Zavrieť

Porady

Musia byť na bločku moje údaje keď kupujem LIEH?

Ja som práve dnes nakúpil lieh u svojho stáleho dodávateľa, ktorý je kombinovaný veľko/maloobchod, zabudli mi na doklad vytlačiť moje údaje. Môžem tento nákup liehu normálne zaevidovať - nie je práve na tento účel v tlačive Oznámenia na str. 2 (príjem spotreb. balenia liehu) stĺpec Maloobchod a stĺpec Veľkoobchod?
Podľa pokynov pre vypĺňanie Oznámenia:


11. V stĺpci 2 „Maloobchod“ a „Veľkoobchod“ držiteľ povolenia na predaj vyznačí znakom „x“ v príslušnej kolónke typ dodávateľa liehu v spotrebiteľskom balení. Veľkoobchodom je dodávateľ liehu
v spotrebiteľskom balení, ktorý v rámci podnikateľskej činnosti predáva alebo inak vydáva lieh
v spotrebiteľskom balení iným prevádzkovateľom živností. Maloobchodom je dodávateľ liehu
v spotrebiteľskom balení, ktorý v rámci podnikateľskej činnosti predáva alebo inak vydáva lieh
v spotrebiteľskom balení konečnému spotrebiteľovi (napr. maloobchodná predajňa potravín).

Zrejme maloobchodná predajňa potravín nevytlačí na bloček moje identifikačné údaje.
Zoberme to z druhej strany. Čo keď nechcem alebo nemôžem nakupovať lieh z veľkoobchodu (nemám žiadny v blízkosti). Podľa mňa je normálne kúpiť v maloobchode a predať ďalej.

Alebo to bolo myslené tak, že keď potrebujem každé ráno frťana aby som sa nakopol pred prácou alebo ako pohostenie pre obchodných partnerov, tento lieh mám kúpiť v maloobchode a príslušne to vyznačiť a zvyšný, ktorý ďalej predávam len vo veľkoobchode?
Usporiadat
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
mara234
My predávame alkohol cca 30 dní do roka /sezónny predaj/ a pani na CÚ mi strčila do ruky papierik s § 44 o povinnej evidencii liehu. Neviem či dennej alebo mesačnej, či tým myslela výkaz, v rýchlosti som sa jej zabudla opýtať. Preto sa pýtam, ako to robíte Vy.
Máš povolenie na predaj? Ak áno, potom pozri § 44 ods. 12 a niektoré predchádzajúce príspevky v tejto téme.
0 0
mara234 mara234

mara234 je offline (nepripojený) mara234

Povolenie samozrejme mám. Ona tým myslela, aspoň dúfam, to mesačné Oznámenie... Však mi vysvetlia, keď prídu. Hľadám problémy, tam kde nie sú... Ďakujem
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
mara234
Povolenie samozrejme mám. Ona tým myslela, aspoň dúfam, to mesačné Oznámenie... Však mi vysvetlia, keď prídu. Hľadám problémy, tam kde nie sú... Ďakujem
Ona tým myslela evidenciu podľa § 44 ods. 12, tú treba robiť priebežne a po skončení každého mesiaca treba na základe uvedenej evidencie poslať na CÚ oznámenie podľa ustanovenia § 44 ods. 18. Podľa ods. 19 to môžeš urobiť na predpísanom tlačive alebo elektronicky.
Naposledy upravil Excise Duty : 26.01.07 at 10:54
0 0
marekm marekm

marekm je offline (nepripojený) marekm

mara234
Povolenie samozrejme mám. Ona tým myslela, aspoň dúfam, to mesačné Oznámenie... Však mi vysvetlia, keď prídu. Hľadám problémy, tam kde nie sú... Ďakujem
Pozor na mesačné zasielanie hlásení. Musíš ich zasielať aj keď nemáš žiadny pohyb. Poznám ľudí čo na tom pohoreli.
0 0
mara234 mara234

mara234 je offline (nepripojený) mara234

Excise Duty
Ona tým myslela evidenciu podľa § 44 ods. 12, tú treba robiť priebežne a po skončení každého mesiaca treba na základe uvedenej evidencie poslať na CÚ oznámenie podľa ustanovenia § 44 ods. 18. Podľa ods. 19 to môžeš urobiť na predpísanom tlačive alebo elektronicky.
Čiže predsa si mám zaviesť ten zošit ? a zapisovať každý nákup liehu ?
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

c) viesť evidenciu podľa odseku 12,

(12) Držiteľ povolenia na predaj je povinný za každú prevádzkareň viesť evidenciu podľa účtovných dokladov, v ktorej uvedie obchodný názov spotrebiteľského balenia, objem spotrebiteľského balenia v litroch, objemovú koncentráciu liehu a
a) počet prijatých spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., identifikačné údaje dodávateľa spotrebiteľského balenia a jeho číslo povolenia na predaj alebo registračné číslo, v členení na príjem z maloobchodu alebo veľkoobchodu,
b) počet vydaných spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a., a to v členení podľa identifikačných údajov a čísla povolenia na predaj alebo registračného čísla, ak je známy odberateľ spotrebiteľského balenia, a počet spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. vydaných ostatným odberateľom spotrebiteľského balenia,
c) stav zásob spotrebiteľských balení v kusoch a množstvo liehu v l a. k poslednému dňu kalendárneho mesiaca; ak zistí rozdiel medzi počtom prijatých spotrebiteľských balení a počtom vydaných spotrebiteľských balení, uvedie dôvod tohto rozdielu.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

tu klikni: http://www.porada.sk/showpost.php?p=372103&postcount=4 a v prílohe máš aj tlačivá, ktoré mesačne do 25. odovzdať na CÚ a zákon
0 0
marekm marekm

marekm je offline (nepripojený) marekm

Áno určite. Možno sa dá s colníkmi vybaviť dohoda, že prázdne nemusíš posielať, ale chci to na papieri. Žiadne ústne prísľuby nestačia. Neprázdne hlásenia posielať musíš.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

marekm
Áno určite. Možno sa dá s colníkmi vybaviť dohoda, že prázdne nemusíš posielať, ale chci to na papieri. Žiadne ústne prísľuby nestačia. Neprázdne hlásenia posielať musíš.
Myslím si, že ak raz majú povolenie, tak budú musieť posielať hlásenia, alebo im povedia , aby vrátili a potom znovu žiadali o povolenie
0 0
marekm marekm

marekm je offline (nepripojený) marekm

Muška
Myslím si, že ak raz majú povolenie, tak budú musieť posielať hlásenia, alebo im povedia , aby vrátili a potom znovu žiadali o povolenie
Aj so všetkým tým cirkusom okolo výpisov zo ŽR a RT
To by som radšej nosil prázdne papiere.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
marekm
Áno určite. Možno sa dá s colníkmi vybaviť dohoda, že prázdne nemusíš posielať, ale chci to na papieri. Žiadne ústne prísľuby nestačia. Neprázdne hlásenia posielať musíš.
To asi ťažko, po prvé zákon neobsahuje nijaké zmocňovacie ustanovenie na výnimku z § 44 ods. 18, po druhé, budú sa báť následkov kontroly z Colného riaditeľstva, pretože nezdokumentujú dôvody absentujúcich Oznámení v prípade osoby, ktorá má vydané povolenie na predaj ako aj dôvody, prečo voči takejto osobe neuplatnili sankciu.
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
marekm
Aj so všetkým tým cirkusom okolo výpisov zo ŽR a RT
To by som radšej nosil prázdne papiere.
A načo nosiť prázdne papiere alebo posielať ich poštou, keď sa to dá podľa § 44 ods. 19 aj elektronicky. Treba si pozrieť stránku
https://poprad1.colnasprava.sk/lieh2007/
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

treba si podať žiadosť /v prílohe/ a od 1.2.2007 bude spustená nová verzia.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Muška
treba si podať žiadosť /v prílohe/ a od 1.2.2007 bude spustená nová verzia.
Nepredbiehaj sa!

Presne túto žiadosť som práve posielala na colný úrad.
Ináč nechápem, prečo mi to elektronické podávanie neumožnili už skôr, keďže v žiadosti o povolenie som uviedla, že chcem hlásenia podávať elektronicky. Myslela som si, že je to týmto vybavené, avšak potom som našla túto žiadosť a pokec, že treba požiadať a bla bla... proste dupla práca, ako so všetkým
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Beatka, ja mám lepšiu skúsenosť, ale ešte na začiatku, keď CÚ dávali priamo na CD program - info zo stránky.
Keď som prišla na našu colnicu, že chcem ten program a že im to chcem posielať elektronicky, tak podotýkam "mladá" pracovníčka vypleštila na mňa oči a opýtala sa prekvapene: "Čím??? "
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

Muška
Beatka, ja mám lepšiu skúsenosť, ale ešte na začiatku, keď CÚ dávali priamo na CD program - info zo stránky.
Keď som prišla na našu colnicu, že chcem ten program a že im to chcem posielať elektronicky, tak podotýkam "mladá" pracovníčka vypleštila na mňa oči a opýtala sa prekvapene: "Čím??? "


podotýkam, isto mala viac ako sedemnásť, lebo my mladé vieme všetko
0 0
marekm marekm

marekm je offline (nepripojený) marekm

Excise Duty
A načo nosiť prázdne papiere alebo posielať ich poštou, keď sa to dá podľa § 44 ods. 19 aj elektronicky. Treba si pozrieť stránku
https://poprad1.colnasprava.sk/lieh2007/
Viem o tom a už som aj požiadal. Z papiera, ktorý som dostal som vyrozumel, že od toho momentu očakávajú odo mňa len elektronické zasielanie, čo sa mi nepozdáva.
0 0
Beata Beata

Beata je offline (nepripojený) Beata

marekm
Viem o tom a už som aj požiadal. Z papiera, ktorý som dostal som vyrozumel, že od toho momentu očakávajú odo mňa len elektronické zasielanie, čo sa mi nepozdáva.
Na základe žiadosti (presne takej, ako priložila Muška), Ti napísal Colný úrad, že môžeš posielať elektronicky hlásenia?
A čo sa Ti na tom nepozdáva?
0 0
Excise Duty Excise Duty

Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

ten, čo už nemusí do roboty
Muška
Beatka, ja mám lepšiu skúsenosť, ale ešte na začiatku, keď CÚ dávali priamo na CD program - info zo stránky.
Keď som prišla na našu colnicu, že chcem ten program a že im to chcem posielať elektronicky, tak podotýkam "mladá" pracovníčka vypleštila na mňa oči a opýtala sa prekvapene: "Čím??? "
Či tá mladica nemala nakoniec na mysli ten vehement, čo sa do neho dajú batérie a ono sa to všelijako začne krútiť a natriasať... možno preto tak vypleštila oči.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Excise Duty
Či tá mladica nemala nakoniec na mysli ten vehement, čo sa do neho dajú batérie a ono sa to všelijako začne krútiť a natriasať... možno preto tak vypleštila oči.
Peťo.....Ty-Ty-Ty
Naposledy upravil Muška : 26.01.07 at 16:05
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať