój, keď už sme pri tých super-hypermarketoch....
Včera podvečer zastal dilinko na Audine pred vchodom do HM, motor naštartovaný, auto otvorené, vybehol si niečo kúpiť (v aute nik iný nebol!). Akurát šli okolo mestskí policajti. Zastali, vypli mu motor, kľúče zobrali a PAPUČU nasadili...
Už sa chystali odísť, keď dilinko vybehol, začal kričať, nech mu dajú dole papuču, že tam tak dlho nestojí (inak je tam zákaz zastavenia!). No a MP - sadzba 50€. Začal im nadávať, tak len zdvihli mobil, zavolali a o cca 7 min. prišli dopraváci, ešte s nimi sa začal dohadovať. A to už dilino sklapol, pretože mu dali pokutu 30€ za porušenie zákazu zastavenia, 30€ za nezabezpečenia vozidla. A to mu ešte povedali, že môže byť rád, že mu vodičák nezoberú....
buchač
13.07.15,14:17
pred chvíľkou sa ma opýtala mladšia dcéra, mami ? kto je to Franc Ferdinand?
a ja jej vravím, že určite to bol Habsburg, ktorého zabili v Sarajeve, bol to incident, ktorý bol iskierkou vzniku 1. sv. vojny.....
a odpoveď mojej dcéry? nepýtam sa kto to bol? ale kto to je? teda je to škótska hudobná skupina, dcéra sa včera vrátila z Pohody......
a ja sa pýtam, kde to žijem?

Led Zeppelin...a je to svetová kapela...;)
Nejaký alternatívci ?...fujtajbl, to sa nedá počúvať...vydržal som 5 sekúnd.
misoft
13.07.15,14:18
LZ, UH, SQ, AC/DC a ďalšie....
korela
13.07.15,15:00
Pred časom som tu napísala, že priateľkina priateľka kým vloží balíčkované mäso do koša, tak ho prepichne a ovonia. Zniesli sta sa tu mňa, akoby som tie balíčky dierkovala ja. Zrejme mala zlú skúsenosť, možno ho nechcel obchod prevziať späť, tak sa zariadila po svojom. Ani sa jej nečudujem, ak sa nedá spoľahnúť na obchod. Ešte merať aj cestu do obchodu ešte raz.

Preto rada nakupujem v Bille pri pulte s čerstvým mäsom. Vidím a cítim, čo kupujem. A neleží mäso v tom polystyréne hodiny.
Peggynka
13.07.15,15:04
Pred časom som tu napísala, že priateľkina priateľka kým vloží balíčkované mäso do koša, tak ho prepichne a ovonia. Zniesli sta sa tu mňa, akoby som tie balíčky dierkovala ja. Zrejme mala zlú skúsenosť, možno ho nechcel obchod prevziať späť, tak sa zariadila po svojom. Ani sa jej nečudujem, ak sa nedá spoľahnúť na obchod. Ešte merať aj cestu do obchodu ešte raz.
Preto rada nakupujem v Bille pri pulte s čerstvým mäsom. Vidím a cítim, čo kupujem. A neleží mäso v tom polystyréne hodiny.

Ja to robím ,ale až po nákupe;v aute vozím chladničku a aby som si ušetrila cestu späť do obchodu,tak ho kontrolujem v aute a keď niečo,mašírujem s ním hneď späť :)
marjankaj
13.07.15,15:05
Pred časom som tu napísala, že priateľkina priateľka kým vloží balíčkované mäso do koša, tak ho prepichne a ovonia. Zniesli sta sa tu mňa, akoby som tie balíčky dierkovala ja.
Priateľkina priateľka si predsa aj ty. Či??:D
korela
13.07.15,15:06
A tie pneumatiky na Pohode nemuseli vôbec prerezať ľudia na kšeft. To je to posledné, čo by mne napadlo.
Asi ste čítali, aký vyšiel chemický rozbor z odpadu, čo sa týka drôg. Niektorí ľudia majú už všetkého až po krk.
buchač
13.07.15,15:06
Pred časom som tu napísala, že priateľkina priateľka kým vloží balíčkované mäso do koša, tak ho prepichne a ovonia. Zniesli sta sa tu mňa, akoby som tie balíčky dierkovala ja. Zrejme mala zlú skúsenosť, možno ho nechcel obchod prevziať späť, tak sa zariadila po svojom. Ani sa jej nečudujem, ak sa nedá spoľahnúť na obchod. Ešte merať aj cestu do obchodu ešte raz.

Preto rada nakupujem v Bille pri pulte s čerstvým mäsom. Vidím a cítim, čo kupujem. A neleží mäso v tom polystyréne hodiny.

By som bol zvedavý, čo by povedala priateľkina priateľka, ak by priateľkynin priateľ priateľky použil kondóm, ktorý by nejaký dobrák prepichol.... ;)
Že zlý príklad ? Možno aj hej, ale výsledok rovnaký...teda v podstate.
misoft
13.07.15,15:07
Pred časom som tu napísala, že priateľkina priateľka kým vloží balíčkované mäso do koša, tak ho prepichne a ovonia. Zniesli sta sa tu mňa, akoby som tie balíčky dierkovala ja. Zrejme mala zlú skúsenosť, možno ho nechcel obchod prevziať späť, tak sa zariadila po svojom. Ani sa jej nečudujem, ak sa nedá spoľahnúť na obchod. Ešte merať aj cestu do obchodu ešte raz.

Preto rada nakupujem v Bille pri pulte s čerstvým mäsom. Vidím a cítim, čo kupujem. A neleží mäso v tom polystyréne hodiny.

Vieš - nič proti nej, ale ja byť "obchodníkom", tak ju svinským krokom vyženiem z obchodu. Porušila predsa obal! A keď sa jej nebude "zdať", vráti ho späť do regálu a potom fakt bude na houby...

To mi pripomína správanie aj niektorých našich "výtečníkov" z planéty Romula..... Tiež zoberú, otvoria, okoštujú a šmaria hoci aj do iného regálu - a to nielen mäso, ale i vody, keksy, cukríky, rohlíky....

143495
korela
13.07.15,15:11
Pred časom som tu napísala, že priateľkina priateľka kým vloží balíčkované mäso do koša, tak ho prepichne a ovonia. Zniesli sta sa tu mňa, akoby som tie balíčky dierkovala ja.
Priateľkina priateľka si predsa aj ty. Či??:D
Nie, videla so ju v meste iba raz, je to môj protipól. Prvý dojem - asi obe - ako dva odpudzujúce sa magnety. Nemala by som si s ňou čo povedať. Pracuje v NBS. Ale je zďaleka.
korela
13.07.15,15:14
Pred časom som tu napísala, že priateľkina priateľka kým vloží balíčkované mäso do koša, tak ho prepichne a ovonia. Zniesli sta sa tu mňa, akoby som tie balíčky dierkovala ja. Zrejme mala zlú skúsenosť, možno ho nechcel obchod prevziať späť, tak sa zariadila po svojom. Ani sa jej nečudujem, ak sa nedá spoľahnúť na obchod. Ešte merať aj cestu do obchodu ešte raz.

Preto rada nakupujem v Bille pri pulte s čerstvým mäsom. Vidím a cítim, čo kupujem. A neleží mäso v tom polystyréne hodiny.

Vieš - nič proti nej, ale ja byť "obchodníkom", tak ju svinským krokom vyženiem z obchodu. Porušila predsa obal! A keď sa jej nebude "zdať", vráti ho späť do regálu a potom fakt bude na houby...

To mi pripomína správanie aj niektorých našich "výtečníkov" z planéty Romula..... Tiež zoberú, otvoria, okoštujú a šmaria hoci aj do iného regálu - a to nielen mäso, ale i vody, keksy, cukríky, rohlíky....
Zrejme sa jej to stalo a poznačilo ju to. Obchodníkov chápem tiež. Čo si budeme nahovárať, nie všetko čo sa vyloží na rampe, ide tam, kde má.
korela
13.07.15,15:15
Pred časom som tu napísala, že priateľkina priateľka kým vloží balíčkované mäso do koša, tak ho prepichne a ovonia. Zniesli sta sa tu mňa, akoby som tie balíčky dierkovala ja. Zrejme mala zlú skúsenosť, možno ho nechcel obchod prevziať späť, tak sa zariadila po svojom. Ani sa jej nečudujem, ak sa nedá spoľahnúť na obchod. Ešte merať aj cestu do obchodu ešte raz.

Preto rada nakupujem v Bille pri pulte s čerstvým mäsom. Vidím a cítim, čo kupujem. A neleží mäso v tom polystyréne hodiny.

By som bol zvedavý, čo by povedala priateľkina priateľka, ak by priateľkynin priateľ priateľky použil kondóm, ktorý by nejaký dobrák prepichol.... ;)
Že zlý príklad ? Možno aj hej, ale výsledok rovnaký...teda v podstate.
Stále sa niečo deje, ako vraví Donutil, preto treba byť v strehu. Pri tej vecičke obzvlášť.
marjankaj
13.07.15,15:16
Nie, videla so ju v meste iba raz, je to môj protipól. Prvý dojem - asi obe - ako dva odpudzujúce sa magnety. Nemala by som si s ňou čo povedať. Pracuje v NBS. Ale je zďaleka.
Veď stačilo by ju "správne" osloviť(Ty ku...)) a videla by si ako by sa konverzácia spustila. Na nezastavenie.:D:rolleyes:
korela
13.07.15,15:21
Ja kontrolujem všetko pri regáloch, kým vložím do koša. Nastalo to potom, ako mi splesniveli tri tvarohy, alebo jogurty, ... potom som si všimla, že každý obal bol predierkovaný na troch miestach ihlou. Dúfam, že nie striekačkou.
korela
13.07.15,15:23
Nie, videla so ju v meste iba raz, je to môj protipól. Prvý dojem - asi obe - ako dva odpudzujúce sa magnety. Nemala by som si s ňou čo povedať. Pracuje v NBS. Ale je zďaleka.
Veď stačilo by ju "správne" osloviť(Ty ku...)) a videla by si ako by sa konverzácia spustila. Na nezastavenie.:D:rolleyes:
:D, :D. :D Ty si jasnovidný? Trefa.
korela
13.07.15,15:55
Ďalší, čo sa odrazil z ministerskej stoličky.
http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/ruski-majitelia-chcu-hotel-danube-zburat.html
http://reality.etrend.sk/realitny-biznis/cernak-rozpoli-hotel-danube-najma-pre-rusov.html?utm_source=reality&utm_medium=article&utm_campaign=related
Pred tromi dňami sme sa bavili na poruštených Karl. Varoch? Príchod na Slovensko sa v akom rozsahu udeje?
Pamätáte sa na to, ako bola polovica architektov proti a polovica za výstavbu toho hotela? Zastavať vzácny priestor v strede historického mesta.
V Podhradí sa mohla vytvoriť krásna mestská záhrada, obohnať múrom ako Valdštejnskú v Prahe, je v rušnom prostredí, ale z múrmi je ticho. Koncerty. Bratislava má žalostne málo parkov a záhrad. Všetko sa zabetonováva v mene biznisu.
http://www.prague.eu/cs/objekt/mista/526/valdstejnska-zahrada
lujza.j
13.07.15,16:02
zas nákupné centrum a byty :eek:
marjankaj
13.07.15,16:07
Ďalší, čo sa odrazil z ministerskej stoličky.
http://reality.etrend.sk/komercne-nehnutelnosti/ruski-majitelia-chcu-hotel-danube-zburat.html
http://reality.etrend.sk/realitny-biznis/cernak-rozpoli-hotel-danube-najma-pre-rusov.html?utm_source=reality&utm_medium=article&utm_campaign=related
Čo už s ním? Veď má skoro 25 rokov. Zrelý na odstrel::rolleyes:
Alebo že by Kempinsky bol nezaplnený???:eek:
taiko
13.07.15,16:17
Pred časom som tu napísala, že priateľkina priateľka kým vloží balíčkované mäso do koša, tak ho prepichne a ovonia. Zniesli sta sa tu mňa, akoby som tie balíčky dierkovala ja. Zrejme mala zlú skúsenosť, možno ho nechcel obchod prevziať späť, tak sa zariadila po svojom. Ani sa jej nečudujem, ak sa nedá spoľahnúť na obchod. Ešte merať aj cestu do obchodu ešte raz.

Preto rada nakupujem v Bille pri pulte s čerstvým mäsom. Vidím a cítim, čo kupujem. A neleží mäso v tom polystyréne hodiny.
toto presne robim aj ja v NL. Raz som kupil zasmradene kurca (mimochodom tiez vakuovo balene ;) ) a odvtedy klucami dieru do sacku robim. Ak je ok beriem, ak nie je OK hned nesiem predavackam.
taiko
13.07.15,16:18
Pred časom som tu napísala, že priateľkina priateľka kým vloží balíčkované mäso do koša, tak ho prepichne a ovonia. Zniesli sta sa tu mňa, akoby som tie balíčky dierkovala ja. Zrejme mala zlú skúsenosť, možno ho nechcel obchod prevziať späť, tak sa zariadila po svojom. Ani sa jej nečudujem, ak sa nedá spoľahnúť na obchod. Ešte merať aj cestu do obchodu ešte raz.

Preto rada nakupujem v Bille pri pulte s čerstvým mäsom. Vidím a cítim, čo kupujem. A neleží mäso v tom polystyréne hodiny.

By som bol zvedavý, čo by povedala priateľkina priateľka, ak by priateľkynin priateľ priateľky použil kondóm, ktorý by nejaký dobrák prepichol.... ;)
Že zlý príklad ? Možno aj hej, ale výsledok rovnaký...teda v podstate.
hadam, ze ta priatelka pokazene nevlozila naspat dpo regalu, ale odovzdala obsluhe. Ale mozem sa aj mylit ;)
lujza.j
13.07.15,16:19
v ba je viac všetkého ako je potreba.....len cesty ostali rovnaké....
korela
13.07.15,16:23
zas nákupné centrum a byty :eek:
Jeden byt pre Ľudovíta, druhý pre Filipa, tretí pre Samuela. A možno i rodičia jeden zakúpia. Pekné miesto, krajšie ako River Park, teda podľa mňa.
Je fakt, že Černák nejaké podniky rozbehol na SK, zanechá stopu po sebe, ale tento projekt, ja neviem.
Keby sa chcel niekto ujať konečne Obchodnej ulice, čo hyzdí mesto od začiatku, vonku to robia tak, videla som pár projektov, že zastrešia celú ulicu, vznikne suchá obchodná zóna ako v Miláne, je to síce kvalitatívne úplne odlišné riešenie, ale podobné. Upravia sa fasády, urobia predzáhradky, zmení sa úplne imidž miesta.
Bratislava je jeden bezkoncepčný zlepenec.
buchač
13.07.15,16:24
zas nákupné centrum a byty :eek:
Bytov je predsa málo...či ?
...a aj v Blave...či ?
buchač
13.07.15,16:25
v ba je viac všetkého ako je potreba......
Hlavne blavákov...:D :D :D
buchač
13.07.15,16:27
Bratislava je jeden bezkoncepčný zlepenec.
Mesto zvané Škaredkovo...;) :D
Tweety
13.07.15,16:29
Už teda nie krásavica na Dunaji?
marjankaj
13.07.15,16:29
Bratislava je jeden bezkoncepčný zlepenec.
Mesto zvané Škaredkovo...;) :D
A preto sa sem všetci serú z celého Slovenska, hlavne z východu. Zo západu sa sem Rakúšanom nechce.:D:---
lujza.j
13.07.15,16:35
v ba je viac všetkého ako je potreba......
Hlavne blavákov...:D :D :D
ja som Bratislavčanka....viéš komu sa hovorí blavák:---:D...tak áno pre nich...
buchač
13.07.15,16:37
Už teda nie krásavica na Dunaji?
Pche....
Bol som nie raz, nie dva.
Nikdy som nemal ten dojem krásavice. Veď ani historické jadro nemá na rozdiel od iných....napríklad Poprad, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Trenčín, Bardejov, ...a prím hrajú Košice.

Dunaj ...to je ale iná káva. Ak by nebola Blava-mesto na Dunaji, tak je to smiešne mesto (čo aj v porovnaní s inými hlavnými mestami aj je).
korela
13.07.15,16:38
Tweety
13.07.15,16:39
Šak ja nevravím, že je. Ale tak sa o nej kedysi vravelo, nie? Tiež som tam zopár ráz bola, tiež som tam žiadnu krásavicu nevidela.
buchač
13.07.15,16:41
Bratislava je jeden bezkoncepčný zlepenec.
Mesto zvané Škaredkovo...;) :D
A preto sa sem všetci serú z celého Slovenska, hlavne z východu. Zo západu sa sem Rakúšanom nechce.:D:---

Šak nech vláda presunie tie automobilky a ostatné stimulované fabriky na východ...;)

Ver, že vám - blavákom sa bude ľahšie žiť...len kto by potom robil na tie blavácke lenivé rite ?
Ver, že nám - na východe sa bude LEPŠIE žiť....lebo na seba by si ľudia zarobili.
lujza.j
13.07.15,16:42
http://www.jtre.sk/sk/zuckermandel
na tomto makajú o 106....
buchač
13.07.15,16:42
Bartoška mladší, aj na ďalšej foto v poradí.
http://beautylounge.elle.cz/fotogalerie/nejlepsi-momenty-v-elle-beauty-lounge-day-9/12#main-col

Čistý metrosexuálny hipster, atď.............................;) :D
korela
13.07.15,16:43
Už teda nie krásavica na Dunaji?
Pche....
Bol som nie raz, nie dva.
Nikdy som nemal ten dojem krásavice. Veď ani historické jadro nemá na rozdiel od iných....napríklad Poprad, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Trenčín, Bardejov, ...a prím hrajú Košice.

Dunaj ...to je ale iná káva. Ak by nebola Blava-mesto na Dunaji, tak je to smiešne mesto (čo aj v porovnaní s inými hlavnými mestami aj je).
Všetky vymenované mestá majú svojho ducha a sú pekné, len keby aj ich obišla panelová výstavba.
Ako v Dunajskej Strede na námestí kostol obkolesený panelákmi. Hrozné.
lujza.j
13.07.15,16:52
kamoška pred dvomi rokmi na dov. v Hr....v jednej fáze života tam trávila čas matka si vzala chorvata...čiže krajinu a obyv. pozná inak....povedala,že cestou dom sa musí zastaviť v zagrebe...ukázať ho deťom ešte predtým ako sa ňom vybláznia developéri....
korela
13.07.15,16:54
Bratislava je jeden bezkoncepčný zlepenec.
Mesto zvané Škaredkovo...;) :D
A preto sa sem všetci serú z celého Slovenska, hlavne z východu. Zo západu sa sem Rakúšanom nechce.:D:---

Šak nech vláda presunie tie automobilky a ostatné stimulované fabriky na východ...;)

Ver, že vám - blavákom sa bude ľahšie žiť...len kto by potom robil na tie blavácke lenivé rite ?
Ver, že nám - na východe sa bude LEPŠIE žiť....lebo na seba by si ľudia zarobili.

Prestaňte piť, budete aj autá montovať. To máš za tie lenivé zadky, akoby tu ľudia nepracovali. To si poriadne prehnal.
pavol54
13.07.15,16:55
Pred časom som tu napísala, že priateľkina priateľka kým vloží balíčkované mäso do koša, tak ho prepichne a ovonia. Zniesli sta sa tu mňa, akoby som tie balíčky dierkovala ja. Zrejme mala zlú skúsenosť, možno ho nechcel obchod prevziať späť, tak sa zariadila po svojom. Ani sa jej nečudujem, ak sa nedá spoľahnúť na obchod. Ešte merať aj cestu do obchodu ešte raz.

Preto rada nakupujem v Bille pri pulte s čerstvým mäsom. Vidím a cítim, čo kupujem. A neleží mäso v tom polystyréne hodiny.
za prvé nemá ihlu alebo čo umyté vo vode minimálne 65oC teplej, uloženú v aseptickom obale to je potom rovnaká hygienická hrozba ako mäsiar ktorý tou istou rukou chytá mäso ktorou chytal peniaze. určite tá dáma bola blondýna.
korela
13.07.15,16:57
Bartoška mladší, aj na ďalšej foto v poradí.
http://beautylounge.elle.cz/fotogalerie/nejlepsi-momenty-v-elle-beauty-lounge-day-9/12#main-col

Čistý metrosexuálny hipster, atď.............................;) :D

Ty si sa v mladosti neprispôsoboval dobe?
buchač
13.07.15,17:04
Prestaňte piť, budete aj autá montovať. To máš za tie lenivé zadky, akoby tu ľudia nepracovali. To si poriadne prehnal.

Poviem inak, ako vravel môj bývalý šéf :

1. Keď robiť, tak robiť.
2. Keď piť, tak piť.
3. Keď *******, tak poriadne.

Už som viackrát spomenul, že som pochodil republiku (Čecha a Morava vrátane) krížom krážom na tých služobných cestách.
Takže si dovolím porovnávať tie jednotlivé končiny, kraje, oblasti a aj národnosti. Lebo ja zvyknem LEN z vlastných skúseností vravieť.

....mimochodom, v tých automobilkách je aké %%% pracujúcich, ktorí chodia na týždňovky ?
buchač
13.07.15,17:15
Bartoška mladší, aj na ďalšej foto v poradí.
http://beautylounge.elle.cz/fotogalerie/nejlepsi-momenty-v-elle-beauty-lounge-day-9/12#main-col

Čistý metrosexuálny hipster, atď.............................;) :D

Ty si sa v mladosti neprispôsoboval dobe?

Čoby nie...chodil som na diskotéky... sral na školu...hral vrcholovo hádzanú za VSŽ...behal za dievčatami...aj na pivko do Mestskej pivárne...a podobne.

No určite som/sme nepodriaďovali všetko tomu, ako vyzerám/me dľa štýlu terajších metrosexuálov.

------------------------------------------------------------------

Dve fotky, ktoré vravia za všetko :
http://memecreator.cz/media/created/jche0n.jpg
misoft
13.07.15,17:30
toto presne robim aj ja v NL. Raz som kupil zasmradene kurca (mimochodom tiez vakuovo balene ;) ) a odvtedy klucami dieru do sacku robim. Ak je ok beriem, ak nie je OK hned nesiem predavackam.
Aha!
Tak preto každý deň personál v HM preberá v regáloch tovar a kontroluje (najmä to balené.....) - dierky hľadajú....... :D
kopretinka
13.07.15,18:08
toto presne robim aj ja v NL. Raz som kupil zasmradene kurca (mimochodom tiez vakuovo balene ;) ) a odvtedy klucami dieru do sacku robim. Ak je ok beriem, ak nie je OK hned nesiem predavackam.
Aha!
Tak preto každý deň personál v HM preberá v regáloch tovar a kontroluje (najmä to balené.....) - dierky hľadajú....... :D
to nie je sranda,ale čistá škoda.......tovar ide rovno do odpisu,aj keď mu nič nie je.......
marjankaj
13.07.15,18:41
Šak nech vláda presunie tie automobilky a ostatné stimulované fabriky na východ...;)

Ver, že vám - blavákom sa bude ľahšie žiť...len kto by potom robil na tie blavácke lenivé rite ?
Ver, že nám - na východe sa bude LEPŠIE žiť....lebo na seba by si ľudia zarobili.
Buchy a čo má vláda spoločné s automobilkami? Ak vlastníci rozhodnú, že sa presunú ďalej na východ(napríklad do Rumunska alebo Moldavska), ako by im v tom naša vláda zabránila? Aj potom vám bude lepšie na východe ako v Bratislave?(Pre teba v Blave)?
Ja nie som Bratislavčan, ani Blavák a ani paštekár. Mám tu síce trvalý pobyt, ale to je tak všetko.
taiko
13.07.15,18:45
Bartoška mladší, aj na ďalšej foto v poradí.
http://beautylounge.elle.cz/fotogalerie/nejlepsi-momenty-v-elle-beauty-lounge-day-9/12#main-col

Čistý metrosexuálny hipster, atď.............................;) :D

Ty si sa v mladosti neprispôsoboval dobe?

Čoby nie...chodil som na diskotéky... sral na školu...hral vrcholovo hádzanú za VSŽ...behal za dievčatami...aj na pivko do Mestskej pivárne...a podobne.

No určite som/sme nepodriaďovali všetko tomu, ako vyzerám/me dľa štýlu terajších metrosexuálov.

------------------------------------------------------------------

Dve fotky, ktoré vravia za všetko :

eeej ander, co sa Ti porobilo ? To si sam ten obrazok skompiloval, ci si prebral odniekial ? Autor chcel tym obrazkom povedat, ze len vojaci su chlapi? Lebo ak ano, tak len povzbudi ludi, ktori o vojakoch ako o gumach hovoria ts ts ts ;)
taiko
13.07.15,18:53
toto presne robim aj ja v NL. Raz som kupil zasmradene kurca (mimochodom tiez vakuovo balene ;) ) a odvtedy klucami dieru do sacku robim. Ak je ok beriem, ak nie je OK hned nesiem predavackam.
Aha!
Tak preto každý deň personál v HM preberá v regáloch tovar a kontroluje (najmä to balené.....) - dierky hľadajú....... :D
no po mne nic nenajdu, bud vezmem domov, alebo vratim ako vadne :). Sak vlastne robim robotu za nich. U nas v obchode ma uz poznaju, ako im aj veci po zaruke nosim z regalov :D
buchač
13.07.15,18:54
Buchy a čo má vláda spoločné s automobilkami? Ak vlastníci rozhodnú, že sa presunú ďalej na východ(napríklad do Rumunska alebo Moldavska), ako by im v tom naša vláda zabránila? Aj potom vám bude lepšie na východe ako v Bratislave?(Pre teba v Blave)?
Ja nie som Bratislavčan, ani Blavák a ani paštekár. Mám tu síce trvalý pobyt, ale to je tak všetko.
Ale no táááák...Janíčko, šak vláda môže predsa veľa...predsa si tu nebudeme niečo navrávať.
Veď si len vezmime. Investori furt operujú, že je infraštruktúra na trt. No vláda furt odsúva dokončenie diaľnic na východ...a odsúva. No okolo Blavy sa furt robia tie obchvaty.
...a dalo by sa pokračovať.
taiko
13.07.15,18:54
Šak nech vláda presunie tie automobilky a ostatné stimulované fabriky na východ...;)

Ver, že vám - blavákom sa bude ľahšie žiť...len kto by potom robil na tie blavácke lenivé rite ?
Ver, že nám - na východe sa bude LEPŠIE žiť....lebo na seba by si ľudia zarobili.
Buchy a čo má vláda spoločné s automobilkami? Ak vlastníci rozhodnú, že sa presunú ďalej na východ(napríklad do Rumunska alebo Moldavska), ako by im v tom naša vláda zabránila? Aj potom vám bude lepšie na východe ako v Bratislave?(Pre teba v Blave)?
Ja nie som Bratislavčan, ani Blavák a ani paštekár. Mám tu síce trvalý pobyt, ale to je tak všetko.
vlastnici sa rozhodnut mozu, ak sa na vychod nemaju ako dostat ;)
taiko
13.07.15,18:57
toto presne robim aj ja v NL. Raz som kupil zasmradene kurca (mimochodom tiez vakuovo balene ;) ) a odvtedy klucami dieru do sacku robim. Ak je ok beriem, ak nie je OK hned nesiem predavackam.
Aha!
Tak preto každý deň personál v HM preberá v regáloch tovar a kontroluje (najmä to balené.....) - dierky hľadajú....... :D
to nie je sranda,ale čistá škoda.......tovar ide rovno do odpisu,aj keď mu nič nie je.......
ked tovaru nic nie je, dam do kosika a vezmem domov, ziadna skoda nenastane a predavacky a na reklamacnom maju menej roboty.
Robim tak, lebo ma nutia. Ak by poriadne robili, dodrziaavali zasady skadovanie, ak by chladeny tovar nenechavali stat po vylozeni z kamionu hodinu vonku, tak by netrebalo skumat, ci nieco nie je pokazene.
buchač
13.07.15,19:00
eeej ander, co sa Ti porobilo ? To si sam ten obrazok skompiloval, ci si prebral odniekial ? Autor chcel tym obrazkom povedat, ze len vojaci su chlapi? Lebo ak ano, tak len povzbudi ludi, ktori o vojakoch ako o gumach hovoria ts ts ts ;)
Ander z Košíc je len jedno....a aj to je jeden dilino....takže takéto oslovenie by som mohol brať aj ako urážku.
Keď ho počujem, tak sa mi bičak vo vačku otvára...

Do určitej doby si nepočul po hutoracky, po gadžovsky, po rusnaky v Košiciach ani slovíčka. Postavili VSŽ a samí prisťahovalec....kuwa a samí gadžo. To, čo teraz zažívajú blaváci, to majú Košice už dávno za sebou a v oveľa horšom vydaní to bolo. Ide o to, že do Blavy sa chodí na týždňovky a len jedinci, kdežto na Terase sa postavilo sídlisko, ktoré obsadili celé rodiny....tisíce a tisíce ich bolo. Tie zvyky, reč a prízvuk nevyženie ani diabol...poznáš okamžite.
----------------------------------------------------------------

No néééé.....
Ty buzeranti na mólach sú chlapi.

Tých ľudí - poväčšinou mužského pohlavia, ktorí majú pindy na vojakov, mám v trubke. Poväčšinou sú to tí, ktorí závidia tie výhody...ale šak aj oni mohli za onej doby podpísať.
Tí mladší pindoši nevedia o čom vravia, nakoľko na vojne neboli. Ich poznatky sú len a len s tých stupídnych filmov typu " Černí baroni".

...mimochodom, bol si na vojenčine ? Nuž, silno pochybujem...takže o gumách nemáš nejak právo sa vyjadrovať-nie ešte hodnotiť, znevažovať.
marjankaj
13.07.15,19:00
vlastnici sa rozhodnut mozu, ak sa na vychod nemaju ako dostat ;)
Čo trepeš. Veď aj teraz chodia cez Budapešť. To iba Varholíková tade neprešla.
taiko
13.07.15,19:03
vlastnici sa rozhodnut mozu, ak sa na vychod nemaju ako dostat ;)
Čo trepeš. Veď aj teraz chodia cez Budapešť. To iba Varholíková tade neprešla.
noze sa slusne chovaj, ja Ti nepisem ze trepes, tak sa trosku kontroluj
marjankaj
13.07.15,19:03
[QUOTE="taiko"]
Do určitej doby si nepočul po hutoracky, po gadžovsky, po rusnaky v Košiciach ani slovíčka. Postavili VSŽ a samí prisťahovalec....kuwa a samí gadžo. To, čo teraz zažívajú blaváci, to majú Košice už dávno za sebou a v oveľa horšom vydaní to bolo. Ide o to, že do Blavy sa chodí na týždňovky a len jedinci, kdežto na Terase sa postavilo sídlisko, ktoré obsadili celé rodiny....tisíce a tisíce ich bolo. Tie zvyky, reč a prízvuk nevyženie ani diabol...poznáš okamžite.
No vidíš. Ani na toto "Blava" nemá a dúfam, že ani mať nebude.
taiko
13.07.15,19:05
eeej ander, co sa Ti porobilo ? To si sam ten obrazok skompiloval, ci si prebral odniekial ? Autor chcel tym obrazkom povedat, ze len vojaci su chlapi? Lebo ak ano, tak len povzbudi ludi, ktori o vojakoch ako o gumach hovoria ts ts ts ;)
Ander z Košíc je len jedno....a aj to je jeden dilino....takže takéto oslovenie by som mohol brať aj ako urážku.
Keď ho počujem, tak sa mi bičak vo vačku otvára...

Do určitej doby si nepočul po hutoracky, po gadžovsky, po rusnaky v Košiciach ani slovíčka. Postavili VSŽ a samí prisťahovalec....kuwa a samí gadžo. To, čo teraz zažívajú blaváci, to majú Košice už dávno za sebou a v oveľa horšom vydaní to bolo. Ide o to, že do Blavy sa chodí na týždňovky a len jedinci, kdežto na Terase sa postavilo sídlisko, ktoré obsadili celé rodiny....tisíce a tisíce ich bolo. Tie zvyky, reč a prízvuk nevyženie ani diabol...poznáš okamžite.
:D:D, kokso, to uz su nejake fobie ci ki fras :D Mat tak Tvoje problemy.
marjankaj
13.07.15,19:06
vlastnici sa rozhodnut mozu, ak sa na vychod nemaju ako dostat ;)
Čo trepeš. Veď aj teraz chodia cez Budapešť. To iba Varholíková tade neprešla.
noze sa slusne chovaj, ja Ti nepisem ze trepes, tak sa trosku kontroluj
Šak som nenapísal "čo" trepeš.:D A mohol som aj to. Ja nemôžem za to, že ty sem z toho NL nedovidíš ani hvezdárskym ďalekohľadom.:---
taiko
13.07.15,19:08
vlastnici sa rozhodnut mozu, ak sa na vychod nemaju ako dostat ;)
Čo trepeš. Veď aj teraz chodia cez Budapešť. To iba Varholíková tade neprešla.
noze sa slusne chovaj, ja Ti nepisem ze trepes, tak sa trosku kontroluj
Šak som nenapísal "čo" trepeš.:D A mohol som aj to. Ja nemôžem za to, že ty sem z toho NL nedovidíš ani hvezdárskym ďalekohľadom.:---
eeeej Jan, Jan, kukam, ze si bol na skoleni ;) No ved vsak kludne napis, co nepatricne som napisal, nech diskutujeme.
pavol54
13.07.15,19:11
toto presne robim aj ja v NL. Raz som kupil zasmradene kurca (mimochodom tiez vakuovo balene ;) ) a odvtedy klucami dieru do sacku robim. Ak je ok beriem, ak nie je OK hned nesiem predavackam.
Aha!
Tak preto každý deň personál v HM preberá v regáloch tovar a kontroluje (najmä to balené.....) - dierky hľadajú....... :D
to nie je sranda,ale čistá škoda.......tovar ide rovno do odpisu,aj keď mu nič nie je.......
aj mlieko by sa malo pootvárať očuchať aj sterilizované produkty otvoriť čo ak je tam žaba za poškodený tovar v regále fasuje predavačka pri kontrole automaticky pokutu tovar aký je rozdiel medzi myškou hryzkou a špinavovou paprčou klienta tovaru nie je naoko nič ale taká žltačka je pekné svinstvo
marjankaj
13.07.15,19:13
eeeej Jan, Jan, kukam, ze si bol na skoleni ;) No ved vsak kludne napis, co nepatricne som napisal, nech diskutujeme.
Asi tam zabudol slovenčinu, pozri bod 8.
http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=trepa%C5%A5
buchač
13.07.15,19:16
eeej ander, co sa Ti porobilo ? To si sam ten obrazok skompiloval, ci si prebral odniekial ? Autor chcel tym obrazkom povedat, ze len vojaci su chlapi? Lebo ak ano, tak len povzbudi ludi, ktori o vojakoch ako o gumach hovoria ts ts ts ;)
Ander z Košíc je len jedno....a aj to je jeden dilino....takže takéto oslovenie by som mohol brať aj ako urážku.
Keď ho počujem, tak sa mi bičak vo vačku otvára...

Do určitej doby si nepočul po hutoracky, po gadžovsky, po rusnaky v Košiciach ani slovíčka. Postavili VSŽ a samí prisťahovalec....kuwa a samí gadžo. To, čo teraz zažívajú blaváci, to majú Košice už dávno za sebou a v oveľa horšom vydaní to bolo. Ide o to, že do Blavy sa chodí na týždňovky a len jedinci, kdežto na Terase sa postavilo sídlisko, ktoré obsadili celé rodiny....tisíce a tisíce ich bolo. Tie zvyky, reč a prízvuk nevyženie ani diabol...poznáš okamžite.
:D:D, kokso, to uz su nejake fobie ci ki fras :D Mat tak Tvoje problemy.
Fóbie ???
Na Luníku VIII. to ako vyzerá ??? :D
Alebo mám spomenúť niečo iné, niekoho iného...konkrétne aj z Porady ??? ;)

Sorry Taiko...ale taká dedukcia. Skončil si školu a hajde do sveta...tak je ?
Ak áno, tak ako mladý jedinec si sa nezaujímal,neuvedomoval si si až tak to okolie a súvislosti...ostatne šak aj ja onehdá. Ono to príde neskôr, jeden sa začne zamýšľať a príde k pointe.
Veď si len vezmi takú maličkosť...plesová sezóna.
Ples Rusnakov, Ples Spišakov, Ples Zemplínčanov...všetko v Košiciach.
kopretinka
13.07.15,19:18
buchač,šak kto ti káže sa pozerať na módnu prehliadku? Tam sú aj modely/modelky extrém a rovnako to,čo predvádzajú.To nie sú bežné veci na nosenie.
taiko
13.07.15,19:21
eeej ander, co sa Ti porobilo ? To si sam ten obrazok skompiloval, ci si prebral odniekial ? Autor chcel tym obrazkom povedat, ze len vojaci su chlapi? Lebo ak ano, tak len povzbudi ludi, ktori o vojakoch ako o gumach hovoria ts ts ts ;)
Ander z Košíc je len jedno....a aj to je jeden dilino....takže takéto oslovenie by som mohol brať aj ako urážku.
Keď ho počujem, tak sa mi bičak vo vačku otvára...

Do určitej doby si nepočul po hutoracky, po gadžovsky, po rusnaky v Košiciach ani slovíčka. Postavili VSŽ a samí prisťahovalec....kuwa a samí gadžo. To, čo teraz zažívajú blaváci, to majú Košice už dávno za sebou a v oveľa horšom vydaní to bolo. Ide o to, že do Blavy sa chodí na týždňovky a len jedinci, kdežto na Terase sa postavilo sídlisko, ktoré obsadili celé rodiny....tisíce a tisíce ich bolo. Tie zvyky, reč a prízvuk nevyženie ani diabol...poznáš okamžite.
:D:D, kokso, to uz su nejake fobie ci ki fras :D Mat tak Tvoje problemy.
Fóbie ???
Na Luníku VIII. to ako vyzerá ??? :D
Alebo mám spomenúť niečo iné, niekoho iného...konkrétne aj z Porady ??? ;)

Sorry Taiko...ale taká dedukcia. Skončil si školu a hajde do sveta...tak je ?
Ak áno, tak ako mladý jedinec si sa nezaujímal,neuvedomoval si si až tak to okolie a súvislosti...ostatne šak aj ja onehdá. Ono to príde neskôr, jeden sa začne zamýšľať a príde k pointe.
Veď si len vezmi takú maličkosť...plesová sezóna.
Ples Rusnakov, Ples Spišakov, Ples Zemplínčanov...všetko v Košiciach.
stale nerozumiem, v com je problem. Vsak to je jedno, kto kde chodi, kde robi a kde zije, pokial je to slusny clovek. Nemozno podla mna povedat, ze clovek zo Zemplina je horsi, ako clovek z Kosic.

PS: a len pre upresnenie, po skole som ostal na SK este 4 roky pracovat
buchač
13.07.15,19:23
buchač,šak kto ti káže sa pozerať na módnu prehliadku? Tam sú aj modely/modelky extrém a rovnako to,čo predvádzajú.To nie sú bežné veci na nosenie.
Kvietok, šak neblázni....
Nasekám Ti plno obrázkov alebo linkov ohľadom zmeny mužského pohlavia .... a kľudne aj takých, kde sa ženy sťažujú na to, že títo jedinci už nemajú záujem o sex, nakoľko až tak sú zahľadení do seba....a ak toto je normálne, tak potom sorry.
buchač
13.07.15,19:30
stale nerozumiem, v com je problem. Vsak to je jedno, kto kde chodi, kde robi a kde zije, pokial je to slusny clovek. Nemozno podla mna povedat, ze clovek zo Zemplina je horsi, ako clovek z Kosic
Sledujem, že ma nechápeš. ;) :D

Slušný človek...to je predsa v poriadku. Lenže čo je niekde považované za slušné správanie, tak inde nie...a teraz nemyslím na to hlasné grgnutie po jedle v určitých krajinách ..... ide o LEN naše Slovensko.

Už len správanie sa poniektorých jedincov v obci, kde mám chalupu, je niekedy pre mňa nepochopiteľne, ba priam tabu....a to nie som príliš ďaleko od KE.
Si vezmi nejakého vzdialenejšieho od hraníc s UA ... príde do mesta a začne sa tam správať podľa svojho doterajšieho, napríklad šoférovania...šak to je na vraždu.

...aťď....to je na dlhú debatu.
taiko
13.07.15,19:32
eeej ander, co sa Ti porobilo ? To si sam ten obrazok skompiloval, ci si prebral odniekial ? Autor chcel tym obrazkom povedat, ze len vojaci su chlapi? Lebo ak ano, tak len povzbudi ludi, ktori o vojakoch ako o gumach hovoria ts ts ts ;)
Ander z Košíc je len jedno....a aj to je jeden dilino....takže takéto oslovenie by som mohol brať aj ako urážku.
Keď ho počujem, tak sa mi bičak vo vačku otvára...

Do určitej doby si nepočul po hutoracky, po gadžovsky, po rusnaky v Košiciach ani slovíčka. Postavili VSŽ a samí prisťahovalec....kuwa a samí gadžo. To, čo teraz zažívajú blaváci, to majú Košice už dávno za sebou a v oveľa horšom vydaní to bolo. Ide o to, že do Blavy sa chodí na týždňovky a len jedinci, kdežto na Terase sa postavilo sídlisko, ktoré obsadili celé rodiny....tisíce a tisíce ich bolo. Tie zvyky, reč a prízvuk nevyženie ani diabol...poznáš okamžite.
----------------------------------------------------------------

No néééé.....
Ty buzeranti na mólach sú chlapi.

Tých ľudí - poväčšinou mužského pohlavia, ktorí majú pindy na vojakov, mám v trubke. Poväčšinou sú to tí, ktorí závidia tie výhody...ale šak aj oni mohli za onej doby podpísať.
Tí mladší pindoši nevedia o čom vravia, nakoľko na vojne neboli. Ich poznatky sú len a len s tých stupídnych filmov typu " Černí baroni".

...mimochodom, bol si na vojenčine ? Nuž, silno pochybujem...takže o gumách nemáš nejak právo sa vyjadrovať-nie ešte hodnotiť, znevažovať.
buchy, ja na vojakov nenadavm, nemam k nim ziadny despekt, ostane ako k malokomu Mozno s vynimkou zakomplexovancov, ktory "moc" danu zhora zneuzivaju na posilnovanie svojho ega, ci naplnovanie nejakych patologickych chutok.
Mam medzi prifesionalmi kamaratov. Len Tvoje pripomienky neprajnikom vojakov podla mna nahravaju, Len to som myslel.
marjankaj
13.07.15,19:34
stale nerozumiem, v com je problem. Vsak to je jedno, kto kde chodi, kde robi a kde zije, pokial je to slusny clovek. Nemozno podla mna povedat, ze clovek zo Zemplina je horsi, ako clovek z Kosic.

PS: a len pre upresnenie, po skole som ostal na SK este 4 roky pracovat
Buchy tým chcel povedať, že si dlho preč a asi tak trochu stratil kontakt so Slovenskom. Je pekné, že sa stále aspoň zaujímaš o dianie, ale bezprostredný a každodenný kontakt tým ťažko nahradiť. A preto pôsobí dosť zvláštne tvoje "poučovanie" aj keď asi nikto nepochybuje, že to myslíš v dobrom. A štyri roky zase nie je až tak veľa.
taiko
13.07.15,19:34
stale nerozumiem, v com je problem. Vsak to je jedno, kto kde chodi, kde robi a kde zije, pokial je to slusny clovek. Nemozno podla mna povedat, ze clovek zo Zemplina je horsi, ako clovek z Kosic
Sledujem, že ma nechápeš. ;) :D

Slušný človek...to je predsa v poriadku. Lenže čo je niekde považované za slušné správanie, tak inde nie...a teraz nemyslím na to hlasné grgnutie po jedle v určitých krajinách ..... ide o LEN naše Slovensko.

Už len správanie sa poniektorých jedincov v obci, kde mám chalupu, je niekedy pre mňa nepochopiteľne, ba priam tabu....a to nie som príliš ďaleko od KE.
Si vezmi nejakého vzdialenejšieho od hraníc s UA ... príde do mesta a začne sa tam správať podľa svojho doterajšieho, napríklad šoférovania...šak to je na vraždu.

...aťď....to je na dlhú debatu.
ja len tolko mozno, ze nestastnici su vsade, aj pri UA hranici, aj na Hlavnej v Kosiciach. BTW nie si nahodou v obci, kde mas chalupu pristahovalcom, ktory sa tam snazi svoje zvyky prinasat ?:D
kopretinka
13.07.15,19:35
buchač,šak kto ti káže sa pozerať na módnu prehliadku? Tam sú aj modely/modelky extrém a rovnako to,čo predvádzajú.To nie sú bežné veci na nosenie.
Kvietok, šak neblázni....
Nasekám Ti plno obrázkov alebo linkov ohľadom zmeny mužského pohlavia .... a kľudne aj takých, kde sa ženy sťažujú na to, že títo jedinci už nemajú záujem o sex, nakoľko až tak sú zahľadení do seba....a ak toto je normálne, tak potom sorry.
A teba to prečo trápi ? :eek:
....ja som nepovedala,že je to normálne,mne osobne to je ukradnuté :D
taiko
13.07.15,19:37
stale nerozumiem, v com je problem. Vsak to je jedno, kto kde chodi, kde robi a kde zije, pokial je to slusny clovek. Nemozno podla mna povedat, ze clovek zo Zemplina je horsi, ako clovek z Kosic.

PS: a len pre upresnenie, po skole som ostal na SK este 4 roky pracovat
Buchy tým chcel povedať, že si dlho preč a asi tak trochu stratil kontakt so Slovenskom. Je pekné, že sa stále aspoň zaujímaš o dianie, ale bezprostredný a každodenný kontakt tým ťažko nahradiť. A preto pôsobí dosť zvláštne tvoje "poučovanie" aj keď asi nikto nepochybuje, že to myslíš v dobrom. A štyri roky zase nie je až tak veľa.
nebolo mojim umyslom, nikoho poucovat a ani som si nie vedomy, ze som tak cinil. Mozno sa len pozeram na vase "starosti" inymi ocami. Nie mudrejsimi, nie skusenejsimi, nie rozhladenejsimi, len inymi .
buchač
13.07.15,19:40
buchy, ja na vojakov nenadavm, nemam k nim ziadny despekt, ostane ako k malokomu Mozno s vynimkou zakomplexovancov, ktory "moc" danu zhora zneuzivaju na posilnovanie svojho ega, ci naplnovanie nejakych patologickych chutok.
Mam medzi prifesionalmi kamaratov. Len Tvoje pripomienky neprajnikom vojakov podla mna nahravaju, Len to som myslel.
Kľudne nadávaj...mne je jedno.
Ale tí zakomplexovaní sú skôr u polišov...a tú moc niektorí teda aj zneužívajú.

Cez net sa nerealizujem, v realite dávam podjesexovačov surovo a bez výstrahy dole patričnou rétorikou.
marjankaj
13.07.15,19:54
nebolo mojim umyslom, nikoho poucovat a ani som si nie vedomy, ze som tak cinil. Mozno sa len pozeram na vase "starosti" inymi ocami. Nie mudrejsimi, nie skusenejsimi, nie rozhladenejsimi, len inymi .
A to je to. Proste vyčnievaš z radu. Nehovorím, že je to zlé, len je to neobvyklé. Ak zájdem do extrému tak nenormálne, lebo sa to odchyľuje od "priemeru" alebo "väčšiny". Všetko čo sa odchyľuje od "normy" je nenormálne. Je jedno, či sa jedná o veľkosť, oblečenie, účes, správanie, bohatstvo alebo hocičo iné. Čo je bežné je normálne, čo je iné je nenormálne.
Problémom je práve určiť tú normu. Možno keď nás naklonujú podľa jedného vzoru, tak budeme naozaj všetci rovnakí a teda normálni. Len či sa potom budeme vedieť rozoznať. Asi nám vytetujú na čelo čísla kvôli identite. Aby si sa náhodou omylom nevyspal so svojou babkou:D
taiko
13.07.15,20:01
buchy, ja na vojakov nenadavm, nemam k nim ziadny despekt, ostane ako k malokomu Mozno s vynimkou zakomplexovancov, ktory "moc" danu zhora zneuzivaju na posilnovanie svojho ega, ci naplnovanie nejakych patologickych chutok.
Mam medzi prifesionalmi kamaratov. Len Tvoje pripomienky neprajnikom vojakov podla mna nahravaju, Len to som myslel.
Kľudne nadávaj...mne je jedno.
Ale tí zakomplexovaní sú skôr u polišov...a tú moc niektorí teda aj zneužívajú.

Cez net sa nerealizujem, v realite dávam podjesexovačov surovo a bez výstrahy dole patričnou rétorikou.
len ci to nebude ako s tym psom, ktory brese ;)
buchač
13.07.15,20:07
buchy, ja na vojakov nenadavm, nemam k nim ziadny despekt, ostane ako k malokomu Mozno s vynimkou zakomplexovancov, ktory "moc" danu zhora zneuzivaju na posilnovanie svojho ega, ci naplnovanie nejakych patologickych chutok.
Mam medzi prifesionalmi kamaratov. Len Tvoje pripomienky neprajnikom vojakov podla mna nahravaju, Len to som myslel.
Kľudne nadávaj...mne je jedno.
Ale tí zakomplexovaní sú skôr u polišov...a tú moc niektorí teda aj zneužívajú.

Cez net sa nerealizujem, v realite dávam podjesexovačov surovo a bez výstrahy dole patričnou rétorikou.
len ci to nebude ako s tym psom, ktory brese ;)
Chceš príklad ???
Nuž jeden na chalupe furt podjesexuvával...takže dialóg :
- čau Juraj
- čau...Ty píp,píp,píp...spípovaný pilčík...

Samozrejme, že sa urazil. Zavolal som na neho a pýtam sa :
- ako Ti padlo to oslovenie ? Ako si sa cítil ?
Tak prečo potom Ty do mňa poddžubuješ ?

Odvtedy je pokoj...
misoft
13.07.15,21:09
buchač,šak kto ti káže sa pozerať na módnu prehliadku? Tam sú aj modely/modelky extrém a rovnako to,čo predvádzajú.To nie sú bežné veci na nosenie.
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=143499&d=1436818654
No tě bůh - a to čo, skade ich pobrali (tie tri dole)? To ich hladom mučili, či čo? Dačo otrasné..... Len kosť a koža, ešte i tie chúďatá černošské malé sú vypasenejšie, ako tie vychrtliny.

BTW: Ale im už klepli vo Francii po pazúroch s modelkami. Takéto "živé" kostry sú už zakázané....
taiko
14.07.15,05:00
buchy, ja na vojakov nenadavm, nemam k nim ziadny despekt, ostane ako k malokomu Mozno s vynimkou zakomplexovancov, ktory "moc" danu zhora zneuzivaju na posilnovanie svojho ega, ci naplnovanie nejakych patologickych chutok.
Mam medzi prifesionalmi kamaratov. Len Tvoje pripomienky neprajnikom vojakov podla mna nahravaju, Len to som myslel.
Kľudne nadávaj...mne je jedno.
Ale tí zakomplexovaní sú skôr u polišov...a tú moc niektorí teda aj zneužívajú.

Cez net sa nerealizujem, v realite dávam podjesexovačov surovo a bez výstrahy dole patričnou rétorikou.
len ci to nebude ako s tym psom, ktory brese ;)
Chceš príklad ???
Nuž jeden na chalupe furt podjesexuvával...takže dialóg :
- čau Juraj
- čau...Ty píp,píp,píp...spípovaný pilčík...

Samozrejme, že sa urazil. Zavolal som na neho a pýtam sa :
- ako Ti padlo to oslovenie ? Ako si sa cítil ?
Tak prečo potom Ty do mňa poddžubuješ ?

Odvtedy je pokoj...
hmmm, no si sa veru pochlapil :)
lujza.j
14.07.15,05:23
Obchvaty v ba sa nestavaju kvoli bratislavcanom...a okolitym dedinkam,ktore su uz teraz velke dediny......tym by stacili mozno aj povodne cesty.....keby nebol postaveny ten jeden jediny.....na ktory dala unia.....zdochli by sme tu uz uplne......
Je parada sa ide do prace par km a spojku stlacis 270x....
buchač
14.07.15,05:36
hmmm, no si sa veru pochlapil :)
Je mi jasné, že toto myslíš úplne opačne, aj keď si tam nedal úvodzovky.
Je Ti ale jasné aj to , že na hrubú dieru je potrebná hrubá záplata.

Inak vyznieva písané (viď dialóg) a inak realita, ktorá vychádza z určitých súvislostí. Tie sa ale nedajú celkom dobre opísať (alebo aj hej - no nevyznie to správne)...
Takéto situácie je potrebné totiž aj zažiť...a až potom mentorovať.
buchač
14.07.15,06:02
stale nerozumiem, v com je problem. Vsak to je jedno, kto kde chodi, kde robi a kde zije, pokial je to slusny clovek. Nemozno podla mna ak povedat, ze clovek zo Zemplina je horsi, ako clovek z Kosic
Sledujem, že ma nechápeš. ;) :D

Slušný človek...to je predsa v poriadku. Lenže čo je niekde považované za slušné správanie, tak inde nie...a teraz nemyslím na to hlasné grgnutie po jedle v určitých krajinách ..... ide o LEN naše Slovensko.

Už len správanie sa poniektorých jedincov v obci, kde mám chalupu, je niekedy pre mňa nepochopiteľne, ba priam tabu....a to nie som príliš ďaleko od KE.
Si vezmi nejakého vzdialenejšieho od hraníc s UA ... príde do mesta a začne sa tam správať podľa svojho doterajšieho, napríklad šoférovania...šak to je na vraždu.

...aťď....to je na dlhú debatu.
ja len tolko mozno, ze nestastnici su vsade, aj pri UA hranici, aj na Hlavnej v Kosiciach. BTW nie si nahodou v obci, kde mas chalupu pristahovalcom, ktory sa tam snazi svoje zvyky prinasat ?:D

Bože ... Ty si fakt nepevný.
To si myslíš, že na jednej strane niečo tvrdím a na druhej strane sa správam úplne opačne ?
Nuž veľký omyl.
To by si musel pochopiť mentalitu dediny, nakoľko ak by som sa snažil prevychovať domácich, tak sa proste nechytám.
Čo sa týka môjho správania, tak ver, že som totálne neutrálny. Ako prvý zdravím (dokonca aj starších cigánov), nestarám sa do obyvateľstva, neriešim ich problémy, pokecám o nezáväzných veciach...atď.

Ako vravím, sranda musí byť...ale po nose si nenechám teda nejak brnkať...odtál - potál...
bjuty smis
14.07.15,06:15
Už teda nie krásavica na Dunaji?
Pche....
Bol som nie raz, nie dva.
Nikdy som nemal ten dojem krásavice. Veď ani historické jadro nemá na rozdiel od iných....napríklad Poprad, Spišská Nová Ves, Kežmarok, Trenčín, Bardejov, ...a prím hrajú Košice.

Dunaj ...to je ale iná káva. Ak by nebola Blava-mesto na Dunaji, tak je to smiešne mesto (čo aj v porovnaní s inými hlavnými mestami aj je).


a kde si bol ?

na hlavnej stanici a potom vo vajnoroch ??

inak by si také hlúposti nepísal....
Nandrolon
14.07.15,06:27
To "historické jadro" to sú tie ošúpané, špinavé, hnusné byty v tom centre?
To by som dal zbúrať a postaviť nejaký riadny polyfunkčný dom...
Aha, zabudol som, že tam ľudia majú pokúpené tie jednoizbové atrapy aj ako investície po 100 000 eur :-)))))))))))))))
Bratislava je podľa mňa osobne veľmi "škaredé" a "špinavé mesto", so stovkami obťažujúcich žebrajúcich ľudí na každom kroku.
ps: síce to mám do Košíc okolo 300 km ale po "stavebnej" stránke každému doporučujem sa ta ísť pozrieť. Akurát mi tam vadí to množstvo opálených indiánov... Ale hovorím, ako mesto je to krajšie.
bjuty smis
14.07.15,06:54
další, čo už bol v bratislave...
Nandrolon
14.07.15,07:00
A kde by som sa podľa teba mal v tej slávnej BA-pozrieť?
Napíš mi prosím to úžasné tajomné čisté a krásne miesto, ten meter štvorcový, ktorý ešte nikto nikdy nevidel. Napíš radšej GPS súradnice, uložím si to do sygicu ako obľúbený bod s názvom: "najkrajší kút sveta v špinavej BA"...
taiko
14.07.15,07:05
Bože ... Ty si fakt nepevný.
To si myslíš, že na jednej strane niečo tvrdím a na druhej strane sa správam úplne opačne ?
Nuž veľký omyl.
To by si musel pochopiť mentalitu dediny, nakoľko ak by som sa snažil prevychovať domácich, tak sa proste nechytám.
Čo sa týka môjho správania, tak ver, že som totálne neutrálny. Ako prvý zdravím (dokonca aj starších cigánov), nestarám sa do obyvateľstva, neriešim ich problémy, pokecám o nezáväzných veciach...atď.

Ako vravím, sranda musí byť...ale po nose si nenechám teda nejak brnkať...odtál - potál...


Je mi jasné, že toto myslíš úplne opačne, aj keď si tam nedal úvodzovky.
Je Ti ale jasné aj to , že na hrubú dieru je potrebná hrubá záplata.

Inak vyznieva písané (viď dialóg) a inak realita, ktorá vychádza z určitých súvislostí. Tie sa ale nedajú celkom dobre opísať (alebo aj hej - no nevyznie to správne)...
Takéto situácie je potrebné totiž aj zažiť...a až potom mentorovať.
juj ved sa hned necerti, sak Ta len "poddzubjem", ako Ty hovoris, lebo srandovne veci pises :) Boze uchovaj, aby som Ta mentoroval :D
jar88
14.07.15,07:14
To "historické jadro" to sú tie ošúpané, špinavé, hnusné byty v tom centre?
To by som dal zbúrať a postaviť nejaký riadny polyfunkčný dom...
Aha, zabudol som, že tam ľudia majú pokúpené tie jednoizbové atrapy aj ako investície po 100 000 eur :-)))))))))))))))
Bratislava je podľa mňa osobne veľmi "škaredé" a "špinavé mesto", so stovkami obťažujúcich žebrajúcich ľudí na každom kroku.
ps: síce to mám do Košíc okolo 300 km ale po "stavebnej" stránke každému doporučujem sa ta ísť pozrieť. Akurát mi tam vadí to množstvo opálených indiánov... Ale hovorím, ako mesto je to krajšie.
A ty si odkiaľ?
Čo si v Bratislave videl?
Alebo o akej časti to píšeš.
jar88
14.07.15,07:17
A kde by som sa podľa teba mal v tej slávnej BA-pozrieť?
Napíš mi prosím to úžasné tajomné čisté a krásne miesto, ten meter štvorcový, ktorý ešte nikto nikdy nevidel. Napíš radšej GPS súradnice, uložím si to do sygicu ako obľúbený bod s názvom: "najkrajší kút sveta v špinavej BA"...
V Bratislave sú stovky krásnych a útulných miest a dvorov.
Problém je zrejme v tom, že si asi videl len stanicu a nejakú zapluvanú viechu niekde na Obchodnej.
bjuty smis
14.07.15,07:17
A kde by som sa podľa teba mal v tej slávnej BA-pozrieť?
Napíš mi prosím to úžasné tajomné čisté a krásne miesto, ten meter štvorcový, ktorý ešte nikto nikdy nevidel. Napíš radšej GPS súradnice, uložím si to do sygicu ako obľúbený bod s názvom: "najkrajší kút sveta v špinavej BA"...
vieš používať google, tak si pozri...


na začiatok môžeš tu :
http://bratislava-city.pano3d.eu/
taiko
14.07.15,07:19
to je take vtipne, tieto lokalpatrioticke zabomysie vojny :D:D:D.

Kosicania mozu za problemy v Bratislave, Bratislavcania za problemy v Kosiciach, vsetci za problemy v Snine, malo je "pravych" Bratislavcanov, este menej "pravych" Kosicanov, pristahovalci zo Zemplina kazia Kosice, pristahovalco z Kosic kazia Bratislavu.

No komedia riadna :D:D:D Este stastie, ze uz nie sme spolu v CSFR,CSSR,C-SFR,Cesko-slovensku, lebo by Prazaci mohli za vsetky nase bole :D
Nandrolon
14.07.15,07:28
Jar88 - tie stovky krásnych miest sú v každom jednom meste dokonca aj na dedine v SR a všade vo svete.
Ide mi skôr o ten umelo vytvorený kult alá volkswagen medzi autami, že je to najkrajšie mesto v SR, čo podľa mňa nie je pravda....
Na stanici si bol možno ty, keď si si tam dával guľašovú polievku s rožkom...
Ja po staniciach nechodím už od školy, lebo mám vlastné autá...
ps: ešte o tom pľuvaní. Také zapľuvané a zažuvačkované chodníky ako sú v BA som ešte nevidel nikde.
Grc, grc, grc.
Ak by tam nesídlila vláda a parlament, bol by to Luník 9 II, tým som si istý.

Bjuty, ale to všetko som ja videl naživo a osobne, prečo by som mal pozerať upravenú, doladenú, dofarbenú grafiku? Ináč vidím, že si najali celkom kvalitného odborníka v oblasti grafiky...
bjuty smis
14.07.15,08:00
možno je to v tom, že ty vidíš poloprázdny pohár, ja poloplný....
kukučka
14.07.15,08:01
Ja Bratislavu milujem od čias, kedy som tam bola v pionierskom tábore a to veru bolo dávno, most SNP ešte neexistoval, ale neskôr som videla aj jeho zaťažkávaciu skúšku. Kúpali sme sa na Matadorke i Tehelnom poli, tuším aj Medickej záhrade, ale môžem sa mýliť, je to ozaj dávno. Prvá ma víta Mladá garda, kde býval môj brat, keď bola naozaj mladá a ja dieťa.
Z auta ju nepoznám, skôr z električiek a trolejbusov, z prechádzok starým mestom, či na Slavín, kde som prvýkrát videla magnólie. Prešla som aj galérie, chrámy či Ondrejský cintorín. Veru je načase si to zopakovať.
Odvtedy sa veľa zmenilo, niečo k lepšiemu, iné naopak, ale tak je to všade.
Je to moje hlavné mesto.
buchač
14.07.15,08:09
No komedia riadna :D:D:D Este stastie, ze uz nie sme spolu v CSFR,CSSR,C-SFR,Cesko-slovensku, lebo by Prazaci mohli za vsetky nase bole :D

Hm...a vieš Ty, že máš aj vcelku pravdu ?
To, čo sa deje teraz okolo Blavy, tak to sa dialo onehdá v Prahe.
Ako sa dávajú love do diaľnic v okolí Blavy, tak sa šturali ťažké melóny do metra v Prahe.

Za socíku boli iné tabuľky, ktoré platili v celej republike...no aj napriek tomu ako sú teraz vyššie platy v Blave, tak isto boli vyššie platy v Prahe. Pritom ceny boli pevné v celej republike.
lujza.j
14.07.15,08:37
Kukuč...ako si to pekne....aj som si pospominala....co bolo....nemam sice 1000 rokov....ale dajako to vidim,ze sa to tu zopsulo:(
Babka márgitka mi byvala.na steinerke-krizna......aj ked v meste na prazdniny u nej spominam rada....
bjuty smis
14.07.15,08:46
No komedia riadna :D:D:D Este stastie, ze uz nie sme spolu v CSFR,CSSR,C-SFR,Cesko-slovensku, lebo by Prazaci mohli za vsetky nase bole :D

Hm...a vieš Ty, že máš aj vcelku pravdu ?
To, čo sa deje teraz okolo Blavy, tak to sa dialo onehdá v Prahe.
Ako sa dávajú love do diaľnic v okolí Blavy, tak sa šturali ťažké melóny do metra v Prahe.

Za socíku boli iné tabuľky, ktoré platili v celej republike...no aj napriek tomu ako sú teraz vyššie platy v Blave, tak isto boli vyššie platy v Prahe. Pritom ceny boli pevné v celej republike.


pána beka..

čo sa zase teraz deje okolo blavy ?
aké dialnice sa tu stavajú ?? aké love sa sem dávajú ? čo mi zase uniklo ?

už si zlož tie nenávistné okuliare a pozri sa, kde počiatek strihá pásky.....
Žabinka
14.07.15,08:52
Kukuč...ako si to pekne....aj som si pospominala....co bolo....nemam sice 1000 rokov....ale dajako to vidim,ze sa to tu zopsulo:(
Babka márgitka mi byvala.na steinerke-krizna......aj ked v meste na prazdniny u nej spominam rada....
jáj, steinerka.. tam sme chodili do krčmy stein na pivo.. http://www.kucera.sk/index.php?body=9&lat=48.155330&lng=17.124080&number=1571
marjankaj
14.07.15,08:55
pána beka..

čo sa zase teraz deje okolo blavy ?
aké dialnice sa tu stavajú ?? aké love sa sem dávajú ? čo mi zase uniklo ?

už si zlož tie nenávistné okuliare a pozri sa, kde počiatek strihá pásky.....
A ty nevieš? Veď aj metro staviame už skoro 35 rokov. Raz metro, potom električka, potom zase metro a zase električka.... Aj základný kameň už kedysi poklopkali. Tromfneme aj faraónov s ich pyramídami.:eek:
taiko
14.07.15,09:02
No komedia riadna :D:D:D Este stastie, ze uz nie sme spolu v CSFR,CSSR,C-SFR,Cesko-slovensku, lebo by Prazaci mohli za vsetky nase bole :D

Hm...a vieš Ty, že máš aj vcelku pravdu ?
To, čo sa deje teraz okolo Blavy, tak to sa dialo onehdá v Prahe.
Ako sa dávajú love do diaľnic v okolí Blavy, tak sa šturali ťažké melóny do metra v Prahe.

Za socíku boli iné tabuľky, ktoré platili v celej republike...no aj napriek tomu ako sú teraz vyššie platy v Blave, tak isto boli vyššie platy v Prahe. Pritom ceny boli pevné v celej republike.
:D:D:D:D, buchy tak tot je uz vazne :D
lujza.j
14.07.15,09:07
Kukuč...ako si to pekne....aj som si pospominala....co bolo....nemam sice 1000 rokov....ale dajako to vidim,ze sa to tu zopsulo:(
Babka márgitka mi byvala.na steinerke-krizna......aj ked v meste na prazdniny u nej spominam rada....
jáj, steinerka.. tam sme chodili do krčmy stein na pivo.. http://www.kucera.sk/index.php?body=9&lat=48.155330&lng=17.124080&number=1571
Veru jáj.....aj nasi....vonku sa dalo sediet na tych drevenych laťkovych stolickach....aj po pivo do džbanu....ale este aj do centralu....ten sme mali uplny kusok....lebo vedla v dome byvala babka....vzdy ked idem okolo kuknem hore na 5posch.,dole bola drogiška,potraviny,masar a knihkupectvo....
Žabinka
14.07.15,09:30
Kukuč...ako si to pekne....aj som si pospominala....co bolo....nemam sice 1000 rokov....ale dajako to vidim,ze sa to tu zopsulo:(
Babka márgitka mi byvala.na steinerke-krizna......aj ked v meste na prazdniny u nej spominam rada....
jáj, steinerka.. tam sme chodili do krčmy stein na pivo.. http://www.kucera.sk/index.php?body=9&lat=48.155330&lng=17.124080&number=1571
Veru jáj.....aj nasi....vonku sa dalo sediet na tych drevenych laťkovych stolickach....aj po pivo do džbanu....ale este aj do centralu....ten sme mali uplny kusok....lebo vedla v dome byvala babka....vzdy ked idem okolo kuknem hore na 5posch.,dole bola drogiška,potraviny,masar a knihkupectvo....
keď bolo v steine plno, chodili sme do hasiča.. pozerala som, že teraz je to celkom nóbl firma, vtedy to bol pravý študentský pajzel..:D
http://www.uhasica.sk/
lujza.j
14.07.15,09:35
To bolo pri kine obzor....
lujza.j
14.07.15,09:37
Este do zory sa chodilo na pivo....oproti steinu bola cukraren....na ul.v.karadzica...
jar88
14.07.15,09:40
Jar88 - tie stovky krásnych miest sú v každom jednom meste dokonca aj na dedine v SR a všade vo svete.
Ide mi skôr o ten umelo vytvorený kult alá volkswagen medzi autami, že je to najkrajšie mesto v SR, čo podľa mňa nie je pravda....
Na stanici si bol možno ty, keď si si tam dával guľašovú polievku s rožkom...
Ja po staniciach nechodím už od školy, lebo mám vlastné autá...
ps: ešte o tom pľuvaní. Také zapľuvané a zažuvačkované chodníky ako sú v BA som ešte nevidel nikde.
Grc, grc, grc.
Ak by tam nesídlila vláda a parlament, bol by to Luník 9 II, tým som si istý.

Bjuty, ale to všetko som ja videl naživo a osobne, prečo by som mal pozerať upravenú, doladenú, dofarbenú grafiku? Ináč vidím, že si najali celkom kvalitného odborníka v oblasti grafiky...

Zrejme tá krása bude v osobnom pohľade a zážitkoch, rovnako ako krása ženy je zrejme v zážitkoch. Aj keď je už stará, sále ju vidím, ako to moje dievča z dvora a iní ju vidia, ako staršiu pani. Asi to každý vidíme inak.
No a s tým chodením na stanicu.
Ak mi príde návšteva vlakom, napríklad aj z tých vašich Košíc, mam ich nechať ísť zo stanice autobusom, alebo taxíkom? Ja som taký, že pre nich vybehnem a počkám ich priamo na peróne.
Nandrolon, ja mám tiež vlastné autá a autobusom som naposledy cestoval z vojenčiny v roku 1976. Až do roku 2010 - 11 som nevedel, ako funguje MHD. Všade autom cca 34 - 35 rokov. Až mi raz dcéra poradila, že čo budeš v meste hľadať parkovanie, veď choď električkou. Nevedel som ani vybrať lístok v automate a kde a ako ho mám v električke označiť. Pripadal som si, ako sedlák v meste a teraz, ak nieje nevyhnutné ísť autom, idem radšej hromadnou dopravou. No a to pri každej príležitosti.;)
No a ten kult auta - to je taký dosť smiešny pohľad na približovadlo (das auto). Dosť dlho som zvažoval medzi VW golf 2400 GTi a BMV - alpina 3.0i a to mi nešlo o imidž, ale o čo najmenej nápadné a schopné približovadlo. :)
buchač
14.07.15,09:43
:D:D:D:D, buchy tak tot je uz vazne :D
Vážne-nevážne...mne je jedno.
Realitu proste nepoprieš...nech si vraví, kto čo chce.
Po nežnej revolúcii sa teda fest začalo preonačovať tie všeliaké nepopierateľné fakty...a nejde ani o preobracanie tých kabátov....a mládež všetko berie jak Písmo sväté, lebo na internete sa dočítali.

Keď som už pri tom, tak sa len rehocem, že koľkí terajší (alebo už aj bývalí) politici nemohli pracovať tam alebo hentam.
Príklad snáď najmarkatnejší...jeho eminencia Černokňažník. Pred revolúciou sa dal účelovo zavrieť a potom zrazu z neho disident...
Mi povedz, že ako mohol tento človek, ktorého otec bol https://sk.wikipedia.org/wiki/Pavol_Čarnogurský vyštudovať právo na Karlovej univerzite ???
jar88
14.07.15,09:43
No komedia riadna :D:D:D Este stastie, ze uz nie sme spolu v CSFR,CSSR,C-SFR,Cesko-slovensku, lebo by Prazaci mohli za vsetky nase bole :D

Hm...a vieš Ty, že máš aj vcelku pravdu ?
To, čo sa deje teraz okolo Blavy, tak to sa dialo onehdá v Prahe.
Ako sa dávajú love do diaľnic v okolí Blavy, tak sa šturali ťažké melóny do metra v Prahe.

Za socíku boli iné tabuľky, ktoré platili v celej republike...no aj napriek tomu ako sú teraz vyššie platy v Blave, tak isto boli vyššie platy v Prahe. Pritom ceny boli pevné v celej republike.
:D:D:D:D, buchy tak tot je uz vazne :D

Veru vážne,:cool: veru.
Žabinka
14.07.15,09:45
Kukuč...ako si to pekne....aj som si pospominala....co bolo....nemam sice 1000 rokov....ale dajako to vidim,ze sa to tu zopsulo:(
Babka márgitka mi byvala.na steinerke-krizna......aj ked v meste na prazdniny u nej spominam rada....
jáj, steinerka.. tam sme chodili do krčmy stein na pivo.. http://www.kucera.sk/index.php?body=9&lat=48.155330&lng=17.124080&number=1571
Veru jáj.....aj nasi....vonku sa dalo sediet na tych drevenych laťkovych stolickach....aj po pivo do džbanu....ale este aj do centralu....ten sme mali uplny kusok....lebo vedla v dome byvala babka....vzdy ked idem okolo kuknem hore na 5posch.,dole bola drogiška,potraviny,masar a knihkupectvo....
keď bolo v steine plno, chodili sme do hasiča.. pozerala som, že teraz je to celkom nóbl firma, vtedy to bol pravý študentský pajzel..:D
http://www.uhasica.sk/
v čase vína sme chodili do vinárne (názov si už nepamätám) na rohu obchodnej a vysokej ul.. teraz je tam čínska reštaurácia, ako som videla na gúgli.. tam mali super burčiak.. chlapci sa zvykli pretekať kto viac vypije.. a potom to bolo zaujímavé..:D:D a na ríbezlák sme chodili niekde do dúbravky.. tak sa to hovorilo, ideme k tetke na ríbezlák.. jediný problém bol, ako sa v noci dostať domov..:D
jar88
14.07.15,09:52
:D:D:D:D, buchy tak tot je uz vazne :D
Vážne-nevážne...mne je jedno.
Realitu proste nepoprieš...nech si vraví, kto čo chce.
Po nežnej revolúcii sa teda fest začalo preonačovať tie všeliaké nepopierateľné fakty...a nejde ani o preobracanie tých kabátov....a mládež všetko berie jak Písmo sväté, lebo na internete sa dočítali.

Keď som už pri tom, tak sa len rehocem, že koľkí terajší (alebo už aj bývalí) politici nemohli pracovať tam alebo hentam.
Príklad snáď najmarkatnejší...jeho eminencia Černokňažník. Pred revolúciou sa dal účelovo zavrieť a potom zrazu z neho disident...
Mi povedz, že ako mohol tento človek, ktorého otec bol https://sk.wikipedia.org/wiki/Pavol_Čarnogurský vyštudovať právo na Karlovej univerzite ???

Zrejme bol podľa teba spolupracovník, či dokonca agent štb. Či nie?:D
marjankaj
14.07.15,09:53
Veru jáj.....aj nasi....vonku sa dalo sediet na tych drevenych laťkovych stolickach....aj po pivo do džbanu....ale este aj do centralu....ten sme mali uplny kusok....lebo vedla v dome byvala babka....vzdy ked idem okolo kuknem hore na 5posch.,dole bola drogiška,potraviny,masar a knihkupectvo....
A tie súťaže čo tam boli. Raz sa pripitá baba stavila, že doští ďalej ako chlap. Vyhrnula sukňu a pustila to na chodník. Chlap ho vytiahol a chcel ju tromfnúť. A baba na to. Ale ja som si ju nedržala. A bolo po paráde.:---
Tweety
14.07.15,09:54
Veru jáj.....aj nasi....vonku sa dalo sediet na tych drevenych laťkovych stolickach....aj po pivo do džbanu....ale este aj do centralu....ten sme mali uplny kusok....lebo vedla v dome byvala babka....vzdy ked idem okolo kuknem hore na 5posch.,dole bola drogiška,potraviny,masar a knihkupectvo....
A tie súťaže čo tam boli. Raz sa pripitá baba stavila, že doští ďalej ako chlap. Vyhrnula sukňu a pustila to na chodník. Chlap ho vytiahol a chcel ju tromfnúť. A baba na to. Ale ja som si ju nedržala. A bolo po paráde.:---
NO teda, to ste teda poriadne vystrájali.
jar88
14.07.15,09:58
Kukuč...ako si to pekne....aj som si pospominala....co bolo....nemam sice 1000 rokov....ale dajako to vidim,ze sa to tu zopsulo:(
Babka márgitka mi byvala.na steinerke-krizna......aj ked v meste na prazdniny u nej spominam rada....
jáj, steinerka.. tam sme chodili do krčmy stein na pivo.. http://www.kucera.sk/index.php?body=9&lat=48.155330&lng=17.124080&number=1571

To je bývalá Zora, nie Štain. Aspoň podľa obrázku je to Zora.
lujza.j
14.07.15,09:59
Zora..je stale zora:)
lujza.j
14.07.15,10:00
Hento je stein..ale z boku..kde bola restika a sedelo sa hore
Nandrolon
14.07.15,10:01
Jar88 -novidíš, ja som sa tiež rozhodoval medzi BMW X6 alebo PORSCHE CAYENNE, ale keďže preferujem veľkú úžitkovú hodnotu, 5 pasažierov /x6-ka má v techničáku iba 4 miesta/, nebáť sa auto odstaviť hlboko v horách vrátane v noci, alebo hocikde na parkovisku, zobral som niečo úplne iné.
Pre mňa je auto iba nenápadné približovadlo, do ktorého nie som ochotný liať niečo iné ako benzín a kvapalinu do ostrekovačov. Ostatné kvapaliny nie som ochotný ani dolievať a dokonca ani ich kontrolovať. Ak to auto niečo chce, nech si to vypýta 1 x ročne v servise.
Žabinka
14.07.15,10:02
Kukuč...ako si to pekne....aj som si pospominala....co bolo....nemam sice 1000 rokov....ale dajako to vidim,ze sa to tu zopsulo:(
Babka márgitka mi byvala.na steinerke-krizna......aj ked v meste na prazdniny u nej spominam rada....
jáj, steinerka.. tam sme chodili do krčmy stein na pivo.. http://www.kucera.sk/index.php?body=9&lat=48.155330&lng=17.124080&number=1571

To je bývalá Zora, nie Štain. Aspoň podľa obrázku je to Zora.
tak to sa hlboko mýliš, zora je úplne inde..
Nandrolon
14.07.15,10:07
žabinka, ale čo by sa mýlil, veď je to rodený bratislavčan pôvodom z košíc, za ktorým sem-tam príjde vlakom jeho tmavšia fajta :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))
marjankaj
14.07.15,10:08
keď bolo v steine plno, chodili sme do hasiča.. pozerala som, že teraz je to celkom nóbl firma, vtedy to bol pravý študentský pajzel..:D
http://www.uhasica.sk/
A keď všade bola záverečná, tak sa išlo na hlavnú stanicu na tretí perón. Tam bolo otvorené odchádzal rýchlik do Košicov okolo polnoci.
korela
14.07.15,10:09
Obchvaty v ba sa nestavaju kvoli bratislavcanom...a okolitym dedinkam,ktore su uz teraz velke dediny......tym by stacili mozno aj povodne cesty.....keby nebol postaveny ten jeden jediny.....na ktory dala unia.....zdochli by sme tu uz uplne......
Je parada sa ide do prace par km a spojku stlacis 270x....
Kto tu nežije a hlavne nezažije každodenný presun z bydliska na ktorékoľvek miesto v meste, tak to nemôže pochopiť, môže iba donekonečna podžubovať.
Kto chodí MHD, tak sú dobré iba tie lokality, kde chodia električky. Dúbravka, Rača. Kde ešte?
marjankaj
14.07.15,10:11
Obchvaty v ba sa nestavaju kvoli bratislavcanom...a okolitym dedinkam,ktore su uz teraz velke dediny......tym by stacili mozno aj povodne cesty.....keby nebol postaveny ten jeden jediny.....na ktory dala unia.....zdochli by sme tu uz uplne......
Je parada sa ide do prace par km a spojku stlacis 270x....
Kto tu nežije a hlavne nezažije každodenný presun z bydliska na ktorékoľvek miesto v meste, tak to nemôže pochopiť, môže iba donekonečna podžubovať.
Kto chodí MHD, tak sú dobré iba tie lokality, kde chodia električky. Dúbravka, Rača. Kde ešte?
Devínska(pol hodinka a si na Nivách), Lamač....
jar88
14.07.15,10:16
aa
jar88
14.07.15,10:18
Kukuč...ako si to pekne....aj som si pospominala....co bolo....nemam sice 1000 rokov....ale dajako to vidim,ze sa to tu zopsulo:(
Babka márgitka mi byvala.na steinerke-krizna......aj ked v meste na prazdniny u nej spominam rada....
jáj, steinerka.. tam sme chodili do krčmy stein na pivo.. http://www.kucera.sk/index.php?body=9&lat=48.155330&lng=17.124080&number=1571

To je bývalá Zora, nie Štain. Aspoň podľa obrázku je to Zora.
tak to sa hlboko mýliš, zora je úplne inde..
Máš pravdu zlato. Na prvý pohľad mi to pripadlo, ako kedysi vyzeral vchod do Zory.
Dnes to vypadá už inak.
https://www.google.com/maps/place/Zora-pub/@48.153713,17.125174,3a,75y,321.39h,76.39t/data=!3m6!1e1!3m4!1sg8ddcY1nRbhG48VSoz3--Q!2e0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x476c894987292cf3: 0x47c36d1acb3877a!6m1!1e1?hl=sk
Nandrolon
14.07.15,10:18
Novidíš, toto je presne tá hnusná ulica o ktorých som písal. Barák zasratý ako od h.....
Do takého pajzlu by som sa bál vkročiť.
jar88
14.07.15,10:23
žabinka, ale čo by sa mýlil, veď je to rodený bratislavčan pôvodom z košíc, za ktorým sem-tam príjde vlakom jeho tmavšia fajta :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))
Má pravdu, zmýlil som sa.
Ale od vás z Košicov, nie som v tom sa zas mýliš.
--------------------------------------
Ale poteším ťa, už mám nejaký kontakt na letisku.
Oliwa
14.07.15,10:25
Kukuč...ako si to pekne....aj som si pospominala....co bolo....nemam sice 1000 rokov....ale dajako to vidim,ze sa to tu zopsulo:(
Babka márgitka mi byvala.na steinerke-krizna......aj ked v meste na prazdniny u nej spominam rada....
jáj, steinerka.. tam sme chodili do krčmy stein na pivo.. http://www.kucera.sk/index.php?body=9&lat=48.155330&lng=17.124080&number=1571

To je bývalá Zora, nie Štain. Aspoň podľa obrázku je to Zora.
tak to sa hlboko mýliš, zora je úplne inde..
Máš pravdu zlato. Na prvý pohľad mi to pripadlo, ako kedysi vyzeral vchod do Zory.
Dnes to vypadá už inak.
https://www.google.com/maps/place/Zora-pub/@48.153713,17.125174,3a,75y,321.39h,76.39t/data=!3m6!1e1!3m4!1sg8ddcY1nRbhG48VSoz3--Q!2e0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x476c894987292cf3: 0x47c36d1acb3877a!6m1!1e1?hl=sk
Ja umrem, že zlato! :eek:
Čo si sa práve vrátil z burzy? :D
jar88
14.07.15,10:26
Novidíš, toto je presne tá hnusná ulica o ktorých som písal. Barák zasratý ako od h.....
Do takého pajzlu by som sa bál vkročiť.
No vidíš a ja som si tam pred pár rokmi dal červenú malinovku.
A ako dobre mi padla.
Oproti pri fontáne som si pofajčil a interiér mi tým pádom mohol byť ukradnutý.
Oliwa
14.07.15,10:27
žabinka, ale čo by sa mýlil, veď je to rodený bratislavčan pôvodom z košíc, za ktorým sem-tam príjde vlakom jeho tmavšia fajta :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))
Má pravdu, zmýlil som sa.
Ale od vás z Košicov, nie som v tom sa zas mýliš.
--------------------------------------
Ale poteším ťa, už mám nejaký kontakt na letisku.
Myslíš na sokoliarov? :rolleyes::D