Zavrieť

Porady

Štatistické výkazy-čo keď ich nedodám

ťažko pracujúca účtovníčka
Neviete mi poradcovia poradiť ako sa dá legálne zbaviť vypisovania štatistických výkazov ?

Mesačne robím dva výkazy, kvartáne jeden výkaz a teraz mi došiel výkaz zo Štat. úradu na ročný prehľad. Má to kopec strán a plno kolóniek. No proste HRÚZA. Odmietam už pre štát pracovať zadarmo. Štát si niečo zmyslí a my musíme pracovať.

Má niekto skúsenosť s tým, keď sa nedodajú tieto výkazy ? Pokutuje Štatistický úrad ?
Naposledy upravil Yvvetta : 14.03.05 at 11:37
Usporiadat
Luckasari Luckasari

Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

ja sa tiež každý mesiac, a potom na konci roka trápim so štatistikami, je to hrozné vypĺňanie, ale je možné za to vyrubiť pokutu, takže ja som sa nepokúšala vyhnúť sa tejto povinnosti a skúsiť, či by mi vyrubili, alebo nevyrubili pokutu, takže vypĺňam naďalej
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lucy Lucy

Lucy je offline (nepripojený) Lucy

Aj ja robím rôzne štatistiky. A keď meškám s mesačným výkazom, tak mi jedna zlatá pani zo Šťatistiky zavolá, že by som jej to mohla poslať. Takže mi to aspoň pripomenie A zvyknú sa ozvať, aj keď im niečo nesedí.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Yvvett, mne tohto roku "odpadli" dve štatistiky, ale prišla mi ďalšia ... keďže to prišlo obyčajnou poštou, robila som mŕtveho brouka, že mi nič neprišlo ... ale oni-koťuhy poslali môjmu konateľovi domov list (opäť obyčajne), že nech sa neondíme, a štatistiku pošleme ... aj po tomto liste som ostala "nedotknuteľná", ale keď mi už zavolali do firmy, že kde majú totu štatistiku, už som sa skryť nedokázala ... som povedala tetuške, že mne nič nedošlo a keď chce, nech mi to pošle ešte raz ... no a tak som sa povinnosti nevyhla a posielam ... tak toto je moja story
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Som na tom takisto, tiež sa "hrajkám" zo štatistikami, tie mesačné to je ešte OK, ale štvrťročné a ročné - žiadna zábava. A ešte keď sa im niečo nepáči, na všetko chcú odvôvodnenie...
0 0
accad accad

accad je offline (nepripojený) accad

Štatistike sa nedá vyhnúť ak vyberú firmu v rámci štatistickej vzorky. ŠÚ je vytrvalý a je ochotný výkazy posielať po každom zapieraní, že do firmy nič nedošlo. Chcela by som vidieť ich telefónny účet, nakoľko s dodržiavaním ich termínov mám problémy, tak mesačne minimálne raz telefonujú, kde je štatistika. Skôr je sranda to, že tie čísla môžu byť aj odhadom a tak aj vyzerajú čísla vychádzajúce zo ŠÚ. Ja sa s tým detailne netrápim. Mesačné výkazy nie nič strašné a štvrťročne nech sedia hlavne ich vzájomné väzby. Ináč najviac ma potešil posledný výkaz o práci, kde chceli cenu za hodinu zákazky. Nakoľko ceny sú zmluvné, tak sa to nedá určiť. Tak som ich tam neuviedla. Pani zo Štatistiky volala, že to tam potrebujú mať. Po vysvetlení, že to nevieme, povedala nech tam napíšeme nejaké číslo. Takže k čomu takáto buzerácia ak ide o správny súčet nesprávnych čísel.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Ja už nejaký ten rok zápasím s jednou pracovníčkou ŠÚ, ale vidím, že ten súboj jednoznačne vyhráva ona . Ten termín už ani nekomentujem - "do ôsmeno v mesiaci"
Naposledy upravil Zuzka : 02.04.05 at 09:07
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zuzka
Ja už nejaký ten rok zápasím s jednou pracovníčkou ŠÚ, ale vidím, že ten súboj jednoznačne vyhráva ona . Ten termín už ani nekomentujem - "do ôsmeno v mesiaci" "eek"
Takže nie som sama so štatistickými výkazmi. Keď som prebrala minulý rok novú firmu, čudovala som sa, že nerobia žiadne výkazy pre ŠÚ, povedali mi, že majú skúsenosť, že kto posiela pravidelne a načas, tomu sa pridruží ešte aj ďalšia štatistika. Ja by som tým štátnym zamestnancom rada ponúkla prácu u súkromen firmy, kde musí každý vedieť robiť všetko, a aspoň na jeden mesiac si s nimi vymenila miesto.
0 0
GABRIELA GABRIELA

GABRIELA je offline (nepripojený) GABRIELA

Včera večer mi bolo do plaču z ročnej štatistiky. Neviem či to zvládnem- hrôza. Len za čo oni berú peniaze, keď dostanú mesačné a štrťročné výkazy a neposkladajú si to tam. A keby bol termín aspoň po 31.03.2005. Načo veď mi sme šikulky, síce ešte nie sú údaje pokope ale štatistiku stíhame rovno s daňovým.
0 0
brm brm

brm je offline (nepripojený) brm

živnostník
ak je dobrý program, je to všetko malina...ale ak ti mzdový program nedá ani len čiastočný podklad, je to very very shit...ja mám program, ktorý mi tie slabomyseľnosti živiace rozvinutý bujný štátny aparát s doživotnými teplými miestečkami vychrlí aj v podobe úradmi požadových tlačív...je síce drahý jak sviňa, ale mám v pohode štatistiky, výkazy, rôzne individuálne zostavy pre kohokoľvek...to je myslím v terajšej dobe šantiaceho pána Kaníka k nezaplateniu...
0 0
maja maja

maja je offline (nepripojený) maja

Ja som mala "problém" dodržať ich termíny. S pánom na ŠÚ som sa dohodla na neskoršom termíne a posielala som to,až keď som mala hotovú uzávierku za dané obdobie. Zatĺkanie mi tiež nepomohlo....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mne sa posta /rovnako moja aj firmy ktore robim/ doposiela.. a niektore veci kolkokrat ani nepridu.. a pokial nieco nie je doporucene tak to asi neni dôlezite, preto za seba ten vykaz nerobim.. ale naposledy si pracovnicky SU dali tu pracu a isli osobne roznasat tieto vykazy a takto sa to stalo aj firme ktorej robim ucto.. takze tam sa tomu nedalo vyhnut. ale odvtedy neprislo nic.. takze tomu fakt nerozumiem..
0 0
babenko1 babenko1

babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

Renata :-)
Hmm.. moja skúsenosť.. výkazy prišli, hodila som ich do koša, výkazy prišli druhý krát aj s vyhrážkou pokuty, leteli zas do koša...a potom už neprišli...:-)
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Ak mám pravdu povedať, ja tiež všetky výkazy zo štatistiky jednoducho hodím do koša. Len raz sa mi stalo u jedného podnikateľa, ktorý bol Q.platcom DPH, že odo mňa žiadali každý mesiac do ôsmeho dňa v mesiaci výkaz. Vytrvalo ma otravovali až dovtedy, dokedy som sa na nich statočne nevyziapala a nepohrozila, že ja som súkromná podnikateľka, pán podnikateľ tieto výkazy vyplniť jednoducho nevie a keď chcú odo mňa aby som to robila, nech si to u mňa zaplatia a že im pošlem mastnú faktúru, nakoľko si účtujem za hodinu práce 300,- SK a vzhľadom k tomu, že som úplne tupá, ten ich výkaz budem robiť tak 3 dni x 8 hodín x 300,- SK... sranda ich prešla a viac neotravovali.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Na štatistiku je dokonca úplne samostatný zákon 540/2001 o štátnej štatistike. Ja som mala pred niekoľkými rokmi aj kontrolu. Kontrolovali, či sú výkazy spracované v súlade s predvahou, ja som samozrejme robila kvlifikovaný odhad, tak som dostala napomenutie. Od tej doby aj keď štatistiky zo srdca nenávidím, snažím sa ich robiť maximálne zodpovedne
0 0
gasparko gasparko

gasparko je offline (nepripojený) gasparko

Tlaciva som vzdy dostaval ako obycajne zasielky.
Pravidelne som statistiky neposielal. Na nejake druhe, tretie zavolanie som faxom poslal nejake cisla. Asi po dvoch rokoch ma vyradili, resp. uz nikto nevola. Myslim naozaj, ze cim si ustretovejsi tym viac statistik musis vyplnit.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Práve dnes mi prišiel list zo štatistiky a predstavte si, že "doporučene". Takže sa asi ich vyplňovaniu nevyhnem.
0 0
TOKY TOKY

TOKY je offline (nepripojený) TOKY

Mne môj šéfinko jednoducho nedovolil vyplniť výkazy, hodil ich rovno do koša. Tak ako písal gasparko asi nás tiež vyradili, lebo už nedostávami žiadne tlačivá.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Naša firma vznikla v roku 2002. Osobne som volala na štatistický úrad či je potrebná nejaká prihláška - akože prihlásiť novú firmu. Pracovníčka mi povedala že nie, vraj im to posiela Obchodný register, potom mi pošlú tlačivá. Do dnešného dňa nám nič neprišlo. Od štatistických výkazov mám pokoj
0 0
alušik alušik

alušik je offline (nepripojený) alušik

Jaaaj, tak vidim, ze jedina, ktora sa moze tesit, ze sa statistiky zbavila, som ja.Musela som ju posielat mesacne - vyvozne pohladavky. Zmenil sa zakon a prisiel pripis, ze ak nemam 10 mil. zostatok, tak ju posielat nemusim. Zostatok k 31.12. som vsak 10 mil. mala, tak mi mila pani volala, ze ju musim robit aj tento dalsi rok, hoci mi ten pripis prisiel. Tak som jej poslala opravny za 12. mesiac, kde som ten zostatok ponizila. Jej som povedala, ze sme pohladavku odpisali, ale spatne k 31.12. a uz som mala po probleme... A statistiky som sa zbavila. Jupiiiiii...
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

K nám tiež došla štatistika,babky zo ŠU boli dosť vytrvalé,tiež 2-krát poslali výkazy + telefonáty.Ako mi povadala na ŠU,firmy sa každý rok menia-už neviem či 1/4 alebo 1/2,takže časom každá firma vypadne sama.Už som rozmýšlal robiť len odhad,kto vie ako to kontrolujú?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať