Tweety
29.06.15,13:23
Kua - prišlo písmo. Skáčem od radosti.... dvihli dôchodok.... o neuveriteľnú sumu! 3,64€! Čo ja len s toľkými prachmi robiť budem?
Hlavná vec, že dôchodok je statočný, čo tam po takom zvýšení. Iné by bolo, ak by tých pár € pridali napr. k 260. AJ tak sa nemáte na čo sťažovať.
lujza.j
29.06.15,11:24
Inak nervy na postarku pokracuju...dnes volam za sek na pzp bielu,zelenu kartu...ze posielali v maji...vrrr....to tela to poslalo naspatek...
lacotinka
29.06.15,11:24
Fasa bude.
Idem kúpiť manželke zlatý prsteň s diamantom...pre mňa nejaké SUV...vnučke nejakú retiazku...cez víkend bude poriadna grilovačka, opekačka, gulášovka pre susedovcov ...

Šak dôvod je riadny...zvýšenie dôchodku...;)




He...2,60 € ...

šag to mosím pozret , či aj mne
misoft
29.06.15,11:26
Bud cicho....dojde buchi...ten ma 2,60:D
No on zlatý prsteň s diamantom, ja s dvoma diamantami.....kúpim.
http://www.klenotky.sk/resize/af/556/635/files/no-wmblog/7-bulgari.jpeg

P.S. - farbu v tlačiarni ešte mám - možno to mojej 3/4 bude stačiť vo veľkosti 150x150 pixelov :D:D:D
lacotinka
29.06.15,11:27
Inak minule mi moje decko,ze mala by som zvazit pouzivanie slova "mydliť"....lebo jej kamosk a tak volala inu cinnost:D

Mydlo akože lubrikant ?

Tá dnešná mládež :D
Oliwa
29.06.15,11:28
Kua - prišlo písmo. Skáčem od radosti.... dvihli dôchodok.... o neuveriteľnú sumu! 3,64€! Čo ja len s toľkými prachmi robiť budem?
No ty brďo! :eek:Tebe to vydá okrem špekáčikov aj na rožky... :D
Záleží, či je to mesačný alebo denný výmer... ;):---
misoft
29.06.15,11:31
No ty brďo! :eek:Tebe to vydá okrem špekáčikov aj na rožky... :D
Záleží, či je to mesačný alebo denný výmer... ;):---
Ak by to bol denný - tak som ticho ako voš pod chrastou.
lacotinka
29.06.15,11:32
Fasa bude.
Idem kúpiť manželke zlatý prsteň s diamantom...pre mňa nejaké SUV...vnučke nejakú retiazku...cez víkend bude poriadna grilovačka, opekačka, gulášovka pre susedovcov ...

Šak dôvod je riadny...zvýšenie dôchodku...;)




He...2,60 € ...
mne teda asik nyjeeeee, lebo v júni detto, čo aj vo februári
Oliwa
29.06.15,11:35
Fasa bude.
Idem kúpiť manželke zlatý prsteň s diamantom...pre mňa nejaké SUV...vnučke nejakú retiazku...cez víkend bude poriadna grilovačka, opekačka, gulášovka pre susedovcov ...

Šak dôvod je riadny...zvýšenie dôchodku...;)




He...2,60 € ...
mne teda asik nyjeeeee, lebo v júni detto, čo aj vo februári
Každému podľa zásluh... :rolleyes:
lacotinka
29.06.15,11:36
Buchi...ale mohol si mat aj TRT-0€:--- zas nebuc taky nenasytny:D....pridafky na decka nesli az o 50centof....hore,ci sa mi zdaá
tak nie 46 ??

ale až 50 ?
Kazisvet rozhadzuje :D
lacotinka
29.06.15,11:38
Fasa bude.
Idem kúpiť manželke zlatý prsteň s diamantom...pre mňa nejaké SUV...vnučke nejakú retiazku...cez víkend bude poriadna grilovačka, opekačka, gulášovka pre susedovcov ...

Šak dôvod je riadny...zvýšenie dôchodku...;)




He...2,60 € ...
mne teda asik nyjeeeee, lebo v júni detto, čo aj vo februári
Každému podľa zásluh... :rolleyes:
alebo výsluh :D
avalik
29.06.15,11:43
Kua - prišlo písmo. Skáčem od radosti.... dvihli dôchodok.... o neuveriteľnú sumu! 3,64€! Čo ja len s toľkými prachmi robiť budem?

mne este neprislo, ale cakam pismo na zvysenie o 2,25 € mesacne :)
marjankaj
29.06.15,11:57
Kua - prišlo písmo. Skáčem od radosti.... dvihli dôchodok.... o neuveriteľnú sumu! 3,64€! Čo ja len s toľkými prachmi robiť budem?
No veď sem pripíš aj adresu, a dlhoprstí ťa odbremenia. Za toľkými peniazmi sa môžu aj "utlouct":D
BXLmiami
29.06.15,12:06
Tak na tieto radosti sa budem do buducna tešiť :-).Mali ste celý život robiť deti a mali by ste/sme/viac.
misoft
29.06.15,12:13
Kua - prišlo písmo. Skáčem od radosti.... dvihli dôchodok.... o neuveriteľnú sumu! 3,64€! Čo ja len s toľkými prachmi robiť budem?
No veď sem pripíš aj adresu, a dlhoprstí ťa odbremenia. Za toľkými peniazmi sa môžu aj "utlouct":D
...a z dlhoprstých urobím bezprstých.... veľký nožík mám po ruke.... bude šmik-šmik....
Oliwa
29.06.15,12:15
Tak na tieto radosti sa budem do buducna tešiť :-).Mali ste celý život robiť deti a mali by ste/sme/viac.
Dovolím si podotknúť:
- máme etnikum, ktoré celý život robí deti... a - máme viac? Podľa toho, čoho...
- sorry, ale Tvoje deti robia na Teba/nás, či...?
misoft
29.06.15,12:17
Tak na tieto radosti sa budem do buducna tešiť :-).Mali ste celý život robiť deti a mali by ste/sme/viac.
Dovolím si podotknúť:
- máme etnikum, ktoré celý život robí deti... a - máme viac? Podľa toho, čoho...
- sorry, ale Tvoje deti robia na Teba/nás, či...?
..zabudla si ešte ....a ich deti tiež robia deti ako deti....
Oliwa
29.06.15,12:17
Kua - prišlo písmo. Skáčem od radosti.... dvihli dôchodok.... o neuveriteľnú sumu! 3,64€! Čo ja len s toľkými prachmi robiť budem?
No veď sem pripíš aj adresu, a dlhoprstí ťa odbremenia. Za toľkými peniazmi sa môžu aj "utlouct":D
...a z dlhoprstých urobím bezprstých.... veľký nožík mám po ruke.... bude šmik-šmik....
Čo aj Teba oslovil Buchy v rámci dodávateľsko-odberateľských vzťahov? ;):D
misoft
29.06.15,12:18
E-e-e švagor mi raz dal - taký maličký žabykláč..... len 25cm to malo....
BXLmiami
29.06.15,12:33
Kua - prišlo písmo. Skáčem od radosti.... dvihli dôchodok.... o neuveriteľnú sumu! 3,64€! Čo ja len s toľkými prachmi robiť budem?
No veď sem pripíš aj adresu, a dlhoprstí ťa odbremenia. Za toľkými peniazmi sa môžu aj "utlouct":D
...a z dlhoprstých urobím bezprstých.... veľký nožík mám po ruke.... bude šmik-šmik....
Teeeda fuj misoft,šarija sa Ti zachcela-o? :-))
BXLmiami
29.06.15,12:38
Tak na tieto radosti sa budem do buducna tešiť :-).Mali ste celý život robiť deti a mali by ste/sme/viac.
Dovolím si podotknúť:
- máme etnikum, ktoré celý život robí deti... a - máme viac? Podľa toho, čoho...
- sorry, ale Tvoje deti robia na Teba/nás, či...?
Oliw,myslela som to tak,že tí čo celý život robia majú vyšší dôchodok :-).
BXLmiami
29.06.15,12:40
robia deti....
buchač
29.06.15,12:44
Kua - prišlo písmo. Skáčem od radosti.... dvihli dôchodok.... o neuveriteľnú sumu! 3,64€! Čo ja len s toľkými prachmi robiť budem?

Bud cicho....dojde buchi...ten ma 2,60:D

To by som musel aj brata ... on má vyše 5 €....ale aj viac rokov odkrútených.
...ide vraj na cestu okolo sveta. ;)
Oliwa
29.06.15,13:01
Kua - prišlo písmo. Skáčem od radosti.... dvihli dôchodok.... o neuveriteľnú sumu! 3,64€! Čo ja len s toľkými prachmi robiť budem?

Bud cicho....dojde buchi...ten ma 2,60:D

To by som musel aj brata ... on má vyše 5 €....ale aj viac rokov odkrútených.
...ide vraj na cestu okolo sveta. ;)
No neviem, neviem, či mu to bude stačiť aspoň sem::rolleyes::D
http://www.obce.info/node/82/view/kontakty
Podľa toho, kde býva... Ak nie, budeš mu musieť prispieť... ;)
kukučka
29.06.15,14:40
Inak minule mi moje decko,ze mala by som zvazit pouzivanie slova "mydliť"....lebo jej kamosk a tak volala inu cinnost:D
http://www.sme.sk/c/7886712/zomrel-ladislav-chudik-informuje-rtvs.html
kamoške odkáž, nech nazýva veci pravým menom a ty mydlí ďalej :---
Oliwa
29.06.15,15:14
Chudák Chudík... tak už je na pravde Božej... raz to muselo prísť... to je jediná istota v živote - smrť... Ale dožil sa pekného veku, aj pekných postáv, aj uznania... To sa nie každému v živote podarí. Kiežby mal podobných nasledovníkov vo svojej profesii...
R.I.P.
pavol54
29.06.15,16:35
Inak minule mi moje decko,ze mala by som zvazit pouzivanie slova "mydliť"....lebo jej kamosk a tak volala inu cinnost:D
myslíš mydlili sa hlava nehlava? Alebo to iné synonymum?
lacotinka
29.06.15,16:51
Tak na tieto radosti sa budem do buducna tešiť :-).Mali ste celý život robiť deti a mali by ste/sme/viac.
Dovolím si podotknúť:
- máme etnikum, ktoré celý život robí deti... a - máme viac? Podľa toho, čoho...
- sorry, ale Tvoje deti robia na Teba/nás, či...?
Oliw,myslela som to tak,že tí čo celý život robia majú vyšší dôchodok :-).

Načo ti myslieť, keď na dôchodok je vzorec :D
lacotinka
29.06.15,16:53
Chudák Chudík... tak už je na pravde Božej... raz to muselo prísť... to je jediná istota v živote - smrť... Ale dožil sa pekného veku, aj pekných postáv, aj uznania... To sa nie každému v živote podarí. Kiežby mal podobných nasledovníkov vo svojej profesii...
R.I.P.
Aj inde by sa zišlo
kukučka
29.06.15,19:59
Vedci už omilostili bravčovú masť, vajcá jak hovorí Lui, maslo, som zvedavá, čo bude nasledovať.
Uesmani prestali aspartamovať colu, nasleduje pepsi, ale len doma, nás budú ďalej truť.
misoft
30.06.15,14:28
buchač
30.06.15,14:40
Vedci už omilostili bravčovú masť, vajcá jak hovorí Lui, maslo, som zvedavá, čo bude nasledovať.
Uesmani prestali aspartamovať colu, nasleduje pepsi, ale len doma, nás budú ďalej truť.
Kukuč
...v poniektorých prípadoch je dobré mať vedcov v teplej onej...;)
korela
30.06.15,14:59
Bravčová masť.
Asi vekovo najstaršia a stále aktívna modelka sveta Carmen Dell'Orefice (narodila 3. júna 1931), ako kozmetku na pokožku po celý život používala práve bravčovú masť. Pôvod má taliansko-maďarský.
http://pattyinglishms.hubpages.com/hub/Carmen-DellOrefice-the-Worlds-Oldest-Model-at-80
misoft
30.06.15,15:06
A ďalšia "perlička" z mozgov našich "skvelých politikov":
http://www.zive.sk/clanok/106101/ceny-elektroniky-maju-stupnut-najviac-tv-pre-novy-zakon
lacotinka
30.06.15,15:14
Vedci už omilostili bravčovú masť, vajcá jak hovorí Lui, maslo, som zvedavá, čo bude nasledovať.
Uesmani prestali aspartamovať colu, nasleduje pepsi, ale len doma, nás budú ďalej truť.
Možno príde aj na cukor :D
misoft
30.06.15,15:56
Cukor už raz bol na programe.....
korela
30.06.15,18:48
Ešte by sme sa mohli vrátiť k nenadopovanému mäsu, dobrému mlieku, zelenine a ovociu.
kukučka
30.06.15,19:37
našťastie mám, nie všetko a nie vždy, ale mám
...doniesla som si v kabelke len jednu fľašu pastovaného medu, ubúda statočne, objednávka odoslaná
misoft
30.06.15,20:17
Ešte letí..... nepadlo:
http://www.solarimpulse.com/widget-flight_wrapup
(Je to on-line, i pohľady z kokpitu. Všetky dáta sú v reálnom čase - voľba SI LIVE. Voľba COCKPIT - letové a navigačné údaje.)
pavol54
30.06.15,20:20
našťastie mám, nie všetko a nie vždy, ale mám
...doniesla som si v kabelke len jednu fľašu pastovaného medu, ubúda statočne, objednávka odoslaná
údajne len pravý med sa dá pastovať a len pravý med cukornatie
lacotinka
30.06.15,20:35
našťastie mám, nie všetko a nie vždy, ale mám
...doniesla som si v kabelke len jednu fľašu pastovaného medu, ubúda statočne, objednávka odoslaná
údajne len pravý med sa dá pastovať a len pravý med cukornatie

Tak potom v deBille (23 metrov) majú samý ľavý
kukučka
30.06.15,20:50
Našťastie mám naokolo dosť poctivých včelárov, v obchode med nikdy nekúpim.
Aj levanduľový mi princezná kupuje priamo od včelára. V obchode je pre "lenivých", kto chce, ten si nájde dodávateľa.
taiko
01.07.15,04:56
Ešte by sme sa mohli vrátiť k nenadopovanému mäsu, dobrému mlieku, zelenine a ovociu.
je to veru zaujimave napr s tym mliekom. Carnici diagnostikovali intoleranciu na laktozu a mliecne proteiny. Ale ovcie a byvolie mlieko pit moze. Ked sme sa lekarov pytali a potom dalej studovali, tak sme sa dozvedeli, ze ovce a byvoly zatial nepodlahli snahe o dojivost milion litrov mlieka denne na jednu kravu/ovcu.
No len je to mlieko a vyrobky z neho drahsie samozrejme.
lujza.j
01.07.15,04:58
našťastie mám, nie všetko a nie vždy, ale mám
...doniesla som si v kabelke len jednu fľašu pastovaného medu, ubúda statočne, objednávka odoslaná
údajne len pravý med sa dá pastovať a len pravý med cukornatie
Moj vcelar pastuje len repkovy....nie kazdy med skrystalizuje...cisty agat nie....ak nie je cisty na spodu bude s naj.pravdepodobnostou repka...sa toci ako prva....
taiko
01.07.15,05:03
našťastie mám, nie všetko a nie vždy, ale mám
...doniesla som si v kabelke len jednu fľašu pastovaného medu, ubúda statočne, objednávka odoslaná
údajne len pravý med sa dá pastovať a len pravý med cukornatie
Moj vcelar pastuje len repkovy....nie kazdy med skrystalizuje...cisty agat nie....ak nie je cisty na spodu bude s naj.pravdepodobnostou repka...sa toci ako prva....
blaaah, repkovy med nam veru nechuti. Je to ako med s "Jarou" :)
lujza.j
01.07.15,05:04
Medu bude malo....je menej ako minuly rok.....ale ako som pisala uz tu niekde....zastupi ho med z ukrajiny....kg za 1,5€...vcely liecene tym co u nas je zakazane....ale je to kazdeho vec od koho kupi.....lebo nie je vcelar ako vcelar.....kolegyna este vtedy svojho stretla v kauflaci ako kupuje med....
lujza.j
01.07.15,05:07
Tai...rakusaci a nemci ho miluju....ja som teraz do roboty....pastovany...nevedia si vynachvalit....ale 100 ludi 100 chuti....ano kazdy je iny....ja mam to doma podelene....agat do džogustu....ostatok.do caju...ale pozor nie do vreleho....pastovany je prakticky na chlebik..netecie...
taiko
01.07.15,05:09
Tai...rakusaci a nemci ho miluju....ja som teraz do roboty....pastovany...nevedia si vynachvalit....ale 100 ludi 100 chuti....ano kazdy je iny....ja mam to doma podelene....agat do džogustu....ostatok.do caju...ale pozor nie do vreleho....pastovany je prakticky na chlebik..netecie...
hej tak je, sto ludi, sto chuti. Ale repka nieeeeeeee :D, este aj zvery z nej zomieraju, ked ju zjedia
lujza.j
01.07.15,05:32
Tai..zase...ale toto nie je medik od repky od slovnaftu:D
taiko
01.07.15,05:35
Tai..zase...ale toto nie je medik od repky od slovnaftu:D
ved hej, ale je to jedna z najviac genetickych modifikovanych potravin. Este sa z toho aj industrialne oleje robili a len neskor, to este "zuslachtili", aby sa to jest dalo.
A pastuje sa vraj preto, lebo velmi rychlo krystalizuje.
Veru u nas v nasom kolektive to nemusime. Radsej fajny lesny alebo lucny, alebo agatovy.
lujza.j
01.07.15,05:38
Lesny nemusim..ma pre mna taku nejaku...poslednu chut co mi tam prekaza.....slnecnicovy mi chuti velmi....ale nie kazdy ma tieto medy......zvacsa vseobecny kvetovy...
taiko
01.07.15,05:42
Lesny nemusim..ma pre mna taku nejaku...poslednu chut co mi tam prekaza.....slnecnicovy mi chuti velmi....ale nie kazdy ma tieto medy......zvacsa vseobecny kvetovy...
no to mas pravdu, zohnat fajny med je problem.
lujza.j
01.07.15,05:46
Ja by som mala ist buduci vikend ist "točit" ale neviem aky....lebo sa zvykne uz az v auguste slnecnica.....neviem kde su vcely na "turistike":D
lujza.j
01.07.15,05:48
Tento rok som vyfasovala uplne extra panensky agat.....sa vytocil zvlast aj ponalieval.....
taiko
01.07.15,06:04
Tento rok som vyfasovala uplne extra panensky agat.....sa vytocil zvlast aj ponalieval.....
za chvilu mozno nic ine nebude len agat. Mi vravel kamarat, ze vraj to je burina a pomaly vytlaca ine stromy :) Ale med ma fajny :)
marjankaj
01.07.15,06:19
Tento rok som vyfasovala uplne extra panensky agat.....sa vytocil zvlast aj ponalieval.....
To už aj panenský agát je rarita?:D
misoft
01.07.15,06:57
Agát - panna - Agáta?
marjankaj
01.07.15,07:01
Agát - panna - Agáta?
Med z Agáty? No ty si už iný fajnšmeker.:D
misoft
01.07.15,07:04
Každému podľa jeho gusta... ale nie Dolce Gusto....ani Gusto H......
lujza.j
01.07.15,08:13
Tento rok som vyfasovala uplne extra panensky agat.....sa vytocil zvlast aj ponalieval.....
za chvilu mozno nic ine nebude len agat. Mi vravel kamarat, ze vraj to je burina a pomaly vytlaca ine stromy :) Ale med ma fajny :)
Tai...to vobec.nie je o tom kolko je agatu...vsetko je to o pocasi....keby v danom case nebolo tyzden teplo a slnko...netocil by sa vobec.....ine sezony 30 konef......teraz 15......
kopretinka
01.07.15,08:52
aj minulý rok sa hovorilo,že nebude medu. A obchody plné.To na celom svete je med a iba na Slovensku nie? či?
kopretinka
01.07.15,08:53
našťastie mám, nie všetko a nie vždy, ale mám
...doniesla som si v kabelke len jednu fľašu pastovaného medu, ubúda statočne, objednávka odoslaná
údajne len pravý med sa dá pastovať a len pravý med cukornatie
síce neviem,ktorý med sa dá pastovať,ale to o cukornatení je pravda,nie je to údajne.
lacotinka
01.07.15,09:33
Ani neviem.

Ale tento žartík mal byť možno pre Chlapa a nie pre Paríž

Po francúzsky : Paris

Letela niekde niečo otvárať k arabom
- šofér vypol motory
- sekol to nosom k zemi
- niekto otvoril zadné dvere
- niekto z nich vyskočil

Paris si nevšimla, že s padákom

- šofér zapol motory
- točil to nosom vodorovne
- niekto zatvoril zadné dvere
- aj pristali

A Paris nie a nie sa zasmiať
Oliwa
01.07.15,09:37
aj minulý rok sa hovorilo,že nebude medu. A obchody plné.To na celom svete je med a iba na Slovensku nie? či?
Dnes ráno som v rádiu zachytila info, že kvôli suchu bude nízka úroda obilnín... Tak mi preblesklo hlavou, či to náhodou nemá byť v predstihu avizované zvýšenie cien chleba, pečiva, múky, cestovín, atď... Síce vlani vraj boli rekordné výnosy, len či z nej máme dostatok rezerv v silách...
kukučka
01.07.15,09:49
aj minulý rok sa hovorilo,že nebude medu. A obchody plné.To na celom svete je med a iba na Slovensku nie? či?
Medu je menej, nielen vplyvom počasia, hlavne kvôli akejsi pliage, včelári likvidovali mnoho včelstiev a len pomaly sa spamätávajú
marjankaj
01.07.15,10:15
lujza.j
01.07.15,11:08
Treba kupovat v obchode med:Dked je ho tam dostatok.....krajina povodu je isto vierohodna:--- dufam,ze je vsetok skrystalizovany....ako pravy.....
Som sa raz pristavila predajna stary ujo...alebo stryco,otec neviem......a tam,ze repkovy med a čiry ako jantar....repka nehrozi aby nebola kryštalizovana....
jar88
01.07.15,11:40
aj minulý rok sa hovorilo,že nebude medu. A obchody plné.To na celom svete je med a iba na Slovensku nie? či?
Dnes ráno som v rádiu zachytila info, že kvôli suchu bude nízka úroda obilnín... Tak mi preblesklo hlavou, či to náhodou nemá byť v predstihu avizované zvýšenie cien chleba, pečiva, múky, cestovín, atď... Síce vlani vraj boli rekordné výnosy, len či z nej máme dostatok rezerv v silách...
Možno bude menšia úroda, ale to bude mať na cenu pečiva, múky a cestovín, ten najmenší vplyv. Tak že obavy tohoto smeru sú zbytočné.
jar88
01.07.15,11:41
Treba kupovat v obchode med:Dked je ho tam dostatok.....krajina povodu je isto vierohodna:--- dufam,ze je vsetok skrystalizovany....ako pravy.....
Som sa raz pristavila predajna stary ujo...alebo stryco,otec neviem......a tam,ze repkovy med a čiry ako jantar....repka nehrozi aby nebola kryštalizovana....
Ty si odborník na med, alebo včelár?
lujza.j
01.07.15,11:58
Ja som dobrovolny brigadnik:Du vcelara...uz 3ti rok....ale asi by som sa dala na vcelarstvo...
jar88
01.07.15,12:50
Ja som dobrovolny brigadnik:Du vcelara...uz 3ti rok....ale asi by som sa dala na vcelarstvo...
Tak že z praxe.
Môžem sa opýtať, ako, alebo či je vôbec nejaký spôsob, ako rozoznať náš med, od tých z cudziny.
Teda, či nekupujem od včelára rovnaký med, ako niekde v Kauflande, Tesku a podobne.
lujza.j
01.07.15,13:35
Ked som mala na tuto temu debatu......fejkove medy su hodne "kvalitne" bohuzial snazia sa ich tak urobit....cinsky med dokazu tak odfiltrovat-vycistit,ze tam neostane pelove zrno....cize neziti sa z.coho je.....ak je 60% pelovych zrn z jednej rastliny...moze mat med nazov....inak bude kvetovy.....myslel si tie znaky s tou bublinou a pod.,ak ano kazdy med ma inu hustotu...najredsi je agat....cize bublina bude rychlejsia....ked sa toci med kontroluje sa voda...je nato merač....samozrejme najvacsi povoleny podiel vody je pre medy z dovozu....
Ja v obchode nekupujem med vzdy som mala niekoho.....posledne tri roky fasujem ako vysluzku za robotu:) aj vosk aj propolis....
pavol54
01.07.15,14:03
našťastie mám, nie všetko a nie vždy, ale mám
...doniesla som si v kabelke len jednu fľašu pastovaného medu, ubúda statočne, objednávka odoslaná
údajne len pravý med sa dá pastovať a len pravý med cukornatie

Tak potom v deBille (23 metrov) majú samý ľavý
Izosweet sa vyrába rýchlejšie ako ten med čo včely nanosia
pavol54
01.07.15,14:07
našťastie mám, nie všetko a nie vždy, ale mám
...doniesla som si v kabelke len jednu fľašu pastovaného medu, ubúda statočne, objednávka odoslaná
údajne len pravý med sa dá pastovať a len pravý med cukornatie
Moj vcelar pastuje len repkovy....nie kazdy med skrystalizuje...cisty agat nie....ak nie je cisty na spodu bude s naj.pravdepodobnostou repka...sa toci ako prva....
už si videla na Slovensku výlučne jednodruhový med?( okrem slnečnicového a repkového kde sú celé polia)
pavol54
01.07.15,14:13
aj minulý rok sa hovorilo,že nebude medu. A obchody plné.To na celom svete je med a iba na Slovensku nie? či?
Dnes ráno som v rádiu zachytila info, že kvôli suchu bude nízka úroda obilnín... Tak mi preblesklo hlavou, či to náhodou nemá byť v predstihu avizované zvýšenie cien chleba, pečiva, múky, cestovín, atď... Síce vlani vraj boli rekordné výnosy, len či z nej máme dostatok rezerv v silách...
Kto by robil zásoby egyptský Jozef?
pavol54
01.07.15,14:20
Ked som mala na tuto temu debatu......fejkove medy su hodne "kvalitne" bohuzial snazia sa ich tak urobit....cinsky med dokazu tak odfiltrovat-vycistit,ze tam neostane pelove zrno....cize neziti sa z.coho je.....ak je 60% pelovych zrn z jednej rastliny...moze mat med nazov....inak bude kvetovy.....myslel si tie znaky s tou bublinou a pod.,ak ano kazdy med ma inu hustotu...najredsi je agat....cize bublina bude rychlejsia....ked sa toci med kontroluje sa voda...je nato merač....samozrejme najvacsi povoleny podiel vody je pre medy z dovozu....
Ja v obchode nekupujem med vzdy som mala niekoho.....posledne tri roky fasujem ako vysluzku za robotu:) aj vosk aj propolis....
tie peľové zrnká tam nikdy neboli, alebo myslíš že v prifarbenom výrobku z kukurice sa môžu vyskytovať? Lacnejšie ako odfiltrovať je vyrobiť umelý a nie každý spotrebiteľ má mikroskop
buchač
01.07.15,14:27
Sledujem v telke...ľudí pre úradmi toľko, ako keby mali dávať návratky a preplatky DPH...
------------------------------------------------------------------------------


Daniarom padol web, priznania zoberú aj v stredu

http://ekonomika.sme.sk/c/7889268/daniarom-padol-web-priznania-zoberu-aj-v-stredu.html#ixzz3eeZSJV89

Poddžubnem ???

Zaujímavé, že padne vždy v termíne, keď je nutnosť podať daňové priznanie (čítaj POSLEDNÝ DEŇ TERMÍNU).
Týkalo sa to tých odložených daňových priznaní pre podnikateľov....
Systém padol o 15,00 a trvanie bolo do 20,00...

Čiže klasika...raz nepodali, teraz na poslednú chvíľu.
Veď iné servery padli a nie nejaký smiešny, čo horúcou ihlou ušili IT "odborníci".

Osobne by som nebral nejaký ohľad...pokuta a solídna. Podnikatelia by sa raz -dva zobudili a plnili si povinnosti.
Mila123
01.07.15,14:30
Sledujem v telke...ľudí pre úradmi toľko, ako keby mali dávať návratky a preplatky DPH...
------------------------------------------------------------------------------


Daniarom padol web, priznania zoberú aj v stredu

http://ekonomika.sme.sk/c/7889268/daniarom-padol-web-priznania-zoberu-aj-v-stredu.html#ixzz3eeZSJV89

Poddžubnem ???

Zaujímavé, že padne vždy v termíne, keď je nutnosť podať daňové priznanie (čítaj POSLEDNÝ DEŇ TERMÍNU).
Týkalo sa to tých odložených daňových priznaní pre podnikateľov....
Systém padol o 15,00 a trvanie bolo do 20,00...

Čiže klasika...raz nepodali, teraz na poslednú chvíľu.
Veď iné servery padli a nie nejaký smiešny, čo horúcou ihlou ušili IT "odborníci".

Osobne by som nebral nejaký ohľad...pokuta a solídna. Podnikatelia by sa raz -dva zobudili a plnili si povinnosti.

JURAJ!!!!!!!!!

po holej by si dostal.....

ak sa budeš 20. rokov živiť (ako ja), tým, že druhým ponúkaš služby, potom môžeš si otváraj, aj vráta, inak byť na Tvojom mieste držím hubu a krok !!!!!!
buchač
01.07.15,14:40
JURAJ!!!!!!!!!

po holej by si dostal.....

ak sa budeš 20. rokov živiť (ako ja), tým, že druhým ponúkaš služby, potom môžeš si otváraj, aj vráta, inak byť na Tvojom mieste držím hubu a krok !!!!!!

Bude sadlo - maslo ??? ;) :D :D :D

Veď vravím, že poddžubnem ?...to po prvé.
Po druhé...ja beriem, že sa stane to alebo onô a sú tam tie objektívne okolnosti.
...a po tretie a najdôležitejšie...povedz úprimne, že sú aj takí jedinci, ktorí na svoje povinnosti proste kladú bobek.

Ostatne, nie raz som si všimol poniektoré témy, kde sa vyskytujú problémy účtovníckeho rázu s podnikateľmi.
Takže, ja neobviňujem účtovníkov (aby jasno bolo)...ja vravím o podnikateľoch, ktorí si neplnia povinnosti.

Chápeme sa ?
lujza.j
01.07.15,14:40
Palo......moj vcelar so vcelami migruje....ano ma jednodruhovy.....
Mila123
01.07.15,14:43
JURAJ!!!!!!!!!

po holej by si dostal.....

ak sa budeš 20. rokov živiť (ako ja), tým, že druhým ponúkaš služby, potom môžeš si otváraj, aj vráta, inak byť na Tvojom mieste držím hubu a krok !!!!!!

Bude sadlo - maslo ??? ;) :D :D :D

Veď vravím, že poddžubnem ?...to po prvé.
Po druhé...ja beriem, že sa stane to alebo onô a sú tam tie objektívne okolnosti.
...a po tretie a najdôležitejšie...povedz úprimne, že sú aj takí jedinci, ktorí na svoje povinnosti proste kladú bobek.

Ostatne, nie raz som si všimol poniektoré témy, kde sa vyskytujú problémy účtovníckeho rázu s podnikateľmi.
Takže, ja neobviňujem účtovníkov (aby jasno bolo)...ja vravím o podnikateľoch, ktorí si neplnia povinnosti.

Chápeme sa ?
jasne....
zajtra , po 24. hodinách vyhodnotím, koľkí si prajú, aby si dostal po holej, nakoniec to bude aj vidno......

teš sa na výprask........
buchač
01.07.15,14:49
jasne....
zajtra , po 24. hodinách vyhodnotím, koľkí si prajú, aby si dostal po holej, nakoniec to bude aj vidno......

teš sa na výprask........
...v mojom prípade je to jasné a vyhodnocujem už teraz, že všetci...;) :D :D :D

...a to aj vtedy, aj keby som mal pravdu.
Ale myslím si, že v určitých súvislostiach ju aj mám...alebo snáď nie ?
misoft
01.07.15,14:51
E-e-e - buchy - nie všetci - ja nie....
pavol54
01.07.15,14:57
Sledujem v telke...ľudí pre úradmi toľko, ako keby mali dávať návratky a preplatky DPH...
------------------------------------------------------------------------------


Daniarom padol web, priznania zoberú aj v stredu

http://ekonomika.sme.sk/c/7889268/daniarom-padol-web-priznania-zoberu-aj-v-stredu.html#ixzz3eeZSJV89

Poddžubnem ???

Zaujímavé, že padne vždy v termíne, keď je nutnosť podať daňové priznanie (čítaj POSLEDNÝ DEŇ TERMÍNU).
Týkalo sa to tých odložených daňových priznaní pre podnikateľov....
Systém padol o 15,00 a trvanie bolo do 20,00...

Čiže klasika...raz nepodali, teraz na poslednú chvíľu.
Veď iné servery padli a nie nejaký smiešny, čo horúcou ihlou ušili IT "odborníci".

Osobne by som nebral nejaký ohľad...pokuta a solídna. Podnikatelia by sa raz -dva zobudili a plnili si povinnosti.
že by si v spánku z nudy naťahovali pipíka? Ak si to nerobil tak nesúď majú aj iné starosti a ak sú bohatí že to robia za nich účtovníci tak tú mastnú pokutu im zosobnia
Oliwa
01.07.15,15:07
aj minulý rok sa hovorilo,že nebude medu. A obchody plné.To na celom svete je med a iba na Slovensku nie? či?
Dnes ráno som v rádiu zachytila info, že kvôli suchu bude nízka úroda obilnín... Tak mi preblesklo hlavou, či to náhodou nemá byť v predstihu avizované zvýšenie cien chleba, pečiva, múky, cestovín, atď... Síce vlani vraj boli rekordné výnosy, len či z nej máme dostatok rezerv v silách...
Kto by robil zásoby egyptský Jozef?
No nemusí zrovna ten, stačí aj múdry hospodár... :)
Zaujímavé, že aj Tebe napadlo presne to isté čo mne... :D
A neviem prečo som si súčasne s tým spomenula na niekdajší výrok niekdajšieho politika: Nebudeme mať? :rolleyes: Dovezieme... :(
buchač
01.07.15,15:39
že by si v spánku z nudy naťahovali pipíka? Ak si to nerobil tak nesúď majú aj iné starosti a ak sú bohatí že to robia za nich účtovníci tak tú mastnú pokutu im zosobnia
Pipík sem pipík tam...

ALE

Podľa mňa ? Prevzali sme sme všetko možné zo Západu a aj USA.
Myslím si a nie som sám, že dve zákony by sa mali uviesť do platnosti, ktoré roky-rokaté fungujú v USA.

1. Daňový zákon - teda to,že ak jeden neplatí dane, tak sa v pohode dostane aj do tej basy. Jeden zo známych prípadov je Al Capone...nedokázali mu vraždy, tak mu prišili ten daňový problém a odsedel si svoje...a von vyšielzlomený a chorý človek.

2. Farmársky zákon - teda, že sa v kľude môžem realizovať streľbou na jedinca, ktorý sa pohybuje po mojom vlastníctve a až potom sa pýtať na dôvod návštevy.
lacotinka
01.07.15,16:00
Ja som dobrovolny brigadnik:Du vcelara...uz 3ti rok....ale asi by som sa dala na vcelarstvo...


nemá ťa kto občas pichnúť ?????
lacotinka
01.07.15,16:01
Ja som dobrovolny brigadnik:Du vcelara...uz 3ti rok....ale asi by som sa dala na vcelarstvo...
Tak že z praxe.
Môžem sa opýtať, ako, alebo či je vôbec nejaký spôsob, ako rozoznať náš med, od tých z cudziny.
Teda, či nekupujem od včelára rovnaký med, ako niekde v Kauflande, Tesku a podobne.

Jasne

dáš
DNA
lacotinka
01.07.15,16:04
našťastie mám, nie všetko a nie vždy, ale mám
...doniesla som si v kabelke len jednu fľašu pastovaného medu, ubúda statočne, objednávka odoslaná
údajne len pravý med sa dá pastovať a len pravý med cukornatie

Tak potom v deBille (23 metrov) majú samý ľavý
Izosweet sa vyrába rýchlejšie ako ten med čo včely nanosia

To je postavené hneď vella tej obrovskej gumenej plantáže, kde vyrábajú ovocie pre reťazce
misoft
01.07.15,16:09
Trochu od sladkého....
Interaktívna mapa zmeny počtu populácie:
http://interaktiv.morgenpost.de/europakarte/#7/48.644/20.984/en
jar88
02.07.15,06:02
JURAJ!!!!!!!!!

po holej by si dostal.....

ak sa budeš 20. rokov živiť (ako ja), tým, že druhým ponúkaš služby, potom môžeš si otváraj, aj vráta, inak byť na Tvojom mieste držím hubu a krok !!!!!!

Bude sadlo - maslo ??? ;) :D :D :D

Veď vravím, že poddžubnem ?...to po prvé.
Po druhé...ja beriem, že sa stane to alebo onô a sú tam tie objektívne okolnosti.
...a po tretie a najdôležitejšie...povedz úprimne, že sú aj takí jedinci, ktorí na svoje povinnosti proste kladú bobek.

Ostatne, nie raz som si všimol poniektoré témy, kde sa vyskytujú problémy účtovníckeho rázu s podnikateľmi.
Takže, ja neobviňujem účtovníkov (aby jasno bolo)...ja vravím o podnikateľoch, ktorí si neplnia povinnosti.

Chápeme sa ?
Ty vravíš o podnikateľoch, ktorí si neplnia povinnosti?
Ten podnikateľ o ktorom píšeš, si počas roka splnil úžasné množstvo povinných peňažných povinností a tá daň z príjmu je to posledné, čo si ide splniť. No a niektorí na tú daň ani nemajú zarobené.
A povinnosť je splnená aj 30. júna. či nie?
----------------------------------------------------------
Pritom odvolávať sa na Americké zákony, je dosť pritiahnuté za vlasy, lebo aj u nás je neplatenie dane trestný čin.
ALE.
Americký podnikateľ má okrem dodržiavania zákonov, jednu jedinú povinnosť a tou je platenie daní zo zisku. On keď nezarobí na zdravotnú poistku, tak ju nemá (nedovolí si ju), ale zostane mu na dane. Ak nezarobí dosť peňazí na sociálne a zdravotné poistenie pre zamestnancov, tak im ho k platu neponúka. No a určite tým zamestnancom nebude ponúkať, že im z ich výplaty zaplatí kompletné poistenie a zostávajúcich 500 dolárov im pošle na účet.
-----------------------------------------------------------
Ešte by som pokračoval, ale to už radšej nechám tak.
pavol54
02.07.15,06:06
našťastie mám, nie všetko a nie vždy, ale mám
...doniesla som si v kabelke len jednu fľašu pastovaného medu, ubúda statočne, objednávka odoslaná
údajne len pravý med sa dá pastovať a len pravý med cukornatie

Tak potom v deBille (23 metrov) majú samý ľavý
Izosweet sa vyrába rýchlejšie ako ten med čo včely nanosia

To je postavené hneď vella tej obrovskej gumenej plantáže, kde vyrábajú ovocie pre reťazce
Ty si myslel Boleráz?
lujza.j
02.07.15,07:18
Ja som dobrovolny brigadnik:Du vcelara...uz 3ti rok....ale asi by som sa dala na vcelarstvo...


nemá ťa kto občas pichnúť ?????
Tento rok ma prvy krat...do tedy som bola....panna:Dale neboli by ma...omylom som pripucila dve....tak dvojity zasah....nic moc...nemam trening....a do mojho silne pouzivaneho prostrednika pri soferovani:---
marjankaj
02.07.15,07:21
....a do mojho silne pouzivaneho prostrednika pri soferovani:---
No aspoň bude viditeľnejší. A možno ti podaktorí budú aj závidieť.:D
lujza.j
02.07.15,07:29
Janko ja fakačujem ,ze ruka vonku:D....bola aj dnes rano....
Oliwa
02.07.15,07:32
Ja som dobrovolny brigadnik:Du vcelara...uz 3ti rok....ale asi by som sa dala na vcelarstvo...


nemá ťa kto občas pichnúť ?????
Tento rok ma prvy krat...do tedy som bola....panna:Dale neboli by ma...omylom som pripucila dve....tak dvojity zasah....nic moc...nemam trening....a do mojho silne pouzivaneho prostrednika pri soferovani:---
Väčšina vodičov používa pri šoférovaní - volant... :D Lui, Ty musíš vždy vyčnievať z radu... ;) Ako ten Tvoj prostredník z okna auta...:---
Oliwa
02.07.15,07:32
Janko ja fakačujem ,ze ruka vonku:D....bola aj dnes rano....
Ale už asi odpuchnutá, či...? :D
lujza.j
02.07.15,07:38
Oliw....ja som nervaňa..za volantom.......hucim,nadavam.....na zimu som si chcela vyrobit....taky prostrenik....ruku na palicke:D
taiko
02.07.15,08:14
Oliw....ja som nervaňa..za volantom.......hucim,nadavam.....na zimu som si chcela vyrobit....taky prostrenik....ruku na palicke:D
ale to ze sa priznavas, Ta nijako neospravedlnuje :D:D:D
lujza.j
02.07.15,08:15
http://m.topky.sk/cl/15/1484291/Najvacsi-nevkus-vyplastikovanej-Slovenky--Na-verejnosti-v-outfite-ako-pre-PORNOherecku-

Chúďa:D
lujza.j
02.07.15,08:16
Tai....si necham vyvalit bok..neé:D
kopretinka
02.07.15,08:32
Oliw....ja som nervaňa..za volantom.......hucim,nadavam.....na zimu som si chcela vyrobit....taky prostrenik....ruku na palicke:D
:D:D:D:D:D:D
Peggynka
02.07.15,10:14
Janko ja fakačujem ,ze ruka vonku:D....bola aj dnes rano....
Jémine,Lui,a ja som na teba myslela,keď som čítala toto: http://praha.idnes.cz/straznici-poskytli-prvni-pomoc-muzi-s-otevrenou-zlomeninou-ruky-1cy-/praha-zpravy.aspx?c=A150702_111042_praha-zpravy_bur
Nič nevystrkuj :D:D:D
lujza.j
02.07.15,10:25
Peggy niekedy aj na pol tela vylezena cez okno....ked potrebujem kamionistovi "vynadat"ze sa nevie zipsovat....poradek musi byt:D.....vynadame si do pohlavnych organov a ideme dalej...ale ja sa nikdy nezacinam:D
Žabinka
02.07.15,10:26
Peggy niekedy aj na pol tela vylezena cez okno....ked potrebujem kamionistovi "vynadat"ze sa nevie zipsovat....poradek musi byt:D.....vynadame si do pohlavnych organov a ideme dalej...ale ja sa nikdy nezacinam:D
:D:D:D:D:D
veď sme dáke dámy..::---:---:---
pavol54
02.07.15,11:13
Nevie niekto aký telefon alebo mail má prezident Kiska? Vraj požičiava prachy firmám iste bezúročne lebo by to bolo inak podnikanie hodilo by sa zopár desiatok tisíc
misoft
02.07.15,11:27
Šak pošli majla na Prezidentskú kanceláriu....
pavol54
02.07.15,11:44
Šak pošli majla na Prezidentskú kanceláriu....
ak to nepoteší tak to niekoho poriadne nasr..lo vidíš tú mínusku a pritom som čítal legálnu tlač - Pravdu
misoft
02.07.15,11:54
Nič si z mínusky nerob - niekto nevie čítať Pravdu.....:D:D:D... zato konšpiračných rečí a JPP správ má ako koza bobkov....
Mila123
02.07.15,11:57
Šak pošli majla na Prezidentskú kanceláriu....
ak to nepoteší tak to niekoho poriadne nasr..lo vidíš tú mínusku a pritom som čítal legálnu tlač - Pravdu
http://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/360274-zaujmy/

mal si to takto dať......
Oliwa
02.07.15,12:30
Nevie niekto aký telefon alebo mail má prezident Kiska? Vraj požičiava prachy firmám iste bezúročne lebo by to bolo inak podnikanie hodilo by sa zopár desiatok tisíc
... aký telefón... žeby nejaký z týchto? ;):D
http://webmagazin.teraz.sk/technologie/samsung-galaxy-s6-edge-htc-one-m9-lenovo/3697-clanok.html
misoft
02.07.15,16:08
korela
02.07.15,16:19
Idem sa vás poprosiť, dámy, či niektorá z vás nosí zn. topánok Shoes. Či je to číslovanie ako slovenské.
Už nedávno som vracala zasa Frye, tie boli pre istotu o 2 čísla väčšie min., a ešte Vagabond. Myslela som, že ak je to európska zn., tak bude normálne. Vagabond mal číslo o cca 1 cm aj niečo väčšie.
A keď sme už pritom, má niekto skúsenosti s topánkami z Next?
Ďakujem.
lujza.j
02.07.15,17:42
Frye je "moja" značka.....tu kupujem 39....Frye 8,5.....číslovanie na FD majú nesprávne....aj som ich nato upozorňovala....zjavne im to nevadí,že sa i tovar vráti....lebo to neopravili....
Vagabond...dosť zmenil štýl...nemám od nich boty....ani od ostatných ktoré spomínaš....bronx,buffalo,geox,johan,..39 sedia..všetko kupované cez net...ostatné by som musela ísť kuk....aké ešte mám:D
korela
02.07.15,20:20
Ďakujem. Tak u teba o pol čísla? To boli pre dcéru balerínky, nadšená z farby aj kvality, bolo vyrazené jej číslo, ale fakt boli o 2 cm dlhšie. Loďky. Ja som ich taktne upozornila dvakrát, odpísali mi, že neustále vylepšujú obsah. Čo z toho, keď stratím čas a poštovné sem i tam.
Pamätám, že ich máš rada.
Vagabond sa teraz dizajnom prispôsobil minimalistickému štýlu. Mne osobne sa veľmi páči. Na vyváženie k jednoduchénu štýlu odevu mohutnejšie topánky.
Ešte si rada pozerám street style. Dnes je slobodná doba v odievaní, je to výborné.
taiko
03.07.15,04:56
Šak pošli majla na Prezidentskú kanceláriu....
ak to nepoteší tak to niekoho poriadne nasr..lo vidíš tú mínusku a pritom som čítal legálnu tlač - Pravdu
http://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/360274-zaujmy/

mal si to takto dať......
no vskutku paradny clanok :(. Ten prepytujem novinar sa dobre zhovadil tam :) Zrejem ten typ ludi, ktory zavidi aj vacsie vy....e h...o .
buchač
03.07.15,05:21
Šak pošli majla na Prezidentskú kanceláriu....
ak to nepoteší tak to niekoho poriadne nasr..lo vidíš tú mínusku a pritom som čítal legálnu tlač - Pravdu
http://nazory.pravda.sk/komentare-a-glosy/clanok/360274-zaujmy/

mal si to takto dať......
no vskutku paradny clanok :(. Ten prepytujem novinar sa dobre zhovadil tam :) Zrejem ten typ ludi, ktory zavidi aj vacsie vy....e h...o .
Aj toto je Martin Krno
http://www.jetotak.sk/editorial/nezradil-som-lavicu-lavica-zradila-mna
---------------------------------------------------------------
Že požičiava ako prezident / súkromná osoba, že nezverejnil (čo ale nemusí), nuž to je trochu neetické...s tým sa dá súhlasiť.
Ale Kiska požičiava zo svojich súkromných prostriedkov... to snáď môže ...či ?
Fico ale rozdáva (ako zo svojho) zo štátnych-vládnej rezervy a to vyslovene len a len mestám a obciam, ktoré sú spriaznené duše.
lujza.j
03.07.15,06:40
Korela ked som od nich kupovala prve kovbojky..cislovanie bolo ok...az pri dalsich som si vsimla,ze uz nebolo 39-8,5... Cize kupujem 38,5...taku vlastne aj mam povodne nohu...ale pol cisla robi iba zopar obuv.znaciek.....hogl,gabor...a pod.ich boty su pre mna top...mam od nich baleriny....krasna praca....fajna koza....krasna roibota....
Žabinka
03.07.15,06:45
Korela ked som od nich kupovala prve kovbojky..cislovanie bolo ok...az pri dalsich som si vsimla,ze uz nebolo 39-8,5... Cize kupujem 38,5...taku vlastne aj mam povodne nohu...ale pol cisla robi iba zopar obuv.znaciek.....hogl,gabor...a pod.ich boty su pre mna top...mam od nich baleriny....krasna praca....fajna koza....krasna roibota....
ja som si iba raz kupovala topánky spôsobom objednania.. písali pri konkrétnom type, že si treba objednať o jedno číslo väčšie, ako sa používa.. dala som na ich radu, keďže som nosila 38, objednala som 39.. a prišli také lode..:eek: tak som ich poslala späť, a objednala 37.. tie mi už boli ako uliate...:D:D:D
lujza.j
03.07.15,06:48
Žabi....na FD.....ak je ine cislovanie su tabulky....podla ktorej si mas vybrat spravnu velkost...ale pri zn.Frye....su tabulky...zle x krat.som im pisala....maju na haku....inak co kupim vsetko sedi....
korela
03.07.15,09:10
Žabi....na FD.....ak je ine cislovanie su tabulky....podla ktorej si mas vybrat spravnu velkost...ale pri zn.Frye....su tabulky...zle x krat.som im pisala....maju na haku....inak co kupim vsetko sedi....
Hej, tento rok som si kúpila od nich Zee Lane, ako uliate. Hlavne od nich máme také výborné vychytávky. Teraz sa mi zdá, akoby trochu stagnovali. Hlavne v odevoch.
V FD zrejme robia stránky v centrále, tam by sme sa mali obrátiť.
Ale včera som si robila prieskum nových outletov, a pribudlo ich neúrekom. A zrejme začnem aj zahraničím. Všetko tu nie je.
korela
03.07.15,09:24
ja som si iba raz kupovala topánky spôsobom objednania.. písali pri konkrétnom type, že si treba objednať o jedno číslo väčšie, ako sa používa.. dala som na ich radu, keďže som nosila 38, objednala som 39.. a prišli také lode..:eek: tak som ich poslala späť, a objednala 37.. tie mi už boli ako uliate...:D:D:D
To sa stalo i mne, možno v tom istom eshope. Mali to tak nezrozumiteľne napísané, že som nevedela ani ja, ani ich operátorka sa z toho dostať žiadnou logikou. Tiež išlo o odporúčanie jedného čísla radšej plus alebo mínus. Nakoniec sme dospeli po dlhom mudrovaní k nejakému záveru, a veru neboli dobré. Ale to ma neodradilo. Keď si pomyslím, že mám behať po OC, radšej risknem, náklady sa vrátia i tak. Pri osvedčených zn. sa problém stráca, a pri športovej obuvi sa malý rozdiel strie pri zaviazaní so šnúrkami, či suchým zipsom.
Raz som kúpila synovi topánky, dcéra mu ich odovzdala v záhradke v meste pri čaji ako prekvapko, skoro vyskočil z kože, tak som trafila farbu i dizajn. To bolo pre tromi rokmi, podnes ich nosí. Miluje ich. Pozerám si ich spoločné foto, keď bola za ním, a vravím, on ich ešte nosí? Nedopustí na ne. To človeka blaží.
lujza.j
03.07.15,09:36
Zee lane maju pekne boty...ja hlavne boty,slnecne okuliare,v jednom obdobi zn.desigual....podprsenky od trjumfu....
Ale ano oblecenie...je take ...také....
lujza.j
03.07.15,09:41
Asi tak aj ja korela....uz aj džiny cez net som sice iba jeden druh ale iba ten nosim....nie nebudem chodit po OC....brrr
Žabinka
03.07.15,09:47
Asi tak aj ja korela....uz aj džiny cez net som sice iba jeden druh ale iba ten nosim....nie nebudem chodit po OC....brrr
tak ja si to teda radšej odchodím.. bez skúšania nekupujem.. ale málokedy sa mi podarí kúpiť na prvý raz..:D najprv vyskúšam, potom sa mi to musí uležať v hlave, a až potom kupujem.. ak ovšem počas toho ulehávania v hlave nezistím, že to vlastne vôbec nepotrebujem..:D:D:D
lujza.j
03.07.15,09:59
Objednafka sa da aj zrusit:) mne to takto super vyhovuje....podprsenky uplne...musela by som ist do pandorfu-at...
korela
03.07.15,10:08
To je tiež pravda, ja to z tohto dôvodu ponechám tovar určitý čas v nákupnom koši (nie každý eshop to však umožňuje) a získam čas na premyslenie. Je to tak ako píšeš. Ale ak niečo hľadám dlhší čas a konečne to objavím, neváham ani minútu. A ešte si overím pre istotu pôvodnú cenu u originál výrobcu. Jeden eshop nesmierne klame.
buchač
03.07.15,10:16
...nebudem chodit po OC....brrr
Tak by som povedal, že príslovím :

Nehovor hop, pokiaľ si nepreskočila.
Dočkaj času, ako husa klasu.

Otázka ...vieš, na čo teraz narážam ?
marjankaj
03.07.15,10:21
Objednafka sa da aj zrusit:) mne to takto super vyhovuje....podprsenky uplne...musela by som ist do pandorfu-at...
Šak môžeš chodiť hore bez.:D A ešte aj ušetríš.:D:D:D
buchač
03.07.15,10:23
Objednafka sa da aj zrusit:) mne to takto super vyhovuje....podprsenky uplne...musela by som ist do pandorfu-at...
Šak môžeš chodiť hore bez.:D A ešte aj ušetríš.:D:D:D
Hehehe...a hlavne v mundúre...tam, kde slúži, by to ešte horšie vyzeralo...poniektorí by teda ešte viac mali prekrvený "rozum", ako doteraz...;) :D :D :D
Tweety
03.07.15,10:23
...nebudem chodit po OC....brrr
Tak by som povedal, že príslovím :

Nehovor hop, pokiaľ si nepreskočila.
Dočkaj klasu, ako husa klasu.

Otázka ...vieš, na čo teraz narážam ?
Dočkaj klasu, ako husa klasu.

Ej, ej, chybička se vloudila.
SPrávne je, dočkaj času, ako husa klasu.
Isto si už mal v mysli to Luine hore bez. :---
buchač
03.07.15,10:25
SPrávne je, dočkaj času, ako husa klasu.
Šak ja viem...to od hladu...;)
lujza.j
03.07.15,10:42
Objednafka sa da aj zrusit:) mne to takto super vyhovuje....podprsenky uplne...musela by som ist do pandorfu-at...
Šak môžeš chodiť hore bez.:D A ešte aj ušetríš.:D:D:D
Mam sebarefkexiu:---:D....iba na plaži....hore bezzz:D zase stare kozy....co ti poviem.....
marjankaj
03.07.15,10:48
Mam sebarefkexiu:---:D....iba na plaži....hore bezzz:D zase stare kozy....co ti poviem.....
Komu sa nepáči nech nekuká. :--- Šak nemieriš naňho pištoľou, ako v Kameňákove stará Kropáčková.:D
A je to aj odporúčané. Síce zameškané sa už nedá úplne dobehnúť.Ale za pokus nič nedáš.:D
http://casprezeny.azet.sk/clanok/113916/bez-podprsenky-ani-na-krok-robite-velku-chybu-sokujuca-pravda-o-myte-ktoremu-veri-kazda-zena.html
trisestri
03.07.15,11:06
konecne leto nabralo grady-tak sup,sup do aquparkov a k vode
Tweety
03.07.15,11:12
lujza.j
03.07.15,11:19
Janko ani na krok to zas az tak nie....maju svoju volnost:D
marjankaj
03.07.15,11:20
Hehehe...a hlavne v mundúre...tam, kde slúži, by to ešte horšie vyzeralo...poniektorí by teda ešte viac mali prekrvený "rozum", ako doteraz...;) :D :D :D
No zase ju neposielaj šľapať chodník. :--- Nech sa zapracujú mladí.:---
Žabinka
03.07.15,11:21
Janko ani na krok to zas az tak nie....maju svoju volnost:D
:D:D:D:D:D
marjankaj
03.07.15,11:22
Janko ani na krok to zas az tak nie....maju svoju volnost:D
Teraz hovoríš o kolegoch? Či....?:D:D:D
lujza.j
03.07.15,11:34
Janko ani na krok to zas az tak nie....maju svoju volnost:D
Teraz hovoríš o kolegoch? Či....?:D:D:D
Ako vies ze mam uchylakov v robote....ale sak šeci ste:---:D...uz som za 25 rokov na uchylacke reci zvykla....uz nic neprekvapi....
marjankaj
03.07.15,11:40
Ako vies ze mam uchylakov v robote....ale sak šeci ste:---:D...uz som za 25 rokov na uchylacke reci zvykla....uz nic neprekvapi....
No presne toto som si aj myslel.:D
A Dominik Dán to tiež potvrdzuje:D
trisestri
03.07.15,12:39
nie sme uchyly,len sme maskrtnici na zenske vnady:D
Oliwa
03.07.15,12:52
na maškrty choďte do cukrárne... :D
marjankaj
03.07.15,12:53
nie sme uchyly,len sme maskrtnici na zenske vnady:D
Úchylom predsa nemôže byť ten, ktorý je vo väčšine.:eek:

http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=%C3%BAchylka
trisestri
03.07.15,12:54



na maškrty choďte do cukrárne... :D nemozme,sme diabetici a mimo toho tam ne su oliwky:D

Oliwa
03.07.15,12:58
nie sme uchyly,len sme maskrtnici na zenske vnady:D
Úchylom predsa nemôže byť ten, ktorý je vo väčšine.:eek:

http://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=%C3%BAchylka
Ako vieš, koľko Vás je? :rolleyes::D
marjankaj
03.07.15,13:07
Ako vieš, koľko Vás je? :rolleyes::D
Šak to Lui povedala, že má v robote samých úchylov. Tak prečo by to inde malo byť inak?:D
buchač
03.07.15,14:30
Vláda nadobro zatrhla nelegálne sťahovanie filmov a hudby
http://www.hlavnespravy.sk/vlada-nadobro-zatrhla-nelegalne-stahovanie-filmov-a-hudby/641159

Z diskusie :

kakadoo265

Stahnutie pesnicky je tresne a skodca si zasluzi exemplarny trest, no "stáčať kilometre" na aute uz (od 2013) trestny cin nie je :)

http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/291897-stacanie-kilometrov-nebude-trestnym-cinom/
--------------------------------------------------------------------

Úchylná vláda...

Ale povinne by sme mali asi ísť na veľdielo z kuchyne "majstra" ministra kultúry Marka Maďariča o milionároch a zlatokopkách...http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/skromna-pani-kalinakova-sperky-za-42-tisic-eur.html
To napísal z prostredia vlastnej strany, z vlastných skúseností....
Na premiére samý milionár a samá zlatokopka (ale dalo by sa aj inak nazvať tie prostitjutky)...;)



Du blejt velebnosti..
lujza.j
03.07.15,14:44
pani ministrovej mi je lúto....
Oliwa
03.07.15,15:04
Ako vieš, koľko Vás je? :rolleyes::D
Šak to Lui povedala, že má v robote samých úchylov. Tak prečo by to inde malo byť inak?:D
To som vedela, že sa budeš/te vyhovárať na Lui...:D Hadie plemeno...;):---
marjankaj
03.07.15,16:37
Ako vieš, koľko Vás je? :rolleyes::D
Šak to Lui povedala, že má v robote samých úchylov. Tak prečo by to inde malo byť inak?:D
To som vedela, že sa budeš/te vyhovárať na Lui...:D Hadie plemeno...;):---
Ja sa nevyhováram. Ja naozaj neviem, koľko nás je. To vy máte prehľad. Ja chlapov nesledujem ako vy. Ani kde sa škrabú:D:---

A radšej budem za úchyla vo väčšine ako v nejakej 4%nej menšine. Nemusím byť až tak zviditeľnený:D
korela
04.07.15,09:01
Nebudem sa odkláňať v pôvodnej téme od témy, ale ...v každom prípade mám menej rokov ako misoft a aj mnohé iné nicky, zďaleka tu nie som najstaršia, alaya nech sa naučí počítať a lepšie dedukovať, lebo tu s tým ona tuším začala a úplne zbytočne, slabá obhajoba na jej prešľap, babičkou, žiaľ ešte nie som, a ani moja mama tesne pred smrťou nevyzerala v 85-ke tak, ako tá pani na obrázku. A uisťujem ťa, že som zatiaľ bez vrások, ale nie vďaka podkožnému tuku.
buchač, a ja si tu budem i naďalej "remcať kolik budu chtít". A kedy budem chcieť. Rovnako ako ty.


Pochváliť

http://memecreator.cz/media/preview.php?meme=118&top=Kde%20je%20ten%20jar88%20?&bottom=%C5%BEe%20ako%20je%20to%20s%20tou%20ikeou%2 0???
misoft
04.07.15,19:47
Nebudem sa odkláňať v pôvodnej téme od témy, ale ...v každom prípade mám menej rokov ako misoft neber meno moje a Božie nadarmo :D a aj mnohé iné nicky, zďaleka tu nie som najstaršia, alaya nech sa naučí počítať a lepšie dedukovať ale to by potom bola ako Sherlock Holmes..., lebo tu s tým ona tuším začala a úplne zbytočne, slabá obhajoba na jej prešľap, babičkou, žiaľ ešte nie som, a ani moja mama tesne pred smrťou nevyzerala v 85-ke tak, ako tá pani na obrázku. A uisťujem ťa, že som zatiaľ bez vrások, ale nie vďaka podkožnému tuku.
buchač, a ja si tu budem i naďalej "remcať kolik budu chtít". Šak remcaj, remcaj.... aspoň jesto čo čítať :D A kedy budem chcieť. Rovnako ako ty.



P.S. Telo mám zhumpľované (generálka v nedohľadne), mozgovňa jak za mlada funguje, teraz v lete dokonca rýchlejšie reaguje na omladinu v tričkách, tielkách - problém je, že keď chcem pozrieť, ďalekohľady na raťafáku utrieť musím, ale než to dokončím - objekt "záujmu" je fuč :(
korela
05.07.15,02:24
Vek si tu zverejnil sám, dúfam, že som sa ťa nedotkla. To som nesledovala. Ale nebude to také hrozné s tebou. A muži máte výhodu, že si tvár skryjete mnohí za porast.
1. prečistiť rozvody (cievy)
2. v hlavnej sezóne nasadiť čočky
korela
05.07.15,02:27
misoft
05.07.15,10:05
Vek si tu zverejnil sám, dúfam, že som sa ťa nedotkla. To som nesledovala. Ale nebude to také hrozné s tebou. A muži máte výhodu, že si tvár skryjete mnohí za porast.
1. prečistiť rozvody (cievy)
2. v hlavnej sezóne nasadiť čočky
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10745.gif
Dobré rady.....
A dotkla-nedotkla - to je fuk..... kašľať na zhumpľovanú kysňu - hlavne, že motor a riadiaca jednotka funguje......:D
Peggynka
05.07.15,11:58
P.S. Telo mám zhumpľované (generálka v nedohľadne), mozgovňa jak za mlada funguje, teraz v lete dokonca rýchlejšie reaguje na omladinu v tričkách, tielkách - problém je, že keď chcem pozrieť, ďalekohľady na raťafáku utrieť musím, ale než to dokončím - objekt "záujmu" je fuč :(

No vidíš,aké ľahké...len podnet potrebuješ :D Mal by si sa usadiť tam,kde nepoznajú zimu a budeš v strehu celý rok :):):)
lujza.j
05.07.15,12:04
ráno som sa dobre zasmiala na mojom decku.....sme síce neveriaci...ale veríme na aké naše všelijaké wúdú a iné veci.....v paneláku z kríža si decko všimlo ,že na jednom balkone sedava vrana....ja tiež.....decko ráno vstalo a hovorí...mama tá vrana tam zas sedí....mám z toho stavy....urob niečo zastrel ju:eek::D....mama ....ona tam sedí ako keby bola umelá.....tak som kukla poriadne a do výbuchu smiechu.....áno vrana umelá...proti holubom
korela
05.07.15,12:49
Ja som takto nedávno chcela kúpiť krásnu sovu, bola celkom dobre výtvarne poňatá. Ale nevzala som ju kvôli drozdom. Konečne si po rokoch hniezdo vytvorili o 2 m ďalej, ale je tiež fakt, že tento rok zmizli v okolí mačky. Už odchovávajú druhú várku mladých. Zlatí sú.
korela
05.07.15,12:53
V noci pekne rovnako klesala teplota na celom Slovensku, ale až 7 stupňový teplotný rozdiel vznikol medzi Ivankou a Kolibou. Mali horúco až do svitu. Zaujímavé.
korela
05.07.15,12:53
Prečo mi to nahadzuje dvojnásobne?
korela
05.07.15,12:54
A teraz nie.
korela
05.07.15,16:25
http://www.porada.sk/t268846-studenti-a-letne-brigady.html
Načo je to dobré v dnešnej dobe, ideme od zákazu k zákazu.
Ja som pracovala každé prázdniny po 9. roč. ZDŠ, nemusela som, chcela som. Prvá brigáda u Steina, so spolužiačkou sme sedeli vedľa seba na vyvýšenom mieste a kontrolovali, či sú na páse dobre umyté fľašky. Niekedy sa nedali zachytiť všetky, ak išlo po sebe naraz viac znečistených. Našli sa aj myšky, ale najčastejšie boli po okraji fľašky stopy po olejoch a iných uskladnených frasoch. Príšerný hluk, nič nám na uši nedali. Tak sme si našli inú tichú brigádu.
kopretinka
05.07.15,17:05
tak určiteeeeeeeeeeee :D:D:D:D:D:D som bola zvedavá,že na čo to bude reklama,nemýlila som sa :D:D
http://www.bety.cz/zdravi-a-zivotni-styl/clanky/7983/Zhubnout-lze-i-po-padesatce-Mame-dukaz-2-dil
pavol54
05.07.15,17:11
http://www.porada.sk/t268846-studenti-a-letne-brigady.html
Načo je to dobré v dnešnej dobe, ideme od zákazu k zákazu.
Ja som pracovala každé prázdniny po 9. roč. ZDŠ, nemusela som, chcela som. Prvá brigáda u Steina, so spolužiačkou sme sedeli vedľa seba na vyvýšenom mieste a kontrolovali, či sú na páse dobre umyté fľašky. Niekedy sa nedali zachytiť všetky, ak išlo po sebe naraz viac znečistených. Našli sa aj myšky, ale najčastejšie boli po okraji fľašky stopy po olejoch a iných uskladnených frasoch. Príšerný hluk, nič nám na uši nedali. Tak sme si našli inú tichú brigádu.
dnešní študenti sú banda lenivcov mali by im zaviesť povinné pracovné brigády vlani som mal zopár, predvlani stačili a rok predtým som musel regulovať záujem a takého čo si nebol schopný zarobiť(vo výkone) v čistom aspoň 2,5 na hod, som rovno vyhodil lebo tí ma ohovárali že málo zarábajú. Najhoršie je že decká nie sú pod dozorom( no čo bude väčšia spotreba cíg, alkoholu, trávy a hymenov)
Mila123
05.07.15,17:14
http://www.porada.sk/t268846-studenti-a-letne-brigady.html
Načo je to dobré v dnešnej dobe, ideme od zákazu k zákazu.
Ja som pracovala každé prázdniny po 9. roč. ZDŠ, nemusela som, chcela som. Prvá brigáda u Steina, so spolužiačkou sme sedeli vedľa seba na vyvýšenom mieste a kontrolovali, či sú na páse dobre umyté fľašky. Niekedy sa nedali zachytiť všetky, ak išlo po sebe naraz viac znečistených. Našli sa aj myšky, ale najčastejšie boli po okraji fľašky stopy po olejoch a iných uskladnených frasoch. Príšerný hluk, nič nám na uši nedali. Tak sme si našli inú tichú brigádu.
dnešní študenti sú banda lenivcov mali by im zaviesť povinné pracovné brigády vlani som mal zopár, predvlani stačili a rok predtým som musel regulovať záujem a takého čo si nebol schopný zarobiť(vo výkone) v čistom aspoň 2,5 na hod, som rovno vyhodil lebo tí ma ohovárali že málo zarábajú. Najhoršie je že decká nie sú pod dozorom( no čo bude väčšia spotreba cíg, alkoholu, trávy a hymenov)
Pavol, neurážaj, nehádž všetkých rovno do jedného vreca / na jednu kopu.......
lujza.j
05.07.15,17:16
ved šejky-šejky...klasika:D...herbalife to ešte funguje....
kopretinka
05.07.15,18:09
ved šejky-šejky...klasika:D...herbalife to ešte funguje....
no zdá sa,že hej.....a kopa iných sprostostí....
korela
05.07.15,18:30
pavol, ak nemá niekto vzťah k pôde, ak ti robili vonku, tak je to možno tým, inak študenti na brigádach ťahajú ako kone iba s polhodinovou prestávkou na obed. Vlastní zamestnanci robia pohodovejšie, ver mi.
pavol54
05.07.15,18:32
pavol, ak nemá niekto vzťah k pôde, ak ti robili vonku, tak je to možno tým, inak študenti na brigádach ťahajú ako kone iba s polhodinovou prestávkou na obed. Vlastní zamestnanci robia pohodovejšie, ver mi.
klimatizovaná výrobňa žiadne pole, to by som si nedovolil a ani by nevládali po hodine
korela
05.07.15,18:35
No, tak to je horšie. Treba sa zariadiť.
korela
06.07.15,10:58
Ja tu nechcem mať sólo, ale dnes definitívne zavrelo svoju búdu Stilago u nás aj v CZ, RU, UA, RO, PL, v Bulharsku v apríli. Podľa ich údajov boli aj v AT, ale neviem nájsť stránku.
Ja som objednala pár vecí pred dvomi rokmi a pred mesiacom aj niečo som tam išla úplne náhodou, netušila som, že vypredávajú.
Pravdepodobne vznikne niečo nové, vo vedení bol človek z bývalého Neckermanna. Mohli ich položiť kamenné outlety?
Behom sekundy sa odstrihli, už žiadne informácie nepodávajú. Keby mailom zaslali aspoň objednávky.
Akurát mi dnes prišli peniaze za vrátený tovar. Dcére ostali nevybavené objednávky, uvidíme.
Operatíva v Šamoríne už nie je čím bola, škoda merať cestu, ja som tam nebola asi šesť rokov, a priateľka aj s mojou dcérou sa definitívne rozhodli, že končia, nikdy tam nič nie je. Nie ako kedysi, človek nikdy neobišiel naprázdno. A chodili tam fakt aj ľudia, pri ktorých by to človek nepredpokladal.
Peggynka
06.07.15,13:55
Potešilo :) Možno poteší aj vás...Pekný podvečer :) :
https://www.youtube.com/watch?v=YjkX_n6qTpI
lujza.j
06.07.15,14:16
Zo stilaga som tiez..vedela som ,ze koncia....len som nevedela kedy.....ale uz dlhsie nic
buchač
07.07.15,09:00
Nie je univerzita ako univerzita, niektoré o svoj titul môžu prísť
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/360783-nie-je-univerzita-ako-univerzita-niektore-o-svoj-titul-mozu-prist/

Už to len dotiahnuť do zdárneho konca.
Také pouvažovanie nad spoplatnením štúdia by tiež bodlo....
jar88
07.07.15,11:50
Toto je aj tak lepšie
http://luteranjaning.blog.pravda.sk/2015/07/07/grecke-komunisticke-tanceky-rozohravaju-zilky-aj-nasim-len-cina-im-nevonia-lebo-popravy/
Človek v roku 2015 je v absolútnom úžase, keď vidí ako títo ľudia ” premýšľajú “, teda nemyslia.
Ide o obdivovateľov socializmu, komunizmu a vôbec, je ťažké definovať, čo sú to za jedinci.

Možno by sme boli šokovaní tým, aké prázdno by sme u mnohých ľudí v roku 2015 v tom priestore našli.
Priatelia moji, obzvlášť Vy komunisti, buďte prosím veľmi opatrní a nenechajte si v hlavách narobiť totalitný zmätok !
Vyzerá to tak, že už Vás znova pokúšajú grécke komunistické tančeky ?
A premýšľali ste niekedy nad tým, prečo to v tom Grécku je také, aké je, s tým ich skrytým komunizmom ?
No preto, lebo sú v EÚ a vedia, že si môžu niečo zobrať a nevrátiť a bude sa im to tolerovať a sú si istí, že donekonečna.
Takáto komunistická naivita samozrejme nikdy fungovať nemôže, to už súdruhovia pri moci od Lenina po Jakeša dávno zistili.
pavol54
07.07.15,15:15
Toto je aj tak lepšie
http://luteranjaning.blog.pravda.sk/2015/07/07/grecke-komunisticke-tanceky-rozohravaju-zilky-aj-nasim-len-cina-im-nevonia-lebo-popravy/
Človek v roku 2015 je v absolútnom úžase, keď vidí ako títo ľudia ” premýšľajú “, teda nemyslia.
Ide o obdivovateľov socializmu, komunizmu a vôbec, je ťažké definovať, čo sú to za jedinci.

Možno by sme boli šokovaní tým, aké prázdno by sme u mnohých ľudí v roku 2015 v tom priestore našli.
Priatelia moji, obzvlášť Vy komunisti, buďte prosím veľmi opatrní a nenechajte si v hlavách narobiť totalitný zmätok !
Vyzerá to tak, že už Vás znova pokúšajú grécke komunistické tančeky ?
A premýšľali ste niekedy nad tým, prečo to v tom Grécku je také, aké je, s tým ich skrytým komunizmom ?
No preto, lebo sú v EÚ a vedia, že si môžu niečo zobrať a nevrátiť a bude sa im to tolerovať a sú si istí, že donekonečna.
Takáto komunistická naivita samozrejme nikdy fungovať nemôže, to už súdruhovia pri moci od Lenina po Jakeša dávno zistili.
toho blogera by som nespájal s komunistami lebo im sa musí nožík vo vrecku otvárať ned drístami
korela
07.07.15,15:34
pavol54
07.07.15,19:09
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/360847-francuzskej-armade-zo-skladu-ukradli-vybusniny-a-granaty/
Kšefty málo zarábajúcich musia frčať, možno ich mali prichystané ako darčeky pre deti ktoré sa im na misiách podarí načať. myslíš že ich ukradli osoby neznalé (tak málo) keď už tak už aspoň za auto, možno si nich chceli spraviť suveníry raz jeden môj dôstojník špecialista na muníciu vylieval z obranného RG F 1 tritol a robil z nich zapaľovače ako darčekové predmety (dlhšie nemal potom sex)
pavol54
07.07.15,19:25
našiel som si šot "Invázia moslimských vojakov v Debrecíne" samí mierumilovní chlapci sťaby včera matke od cecka odpadli Chudák Dobrovodský má mierumilovných susedov oproti tomu, raz sa takto ráno zobudím a budem mať odrezanú hlavu.
korela
07.07.15,20:25
Veď som bola zvedavá na názor odborníkov. Mne napadla iná verzia, ale nebudem ju myšlienkovo tu podporovať. Inak nechápem, že sa im to v tejto dobe podarilo, ale zrejme možné je všetko. (príspevok o FR)
korela
07.07.15,20:26
korela
07.07.15,20:52
Tento redaktor je tak štvavý, neobjektívny roky proti Slovensku, že sa to nedá čítať. Ktovie kto ho ešte okrem redakcie platí. Ešte som od neho nikdy nečítala niečo pozitívne o nás.
Myslí si niekto, že v Rajke si kupuje nehnuteľnosti naša stredná trieda? Okrem toho píše, ako si Slováci v pohraničnom Rakúsku pri BA kupujú nehnuteľnosti kvôli vypočítavosti dorovnania dôchodku Rakúšanmi. A pod.
"Ani tak však slovenští penzisté nedosáhnou průměrné výše rakouského důchodu, který je v současnosti kolem 1 400 eur, tedy osmatřicet tisíc korun. Češi zatím rakouského penzijního systému příliš nevyužívají. Obyvatelé moravského a českého pohraničí si nemovitosti v Rakousku nekupují a spíše jezdí do Rakouska za prací."
Akoby do AT nechodili Slováci za prácou, škôl.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rakousko-duchody-slovensko-dpb-/zahranicni.aspx?c=A140516_145459_zahranicni_pul"
korela
07.07.15,22:29
Dieťa sa ozvalo z FF KK, že sa prehnala storočná búrka, uvidíme čo príde k nám.


08.07.2015 00:00





http://www.shmu.sk/data/data003/Tl5orAp2PG7ZxQFS1NJO9YKEa.jpg
taiko
08.07.15,05:27
Dieťa sa ozvalo z FF KK, že sa prehnala storočná búrka, uvidíme čo príde k nám.


08.07.2015 00:00





http://www.shmu.sk/data/data003/Tl5orAp2PG7ZxQFS1NJO9YKEa.jpg
co to je FF KK ?
taiko
08.07.15,05:28
Tento redaktor je tak štvavý, neobjektívny roky proti Slovensku, že sa to nedá čítať. Ktovie kto ho ešte okrem redakcie platí. Ešte som od neho nikdy nečítala niečo pozitívne o nás.
Myslí si niekto, že v Rajke si kupuje nehnuteľnosti naša stredná trieda? Okrem toho píše, ako si Slováci v pohraničnom Rakúsku pri BA kupujú nehnuteľnosti kvôli vypočítavosti dorovnania dôchodku Rakúšanmi. A pod.
"Ani tak však slovenští penzisté nedosáhnou průměrné výše rakouského důchodu, který je v současnosti kolem 1 400 eur, tedy osmatřicet tisíc korun. Češi zatím rakouského penzijního systému příliš nevyužívají. Obyvatelé moravského a českého pohraničí si nemovitosti v Rakousku nekupují a spíše jezdí do Rakouska za prací."
Akoby do AT nechodili Slováci za prácou, škôl.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rakousko-duchody-slovensko-dpb-/zahranicni.aspx?c=A140516_145459_zahranicni_pul"
ved coby trosku nezahral na tie najnizsie pudy obcanov, ked sa to tak dobre predava.
buchač
08.07.15,05:42
co to je FF KK ?

Také nevieš ?
Filozofická fakulta Kežmarok....;)
Mila123
08.07.15,05:51
co to je FF KK ?

Také nevieš ?
Filozofická fakulta Kežmarok....;)



co to je FF KK ?

Také nevieš ?
Filozofická fakulta Kežmarok....;)
nekecaj....
buchač
08.07.15,05:55
co to je FF KK ?

Také nevieš ?
Filozofická fakulta Kežmarok....;)



co to je FF KK ?

Také nevieš ?
Filozofická fakulta Kežmarok....;)
nekecaj....




co to je FF KK ?

Také nevieš ?
Filozofická fakulta Kežmarok....;)



co to je FF KK ?

Také nevieš ?
Filozofická fakulta Kežmarok....;)
nekecaj....

...a čo by som nekecal...;) :D :D :D

...a čo by som nekecal...;) :D :D :D
Peggynka
08.07.15,06:07
Asi Filmový festival Karlovy Vary (Karlovarský kraj :D )
jar88
08.07.15,07:02
Tento redaktor je tak štvavý, neobjektívny roky proti Slovensku, že sa to nedá čítať. Ktovie kto ho ešte okrem redakcie platí. Ešte som od neho nikdy nečítala niečo pozitívne o nás.
Myslí si niekto, že v Rajke si kupuje nehnuteľnosti naša stredná trieda? Okrem toho píše, ako si Slováci v pohraničnom Rakúsku pri BA kupujú nehnuteľnosti kvôli vypočítavosti dorovnania dôchodku Rakúšanmi. A pod.
"Ani tak však slovenští penzisté nedosáhnou průměrné výše rakouského důchodu, který je v současnosti kolem 1 400 eur, tedy osmatřicet tisíc korun. Češi zatím rakouského penzijního systému příliš nevyužívají. Obyvatelé moravského a českého pohraničí si nemovitosti v Rakousku nekupují a spíše jezdí do Rakouska za prací."
Akoby do AT nechodili Slováci za prácou, škôl.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rakousko-duchody-slovensko-dpb-/zahranicni.aspx?c=A140516_145459_zahranicni_pul"
ved coby trosku nezahral na tie najnizsie pudy obcanov, ked sa to tak dobre predava.
Zaujímavé, ako odlišne, jeden a ten istý článok čítame.
-----------------
A má to ještě jednu zásadní výhodu, na kterou upozornil slovenský portál Sme.sk. Dům v Rakousku totiž může svým majitelům zajistit výrazně vyšší důchod - a to v zemi vůbec nemusí pracovat. "Většina z nich ani neví, že pokud mají v Rakousku trvalý pobyt alespoň pět let a jdou do penze, rakouský stát jim podle tamějších předpisů doplatí sumu, která jim chybí do minimálního příjmu v Rakousku," píše Sme.sk.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rakousko-duchody-slovensko-dpb-/zahranicni.aspx?c=A140516_145459_zahranicni_pul
-------------------------
Že by zaujatosť, alebo predpojatosť?
Veď tam jasne uvádza, že väčšina ani nevie o penzijných výhodách. Veď tam idú hlavne mladí a idú tam hlavne kvôli cene nehnuteľností, bezproblémovej dochádzky do Bratislavy a lepším službám.
lujza.j
08.07.15,07:14
Dieťa sa ozvalo z FF KK, že sa prehnala storočná búrka, uvidíme čo príde k nám.


08.07.2015 00:00





http://www.shmu.sk/data/data003/Tl5orAp2PG7ZxQFS1NJO9YKEa.jpg
co to je FF KK ?
Moj chlap ju chytil v de...
Peggynka
08.07.15,07:48
[QUOTE="korela"]Dieťa sa ozvalo z FF KK, že sa prehnala storočná búrka, uvidíme čo príde k nám.

Moj chlap ju chytil v de...

K nám má doraziť o 17:00 :eek:
lujza.j
08.07.15,07:52
No ja som zvedava co dorazi...lebo zatál nyč..tu u mna
korela
08.07.15,12:45
Tento redaktor je tak štvavý, neobjektívny roky proti Slovensku, že sa to nedá čítať. Ktovie kto ho ešte okrem redakcie platí. Ešte som od neho nikdy nečítala niečo pozitívne o nás.
Myslí si niekto, že v Rajke si kupuje nehnuteľnosti naša stredná trieda? Okrem toho píše, ako si Slováci v pohraničnom Rakúsku pri BA kupujú nehnuteľnosti kvôli vypočítavosti dorovnania dôchodku Rakúšanmi. A pod.
"Ani tak však slovenští penzisté nedosáhnou průměrné výše rakouského důchodu, který je v současnosti kolem 1 400 eur, tedy osmatřicet tisíc korun. Češi zatím rakouského penzijního systému příliš nevyužívají. Obyvatelé moravského a českého pohraničí si nemovitosti v Rakousku nekupují a spíše jezdí do Rakouska za prací."
Akoby do AT nechodili Slováci za prácou, škôl.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rakousko-duchody-slovensko-dpb-/zahranicni.aspx?c=A140516_145459_zahranicni_pul"
ved coby trosku nezahral na tie najnizsie pudy obcanov, ked sa to tak dobre predava.
Zaujímavé, ako odlišne, jeden a ten istý článok čítame.
-----------------
A má to ještě jednu zásadní výhodu, na kterou upozornil slovenský portál Sme.sk. Dům v Rakousku totiž může svým majitelům zajistit výrazně vyšší důchod - a to v zemi vůbec nemusí pracovat. "Většina z nich ani neví, že pokud mají v Rakousku trvalý pobyt alespoň pět let a jdou do penze, rakouský stát jim podle tamějších předpisů doplatí sumu, která jim chybí do minimálního příjmu v Rakousku," píše Sme.sk.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rakousko-duchody-slovensko-dpb-/zahranicni.aspx?c=A140516_145459_zahranicni_pul
-------------------------
Že by zaujatosť, alebo predpojatosť?
Veď tam jasne uvádza, že väčšina ani nevie o penzijných výhodách. Veď tam idú hlavne mladí a idú tam hlavne kvôli cene nehnuteľností, bezproblémovej dochádzky do Bratislavy a lepším službám.
Ja k tvojmu príspevku iba toľko, nech uvádza fakty, a nie jeho domnienky. Poznám ho roky, prestala som ho čítať, pretože to nie je profesionál, ale štvavý pablb.
Mal napísať, že Slováci majú záujem bývať v AT kvôli dajmä tomu, aby sa ich deti naučili nemčinu ako rodnú reč, starostovia sú radi, že sa im obce zaľudňujú, veď ten kút Rakúska bol tam, kde líšky dávajú dobrú noc, ako pre Slovákov v ČSSR Sudety, každá krajina má menej atraktívne územie pre usadenie obyvateľov, cena pozemkov vďaka záujmu Slovákov je najvyššia v Rakúsku práve tu, pozri si cenovú mapu pozemkov v AT, a nehnuteľnosti nie sú také lacné plus prevody sú vraj drahé. Iste, mladého človeka až tak nezaujíma ďaleká budúcnosť. Okrem toho si tam Slováci stavajú svoje nové domy, je tam lepšia legislatíva a jednoduchšie a priame férové jednanie na úradoch. Samozrejme, že tam idú ľudia z rôznych pohnútok, dobrému spojeniu a pod., potravinám... Ale on tam vypichne niečo úplne iné. Proste rozoštvávač Čechov, Slovákov a Maďarov. Roky píše nepravdy.
korela
08.07.15,12:57
Ešte doplním, že Rakúšanom sa zdvihlo HDP o 8%, slovom osem percent! vďaka vstupu najmä susediacich krajín do EÚ. Utrácame tam, turistikujeme tam, kupujeme potraviny tam, pracujeme tam, študujeme tam, krv a plazmu im dávame tam, ideme sa popoto tam.
Proste Rakúšania zo všetkých krajín EÚ získali najväčší profit zo svojich susedov. Bodaj by im nedorovnávali penzie, to sú pre nich drobné za to, čo tam nechávame.
Z príspevku však nevyplýva, že tam ľudia nemajú chodiť, iba konštatujem.
korela
08.07.15,13:10
Asi Filmový festival Karlovy Vary (Karlovarský kraj :D )
Hej, majú ho radi, roky chodia, nechodia sami, vždy niekoho berú so sebou, niekto tam ide aj z profesionálneho hľadiska, navštívi sa kamarát v okolí zo školy a tak nejak. A mesto samo o sebe je krásne.
buchač
08.07.15,13:36
Asi Filmový festival Karlovy Vary (Karlovarský kraj :D )
Hej, majú ho radi, roky chodia, nechodia sami, vždy niekoho berú so sebou, niekto tam ide aj z profesionálneho hľadiska, navštívi sa kamarát v okolí zo školy a tak nejak. A mesto samo o sebe je krásne.

Да, очень красивый город. Только нужно знать, как общаться, потому что русский язык является вторым официальным языком ... а в некоторых районах даже в первую очередь....;) :D :D :D
BXLmiami
08.07.15,13:39
Krásne.Máš pravdu,celé je to tam skôr ruské ako české.
jar88
08.07.15,14:10
Tento redaktor je tak štvavý, neobjektívny roky proti Slovensku, že sa to nedá čítať. Ktovie kto ho ešte okrem redakcie platí. Ešte som od neho nikdy nečítala niečo pozitívne o nás.
Myslí si niekto, že v Rajke si kupuje nehnuteľnosti naša stredná trieda? Okrem toho píše, ako si Slováci v pohraničnom Rakúsku pri BA kupujú nehnuteľnosti kvôli vypočítavosti dorovnania dôchodku Rakúšanmi. A pod.
"Ani tak však slovenští penzisté nedosáhnou průměrné výše rakouského důchodu, který je v současnosti kolem 1 400 eur, tedy osmatřicet tisíc korun. Češi zatím rakouského penzijního systému příliš nevyužívají. Obyvatelé moravského a českého pohraničí si nemovitosti v Rakousku nekupují a spíše jezdí do Rakouska za prací."
Akoby do AT nechodili Slováci za prácou, škôl.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rakousko-duchody-slovensko-dpb-/zahranicni.aspx?c=A140516_145459_zahranicni_pul"
ved coby trosku nezahral na tie najnizsie pudy obcanov, ked sa to tak dobre predava.
Zaujímavé, ako odlišne, jeden a ten istý článok čítame.
-----------------
A má to ještě jednu zásadní výhodu, na kterou upozornil slovenský portál Sme.sk. Dům v Rakousku totiž může svým majitelům zajistit výrazně vyšší důchod - a to v zemi vůbec nemusí pracovat. "Většina z nich ani neví, že pokud mají v Rakousku trvalý pobyt alespoň pět let a jdou do penze, rakouský stát jim podle tamějších předpisů doplatí sumu, která jim chybí do minimálního příjmu v Rakousku," píše Sme.sk.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/rakousko-duchody-slovensko-dpb-/zahranicni.aspx?c=A140516_145459_zahranicni_pul
-------------------------
Že by zaujatosť, alebo predpojatosť?
Veď tam jasne uvádza, že väčšina ani nevie o penzijných výhodách. Veď tam idú hlavne mladí a idú tam hlavne kvôli cene nehnuteľností, bezproblémovej dochádzky do Bratislavy a lepším službám.
Ja k tvojmu príspevku iba toľko, nech uvádza fakty, a nie jeho domnienky. Poznám ho roky, prestala som ho čítať, pretože to nie je profesionál, ale štvavý pablb.
Mal napísať, že Slováci majú záujem bývať v AT kvôli dajmä tomu, aby sa ich deti naučili nemčinu ako rodnú reč, starostovia sú radi, že sa im obce zaľudňujú, veď ten kút Rakúska bol tam, kde líšky dávajú dobrú noc, ako pre Slovákov v ČSSR Sudety, každá krajina má menej atraktívne územie pre usadenie obyvateľov, cena pozemkov vďaka záujmu Slovákov je najvyššia v Rakúsku práve tu, pozri si cenovú mapu pozemkov v AT, a nehnuteľnosti nie sú také lacné plus prevody sú vraj drahé. Iste, mladého človeka až tak nezaujíma ďaleká budúcnosť. Okrem toho si tam Slováci stavajú svoje nové domy, je tam lepšia legislatíva a jednoduchšie a priame férové jednanie na úradoch. Samozrejme, že tam idú ľudia z rôznych pohnútok, dobrému spojeniu a pod., potravinám... Ale on tam vypichne niečo úplne iné. Proste rozoštvávač Čechov, Slovákov a Maďarov. Roky píše nepravdy.
V poriadku, neuvedomil som si, že píšeš o novinárovi (profesionál - pablb) a nie o uvádzaných faktoch. Ja keď niečo čítam, posudzujem obsah a pramálo sa zaujímam, kto je jeho interpretom.
Takže ja som si všimol len to o dorovnani dôchodku a zároveň aj nízku úroveň interpretácie. Tú nízku úroveň pociťujem hlavne z vyjadrení typu, kupujú Slováci, Moraváci jezdí za prací, Slováci si stavajú domy a tak podobne. Vadí mi ta všeobecnosť, ako keby všetci Moraváci jezdili, všetci Slováci stavali a všetci Slovenskí podnikatelia robili bez papiera.
korela
08.07.15,14:11
:)


Asi Filmový festival Karlovy Vary (Karlovarský kraj :D )
Hej, majú ho radi, roky chodia, nechodia sami, vždy niekoho berú so sebou, niekto tam ide aj z profesionálneho hľadiska, navštívi sa kamarát v okolí zo školy a tak nejak. A mesto samo o sebe je krásne.

Да, очень красивый город. Только нужно знать, как общаться, потому что русский язык является вторым официальным языком ... а в некоторых районах даже в первую очередь....;) :D :D :D

:):):) Tak, to sa Čechom fakt podarilo.
Jazyk ako taký by mi neprekážal. Ale úžasne si vystihol podstatu Bratislavy. Bratislavské je iba Staré mesto, teda skôr to centrum SM. Zbytok je celoslovenský. Ja som rodená, ale rodičia tiež nie. Ale nepodpísali sa pod urbanizáciu mesta a hlavne o jej architektúru. Preto sa mi veľmi páči, ak niekto mimomestský sa vyjadruje o tomto meste ako o dedine. Čo chceli, to majú.
jar88
08.07.15,14:29
Ešte doplním, že Rakúšanom sa zdvihlo HDP o 8%, slovom osem percent! vďaka vstupu najmä susediacich krajín do EÚ. Utrácame tam, turistikujeme tam, kupujeme potraviny tam, pracujeme tam, študujeme tam, krv a plazmu im dávame tam, ideme sa popoto tam.
Proste Rakúšania zo všetkých krajín EÚ získali najväčší profit zo svojich susedov. Bodaj by im nedorovnávali penzie, to sú pre nich drobné za to, čo tam nechávame.
Z príspevku však nevyplýva, že tam ľudia nemajú chodiť, iba konštatujem.
Myslíš, že úrady v Rakúsku nevedia, že Slovenské opatrovateľky berú peniaze priamo na ruku a že aj to sú daňové úniky?
Píšeš, že sa ideme z Rakúšanov pototo, ale nie všetci. Sme tu aj takí, čo sa z nich NE - pototo, ako napríklad jar88.
Dokonca ani z Nemcov sa nepototo:
Počet takto "vyhnaných" penzistů by měl navíc v příštích letech ještě narůstat. Německá populace stárne a náklady na péči v domovech důchodců se zvyšují. Měsíční pobyt přijde na 2 900 až 3 400 eur, v přepočtu tedy 72 tisíc až 85 tisíc korun. Podle expertů však tento trend představuje časovanou bombu.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemecti-duchodci-dozivaji-v-cizine-dt1-/zahranicni.aspx?c=A121227_102044_zahranicni_tss
Čo z toho sociálneho systému vlastne majú? Celý život si platili povinné sociálne zabezpečenie (majú aj riadny starobný dôchodok) a aj tak nemajú zabezpečenú dôstojnú starobu. Myslím si, že je to hlavne preto, že socializmus rozbíja rodinu od základu. Hlavne tým, že ich vytiahli z ekonomickej závislosti na rodine a uvrhli ich do ekonomickej závislosti na štáte. Podľa mňa je choré to podporovať a neskôr tie následky pranierovať.
buchač
08.07.15,14:30
:)


Asi Filmový festival Karlovy Vary (Karlovarský kraj :D )
Hej, majú ho radi, roky chodia, nechodia sami, vždy niekoho berú so sebou, niekto tam ide aj z profesionálneho hľadiska, navštívi sa kamarát v okolí zo školy a tak nejak. A mesto samo o sebe je krásne.

Да, очень красивый город. Только нужно знать, как общаться, потому что русский язык является вторым официальным языком ... а в некоторых районах даже в первую очередь....;) :D :D :D

:):):) Tak, to sa Čechom fakt podarilo.
Jazyk ako taký by mi neprekážal. Ale úžasne si vystihol podstatu Bratislavy. Bratislavské je iba Staré mesto, teda skôr to centrum SM. Zbytok je celoslovenský. Ja som rodená, ale rodičia tiež nie. Ale nepodpísali sa pod urbanizáciu mesta a hlavne o jej architektúru. Preto sa mi veľmi páči, ak niekto mimomestský sa vyjadruje o tomto meste ako o dedine. Čo chceli, to majú.
:eek::confused:
pavol54
08.07.15,15:35
Ešte doplním, že Rakúšanom sa zdvihlo HDP o 8%, slovom osem percent! vďaka vstupu najmä susediacich krajín do EÚ. Utrácame tam, turistikujeme tam, kupujeme potraviny tam, pracujeme tam, študujeme tam, krv a plazmu im dávame tam, ideme sa popoto tam.
Proste Rakúšania zo všetkých krajín EÚ získali najväčší profit zo svojich susedov. Bodaj by im nedorovnávali penzie, to sú pre nich drobné za to, čo tam nechávame.
Z príspevku však nevyplýva, že tam ľudia nemajú chodiť, iba konštatujem.
Myslíš, že úrady v Rakúsku nevedia, že Slovenské opatrovateľky berú peniaze priamo na ruku a že aj to sú daňové úniky?
Píšeš, že sa ideme z Rakúšanov pototo, ale nie všetci. Sme tu aj takí, čo sa z nich NE - pototo, ako napríklad jar88.
Dokonca ani z Nemcov sa nepototo:
Počet takto "vyhnaných" penzistů by měl navíc v příštích letech ještě narůstat. Německá populace stárne a náklady na péči v domovech důchodců se zvyšují. Měsíční pobyt přijde na 2 900 až 3 400 eur, v přepočtu tedy 72 tisíc až 85 tisíc korun. Podle expertů však tento trend představuje časovanou bombu.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/nemecti-duchodci-dozivaji-v-cizine-dt1-/zahranicni.aspx?c=A121227_102044_zahranicni_tss
Čo z toho sociálneho systému vlastne majú? Celý život si platili povinné sociálne zabezpečenie (majú aj riadny starobný dôchodok) a aj tak nemajú zabezpečenú dôstojnú starobu. Myslím si, že je to hlavne preto, že socializmus rozbíja rodinu od základu. Hlavne tým, že ich vytiahli z ekonomickej závislosti na rodine a uvrhli ich do ekonomickej závislosti na štáte. Podľa mňa je choré to podporovať a neskôr tie následky pranierovať.
iste, ale problém je v tom, že za socializmu dožívala prevažná väčšina v kruhu rodiny. alebo si myslel národný socializmus?
korela
08.07.15,17:56
Čo sa týka rodinného spôsobu života, začal sa kopírovať najmä americký a anglický typ života (odchov do 18. r.)
Ale na druhej strane nemôžeš dieťaťu zakázať ísť svojou cestou, má svoju dušu (Kahlil Gibran - O deťoch). Iba sa prispôsobuje dobe. Moje videli, ako sa babka dochovala, ale kde budú moje deti, ak ich budem potrebovať, ktovie.
A čo sa týka tých vysokých nákladov na profesionálne opatrovanie, porovnať výšky dôchodkov v štáte, neviem aký majú Nemci najvyšší dôchodok, včera som tu pridala link o najvyšších dôchodkoch v AT, ja viem, že si zaslúžia tí ľudia vysoký dôchodok ako kompenzáciu za vysoké pracovné funkcie a možné odriekanie času pre rodinu, ale i tak sú neprimerané vzhľadom k ostatnému obyvateľstvu.
jar88
09.07.15,04:40
Čo sa týka rodinného spôsobu života, začal sa kopírovať najmä americký a anglický typ života (odchov do 18. r.)
Ale na druhej strane nemôžeš dieťaťu zakázať ísť svojou cestou, má svoju dušu (Kahlil Gibran - O deťoch). Iba sa prispôsobuje dobe. Moje videli, ako sa babka dochovala, ale kde budú moje deti, ak ich budem potrebovať, ktovie.
A čo sa týka tých vysokých nákladov na profesionálne opatrovanie, porovnať výšky dôchodkov v štáte, neviem aký majú Nemci najvyšší dôchodok, včera som tu pridala link o najvyšších dôchodkoch v AT, ja viem, že si zaslúžia tí ľudia vysoký dôchodok ako kompenzáciu za vysoké pracovné funkcie a možné odriekanie času pre rodinu, ale i tak sú neprimerané vzhľadom k ostatnému obyvateľstvu.
To akože si zaslúžia taký vysoký dôchodok za vysokú funkciu? Veď aj keby mali neviem aké, pracovné nasadenie, tak určite ho mali v prvom rade kompletne zaplatené. To už nemá s dôchodkom nič spoločné. Myslím si, že dôchodok, ktorý presahuje priemernú mzdu v spoločnosti, už nemá funkciu sociálneho zabezpečenia v starobe. To je už skôr doživotná odmena za "zásluhy", ktoré už raz boli riadne zaplatené. To je jasné a neodškriepiteľné zneužívanie spoločnosti.
-----------------------------------
Čo sa týka toho kopírovania spôsobu života z Anglicka a USA je absolútny nezmysel. Nič také sa od nich nekopírovalo. Žiadny taký vzor sa nám nepodsúval, veď všetko zo západu bolo zlé a západná propaganda.
V socializme išlo výlučne o ideologický zásah do rodín v záujme "budovania socializmu". Tu sa ľuďom intenzívne vtĺkalo do hláv presvedčenie, že sami, bez spoločnosti nič nevybudujú. Dokonca ani len tú bytovku, či samošku nemajú ako postaviť. A inak sa predsa žiť nedá.:)
taiko
09.07.15,05:40
Čo sa týka rodinného spôsobu života, začal sa kopírovať najmä americký a anglický typ života (odchov do 18. r.)
Ale na druhej strane nemôžeš dieťaťu zakázať ísť svojou cestou, má svoju dušu (Kahlil Gibran - O deťoch). Iba sa prispôsobuje dobe. Moje videli, ako sa babka dochovala, ale kde budú moje deti, ak ich budem potrebovať, ktovie.
A čo sa týka tých vysokých nákladov na profesionálne opatrovanie, porovnať výšky dôchodkov v štáte, neviem aký majú Nemci najvyšší dôchodok, včera som tu pridala link o najvyšších dôchodkoch v AT, ja viem, že si zaslúžia tí ľudia vysoký dôchodok ako kompenzáciu za vysoké pracovné funkcie a možné odriekanie času pre rodinu, ale i tak sú neprimerané vzhľadom k ostatnému obyvateľstvu.
Ja len tak trosku vypichnem jednu vec. Ak by kdekolvek davali nejakym sposobom do suvislosti odriekanie casu pre rodinu a naslednu vysku dochodku mi pride nepatricne.
Ti ludia sa rozhodli slobodne, co budu robit a pripadne neprijemnosti uz mali kompenzovane v plate.
Skor si myslim, ze ich dochodok sa asi odvija od prijmov, ktore dosahovali a to by som pokladal za prijatelne. Otazkou teda je akym sposobom su urcovane ich prijmy. Ale to uz je ina debata
lujza.j
09.07.15,07:01
http://m.topky.sk/cl/15/1485691/Smutny-pohlad-na-hollywoodsku-krasku--Meg--preboha--co-si-to-zo-seba-urobila--
:eek:
evuš
09.07.15,07:06
http://m.topky.sk/cl/15/1485691/Smutny-pohlad-na-hollywoodsku-krasku--Meg--preboha--co-si-to-zo-seba-urobila--
:eek:

:eek::eek::eek: ..no, čistý koniec....niektorým to naozaj riadne prepína :cool:
pmajap
09.07.15,07:54
:D tak taká som ešte nebola, aj keď mi už veľa nechýbalo:D potešilo ma, priberám, poskočila som o jedno číslo, ak to takto dobre pôjde za 4 roky vás kočky dobehnem:---
Žabinka
09.07.15,08:14
:D tak taká som ešte nebola, aj keď mi už veľa nechýbalo:D potešilo ma, priberám, poskočila som o jedno číslo, ak to takto dobre pôjde za 4 roky vás kočky dobehnem:---
majka, ty si ako môj chlapček.. tiež chce pribrať, lebo vraj vyzerá ako výtyčník..:D:D chodí do posilovne, jedáva každú chvíľu a vyberá si, čo zje, a pribral zatiaľ 5 kg..:) už má 58kg..
pavol54
09.07.15,08:14
Čo sa týka rodinného spôsobu života, začal sa kopírovať najmä americký a anglický typ života (odchov do 18. r.)
Ale na druhej strane nemôžeš dieťaťu zakázať ísť svojou cestou, má svoju dušu (Kahlil Gibran - O deťoch). Iba sa prispôsobuje dobe. Moje videli, ako sa babka dochovala, ale kde budú moje deti, ak ich budem potrebovať, ktovie.
A čo sa týka tých vysokých nákladov na profesionálne opatrovanie, porovnať výšky dôchodkov v štáte, neviem aký majú Nemci najvyšší dôchodok, včera som tu pridala link o najvyšších dôchodkoch v AT, ja viem, že si zaslúžia tí ľudia vysoký dôchodok ako kompenzáciu za vysoké pracovné funkcie a možné odriekanie času pre rodinu, ale i tak sú neprimerané vzhľadom k ostatnému obyvateľstvu.
To akože si zaslúžia taký vysoký dôchodok za vysokú funkciu? Veď aj keby mali neviem aké, pracovné nasadenie, tak určite ho mali v prvom rade kompletne zaplatené. To už nemá s dôchodkom nič spoločné. Myslím si, že dôchodok, ktorý presahuje priemernú mzdu v spoločnosti, už nemá funkciu sociálneho zabezpečenia v starobe. To je už skôr doživotná odmena za "zásluhy", ktoré už raz boli riadne zaplatené. To je jasné a neodškriepiteľné zneužívanie spoločnosti.
-----------------------------------
Čo sa týka toho kopírovania spôsobu života z Anglicka a USA je absolútny nezmysel. Nič také sa od nich nekopírovalo. Žiadny taký vzor sa nám nepodsúval, veď všetko zo západu bolo zlé a západná propaganda.
V socializme išlo výlučne o ideologický zásah do rodín v záujme "budovania socializmu". Tu sa ľuďom intenzívne vtĺkalo do hláv presvedčenie, že sami, bez spoločnosti nič nevybudujú. Dokonca ani len tú bytovku, či samošku nemajú ako postaviť. A inak sa predsa žiť nedá.:)
Ty počúvaj aspoň raz ti prikývnem ale len čo sa týka dôchodku, hovorím každý by mal mať rovnaký čo chce nad, by malo byť z tretieho
pavol54
09.07.15,08:16
:D tak taká som ešte nebola, aj keď mi už veľa nechýbalo:D potešilo ma, priberám, poskočila som o jedno číslo, ak to takto dobre pôjde za 4 roky vás kočky dobehnem:---
pokiaľ to nie prvé číslo z trojčíslia tak je to v norme (smajlíky mi nejdú) No však sedíš doma medzi nás neprídeš a potom sa divíš?
pmajap
09.07.15,08:55
Paľko aj som si povedala že s tým seknem načisto, ale no dá sa, keď si počítam jar88 aj na rodinu si pospomínam a v kľude :D ...mne idú smajlíky, to takto musíš :D:D:D
taiko
09.07.15,09:18
Čo sa týka toho kopírovania spôsobu života z Anglicka a USA je absolútny nezmysel. Nič také sa od nich nekopírovalo. Žiadny taký vzor sa nám nepodsúval, veď všetko zo západu bolo zlé a západná propaganda.
V socializme išlo výlučne o ideologický zásah do rodín v záujme "budovania socializmu". Tu sa ľuďom intenzívne vtĺkalo do hláv presvedčenie, že sami, bez spoločnosti nič nevybudujú. Dokonca ani len tú bytovku, či samošku nemajú ako postaviť. A inak sa predsa žiť nedá.:)
Ty počúvaj aspoň raz ti prikývnem ale len čo sa týka dôchodku, hovorím každý by mal mať rovnaký čo chce nad, by malo byť z tretieho
Pali, preço by mal mat kazdy rovnaky dochodok? CI si to myslel tak, ze kazdy, kto prispieval rovnakym percentom z rovnakeho platu do nejakeho dochodkoveho systemu by mal mat rovnaky dochodok z toho systemu vyplyvajuceho/vyplacaneho?

Ved ak niekto odvadzal do systemu 1500EUR, nemal by mat taky isty dochodok, ako ten co neodvadal nic. Ci som Ta zle pochopil?
pmajap
09.07.15,10:08
Taiko, ja som to pochopila tak, že každý by mal prispieť rovnakou čiastkou do dôchodkového systému bez rozdielu výšky platu a kto má na viac prispeje si do iného systému z ktorého mu bude vyplácaná renta, tak by to malo byť aj so zdravotným poistením. Teraz ten čo nepracuje poberá dôchodok z priemernej mzdy a tá je oproti skutočným platom rozprávkovo vysoká
taiko
09.07.15,10:58
Taiko, ja som to pochopila tak, že každý by mal prispieť rovnakou čiastkou do dôchodkového systému bez rozdielu výšky platu a kto má na viac prispeje si do iného systému z ktorého mu bude vyplácaná renta, tak by to malo byť aj so zdravotným poistením. Teraz ten čo nepracuje poberá dôchodok z priemernej mzdy a tá je oproti skutočným platom rozprávkovo vysoká
Nie som si isty, ci to takto Palo myslel, ked pisal, ze kazdy by mal mat rovnaky dochodok. Preto som sa pytal na upresnenie toho, ci suma, rovnaka, ci % rovnake, ci prispevky suhrne, ci len do jednej casti dochodkoveho systemu, ci co vlasnte :)
Lebo s vyrokom, ze "každý by mal mať rovnaký" sa s ako takym suhlasit neda.
jar88
09.07.15,11:07
Čo sa týka rodinného spôsobu života, začal sa kopírovať najmä americký a anglický typ života (odchov do 18. r.)
Ale na druhej strane nemôžeš dieťaťu zakázať ísť svojou cestou, má svoju dušu (Kahlil Gibran - O deťoch). Iba sa prispôsobuje dobe. Moje videli, ako sa babka dochovala, ale kde budú moje deti, ak ich budem potrebovať, ktovie.
A čo sa týka tých vysokých nákladov na profesionálne opatrovanie, porovnať výšky dôchodkov v štáte, neviem aký majú Nemci najvyšší dôchodok, včera som tu pridala link o najvyšších dôchodkoch v AT, ja viem, že si zaslúžia tí ľudia vysoký dôchodok ako kompenzáciu za vysoké pracovné funkcie a možné odriekanie času pre rodinu, ale i tak sú neprimerané vzhľadom k ostatnému obyvateľstvu.
To akože si zaslúžia taký vysoký dôchodok za vysokú funkciu? Veď aj keby mali neviem aké, pracovné nasadenie, tak určite ho mali v prvom rade kompletne zaplatené. To už nemá s dôchodkom nič spoločné. Myslím si, že dôchodok, ktorý presahuje priemernú mzdu v spoločnosti, už nemá funkciu sociálneho zabezpečenia v starobe. To je už skôr doživotná odmena za "zásluhy", ktoré už raz boli riadne zaplatené. To je jasné a neodškriepiteľné zneužívanie spoločnosti.
-----------------------------------
Čo sa týka toho kopírovania spôsobu života z Anglicka a USA je absolútny nezmysel. Nič také sa od nich nekopírovalo. Žiadny taký vzor sa nám nepodsúval, veď všetko zo západu bolo zlé a západná propaganda.
V socializme išlo výlučne o ideologický zásah do rodín v záujme "budovania socializmu". Tu sa ľuďom intenzívne vtĺkalo do hláv presvedčenie, že sami, bez spoločnosti nič nevybudujú. Dokonca ani len tú bytovku, či samošku nemajú ako postaviť. A inak sa predsa žiť nedá.:)
Ty počúvaj aspoň raz ti prikývnem ale len čo sa týka dôchodku, hovorím každý by mal mať rovnaký čo chce nad, by malo byť z tretieho
Presne tak, ale za predpokladu, že sa jedná o štátny dôchodok. Teda z rozpočtu štátu, ktorý je financovaný výlučne z daní. Mal by byť len v sume, ktorú človek potrebuje na to, aby mohol v pohode prežiť. Akási doživotná sociálna dávka a pokojne si ju môžete nazvať aj "nedôstojnou žobračenkou".
----------------------------------------------
Pripadá mi naozaj veľmi pomýlený ten náš pomiešaný prístup k dôchodkom. Vraj podľa zásluh. Lebo ak pripustíme, že každý človek má "približne" rovnakú primeranú spotrebu jedla, vody, teplej vody, priestoru, ošatenia, prania, odvozu smetí, energií a tak ďalej, tak by nemal byť problém určiť primeranú sumu potrebnú na pokojnú a ako tak dôstojnú starobu. Pritom si treba priznať, že v dnešnom systéme, na takúto "žobračenku", veľká časť penzistov ani nedosiahne. Jednoducho im bol priznaný dôchodok z ktorého si niekedy nemôžu dovoliť ani len dostatok stravy, kúrenia, teplej vody a dokonca ani lieky. No a o nejakom novom ošatení, obutí a trebárs aj kozmetike už ani nepíšem. Tak akáže dôstojnosť a štátna solidárnosť v starobe? Žiadna. Je to len bohapustá fráza našich sociálnych politikov, na základe ktorej ospravedlňujú povinnú finančnú solidaritu.
------------------------------------------------
Každý by mal mať bezpodmienečné právo na dôchodok aj keď len ako žobračenku a kto chce mať viac, ako tú žobračenku, nech sa sám o to postará. Je naozaj, prinajmenšom neslušné žiadať iných o prispievanie na dôstojnú penziu a to nepíšem o vymáhaní solidárnosti a finančného príspevku. To sa už naozaj môže pokojne nazývať zlodejstvom.
No a pritom ten náš povinný a finančne náročný systém už teraz nemá dostatok peňazí. Odvody a dane dosiahli svoj strop a viac sa bez následkov (lebo daňové raje) zvyšovať nedajú a tak sa má pristúpiť k odkladu penzií na neskoršie. Pritom by bolo logické (v súvislosti s tech. rozvojom a nezamestnanosťou) mať možnosť ísť na dôchodok podstatne skôr a nie neskôr. Hlavne ženy, ktoré už vychovali deti a v pohode by sa mohli venovať svojim záľubám a trebárs aj vnúčatám. Prečo má ísť vojak, policajt a podobní skôr do dôchodku a iný starý chlap nie. Veď aj silný, vitálny chlap po päťdesiatke, už nieje až taký výkonný a vitálny. No a po päťdesiat päťke už skoro každý chlap je už viac a skôr unavený. Mne naozaj nejde do hlavy, prečo sa má starý chlap, len kvôli dôchodku, ešte trápiť v robote a na druhej strane mladý, silný a plný energie trápiť na pracovnom úrade, alebo dokonca na sociálnych dávkach.
Toto mi naozaj pripadá choré a zvrátené. Vám to tak nepripadá?
bjuty smis
09.07.15,11:08
Tweety
09.07.15,11:19
jar88
09.07.15,11:30
Taiko, ja som to pochopila tak, že každý by mal prispieť rovnakou čiastkou do dôchodkového systému bez rozdielu výšky platu a kto má na viac prispeje si do iného systému z ktorého mu bude vyplácaná renta, tak by to malo byť aj so zdravotným poistením. Teraz ten čo nepracuje poberá dôchodok z priemernej mzdy a tá je oproti skutočným platom rozprávkovo vysoká
Nie som si isty, ci to takto Palo myslel, ked pisal, ze kazdy by mal mat rovnaky dochodok. Preto som sa pytal na upresnenie toho, ci suma, rovnaka, ci % rovnake, ci prispevky suhrne, ci len do jednej casti dochodkoveho systemu, ci co vlasnte :)
Lebo s vyrokom, ze "každý by mal mať rovnaký" sa s ako takym suhlasit neda.
Ved ak niekto odvadzal do systemu 1500EUR, nemal by mat taky isty dochodok, ako ten co neodvadal nic. Či som Ta zle pochopil?
Ale veď si uvedom, že ten systém sám o sebe je na hlavu. Už vopred bol odsúdený k bankrotu.
Čo chceš urobiť s tým, čo do systému nedal nič? Dať mu nejakú sociálnu dávku, alebo ho nechať žobrať? Veď už teraz je dosť chudákov na ulici a kopa dôchodcov nemá čo do huby, či na nájom, alebo na exekúciu. Bez problémov prídu aj o strechu nad hlavou.
--------------------------------
To je fakt, nie výmysel a stále ich pribúda. Sú chorí, nezaopatrení, závislí len na dôchodku a ešte aj deti majú zadĺžené a na pracovných úradoch. Toto je horšie, ako ten vami stále zaznávaný ranný kapitalizmus.
Veľa ľudí má nesplatiteľné dlhy a pritom suma ktorú povinne odviedli na odvodoch je väčšia, ako ten ich samotný dlh. Taká je skutočnosť.
jar88
09.07.15,12:01
Aj takto sa nám smejú.
http://www.topky.sk/cl/10/1485897/Greci-v-diskusiach-zosmiesnuju-chudobnych-Slovakov--My-sme-moderny-svet-a-vy-komunisti
Sranda z diskusie:
estersvk capri • pred hodinou
a čo je na tom ......na SR niekto odrobí 40 rokov a nemá ani tých 280 eur....to chceš povedat že človek ktorý odrobí 30 rokov nemá nárok na dochodok taký aby vyžil ???? čo je to 280 eur to je nič....negarantovala náhodou EU v minulosti aby ludia mali dochodok na urovni.....greci pracujú ako normalny ludia a nie ako otroci ako my za almužny ....predstav si že nejaký 25 ročny človek po škole začne pracovat ako má stihnut si 40 rokov odrobit ked v 55 ke už ho nebudú chciet zamestnat pre svoj vek.....


Nemužeš mít stejnou ekonomiku ( tedy ani platy) jako němci , když 40 let funguješ mimo reálný svět a vychováš generaci , která netuší co je obchod a ekonomika. Za ten experiment budme platit ještě dlouho :-)
BXLmiami
09.07.15,12:38
Taiko, ja som to pochopila tak, že každý by mal prispieť rovnakou čiastkou do dôchodkového systému bez rozdielu výšky platu a kto má na viac prispeje si do iného systému z ktorého mu bude vyplácaná renta, tak by to malo byť aj so zdravotným poistením. Teraz ten čo nepracuje poberá dôchodok z priemernej mzdy a tá je oproti skutočným platom rozprávkovo vysoká
Nie som si isty, ci to takto Palo myslel, ked pisal, ze kazdy by mal mat rovnaky dochodok. Preto som sa pytal na upresnenie toho, ci suma, rovnaka, ci % rovnake, ci prispevky suhrne, ci len do jednej casti dochodkoveho systemu, ci co vlasnte :)
Lebo s vyrokom, ze "každý by mal mať rovnaký" sa s ako takym suhlasit neda.
Ved ak niekto odvadzal do systemu 1500EUR, nemal by mat taky isty dochodok, ako ten co neodvadal nic. Či som Ta zle pochopil?
Ale veď si uvedom, že ten systém sám o sebe je na hlavu. Už vopred bol odsúdený k bankrotu.
Čo chceš urobiť s tým, čo do systému nedal nič? Dať mu nejakú sociálnu dávku, alebo ho nechať žobrať? Veď už teraz je dosť chudákov na ulici a kopa dôchodcov nemá čo do huby, či na nájom, alebo na exekúciu. Bez problémov prídu aj o strechu nad hlavou.
--------------------------------
To je fakt, nie výmysel a stále ich pribúda. Sú chorí, nezaopatrení, závislí len na dôchodku a ešte aj deti majú zadĺžené a na pracovných úradoch. Toto je horšie, ako ten vami stále zaznávaný ranný kapitalizmus.
Veľa ľudí má nesplatiteľné dlhy a pritom suma ktorú povinne odviedli na odvodoch je väčšia, ako ten ich samotný dlh. Taká je skutočnosť.
No ano,zdravotníctvo krachuje a sociálna sféra nefunguje.Ale na vlaky zadarmo by sme mali.Celé je to choré.
Peggynka
09.07.15,12:57
No ano,zdravotníctvo krachuje a sociálna sféra nefunguje.Ale na vlaky zadarmo by sme mali.Celé je to choré.

A ešte na "stimuly" pre zahraničných otrokárov máme :D:D:D
misoft
09.07.15,13:24
Potešilo. Synátor (č.1) má novú prácu. V starej to ukončil dohodou (skoro žiadna perspektíva - po 5-tich rokoch práce mal hrubý 500€). Našiel si prácu v BA - (VW) - čistý nástupný 650€ + ako kmeňový (nie cez agentúru!) reálna možnosť postupu.
jar88
09.07.15,15:51
Taiko, ja som to pochopila tak, že každý by mal prispieť rovnakou čiastkou do dôchodkového systému bez rozdielu výšky platu a kto má na viac prispeje si do iného systému z ktorého mu bude vyplácaná renta, tak by to malo byť aj so zdravotným poistením. Teraz ten čo nepracuje poberá dôchodok z priemernej mzdy a tá je oproti skutočným platom rozprávkovo vysoká
Nie som si isty, ci to takto Palo myslel, ked pisal, ze kazdy by mal mat rovnaky dochodok. Preto som sa pytal na upresnenie toho, ci suma, rovnaka, ci % rovnake, ci prispevky suhrne, ci len do jednej casti dochodkoveho systemu, ci co vlasnte :)
Lebo s vyrokom, ze "každý by mal mať rovnaký" sa s ako takym suhlasit neda.
Ved ak niekto odvadzal do systemu 1500EUR, nemal by mat taky isty dochodok, ako ten co neodvadal nic. Či som Ta zle pochopil?
Ale veď si uvedom, že ten systém sám o sebe je na hlavu. Už vopred bol odsúdený k bankrotu.
Čo chceš urobiť s tým, čo do systému nedal nič? Dať mu nejakú sociálnu dávku, alebo ho nechať žobrať? Veď už teraz je dosť chudákov na ulici a kopa dôchodcov nemá čo do huby, či na nájom, alebo na exekúciu. Bez problémov prídu aj o strechu nad hlavou.
--------------------------------
To je fakt, nie výmysel a stále ich pribúda. Sú chorí, nezaopatrení, závislí len na dôchodku a ešte aj deti majú zadĺžené a na pracovných úradoch. Toto je horšie, ako ten vami stále zaznávaný ranný kapitalizmus.
Veľa ľudí má nesplatiteľné dlhy a pritom suma ktorú povinne odviedli na odvodoch je väčšia, ako ten ich samotný dlh. Taká je skutočnosť.
No ano,zdravotníctvo krachuje a sociálna sféra nefunguje.Ale na vlaky zadarmo by sme mali.Celé je to choré.
http://www.aktuality.sk/clanok/279318/slovenske-nemocnice-splacaju-dlhy-horsie-ako-grecke/
Dlh štátnych nemocníc voči dodávateľom zdravotníckych pomôcok narástol na 127 miliónov eur. Tí poukazujú na to, že slovenské verejné zdravotníctvo dosiahlo v platobnej neschopnosti horšiu úroveň ako Grécko.

Vyplynulo to z informácií medzinárodnej asociácie dodávateľov EUCOMED. Podľa údajov z marca 2015 verejné zdravotníctvo v Grécku evidovalo oneskorenie platieb voči dodávateľom zdravotníckych pomôcok 410 dní, na Slovensku to bolo o 81 dní viac.
---------------------------------------------------
Pritom nemám pocit, že by sme odvody z výplat až tak nepociťovali. Skôr naopak.
jar88
09.07.15,15:59
Potešilo. Synátor (č.1) má novú prácu. V starej to ukončil dohodou (skoro žiadna perspektíva - po 5-tich rokoch práce mal hrubý 500€). Našiel si prácu v BA - (VW) - čistý nástupný 650€ + ako kmeňový (nie cez agentúru!) reálna možnosť postupu.
500 € hrubé a teraz 650 čisté. To je dósť, to poteší. A naviac v BA - a bývanie za xxx € - nájom?
buchač
09.07.15,16:02
Našiel si prácu v BA...

Dokonca naviac v Blave ...;)
Sa neposer ... :D :D :D
Mila123
09.07.15,16:06
Našiel si prácu v BA...

Dokonca naviac v Blave ...;)
Sa neposer ... :D :D :D
Juraj, na čom fičíš?????
buchač
09.07.15,16:08
Našiel si prácu v BA...

Dokonca naviac v Blave ...;)
Sa neposer ... :D :D :D
Juraj, na čom fičíš?????

Prvá...;) :)
Mila123
09.07.15,16:33
Našiel si prácu v BA...

Dokonca naviac v Blave ...;)
Sa neposer ... :D :D :D
Juraj, na čom fičíš?????

Prvá...;) :)
ako vidím, zabávaš sa......
jar88
09.07.15,16:49
No ano,zdravotníctvo krachuje a sociálna sféra nefunguje.Ale na vlaky zadarmo by sme mali.Celé je to choré.


A ešte na "stimuly" pre zahraničných otrokárov máme :D:D:D
To vám len pán preceda chcel ukázať, že ak je niečo štátne, tak vám to vie dať užívať aj zadarmo. Asi tým chcel naznačiť, že až bude všetko štátne, môžete mať zadarmo aj elektrinu, plyn a podobne.:)
-------------------
No nedala by si mu jeden hlas a ešte k tomu len jeden krát za 4 roky? :D


---
Ešte keď si predstavím také tesko, kaufland štátny a čo len každý druhý týždeň nákup zdarma, tak som od zajtra úprimným socialistom.
lujza.j
09.07.15,16:58
pre boháá....predseda nech nič neukazuje:eek::D...šecko nemusím vidieť:---
misoft
09.07.15,17:14
Našiel si prácu v BA...

Dokonca naviac v Blave ...;)
Sa neposer ... :D :D :D
Ja? Ale to hádam nie....:eek:
Synátor už totiž mal plné zuby toho, ako s ním vo firme nakladali - ako so špinavým prádlom. Len robota, vyššie normy, ale plat furt bol rovnaký.... Tak sa na...toto... a išiel inde.
lujza.j
09.07.15,17:21
moje decko dnes prvý krát v novej robote...prevádzka kde bola v ružinove sa zavrela a išla do prevádzky č.1 na obchodnú.......ona sa tešila...ja moc neé...dnes otvorené do 01.00h....ráno ide do dalšej roboty na 09:00h....som ju upozorňovala...že toho tam bude mať dósť....:(
pavol54
09.07.15,17:22
Taiko, ja som to pochopila tak, že každý by mal prispieť rovnakou čiastkou do dôchodkového systému bez rozdielu výšky platu a kto má na viac prispeje si do iného systému z ktorého mu bude vyplácaná renta, tak by to malo byť aj so zdravotným poistením. Teraz ten čo nepracuje poberá dôchodok z priemernej mzdy a tá je oproti skutočným platom rozprávkovo vysoká
presne
veronikasad
09.07.15,17:24
moje decko dnes prvý krát v novej robote...prevádzka kde bola v ružinove sa zavrela a išla do prevádzky č.1 na obchodnú.......ona sa tešila...ja moc neé...dnes otvorené do 01.00h....ráno ide do dalšej roboty na 09:00h....som ju upozorňovala...že toho tam bude mať dósť....:(
Lujza, pozri tu (alebo som to zle pochopila a pracuje v dvoch zamestnaniach súčasne) ?

§ 92
Nepretržitý denný odpočinok

(1) Zamestnávateľ je povinný rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal medzi koncom jednej a začiatkom druhej zmeny minimálny odpočinok v trvaní 12 po sebe nasledujúcich hodín v priebehu 24 hodín a mladistvý zamestnanec aspoň 14 hodín v priebehu 24 hodín.

(2) Tento odpočinok možno skrátiť až na osem hodín zamestnancovi staršiemu ako 18 rokov v nepretržitých prevádzkach a pri turnusovej práci pri naliehavých poľnohospodárskych prácach, pri poskytovaní univerzálnej poštovej služby, pri naliehavých opravárskych prácach, ak ide o odvrátenie nebezpečenstva ohrozujúceho život alebo zdravie zamestnancov, a pri mimoriadnych udalostiach. Ak zamestnávateľ skráti minimálny odpočinok je povinný dodatočne poskytnúť zamestnancovi do 30 dní rovnocenný nepretržitý náhradný odpočinok.

(3) Zamestnancovi, ktorý sa vrátil z pracovnej cesty po 24. hodine sa poskytne čas na nevyhnutný odpočinok od skončenia pracovnej cesty do nástupu do práce v rozsahu osem hodín, a ak tento čas spadá do pracovného času zamestnanca, aj náhrada mzdy vo výške jeho priemerného zárobku.
buchač
09.07.15,17:29
Našiel si prácu v BA...

Dokonca naviac v Blave ...;)
Sa neposer ... :D :D :D
Ja? Ale to hádam nie....:eek:

Druhý...;)

P.S.:
Kuwa, šak nebuďte jak dilinovia....na do mnou sa predsa nepozastavujte. Veď ja šrackovi prajem ...

----------------------------------
Pozastavte sa nad týmto :


Strategický park v Nitrianskom kraji dostal od vlády SR status významnej investície. Štát by ho mohol ponúknuť aj veľkej investícii z automobilového priemyslu.

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/7904068/automobilke-jaguar-land-rover-mozeme-ponuknut-novy-priemyselny-park.html#ixzz3fQ6bxvnK

Štát by už konečne mohol ponúknuť nejakú veľkú investíciu trochu ďalej od Blavy...
Lebo štát ďalej od Blavy ponúka len ubytovanie pre utečencov.
Lebo dnes v Gabčíkove veľké haló kvôli znovuotvoreniu toho tábora.
pavol54
09.07.15,17:29
moje decko dnes prvý krát v novej robote...prevádzka kde bola v ružinove sa zavrela a išla do prevádzky č.1 na obchodnú.......ona sa tešila...ja moc neé...dnes otvorené do 01.00h....ráno ide do dalšej roboty na 09:00h....som ju upozorňovala...že toho tam bude mať dósť....:(
lujzi počúvaj podchvíľou čítam decko má robotu a už zatvárajú, a furt dookola nie je ona taká "Zamestnávateľská čierna vdova"? Magnet na rušenie prevádzok?
misoft
09.07.15,17:34
Našiel si prácu v BA...

Dokonca naviac v Blave ...;)
Sa neposer ... :D :D :D
Ja? Ale to hádam nie....:eek:

Druhý...;)

P.S.:
Kuwa, šak nebuďte jak dilinovia....na do mnou sa predsa nepozastavujte. Veď ja šrackovi prajem ...šak ja znaju....:D

----------------------------------
Pozastavte sa nad týmto :


Strategický park v Nitrianskom kraji dostal od vlády SR status významnej investície. Štát by ho mohol ponúknuť aj veľkej investícii z automobilového priemyslu. Dyk - šak to už ďalej od Blavy.....

Čítajte viac: http://auto.sme.sk/c/7904068/automobilke-jaguar-land-rover-mozeme-ponuknut-novy-priemyselny-park.html#ixzz3fQ6bxvnK

Štát by už konečne mohol ponúknuť nejakú veľkú investíciu trochu ďalej od Blavy... na východ od Žiliny už je gubernia, na východ od Popradu už je Hic Sunt Leones
Lebo štát ďalej od Blavy ponúka len ubytovanie pre utečencov.
Lebo dnes v Gabčíkove veľké haló kvôli znovuotvoreniu toho tábora. A keď sa minú miesta, spomenú si i na Hic Sunt Leones a predisponujú to sem - Humenné...
.
lujza.j
09.07.15,17:40
moje decko dnes prvý krát v novej robote...prevádzka kde bola v ružinove sa zavrela a išla do prevádzky č.1 na obchodnú.......ona sa tešila...ja moc neé...dnes otvorené do 01.00h....ráno ide do dalšej roboty na 09:00h....som ju upozorňovala...že toho tam bude mať dósť....:(
Lujza, pozri tu (alebo som to zle pochopila a pracuje v dvoch zamestnaniach súčasne) ?

§ 92
Nepretržitý denný odpočinok

(1) Zamestnávateľ je povinný rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal medzi koncom jednej a začiatkom druhej zmeny minimálny odpočinok v trvaní 12 po sebe nasledujúcich hodín v priebehu 24 hodín a mladistvý zamestnanec aspoň 14 hodín v priebehu 24 hodín.

(2) Tento odpočinok možno skrátiť až na osem hodín zamestnancovi staršiemu ako 18 rokov v nepretržitých prevádzkach a pri turnusovej práci pri naliehavých poľnohospodárskych prácach, pri poskytovaní univerzálnej poštovej služby, pri naliehavých opravárskych prácach, ak ide o odvrátenie nebezpečenstva ohrozujúceho život alebo zdravie zamestnancov, a pri mimoriadnych udalostiach. Ak zamestnávateľ skráti minimálny odpočinok je povinný dodatočne poskytnúť zamestnancovi do 30 dní rovnocenný nepretržitý náhradný odpočinok.

(3) Zamestnancovi, ktorý sa vrátil z pracovnej cesty po 24. hodine sa poskytne čas na nevyhnutný odpočinok od skončenia pracovnej cesty do nástupu do práce v rozsahu osem hodín, a ak tento čas spadá do pracovného času zamestnanca, aj náhrada mzdy vo výške jeho priemerného zárobku.
ma jeden trvalý....a xy brigád:(...má toho vela.....tu robí krátky-dlhý týždeň...dni kedy má volno je zase na "brigádach".....predchádzajúca prevádza končila o 22h....
veronikasad
09.07.15,17:42
moje decko dnes prvý krát v novej robote...prevádzka kde bola v ružinove sa zavrela a išla do prevádzky č.1 na obchodnú.......ona sa tešila...ja moc neé...dnes otvorené do 01.00h....ráno ide do dalšej roboty na 09:00h....som ju upozorňovala...že toho tam bude mať dósť....:(
Lujza, pozri tu (alebo som to zle pochopila a pracuje v dvoch zamestnaniach súčasne) ?

§ 92
Nepretržitý denný odpočinok

(1) Zamestnávateľ je povinný rozvrhnúť pracovný čas tak, aby zamestnanec mal medzi koncom jednej a začiatkom druhej zmeny minimálny odpočinok v trvaní 12 po sebe nasledujúcich hodín v priebehu 24 hodín a mladistvý zamestnanec aspoň 14 hodín v priebehu 24 hodín.

(2) Tento odpočinok možno skrátiť až na osem hodín zamestnancovi staršiemu ako 18 rokov v nepretržitých prevádzkach a pri turnusovej práci pri naliehavých poľnohospodárskych prácach, pri poskytovaní univerzálnej poštovej služby, pri naliehavých opravárskych prácach, ak ide o odvrátenie nebezpečenstva ohrozujúceho život alebo zdravie zamestnancov, a pri mimoriadnych udalostiach. Ak zamestnávateľ skráti minimálny odpočinok je povinný dodatočne poskytnúť zamestnancovi do 30 dní rovnocenný nepretržitý náhradný odpočinok.

(3) Zamestnancovi, ktorý sa vrátil z pracovnej cesty po 24. hodine sa poskytne čas na nevyhnutný odpočinok od skončenia pracovnej cesty do nástupu do práce v rozsahu osem hodín, a ak tento čas spadá do pracovného času zamestnanca, aj náhrada mzdy vo výške jeho priemerného zárobku.
ma jeden trvalý....a xy brigád:(...má toho vela.....tu robí krátky-dlhý týždeň...dni kedy má volno je zase na "brigádach".....predchádzajúca prevádza končila o 22h....
myslela som, že tie časy sú u toho istého zamestnávatela ...
lujza.j
09.07.15,17:44
no ono možno aj budú....lebo piatok sobota je otvorené dlhšie....a rano neviem na kolkú bude chodiť...ale s tým nič neurobí....ked sa jej nelúbi čau....už jej povedali,že dov.jej nezaplatia...
veronikasad
09.07.15,17:46
no ono možno aj budú....lebo piatok sobota je otvorené dlhšie....a rano neviem na kolkú bude chodiť...ale s tým nič neurobí....ked sa jej nelúbi čau....už jej povedali,že dov.jej nezaplatia...
ako nezaplatia ?
misoft
09.07.15,17:49
no ono možno aj budú....lebo piatok sobota je otvorené dlhšie....a rano neviem na kolkú bude chodiť...ale s tým nič neurobí....ked sa jej nelúbi čau....už jej povedali,že dov.jej nezaplatia...
ako nezaplatia ?
Šak normálne - nedostane ani fuka.... lebo to je také cooool slovenské.....lebo zákony sú len trhací kalendár..... lebo zákony často nedodržiavajú i tí, ktorí ich tvoria....
lujza.j
09.07.15,17:50
no ono možno aj budú....lebo piatok sobota je otvorené dlhšie....a rano neviem na kolkú bude chodiť...ale s tým nič neurobí....ked sa jej nelúbi čau....už jej povedali,že dov.jej nezaplatia...
ako nezaplatia ?
no čo ti poviem....moj chlap ked roky dozadu robil tiež čašníka...v živote nemal dov.zaplatnú....to je normalka...
veronikasad
09.07.15,17:52
no ono možno aj budú....lebo piatok sobota je otvorené dlhšie....a rano neviem na kolkú bude chodiť...ale s tým nič neurobí....ked sa jej nelúbi čau....už jej povedali,že dov.jej nezaplatia...
ako nezaplatia ?
no čo ti poviem....moj chlap ked roky dozadu robil tiež čašníka...v živote nemal dov.zaplatnú....to je normalka...
Prepač, nerozumiem ti. A čo jej vykazuju na dni čerpania dovolenky ? Hádam len nie absenciu. Alebo dovolenku vôbec nečerpá a vykazujú jej čerpanie ? Lebo nevyčerpaná dovolenka sa neprepláca ...
Peggynka
09.07.15,17:53
[QUOTE="BXLmiami"]
No ano,zdravotníctvo krachuje a sociálna sféra nefunguje.Ale na vlaky zadarmo by sme mali.Celé je to choré.
A ešte na "stimuly" pre zahraničných otrokárov máme :D:D:D
A toto komu "vám" píšeš? ...To vám len pán preceda chcel ukázať, že ak je niečo štátne, tak vám to vie dať užívať aj zadarmo. Asi tým chcel naznačiť, že až bude všetko štátne, môžete mať zadarmo aj elektrinu, plyn a podobne...

Odo mňa teda hlas nedostal :eek: a ani nedostane,vlaky nevyužívam,elektrinu si vyrábam :D:D:D a keď na to príde,tak môžem chodiť po lese a zbierať raždie ako mamka Pôstková :eek:
lujza.j
09.07.15,17:55
veronika netuším ako si to evidujú....ako si to zašmodrchajú v papieroch....myslím,že výplatnú pasku tiež nedostala....